2x USB port k nabíjení MT/NAV do loketní opěrky

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
Nesli
Junior member
Příspěvky: 228
Registrován: čtv srp 04, 2016 12:48
Bydliště: Praha 9

2x USB port k nabíjení MT/NAV do loketní opěrky

Příspěvek od Nesli » čtv lis 02, 2017 17:22

Zdravím,

podělím se o drobnou inspiraci, třeba to někdo využije. Na MII mě dost vytáčela nepraktická poloha CL zásuvky, která navíc se zapojenou nabíječkou a USB kabelem hyzdí prostor u řadičky (mně ve výsledku zabírala i dost místa, z CL jsem měl kabelem před diag. zdířku vyvedený adaptér s 2x CL a 2x usb + do toho píchnutý FM transmitter, který jsem nyní vyměnil za AUX BT A2DP modul do rádia, takže toto řešení už nemělo funkční opodstatnění) - chtěl jsem to nějak uhlazeně vyřešit - pořídil jsem panelový USB zdroj pro 12V (1x2.1A, 1x1A, pěkné modré podsvícení - https://www.gme.cz/usb-do-panelu-yj-ds-2015), vypínač, linkovej kabel, 3m USB kabel, spatlal to dohrommady a umístil do loketní opěrky, výsledek tady:

Obrázek Obrázek Obrázek

Vrtání děr byl trochu opruz (překáží ručka), celý mi to zabralo asi hodinku a půl s kafem a cigárem + jsem měl v sobě tři pivka, takže to jde jistě udělat i rychleji. Vrchní plasty středového tunelu jsou lego, to se rozebere, linkovým kabelem napíchneme 12v přívod CL zásuvky, navrtáme díry na USB a vypínač (ten není nutný) do loketky, po straně ve spodní části plastů středového tunelu přivedeme na panelové USB napájení a vlastně hotovo + já jsem ještě vrtnul díru ve spodním rohu loketní opěrky a vyvedl tudy 3m USB kabel k telefonu, který používám i jako waze navigaci (švestky, radary, kolony), mobil mám v levém spodním rohu čelního skla, 3m byly akorát, USB kabel opět protažený komplet pod plasty, takže z něho kouká pouze 20cm v rohu u telefonu.

Celkové náklady: 220,- USB panel; 20,-vypínač; 70,- 3m USB kabel (OEM alza); dvoulinka (tý jsem měl doma dost). Z USB panelu navíc zbyla docela fešná gumová krytka, kterou jsem využil na zakrytí origo CL zásuvky.

USB panel je i přes svojí nízkou cenu docela kvalitní, výstupní proudy u panelu vesměs odpovídají (přeměřeno), výstup 2.1A zvládá dávat na konci levného 3m kabelu 500-550 mA, což stačí k tomu, aby mi při puštěné navigaci pomalu nabíjel telefon. Dá se pořešit i kvalitnějším kabelem s menším útlumem, kdyby měl někdo více nenasytnou potvoru. (U toho původního řešení s CL rozdvojkou byl 2m kabel a 1A výstup, telefon se při navigaci vybíjel, dávalo to na těch dvou metrech zoufalých 200mA).

S řešením jsem nad míru spokojen: je to funkční + pocitově mnohem více místa u řadičky + odkládací prostor + vše pěkně schované + je tu i jedno volné USB pro mobil drahé polovičky :)
Megane II Sedan, 1.4 16v, rv. 7/2007
Past: Megane I Grandtour, 1.6 16v, rv. 2000, "Modrá ústrice"

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů