Auto po nastartování po cca 15 minutách zhasne

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
FernetStock1927
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: ned črc 17, 2022 09:09

Auto po nastartování po cca 15 minutách zhasne

Příspěvek od FernetStock1927 » ned črc 17, 2022 09:35

Dobrý den.

Chlapy potřeboval bych poradit.Má vůz Renault Laguna 1,6 16V 1998 a mám velký problém který už řeším 14 dní.Po příjezdu z prahy jsem druhý den když jsem chtěl jet do práce tak už ráno při startovaní to nešlo naskočit.Až po cca 2 minutách motor naskočil ujel jsem tak cca 1 kilometr a auto se zastavilo zhasnul motor a již nešlo nastartovat.Druhy den jsem nejdříve vyčistil snímač na převodovce ale tím to nebylo.Měřákem jsem zjistil, že mi nejde proud do palivového čerpadla tak jsem hledal a našel jsem v motoru pojistky a jedna byla opravdu prasklá.Tak jsem ji vyměnit a nastartovat opravdu šlo a auto se rozjelo.Ale po cca 1 kilometru se auto opět zastavilo a zase praskla pojiska 30.Opět jsem vyměnil ale auto opět ujelo pár metrů a opět zhasnul motor.Zase praskla ta 30 pojistka a tudíš čerpalo nedává benzín.Měj jsem kamaráda v kufru, který po celou tu dobu výpadku auto měřil měřákem výkon palivového čerpadla a při výpadku auta čerpadlo nevykazuje větší odběr proudu.To by mělo být teoreticky v pořádku.Když pojistku vyměním tak to nastartuji a na volnoběch to funguje i pustím klima světla kroutím volantem vyšlapnu spojku a šlapu na brzdový pedál tak auto zůstává nastartované a na volnoběch na místě funguje.Jakmile se rozjedu dam jedničku tak celkem jede po zařazení druhého stupně a vyšší rychlosti opět výpadek celého vozu a motor zhasne a pojistka je opět přepálena.
Den předtím než vůz přestal fungovat jsem byl v Praze kde jsem ujel cca 80 km měl jsem celou dobu puštěno klima a v zásuvce puštěnou navigaci.Prosím o radu vím že vůz už je stár ale dal jsem do něho vloni i letos dost peněz a nechce se mi ho vyhazovat do šrotu.

Děkuji moc za radu.S pozdravem LTichý

Uživatelský avatar
ZDENECEKCZ
Grafoman
Příspěvky: 3289
Registrován: pon pro 27, 2010 19:59
Bydliště: Krnov sev. mor.
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto po nastartování po cca 15 minutách zhasne

Příspěvek od ZDENECEKCZ » ned črc 17, 2022 19:26

Asi bych zjistil vsecko, co na te pojistce je napojeno. Pochybuju, ze na ni bude jen cerpadlo.
Takze jak to zjistis, tak postupne ty veci odpojuj, az prijdes na to, ktera to dela. To cerpadlo muzes preklemovat a napojit dvoulinkou na stalych 12v od baterky a jet to projet. Takhle zjistis vylucovaci metodou, co kde bude blbnout. Ale kdyz to na miste neudela a dela to jen za jizdy, mohl by byt nekde presoupany kabl a prave tou jizdou se nekde dotkne a vyzkratuje.
Moje rajče: https://zdenecekcz.rajce.idnes.cz/
Jawa pionýr rv58(asi)
ČZ 175 rv72
Škoda 1000MB rv67
Škoda 120 M rv89
Škoda Favorit 135LX rv93
Yamaha XJ-600S rv93
Suzuki GSF 600 S Bandit rv98
SUZUKI GSF 600 S Bandit rv00
Renault Laguna 2,2dt rv2000 naj-108250 až 177tis km- recyklace
Yamaha FZ 6 S Fazer 2005
Renault Mégane Grand Tour 1.9dci 88kw rv04 naj-272tis až 299,5tis km
teď:
Renault LAGUNA III 2.0dci 96kw kombi rv10/2008 naj 330400...nyní již přes 367tis
Honda CB 600 S Hornet 2001 červená s najezdem 54180km

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna I“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů