Rány od PP/PZ kola

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Idefix
Starting member
Příspěvky: 74
Registrován: pát pro 01, 2017 08:44

Rány od PP/PZ kola

Příspěvek od Idefix » pon pro 04, 2017 10:53

Od PP i PZ kola se ozývá tlučení, s nerovnostmi na silnici to souvisí jen vágně (někdy se to ozve na mírně zvlněné silnici a ne třeba při průjezdu velkým výmolem). Zepředu je to slyšet např. pokud parkuju, zatáčím při tom doleva a zabrzdím. Pokud při pomalé jízdě začnu prudce lomcovat doleva a doprava, abych auto rozhoupal, neozývá se to. Předpokládám, že to jsou tlumiče zralé na výměnu, ale mohlo by to být i něco jiného, třeba čep na ramenu? Jde mi o to, abych případně objednal všechno najednou. Na tachometru je nějakých 210 000 km, takže bych myslel, že tlumiče mají nárok na vysypání, ale nevím, jaká bývá u Meganu životnost ramen (na všech mých dosavadních Fiatech se to dost lišilo, ale bylo to zhruba kolem 200 t.). Samotný čep se, předpokládám, vyměnit nedá?

Jestli tu už podobné téma je, nekřičte na mě, prosím, neb se tu teprve rozkoukávám a nenašel jsem ho.
Díky.
Megane II kombi 1,6 16V 2003
"Messieurs, salut la voiture horrible!"

Drenty
Junior member
Příspěvky: 151
Registrován: sob zář 14, 2013 13:16
Bydliště: Brno

Re: Rány od PP/PZ kola

Příspěvek od Drenty » pon pro 04, 2017 20:24

Nejlepší je to nechat někde zkontrolovat na zvedáku (a nejlépe být u toho), takhle hádat a zkoušet je ztráta času, stejně to na ten zvedák půjde. Spodní čep ramene je nalisovaný v rameni, jde vyměnit samostatně. Můžeš se ještě podívat na tlumič pod manžetu jestli náhodou neteče. Když to budou tlumiče tak za mě jedině i s horním uložením a je klid. Jinak plave ti auto při vyšší rychlosti?
Renault Megane III Grandtour 2.0 dci 118 kW GT
Renault Megane II Grandtour 2.0 dCi 110 kW
Renault Megane II Grandtour 1.9 dCi 88 kW
Renault Megane II Grandtour 1.6 16V 83 kW
Renault Laguna II Grandtour 1.9 dCi 88 kW

Idefix
Starting member
Příspěvky: 74
Registrován: pát pro 01, 2017 08:44

Re: Rány od PP/PZ kola

Příspěvek od Idefix » pon pro 04, 2017 21:11

Nezdá se mi, že by plavalo (zatím jsem to zkoušel tak do asi 90-100 km/h). Pneumatiky jsou sjeté rovnoměrně a ne do pily. Samozřejmě nevím, jak tam jsou dlouho, koupil jsem to před týdnem a najel s tím asi 50 km, ještě se v tom autě rozhlížím. Typické příznaky vydření horního uložení (skřípání a poskakování při prudkém rozjezdu na plný rejd) to nejeví.
Náhradní díly (tlumiče a uložení) jsem už objednal, ale v tomhle počasí bych to raději vzal i s rameny a rozvody najednou, než se k tomu po dvou týdnech vracet. Nemám vytápěnou garáž, musím to dělat na chalupě ve stodole, což je mrzuté :(
Myslel jsem, jestli ta rána při brždění na plný rejd není typický příznak nějakého konkrétního problému.
Megane II kombi 1,6 16V 2003
"Messieurs, salut la voiture horrible!"

lakinooo
Senior member
Příspěvky: 1037
Registrován: pon zář 27, 2004 09:33

Re: Rány od PP/PZ kola

Příspěvek od lakinooo » úte pro 05, 2017 21:16

Skontroluj, ci nemas odlomeny posledny zavit na pruzine. A ked menis tlmice vymen rovno aj struny.
Megane II 2.0 16V AT4, Eberspächer HYDRONIC B5WSC

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů