Návod na rozebrání dveří

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Uživatelský avatar
wc
Grafoman
Příspěvky: 3506
Registrován: úte kvě 02, 2006 06:16
Bydliště: Orlová, Ostrava - Plesná

Návod na rozebrání dveří

Příspěvek od wc » pon říj 02, 2006 07:53

Předem zdravím všechny nadšence !
Včera jsem to absolvoval, musím to sem dát, třeba pak někdo nebude tolik nadávat jako já :-)))
Tedy: Budete potřebovat sadu hvězdicových klíčů, 1/4" ráčnu + ořech 10mm, tenký šroubovák , širší šroubovák a spoustu trpělivosti. Nejdříve spustíme okna cca 5 cm a odpojíme autobaterii.

:idea: Přední dveře:
Vyloupneme krytku madla jemným potažením za spodní hranu a poté kolébáním do stran uvolníme všechny příchytky, odpojíme vypínač stahování okna, povolíme zapuštěné šrouby v dolní a horní části madla (torx), opatrně tenkým šroubovákem uvolníme krytku šroubu vnirřní kliky dveří a tento rovněž povolíme. V dolní části dveří (pod tapicerií) povolíme 2x šrouby M6 pro přichycení vodících lišt okna a tapicerie. Prostým tahem směrem kolmo na sklo demontujeme vnitřní krytku zrcátka. Otevřeme schránku ve dveřích (ten kastlík) a nožík podsuneme pod ty v čudle po stranách - ochotně vyskočí. Schránku uvolníme, zavřeme(!!!) a vysuneme ji ven. A nyní - kombinovaným tahem za madlo a otvor po schránce v dolní části výplně povolí jedna z příchytek této výplně. Podsuneme pod ni prsty a opatrně uvolníme ostatní příchytky. Textilní výplň se odklopí směrem vzhůru. Tuto zajistíme zdviženou izolovaným drátem o spuštěné okno. Uprostřed jsou ještě 1-2 malé šrouby(torx), které musíme povolit.
Tapicerie je nasunuta shora. Tudíž pomalu poklepáváním v dolní části posouváme plastový korpus vzhůru, až seskočí z plastových zámků a sesuneme jej z vodítek, která jej přichycují k vodícím lištám okna. Dále záleží, jestli toto postačuje či ne, v případě, že je potřeba demontovat celou tapicerii, opatrně širším šroubovákem uvolníme kryt reproduktoru, povolíme šrouby motorku el. stahování oken, odpojíme konektory+ bowden kliky odcvaknutím její zadní části, demontujeme elektroinstalaci a.t.d. - dále je to už zřejmé z pohledu... prostě montáž obráceným postupem. Pozor na malé distanční trubičky v dolní části tapicerie u šroubů M6 - fixace vodících lišt. Při montáži je potřeba proříznout konce drážek v příchytkách, do kterých zapadají vodítka vedoucí z vodících lišt, nasadit tapicirunk na tato vodítka a pak jej přizvednout a nasadit do zámků... počítejte s tím, že určitě padne spousta ku..v :-))) :twisted:

:idea: Zadní dveře:
Je to obdobné. Vyloupneme krytku v misce kliky a v madle(taky miska), odšroubujeme, odpojíme vypínač a dále opatrně škubat za tu textilní část kolmo na dveře a ona spadne. Nahoře pak pozor na roletku!!! Dole je jeden šroub M6 s distanční trubičkou(pod tapicerií). Odpojíme kliku nebo ji vyloupneme a přestčíme přes tapicerii, povolíme 2x vruty zajišťující plastový korpus a poklepem jej vysouváme vzhůru až seskočí. Dále dle potřeby. Zpětná montáž opět proříznutí konců drážek(při troše šikovnosti není nutné), nasazení na vodítka, přizvednutí a pak dále viz demont. opačným postupem...

Doporučení: všechny styčné plochy a těsnění lehce přetřít vazelínou. Nic pak nevrže a nevíte že máte dveře...

Mně se podařilo toto udělat bez problémů a nic jsem nezničil. Kdyby vám zbyly ty distančky, nemusíte to rozebírat. Vrtne se to prům. 10,5 a vsadit přes tapicerii.

Přeji hodně zdaru !!!
:D

PS: ještě jedna věc - po připojení baterie a při snaze otevřít nebo zavřít okna tyto popojedou vždy jen kousek. Je s tím třeba postupně dojet nahoru a vypínač potáhnout na první stupeň(né na dojezd). Ve dveřích cvakne relátko, nastaví se proudová ochrana a je to. Totéž u všeh 4.
Pak už to jezdí normálně.
Megané II sedan 1,9 dCi - 88kW, 6st., climatronic
6,0 l/100Km

nemec.mirek
Starting member
Příspěvky: 24
Registrován: pon črc 10, 2006 14:01

stahování okna

Příspěvek od nemec.mirek » ned čer 01, 2008 22:24

Ahoj WCko,
předem děkuji za návod na demontáž obložení dveří. Dnes jsem ho plně využil a je bezvadně napsaný, až na ty distanční trubičky, nebyl s tím žádný problém, to horší to je, když jsem to svěšoval a zase dával na ty držáky od vodících lišt stahování okna, ale taky jsem si poradil, prostě šikovný český ručičky to zvládnou jen jsem trochu nadával a musela mi pomoci manželka.

A teď proč vlastně píši tento názor, před týdnem jsem totiž zjistil, že při zavírání okna se ze dveří ozýval hrozný zvuk jako když škrábete po skle, ale nikde žádná rýha, nejdříve jsem myslel, že je to nějaký kamínek, ale nic jsem nenašel tak jsem dnes rozebral dveře a bohužel jsem našel rozlomený plastový úchyt bohdenu na mechanizmu stahování okna a ten tam byl vzpříčený a vydával ten zvuk.

Ale je štěstí že to je na bohdenu který je přichycen ještě uprostřed takovou svorkou takže vše funguje, ale nemusí věčně.

A proto se ptám, dá se sehnat ten plastový držák samotný nebo se musí koupit celý mechanizmus stahování.

Předem děkuji za rady.

Uživatelský avatar
trichopter
Advanced member
Příspěvky: 480
Registrován: ned srp 05, 2007 12:52
Bydliště: SK/KNM

Příspěvek od trichopter » pon čer 02, 2008 09:23

No musíš kúpiť komplet,mne sa okno zaseklo a renaulte chceli 15 litrov.
Našťastie sa okno zázrakom rozbehlo tak som objednávku zrušil.
Ale viem že u nás ,,garážový" mechanici to opravujú len nechcú povedať ako.
Ale chcel by som vidieť nejaké foto z toho otec by vedel vyrobiť diely z kovu,tak keby sa niečo pokazilo mohlo by to pomôcť.
foto, foto má niekto ako to vyzerá?
dik
Megane II sedane-02/2004; 1,6 16V.83kw;113ps
150 000km.Comfort Dynamique;

nemec.mirek
Starting member
Příspěvky: 24
Registrován: pon črc 10, 2006 14:01

stahovačka

Příspěvek od nemec.mirek » pon čer 02, 2008 12:47

Bohužel žádné foto jsem nedělal, napadlo mě to až pozdě a neměl jsem foťák a foto telefonem stojí za prd.
Určitě nehodlám kupovat celou novou stahovačku, už jsem koukal co stojí a nechá se sehnat za 2500,-. Myslím že se podívám na nějaký vrakáč kde budou bouchnutý dveře a třeba demontuji jen tan úchyt a podle něj se nechá něco vyrobit z kovu.
Zatím to, ale nebudu nějak řešit, protože vše funguje bez problémů, až pojedu okolo vrakáče tak tam kouknu, nebo někam napíšu E-mailem.

Uživatelský avatar
trichopter
Advanced member
Příspěvky: 480
Registrován: ned srp 05, 2007 12:52
Bydliště: SK/KNM

Příspěvek od trichopter » úte čer 03, 2008 00:02

-Joo len škoda že to nie je jedno na aké dvere.Roydiel tam určite je tak dávaj pozor.
Megane II sedane-02/2004; 1,6 16V.83kw;113ps
150 000km.Comfort Dynamique;

mip
Junior member
Příspěvky: 117
Registrován: úte bře 31, 2009 14:43
Bydliště: Zlín

Foto návod na rozebrání zadních dveří

Příspěvek od mip » stř kvě 06, 2009 08:57

Včera jsem cvičně rozkuchal zadní dveře (dle návodu wecky), kvůli montáži zadních repro. Vzal jsem si k ruce foťák, tak to máte zvěčněno :D Většina obrázků nepotřebuje ani komentář. Jde o pravé zadní dveře (to jen kvůli orientaci vlevo-vpravo u obrázků, u levých dveří vše pochopitelně obráceně :wink: )

Obrázek
Obrázek
Kliku je lepší vyloupnout v levé strany, na pravo vede lanko od zámku.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Misku s ovládáním oken vytáhnout ven za pravou stranu.
Obrázek
Vypínač je obalený takovou samolepící pěnovkou.
Obrázek
Konektor má na boku takové páčky, stačí je obě současně zmáčknout a jde lehce ven.
Obrázek
Nastupuje hrubá síla :wink: Začal jsem v levém horním rohu.
Obrázek
Plastový kryt drží na 3 místech. Po vyšroubování všech tří šroubů je nutné zespodu zatlačit na plastový kryt a on vyskočí.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uprostřed dveří jsou však dvě pracky, které jej drží přesně v opačném směru, takže jak vyskočí spodek a vrch dveří, zůstane viset za tyto úchyty. Pak je nutné plastový kryt zase zatlačit v opačném směrem dolů a táhnout k sobě. Blbě se to popisuje, ale jde to celkem lehce. Horši je pak kryt vrátit zpět, musí se první zasadit ty dva prostřední úchyty, pak spodek a nakonec vrch.
Obrázek
Odpojování konektoru - úkol pro chobotnici :lol: pokud u toho ještě fotíte a svítíte si baterkou. Levým šroubovákem nadzvednout a pravým vyhotit ven, konektor pak vyskočí ven sám.
Obrázek
A takto nějak vypadá.
Obrázek
Cíl mého putování - místo na repro v zadních dveřích, jsou k němu přivedny i dráty (zelený a hnědý drát), takže předpokládám stačí jen zapojit a bude hrát 8) .
Obrázek
Když byste chtěli úplně shodit ten plastový kryt, je nutné odpojit konektor od zadních motorků oken a vymotat ven všechny dráty z tohoto krytu, což jsem nepotřeboval, ale není to problém.
Obrázek
Distanční váleček spodního šroubu co drží plastový kryt - hledal jsem jej pod autem, protože mi při sundávání plastovéhu krytu vypadl a vůbec jsem si toho nevšiml :wink: Na mojem krytu šel nasadit zpět klidně až úplně na konec, protože prošel bez problémů tím krytem i bez vrtání.
Obrázek
Detail, kde jsou všude uchýty tapecirunku. Bacha na ty prostřední dva kulaté, až jej budete vrace zpět, ať se trefí do těch děr.
Obrázek

Postup složení dvěří je opačný, jak při rozebírání, to je doufám jasné :lol: :lol:
Celá akce trvala cca hodinu, bez focení to jde zvládnout v klidu za půl hodiny rozebrat i složit :wink:
Naposledy upravil(a) mip dne stř kvě 06, 2009 12:44, celkem upraveno 1 x.

Bugy-wugy
Junior member
Příspěvky: 113
Registrován: čtv črc 10, 2008 23:48
Bydliště: Kaplice

Re: Foto návod na rozebrání zadních dveří

Příspěvek od Bugy-wugy » stř kvě 06, 2009 23:39

Je to super kluci, koukám, že se dostanu k ovládání roletky, jedna mi úplně nestahuje, myslel jsem, že to bude zalitý v platu, není, super, zkusím opravit. Díkys hoši, jent tak dál :!:
Renault Megáne II GT, 1,6 16V, Expresion + něco navíc r.v. 2004

Renault Fluence Privilege, 1.6 16V 81kW/110 k 2010 :)

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Příspěvek od Rado77 » čtv kvě 07, 2009 07:49

Jasne, nech len pribuda takychto fotiek :wink:
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

lubosov
Advanced member
Příspěvky: 255
Registrován: úte srp 29, 2006 18:30

Příspěvek od lubosov » čtv kvě 07, 2009 12:41

je to super tie fotky. Mne tiež nejde jedna roleta a moc sa mi do toho nechcelo ísť, ale keď vidím, že stačí odmontiť len dve skrutky, tak nie je čo riešiť :P

matts
Advanced member
Příspěvky: 391
Registrován: úte kvě 23, 2006 08:15

Příspěvek od matts » čtv črc 02, 2009 17:03

ked sa chcem dostat k prednemu repraku musim zhodit cele dvere alebo staci len nejako vypacit tu mriezku??
megane 1.6 16v red a laguna GT 2.0 dci black

Uživatelský avatar
kmarty
Člen RCČR
Příspěvky: 2541
Registrován: pon led 24, 2005 10:28
Bydliště: Praha

Příspěvek od kmarty » čtv črc 02, 2009 23:19

Staci vypacit tu mrizku.
Paci se od vnitrni strany dveri (u pantu). Tam zacnes vycvakavat az skoncis na druhem konci mrizky kde je takovy "bazmek", ktery je zasunut pod tu calounenou cast, takze pri vyndavani nakonec musis tu mrizku v prechodu plast/calouneni vyhnout k sobe.
Pozor, vycvakavaci cudlik je i v tom trojuhelnikovitym konci.

Obrázek Obrázek
Jo, tyhle fotky se mozna taky hodi:
Obrázek Obrázek Obrázek
MEGΛNE GrandTour 2005 - 1.6 automat
(dokud nepujde zakazat zobrazovani temat od uzivatele "RSS Express", tak tu budu jen hooodne zridka. Pokud vubec)

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Příspěvek od Rado77 » ned srp 23, 2009 15:32

Ja by som tiez pridal ruku k dielu - robil som premazanie vodiacich list, po ktorych beha mechanizmus okna: http://picasaweb.google.com/rado.megane ... lubovkaSkl#

Pa-paaaaaa
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Uživatelský avatar
petulinek
Starting member
Příspěvky: 41
Registrován: pát říj 31, 2008 00:14
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petulinek » ned srp 23, 2009 17:17

me ted asi demontaz dveri ceka taky.Mam auto po bouracce na levy bok -opraveno v autorizovanem servicu-cca za 180tis a od te doby co v tom hrabali tak me drnci pri jizde po kostkach nebo hrbolech okno-nevrze jen kdyz je uplne ztazene.Prijde me to jak kdyz tam neco zapomeli dat ci co.Kdyz bouchnu pri zavrenem oknu zevnitr na dvere tak je slyset jak dam rachta sklo.

jo a taky od ty doby strasne cvaka ten polohovac dveri nebo jak to nazvat :D -takovej ten bazmek co drzi dvere otevrene v ruznych polohach-pri kazde zmene polohy v tom strasne rupne-je to vada? nebo se to ochodi? diky

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Příspěvek od Rado77 » ned srp 23, 2009 17:37

Cau Petulinek,
tak smelo do tych dveri. Mne stacilo ist potial ako je v obrazkoch. Potom by stacilo uz len vrchny tapacir (tu latkovu cast) chytit a potiahnut dohora a k sebe. Ostal by tam iba umelohmotny tapacir, a ten drzi cca na 2 sroboch este. Mne sa mojim ukonom (a zrejme mojimi zazracnymi paprcami) podarilo pri olejovani vodiacich list odstranit aj tukotanie akoby okna ked bolo akokolvek stiahnute. Ale nepukalo sklo samotne, ale mechanizmus co sklo pridrza. To sklo je este polozene na takych gumickach. Ani neviem ako ale hned som to otestoval a uz nepukoce/neklepoce to sklo. Huraaaaaa !!! :D Ked je uplne stiahnte a prasknem do dveri zvnutra - tak to som este neskusal, ale predpokladam ze sklo zarezonuje mierne.
K tomu pantu dveri co ti praska - chalani to tu uz riesili a nikomu sa to nijako nepodarilo zrenovovat. Aj do toho vrtali a valili tam olej a nepomohlo. Nakoniec (ak vobec) zohnali z vrakaca al. novy diel.
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

matts
Advanced member
Příspěvky: 391
Registrován: úte kvě 23, 2006 08:15

Příspěvek od matts » sob srp 29, 2009 10:05

tie distancne kruzky ja mam v tapacirungu ked vysrobujem srob tak ju vidim, ja ju mam osadenu v tom plaste, to je hadam dobre ci nie? preco potom je uplne hore napisane ze keby sa na ne zabudlo je treba to vrtnut??
megane 1.6 16v red a laguna GT 2.0 dci black

matts
Advanced member
Příspěvky: 391
Registrován: úte kvě 23, 2006 08:15

Příspěvek od matts » sob srp 29, 2009 10:07

este jedna otazka, ten spodny srob treba dotiahnut uplne? sa bojim aby som zavit nestrhol alebo tak
megane 1.6 16v red a laguna GT 2.0 dci black

www.pepoo
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: stř bře 11, 2009 17:12

Příspěvek od www.pepoo » ned srp 30, 2009 11:19

pekne návody na rozobranie dverí,a ked sme pritom tak by som sa opýtal kompetentných ,ktorý si robili do zadu repro aký je tam rozmer reprákov aby mi to sedelo :wink:

matts
Advanced member
Příspěvky: 391
Registrován: úte kvě 23, 2006 08:15

Příspěvek od matts » ned srp 30, 2009 11:52

to www.pepoo: su tam 13 a hlbka je jedno, je tam miesta dost:D akurat tam nedrzia uplne ako by mali, lebo su tam len dve diery na sroby, takze ak mas tazsie repro, co su asi kazde ine ako origosky:D tak budu teda spon mne trosku odstavat.......ja mam v predu hertz a v zadu alpine:D
megane 1.6 16v red a laguna GT 2.0 dci black

www.pepoo
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: stř bře 11, 2009 17:12

Příspěvek od www.pepoo » ned srp 30, 2009 11:57

ok,takže s krýtovaním nebude problém?a kupim si aj ja ako maš ty tie alpine :wink:

piggy
Starting member
Příspěvky: 63
Registrován: pon srp 31, 2009 13:24
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od piggy » pon srp 31, 2009 13:34

ahoj, jsem tu nový, Mégana mám něco přes 4 měsíce a za tu dobu ne a ne přijít na to, jak rozebrat ten blbý "brzdící kloub" dveří, hrozně v něm praská a mám pocit, že otevírám starou 120-ku. Asi v něm vyschla vazelína...
pls věděl byste někdo, jak ho otevřít? Vypadá to, že stačí zvednout ten horní plech, ale to jaksi nejde, aspoň mě se to nepodařilo, šel jsem na to i hrubou silou a lehce na okraji ten plech "roztrhl" šroubovákem, když jsem to páčil...

díkes za každou radu, děsně mě to štve a rve uši :(

edit: zapomněl jsem na upřesnění auta, Mégane II Grandtour, r.v.2003, 1.5dCi

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Příspěvek od Rado77 » pon srp 31, 2009 13:50

Chlapci sa o nieco pokusali v nejakej teme, a ak si dobre spominam, neslo to otvorit, jedine kupit novy. Aj to skusali vrtat a narvat tam vazelinu ci co, ale nepomohlo.
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Uživatelský avatar
hamran
Experienced member
Příspěvky: 609
Registrován: stř lis 15, 2006 09:26
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od hamran » pon srp 31, 2009 17:50

no ja som si zohnal ten klb z vrakaca a stary som rozobral..nie hrub ou, ale brutalnou silo..proste ako konzervu:)..je to cele tmelene takou ciernou gumovou hmotou..takze asi preto to nevies rozobrat, ked som ho rozobral vazeliny tam bolo hojojo aj na rozdvanie..ale praskalo to ako pises v S120. ono tam je nejaky tlmiacy clen co tie razy am tlmit a ten sa asi dojebabral...takz elen kupitnovy , alebo vrakac... ine nepomoze...
TALISMAN Initale PARIS, 1.6Dci, 160 HP (118Kw) (kupa Maj 2018, 30 000km) s kompletnou vybavou -farba cierna amethyst, cierno-sedo-biela NAPPA koza.

Ren. FLUENCE Privilage 1.5Dci, 78KW .. predane (pri 214 000 km), za tie peniaze a najazd KM spokojnost, ziadne vazne poruchy, len vymena bezne opotrebeneych dielov

Ren. Thalia I 1.4, 8v, r.v.2002, cca 6,5 - 7.0 l/100km, 150 000 (Jazdi ju uz Segra )

Ren. MEGANE Grantour 1.9Dci, 2004.predane

piggy
Starting member
Příspěvky: 63
Registrován: pon srp 31, 2009 13:24
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od piggy » pon srp 31, 2009 22:20

ok, díky za info, nepotěšili jste mě :D ale čekal jsem to, tak budu shánět ;)
Lukáš

Espace V r.v.2019 ph.1 1.8Tce

ex: Grand Espace 2006 ph.2 1.9dCi 88kW

matts
Advanced member
Příspěvky: 391
Registrován: úte kvě 23, 2006 08:15

Příspěvek od matts » úte zář 01, 2009 15:16

neviem isto ale mam tam alpine g 13 cs alebo tak, proste seria g dvojpasma a hra to slusne, len to budem musiet casom aj vytlmit a myslim, ze tym vytlmenim aj odstranim rozne pazvuky tych dveri:D

BTW: dnes som zistil ze ked tocim volantom akoby na pravej strane suchal o ten plast co je za nim:D:D fajne:P .....ale svojho sarkana mam aj tak rad:P
megane 1.6 16v red a laguna GT 2.0 dci black

Uživatelský avatar
Diego
Advanced member
Příspěvky: 270
Registrován: čtv kvě 14, 2009 21:30
Bydliště: Plzeň-Sever
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Diego » úte lis 30, 2010 15:28

zdravim wecka zde popisuje jak rozebrat přední dveře ale spolujezdce
ja bych potřeboval řidiče konkrétně mi jde o to jak tam drží ovladání stahovaní oken zda je tam jen nacvaknutý nebo i nějak zajištěn
[img]http://img.rozzlobenimuzi.com/users/f3c ... 4ca511.gif[/img]
Renault megane II 2005 @1,9Dci 88KW

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 hostů