Časté padanie spolujazdcového okna

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
Libor Duriska
Starting member
Příspěvky: 71
Registrován: ned pro 04, 2016 20:58

Časté padanie spolujazdcového okna

Příspěvek od Libor Duriska » úte zář 26, 2017 10:57

Ahoj,
keďže som nenašiel rovnakú existujúcu tému, zakladám novú. Ak som náhodou takúto tému prehliadol, prosím o presunutie tejto aktuálnej k už existujúcej.
Za posledný rok až dva sme museli 3x meniť mechanizmus sťahovania spolujazdcového okna, pretože vždy padlo sklo. Pri prvom rozobratí dverí som si všimol čierny plast pod tapacírom (dištanc okna?), ktorý tam bol voľne osadený. Keď som bol prítomný pri druhom rozoberaní okna, kedy praskol jeden z plastových držiakov skla, tento plast som tam už nevidel. Od poslednej výmeny mechanizmu neubehlo viac ako 3-4 mesiace, počas ktorých mohlo byť okno otvorené 10-15x. Mechanizmus bol vždy vymenený za nový neoriginálny diel. Hľadám teda príčinu neúmerne hustých výmien mechanizmu sťahovania okien pri občasnom otváraní okna. Je možné, že je to z dôvodu toho chýbajúceho čierneho plastu? Mám pocit, akoby malo sklo vôľu, čo by mohlo súvisieť s tým chýbajúcim plastom, tým pádom môže byť celý mechanizmus náchylnejší na prasknutie držiaka. Vie mi to niekto potvrdiť / vyvrátiť, prípadne dať tip?
Díky
Renault Megane III Grandtour 1,4 TCe, Dynamique, 04/2010
Renault Megane II Grandtour 1,6 16V, Expression, 09/2003

grinwi
Advanced member
Příspěvky: 330
Registrován: ned čer 28, 2009 19:25
Bydliště: bratislava 3

Re: Časté padanie spolujazdcového okna

Příspěvek od grinwi » úte zář 26, 2017 13:16

no mne pri vymene praskol plstovy drziak a tak som zobral flexi pasku a stiahol som to na pevno a uz drzi dva roky.
rmg ll 1.6 16v r.v.12-2004 modry sip

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů