Samovolné zhasnutí motoru - náhodně

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
ok2vvv
Starting member
Příspěvky: 67
Registrován: pát srp 26, 2016 11:46
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Samovolné zhasnutí motoru - náhodně

Příspěvek od ok2vvv » pon dub 23, 2018 17:46

Zdravím, procházel jsem fórum, ale na tento problém jsem zde nenarazil.
Problém: Absolutně náhodně (zatím 3x) mi pomalu vyjedou otáčky na 2500 a pak stejně pomalu zpět až do nuly a zhasnutí motoru. Jinak jde o Lagunu I, 1,6 16V s manuální klímou.

Poprvé: Stojím na křižovatce na brzdě. Svítím, jede rádio a klimatizace. Najednou z cca 750 ot. pomalu cca 4 vteřiny stoupají otáčky až na 2500 a následně další 4 vteřiny klesají dolů, plynule až k nule kdy zhasne motor. Nastartováno bylo cca 5 minut předtím a motor byl studený. Následně nastartuji a dojedu normálně bez problémů či kolísání otáček.

Podruhé: Stojím na křižovatce na brzdě. Svítím, jede rádio BEZ klimatizace. Najednou z cca 750 ot. pomalu cca 4 vteřiny stoupají otáčky až na 2500 a následně další 4 vteřiny klesají dolů, plynule až k nule kdy zhasne motor. Motor jel už cca 20 min a byl zahřátý. Následně nastartuji a dojedu normálně bez problémů či kolísání otáček.


Potřetí: Jedu, plyn tak v polovině, otáčky okolo 2500 najednou bez výkonu. Mačkám plyn na podlahu, ale auto nereaguje a pomalu (jako bych plyn pustil) zpomaluje. Podřadím a dávám plný plyn. Díky tomu auto začne kuckat (chvíli reaguje na plyn a chvíli zpomaluje) až se po několika vteřinách vzpamatuje a jede jako nic.

Vícekrát se mi to nestalo, ale docela mě to začíná děsit. Stává se to už skoro při každé jízdě. Poprvé to bylo asi týden zpět. A ty další dvě byly dnes. Na rady mechanika a po přečtení fóra jsem došel k tomu, že většina lidí vyřešila problém s otáčkami díky vyčištění "motýlka". Ten jsem dnes se strachem úspěšně našel, lehce vymontoval a vyčistil. Bylo na něm jen cca 4-6 opravdu malých kovových špon a byl špinavý od prachu. Většině lidí zde i těch pár špon po odstranění pomohlo. Auto jsem pak pořádně projel jak jen to šlo a nic se neprojevilo. Ale je to opravdu ojedinělé a nahodilé. Jedu ve středu celkem daleko, proto pokud někoho napadne další věc na kterou se zaměřit, budu jedině rád. Motýlek se totiž všem projevoval při startování a né náhodně při jízdě.

Díky moc za rady a přikládám pár fotek ;).

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Renault Laguna I, 2000, 1.6, 16V, 79kW poface s rádiovým centrálem Obrázek

Uživatelský avatar
ok2vvv
Starting member
Příspěvky: 67
Registrován: pát srp 26, 2016 11:46
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Samovolné zhasnutí motoru - náhodně

Příspěvek od ok2vvv » stř srp 08, 2018 06:13

Tak tento problém odeznel, ale děje se mi jiný. (možná souvisí).

Jedu a auto najednou spomaluje a nereaguje na plyn. Jakmile podradim a zmáčknu plyn na podlahu tak se zase chytí a jede jako by nic. Toto se mi děje čím dál častěji a k tomu ještě občas z nicehonic zhasne. Dnes ráno se rozsvítila teplota a pak zhasnula a zhasl motor. Po tom co zhasne tak jede starter jakoby naprázdno. Můžu startovat půl hodiny a nechytne. Jedině pokud dam plný plyn tak se chytí a nastartuje. Pak jede zas jako by nic.
Renault Laguna I, 2000, 1.6, 16V, 79kW poface s rádiovým centrálem Obrázek

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: Samovolné zhasnutí motoru - náhodně

Příspěvek od Šamša » stř srp 08, 2018 09:59

Chtělo by to diagnostikou ověřit plynový pedál, resp. snímač polohy pedálu. Zda nemá hluchá místa na dráze. Zaroveň ještě prověřit ten snímač otáček.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Uživatelský avatar
ok2vvv
Starting member
Příspěvky: 67
Registrován: pát srp 26, 2016 11:46
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Samovolné zhasnutí motoru - náhodně

Příspěvek od ok2vvv » stř srp 08, 2018 11:17

Přesně na tyhle dvě věci se zaměřuji. Původně jsem myslel, že asi vynechává potenciometr na klapce a proto se přepne do nějakého nouzového režimu. (ono se fakt zda, ze to dělá vždy při jedné poloze plynu. Vždy se to stane při takové klidné plynule jízdě) měřil jsem, kontroloval přes OBD a mobil a hodnota seděla. Reálné měření odporu taky bez vynechání. Našel jsem čistě potenciometr za cca 250 Kč nový tak asi objednám. Plus jsem koupil za 200 na vrakači čidlo otáček. Nedávno jsem jej cistil, ale nemám jak poznat zda no vynechává. Čidlo nové se dá taky sehnat za asi 250. Možná to vyřeší to z vrakáče
Renault Laguna I, 2000, 1.6, 16V, 79kW poface s rádiovým centrálem Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna I“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google Adsense [Bot] a 9 hostů