chyba ESP

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Drenty
Junior member
Příspěvky: 151
Registrován: sob zář 14, 2013 13:16
Bydliště: Brno

chyba ESP

Příspěvek od Drenty » úte čer 27, 2017 22:17

Zdravím, mám megana II 2.0 dci 110kw bez fapu, facelift. Po nastartování auta se rozsvítí kontrolka ESP/ASR a na palubáku napíše ESP off. ESP zapnout tlačítkem nejde, prostě nereaguje. Na diagnostice vidím že je tlačítko funkční, žádnou chybu mě to ani neukázalo. Druhej den už to píše nějaké neshody hodnot (těch je ale tolik že nevím o kterou jde). Dále sem si všiml že úhel natočení volantu je ve STAV3, když chci přejít na STAV4 splním všechno co mě diagnostika píše, skočí to do STAVU4, ale už se mě objeví chyba natočení volantu. Netuším co dělám špatně (vytočit pravý rejd, levý rejd, poté srovnat, a pomalu se trochu rozjet dopředu). Další chybu mě to píše nějakou vnitřní anténu v předu u spolujezdce a v zadu v kufru, ale s ESP to asi nesouvisí. Nemůže být problém ve špatné geometrii kol, nebo lukasech pod volantem?
Renault Megane III Grandtour 2.0 dci 118 kW GT
Renault Megane II Grandtour 2.0 dCi 110 kW
Renault Megane II Grandtour 1.9 dCi 88 kW
Renault Megane II Grandtour 1.6 16V 83 kW
Renault Laguna II Grandtour 1.9 dCi 88 kW

Drenty
Junior member
Příspěvky: 151
Registrován: sob zář 14, 2013 13:16
Bydliště: Brno

Re: chyba ESP

Příspěvek od Drenty » stř čer 28, 2017 17:45

Problém vyřešen stačila seřídit geometrie, a znovu nastavit natočení volantu.
Renault Megane III Grandtour 2.0 dci 118 kW GT
Renault Megane II Grandtour 2.0 dCi 110 kW
Renault Megane II Grandtour 1.9 dCi 88 kW
Renault Megane II Grandtour 1.6 16V 83 kW
Renault Laguna II Grandtour 1.9 dCi 88 kW

Drenty
Junior member
Příspěvky: 151
Registrován: sob zář 14, 2013 13:16
Bydliště: Brno

Re: chyba ESP

Příspěvek od Drenty » pát čer 30, 2017 19:53

Takže repete, ESP už nesvítí, nevyhazuje chybu, jde vypnout a zapnout, ale další problém. Když jedu tak mi problikává a zasahuje ESP, jsou cítit v pedálech i mírné vibrace. Stává se to v zatáčkách ať už mírných nebo ostrých. Nevím v čem je už problém.
Renault Megane III Grandtour 2.0 dci 118 kW GT
Renault Megane II Grandtour 2.0 dCi 110 kW
Renault Megane II Grandtour 1.9 dCi 88 kW
Renault Megane II Grandtour 1.6 16V 83 kW
Renault Laguna II Grandtour 1.9 dCi 88 kW

Drenty
Junior member
Příspěvky: 151
Registrován: sob zář 14, 2013 13:16
Bydliště: Brno

Re: chyba ESP

Příspěvek od Drenty » ned črc 02, 2017 22:14

Vyřešeno..
Renault Megane III Grandtour 2.0 dci 118 kW GT
Renault Megane II Grandtour 2.0 dCi 110 kW
Renault Megane II Grandtour 1.9 dCi 88 kW
Renault Megane II Grandtour 1.6 16V 83 kW
Renault Laguna II Grandtour 1.9 dCi 88 kW

pogo
Starting member
Příspěvky: 29
Registrován: pon říj 08, 2007 07:58
Bydliště: LTM

Re: chyba ESP

Příspěvek od pogo » čtv bře 14, 2019 11:05

Zdravím. Nechci zakládat nové téma, nicméně nic podobného jsem tady nenašel, tak se zeptám: Mám krátce MII Grandtour 2006 facelift 1.6. Dneska ráno mě zřejmě seplo ESP při pravotočivé zatáčce cca. při 30km rychlosti - proč píšu zřejmě: Projížděl jsem zatáčku, začalo něco jakoby drhnout od pravého předního kola a problikávala při tom kontrolka ESP (žádný service ani stop k tomu, pouze ESP). Chvilku na to na rovince cca 50m od toho místa mi to udělalo znova při jemném přibrždění. Potom jsem si dával pozor a na dalších zhruba 2km všechno v pořádku. Megana jsem odstavil, za cca. hodinu jsem jel znova, udělal jsem si asi 3 okruhy kolem ulice záměrně všechno doprava, brzdil, přidával plyn a nic. V sobotu píchnu na diagnostiku a uvidím, jestli něco najdu. Nejdřív jsem si myslel, že je něco s brzdou, když to potom blblo i při přibržďování, pak mě napadlo, jestli třeba ložisko nebo chyba čidla... Zkusím dál jezdit (opatrně) a uvidíme, jestli se to ještě ukáže. Před tímhle meganem jsem měl taky MII, ale 2003, takže v podstatě stejně auto až na facelift... Tam jsem měl zkušenost s ESP jenom jednou (bohudík), když mi ustřelil zadek díky sjetým gumám. Setkali jste se s něčím podobným?
Renault Megane II Grandtour 1.6 16V 2006
Renault Megane II Grandtour 1.6 16V 2003

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 15 hostů