elektrika ..prosba o radu - pomoc meg2 1.5dci 2007 kombi autoklima

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
gbparts
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: sob srp 12, 2017 19:05

elektrika ..prosba o radu - pomoc meg2 1.5dci 2007 kombi autoklima

Příspěvek od gbparts » sob srp 12, 2017 19:32

dnes mi z ničeho nic při nastartování přestala jít autoklima-větrák ,zapalovač,ostřiky oken,rádio v režimu automat zapnutí při nastartování....
prošel jsem pojistky vlevo pod volantem a všechny v motorovem prostoru v te krabce vedle baterky....všechny jsou v poho a nevím si rady co dál.
v autě je pekelne vedro a jezdit s oknama dole je zatrest.
displei autoklima je " mrtev" a autoradio jde zapnout jen extra tim červenym čudlem a samo po vypnuti motoru nezhasne
vůbec nemám ponětí co se stalo ? do dnešního dne vše ok. nevím jestli se někde nerozpojil nejakej konektor nebo co?
nebo upadl nejakej drat? zkusil jsem propípat zapalovač a pojistku zapalovače a při vypnutem kliči pípne že je drat pruchozi a při zapnuti startu je neprůchozí...nechápu ten sistem???
nebo jestli to vše nejde přez nejake rele nebo co? vše bude zřejmě napojeno na stejnej drát ...ale jak a kterej nemám tušení?
budu moc vděčnej za věcnou radu . popř nechte kontakt zavolám...
takže naráz kleklo vnitřní větrák+klima,motorek-ky ostřiku,radio -auto zapnuti,zapalovač-zásuvka
s pozdravem R 776653319

gbparts
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: sob srp 12, 2017 19:05

Re: elektrika ..prosba o radu - pomoc meg2 1.5dci 2007 kombi autoklima

Příspěvek od gbparts » sob srp 12, 2017 19:53

akutně

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: elektrika ..prosba o radu - pomoc meg2 1.5dci 2007 kombi autoklima

Příspěvek od Zefek » ned srp 13, 2017 08:54

Bude to nějaká pojistka, rádio, ostřikovače a to co popisuješ visí na jedné pojistce. Která to ale je, to ti z hlavy neřeknu.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

gbparts
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: sob srp 12, 2017 19:05

Re: elektrika ..prosba o radu - pomoc meg2 1.5dci 2007 kombi autoklima

Příspěvek od gbparts » ned srp 13, 2017 10:15

dík za info ale pojistky jsem kontroloval a jsou v poho...i jsem je pro jistotu vyměnil a nic....

milan.maly
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: stř kvě 26, 2010 09:28

Re: elektrika ..prosba o radu - pomoc meg2 1.5dci 2007 kombi autoklima

Příspěvek od milan.maly » úte srp 15, 2017 15:36

Teoreticky by to mohla byt aj poistka na kladnom pole baterky v cervenej plastovej krabicke. Pravdepodobne jedna z tych 2 mensich. Pre premeranie je ale potrebne podla mojej skusenosti poistky z krabicky vymontovat von.

Inak by som osobne cakal, ze to bude len poistka v kabine s napisom Coupe Conso alebo poistka na Radio.

PS: Otazka ale je, preco ta poistka odisla. Takze je tiez mozne, ze po vymene spravnej poistky sa nova prepali aj znova z rovnakeho dovodu.

Daj potom vediet, cim to bolo.
Renault Megane II Grandtour 1,5dCi 74kW/101k, r.v.: 01/2005 http://moje.auto.cz/Master13/megane.html
Renault Laguna III Grandtour 4-Control 2.0dCi 127kW/175k, r.v. 10/2013
V občasnej údržbe:
Renault Thalia 1,4 16V 72kW/98k, r.v.: 2001
Renault Fluence Privilege 1,6 16V 81kW/110k, r.v.: 2010
Renault Fluence Technofeel 1,6 16V 110k, r.v.: 2012
Renault Megane III Grandtour 1,6 16V 110k, r.v.: 2012

gbparts
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: sob srp 12, 2017 19:05

Re: elektrika ..prosba o radu - pomoc meg2 1.5dci 2007 kombi autoklima

Příspěvek od gbparts » úte srp 15, 2017 21:56

dik za zájem a rady
dnes jsem na to přišel úplnou náhodou....naprostá banalita zaviněná aušusáckým provedením výrobce...
no na tech pomluvách o nekvalitě u renaultu asi něco bude
našel jsem prodřené dráty ve svazku co vede kolem kastlu na baterku a bylo to v tom místě jak je v levo v rohu ten šroubek co drží svazek drátú někde od starteru ..a kolem toho šroubku vede ten hlavní svazek vlevo kolem kastlíka a protože šetřili s izolační páskou,tak se tam v tom místě ty dráty o ten šroubek prodřeli....
jelikož to bylo ze spodu toho svazku ,tak to nebylo z vrchu vidět a jak jsem znova kontroloval pokistky v kastlu na pravo ,tak jsm musel vytáhnout baterku a ten podbaterkovej kastl a protože je ten svazek ke kastlu připáskovanej ,tak po oddělání toho káblu z kastla na baterku jsem si toho všimnul.
po opravě jsem znova vyměnil pojistky pod volantem...a najednou při nastartování k mé velké úlevě ,vše zase začalo fungovat...mimo to ..
včera jsem rozkuchal celou palubku a propípával všechny káble co by to mohli být...vše ok ...no byl jsem zoufalej..
takže doporučuju všem aby si to preventivně zkontrolovali ...bo mně už málem jeblo,,,
tak dík a klidnou jízdu všem R.

MadDuron
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: pon srp 14, 2023 18:46

Re: elektrika ..prosba o radu - pomoc meg2 1.5dci 2007 kombi autoklima

Příspěvek od MadDuron » pon srp 21, 2023 14:09

Ahoj. Řešil jsem naprosto stejný problém. V pojistkové skříni jsem projel "všechny - všeho, co nefunguje" pojistky a všechny v pořádku. Začal jsem hledat na netu a našel jsem toto vlákno. Povzbuzen úspěchem uživatele gbparts, kdy našel prodřenou izolaci na kablíku, jsem se pustil do kontroly svazku. Vyndal baterku, vyndal kastlík na baterku, odpojil řídící jednotku abych se ke kabelům dobře dostal. Sundal všude izolaci, někde byl mezi kabely nějaký bordel, podobný jako když vyteče třeba v dálkovém ovladači baterka, takže jsem všechno vyčistil, vizuálně zkontroloval jestli neuvidím nějaké poškození a vše vypadalo v pořádku. Takže jsem všude dal novou izolaci, vše vrátil nazpátek a nic. Respektive, stav jako před tím, tedy nefunkční autozapalovač, nefunkční ovládání klimatizace a ventilace, nefunkční přední a zadní ostřikovače a nefunkční automatické vypnutí rádia a zamknutí volantu, když je vyndaná karta a otevřu dveře. Jo a rádio se vždy samo vypnulo po dvaceti minutách od zapnutí. Takže jsem celý nešťastný začal hledat autoelektrikáře, mezitím jel dvakrát Praha - Olomouc, bez klimy s otevřeným okénkem při 33°C fakt nádhera... Dneska, když jsem hledal nějakého toho elektrikáře, že už to dál nejde, tak mi na asi páté stránce výsledků na googlu mimo jiné vyskočil odkaz na anglické renault forum. Tak jsem tam kouknul a shodou okolností našel stejný topic. Někdo tam postiženému radil, ať vymění pojistku od autorádia. Na to samozřejmě odpověď, že autorádio funguje, že tímto to není. Nicméně se radící nenechal odbýt a poprosil ho, ať to opravdu zkusí... No, takže jsem taky vyběhl před barák, vytáhnul pojistku od fungujícího autorádia a pojistka přepálená... Takže jsem dal novou a voalá, vše funguje. Takže poučení. Když ti něco nejde, tak vyměň pojistku od toho co jde.... :D

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5788
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: elektrika ..prosba o radu - pomoc meg2 1.5dci 2007 kombi autoklima

Příspěvek od kotasekh » pon srp 21, 2023 16:12

Koukam se na youtube na opravy aut a diagnostiku, a zaklad je, ze kdyz kontroluji pojistky, tak vsechny, nezabere to moc cas navic, ale umi to vyloucit spoustu nelogickych problemu ;). Ted jsem prave taky videl video, nejaky americky pickup, pritahli ho z jineho servisu, kde si uz nevedeli rady. Vse fungovalo, jen pri otoceni klickem nesepl starter. Spinacka v poradku, starter v poradku, pri premosteni auto nastartovalo. Vsechny zucastnene pojistky v poradku. Nasledovala rozborka kabelaze a kontrola jednotlivych cest pres diagnosticke schema. Od spinacky sel signal do ridici jednotky, mezi starterem a spoustecim rele taky signal v poradku, ale signal od ridici jednotky po to spousteci rele byl prerusen. Takze se hledal spravny kablik, pekne po nem sli, cely uplne v pohode, promeren, propipan. Vysledek byl vadna ridici jednotka. Takze se zacala merit jednotka, jestli na spravnem pinu signal prichazi a na spravnem odchazi. No, taky vse fungovalo. Ale dohromady to proste nefungovalo. Nakonec to byla opet kravina, malinka 15A pojistka prave na tom kabliku signalu z ridici jednotky do spousteciho rele. Nikdo ji nezkontroloval, zucastnene pojistky preci byly v poradku a ty dalsi se nikomu vytahovat nechtelo… Takze sedala nova pojistka a auto naskocilo jak za mlada :).
Pouceni? Kontroluji VSECHNY pojistky :)
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů