Koupě Renault Megane II Grandtour 1.6 16V

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

maslicek
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: ned dub 17, 2016 11:14

Koupě Renault Megane II Grandtour 1.6 16V

Příspěvek od maslicek » ned dub 17, 2016 11:33

Zdravím, potřeboval bych znát Váš názor ohledně koupě vozidla. Mám možnost koupit Renault Megane Grandtour 1.6 16V, rok 2005, nebouraný, najeto 72 000 km, první majitel, po rozvodech, dig. klima, 4x okna v el., zrcátka v el, tempomat, tažné... v záruce měněno řízení. Na vozidle se vyskytl problém se svíčkama (indučkama) a teď s el. okny (nějaké nejde, řeší servis).

Koupit? Případně jakou to má cenu?

Doteď jsem měl jen nafty od VW Group a můj nájezd je nyní cca 8 000 km/rok. Díky...

Vlčák
Starting member
Příspěvky: 57
Registrován: pát pro 15, 2006 22:58
Bydliště: České Budějovice

Re: Koupě Renault Megane II Grandtour 1.6 16V

Příspěvek od Vlčák » ned říj 02, 2016 19:57

Zdravím, jelikož také zvažuji koupit Megane II 1.6 16V + LPG, rok 2007, asi 180 tis km, tak Vás prosím o radu na co si dát pozor před koupí. Prošel jsem několik článků a recenzí ojetin Renault Megane atd.. všude upozorňovali na vadné zapalovací cívky, jak poznám ty problémové???

Děkuji
jak šel čas:
Renault 19, 1.8 16V - moje první láska :-)
Renault Laguna I, 1.6 16V - parádní vozítko, na které jsem se mohl spolehnout, nikdy žádné zásadní problémy
Ford Focus 1.8 TDCi - totální prů*er, auto bylo častěji v servisu než na silnici
Renault Megane II - 1.4 16V - současnost

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Koupě Renault Megane II Grandtour 1.6 16V

Příspěvek od Rado77 » úte říj 04, 2016 14:48

Mam skusenost aj s ojetinami, a hlavne autami starsimi nez 8 rokov, a lavne s Renckami :twisted: ... ja bych 9-rocne auto nechcel ani nahodou. To co usetrim za cenu auta, o to viac penazi potom nasypem behom 2-3 rokov (lebo potom sa to uz uplne rozpadne cele) do oprav typu altik, vyfuk, lambdy, nejake tie loziska + vekom uz sa objavuju menej bezne veci ako vymlatene homokinetaky, vole v riadeni (na hrebeni), stav tesneni vsemoznych hadic, palivove cerpadlo uz moze dosluzit, stahovacky okien atd atd...vsetko moze robit problem. A to nevravim o elektrike, na ktoru bol MII (bohuzial) povestny. A tu je este +LPG montaz = dalsi mozny zdroj poruch...lebo proste kupis 9 rocne auto povedzme za 2000 Eur - super kupa, ale za dalsie 3 roky don nasypes 1200 Eur na opravy, a potom ho aj tak das po 3 rokoch (ako 12-rocne) proste do srotu
Co sa tyka cievok - neda sa zistit ktora je zla, opticky len podla farby nalepky na vrchu mozes vidiet ktora bola menena, lebo asi bude mat inu farbu nalepky = ina znacka. Ale ktora vynechava to sa da zistit len postupnou vymenou jednej po druhej za novy kus. Odporuca sa pouzit cievky 1 vyrobcu na vsetky valce
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Koupě Renault Megane II Grandtour 1.6 16V

Příspěvek od Zefek » úte říj 04, 2016 15:57

Já si zase nemyslím, že by MII byla až tak špatná. Taková LII na tom byla daleko hůř. MII mi i svým návrhem mechaniky a elektriky připadá docela logická, třeba oproti LII. V podstatě na stejné architektuře elektroniky jako MII dnes stojí všechny Renaulty. Mělo to své mouchy, ale něco extra vážného bych na tom autě nečekal.

A pak je to o tom, jakou máš ruku. Můžeš koupit auto, které je udržované a máš ho prakticky bez investic. Stejně tak můžeš koupit, které někdo nechal rozsypat a proto ho prodává.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Koupě Renault Megane II Grandtour 1.6 16V

Příspěvek od Rado77 » úte říj 04, 2016 16:14

Ale musis uznat, ze mechanicke komponenty proste vekom odchadzaju, a je jedno ci je to Pagani alebo Renault. Proste vyfuk, alternator a vlastne vsetko co som vyssie menoval (ak uz nebolo menene), tak do 10-max12 rokov sa vecsinou ozve. Ja len za seba po skusenostiach aj s Daewom, Fordom, zaroven 3 auta co som mal nad 8 rokov, proste tak stare auto by som nebral. Tych komponentov na aute je hodne a podliehaju jednak tej mechanickej cinnosti, jednak veku a jednak vplyvu pocasia zima/leto, sucho/mokro. Ci uz su to...ja neviem...lanovody rucnej brzdy, zadne brzdove valceky kde uz po rokoch nefunguju ok samostavy, cely vyfuk vratane vlnovca, to je proste kus holeho zeleza, alebo taky brzdovy valec po 9 rokoch uz proste nema vlastnosti noveho, auto ma tazke - spojka pred smrtou ak nebola menena...ten altik sa moze porucat v takom veku, silentbloky, capy ramien co neboli urcite este menene, spominane lanovody okien co po 9 rokoch budu vytahane s volami, tlmice sa tiez uz mozu porucat ak neboli menene. Urcite som zabudol na nieco, ale sak uz je toho aj dost. Tot moj nazor. Samozrejme kazdemu prajem co najlepsie, ani nechcem nijako zhadzovat Rencek ako znacku. Len mam taku skusenost.

Presne aj preto som svoj M2 predal, aj ked dobre sluzil a dobre som sa on staral, lebo som vedel ze pridu prave taketo investicie
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Uživatelský avatar
trichopter
Advanced member
Příspěvky: 480
Registrován: ned srp 05, 2007 12:52
Bydliště: SK/KNM

Re: Koupě Renault Megane II Grandtour 1.6 16V

Příspěvek od trichopter » ned říj 23, 2016 17:41

Ja ho mám z dovozu od súdruhov z NDR a a kurát čidlo vačky, pásik pod volantom, opravený u Zefka.,tyčky stabilizátora,čapy. A dúfam že aj presuvník vačky. A inak bežné veci... Brzdy, rozvody,náplne.

Chcel by som ho ale predať pomaly , len nie su ešte éčka na Hondu Civic Tourer.Ešte tak dva roky ....To bude cena veľmi nízka.Ideál je to teraz,ale nedá sa to .
Treba vymeniť prasknuté okno a sťahovačku.Plus nové zimáky...
Megane II sedane-02/2004; 1,6 16V.83kw;113ps
150 000km.Comfort Dynamique;

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Koupě Renault Megane II Grandtour 1.6 16V

Příspěvek od Zefek » ned říj 23, 2016 20:14

Jinak na 6 let staré Laguně mi praskla hadice posilovače řízení. Auto je kvůli tomu zhruba týden nepojízdné, než tu hadici nějakým způsobem vyměním. Originální trubka 4500kč, na vrakáči mi prodají jen obě trubky dohromady za cca 2500kč. Jezdil jsem s tím tři dny bez posilovače, po vytažení trubky jsem ale okruh otevřel a auto odstavil. Jezdím tak zase meganem :D
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Robo91
Junior member
Příspěvky: 162
Registrován: pon říj 07, 2013 09:30

Re: Koupě Renault Megane II Grandtour 1.6 16V

Příspěvek od Robo91 » stř čer 02, 2021 22:26

Ahojte, zvažujem kúpu Megane II Grandtour 1,6 16v LPG ako pracovné vozidlo okolo domu + dochádzanie do práce 30 km. Teda, ja už jeden Megane II 1,6 16v mám, ale vyše roka s ním nejazdím, je dočasne odhlásené z evidencie a rozhodujem sa či ho predať za pár šupiek na diely alebo sa pustiť prakticky do jeho renovácie. Podvozok má OK, novú spojku s ložiskom, pravidelne menený olej, motor štartuje na vrnk a elektronika v aute je bez problémov. Dôvod pre ktorý by stálo za to ho zachrániť je slušná výbava, ťažné a LPG.
Bolo by treba zrepasovať splyňovač LPG, vyvariť zhnitý podbeh, vymeniť čelné sklo, zrepasovať brzdy (dlho to stálo, skoro to nebrzdí a svieti kontrolka ABS), tiež sa pozrieť na motor (po zahriatí na voľnobeh cuká, ale asi je to len mrtvým silentblokom). Samozrejme svieti kontrolka airbagu. Tiež sa mi nepozdáva alternátor. Na to aby som sa mohol objaviť na STK a s kľudným svedomím na tom jazdiť, do toho treba nasypať odhadom 700 - 1000€, stále pritom budem mať vergel z roku 2004 po búračke na bok a s 300 000km na hrbe.
Na druhej strane je tu možnosť kúpiť dnes MII z roku 2009, už snáď s vychytanými muchami z výroby, pri troche šťastia po prvom majiteľovi a s rozumným nájazdom. Ceny sú niekde okolo 2500€. K tomu prestavba na LPG odhadom za 1000€ a pár drobností k tomu. Za cenu do 4000 sa vieme baviť ešte o celkom slušnom praktickom aute. Otázka do pléna je, či do toho ísť. Diky
Renault Laguna III Grandtour 2,0 dci 96 kW 2013
Renault Megane II Grandtour 1,6 16v 83 kW 2004 LPG

Uživatelský avatar
marek230177
Grafoman
Příspěvky: 2021
Registrován: úte čer 14, 2016 09:07

Re: Koupě Renault Megane II Grandtour 1.6 16V

Příspěvek od marek230177 » čtv čer 03, 2021 15:05

Za 4000 eur koupíš mnohem novější a modernější vůz. Megane 2 má hodnotu max. 2000 eur, a to je poslední ročník a v pěkném stavu a hlavně bez jediného problému.
Montovat do tak staré káry plyn je nesmysl, to jsou vyhozené peníze. Musíš najet minimálně 30 tisíc km, aby se investice do přestavby vrátila, teprve potom jezdíš o trochu levněji. To bych si radši koupil naftu 1,5 dci a šetříš hned. S tím motorem budeš jezdit za úplně stejné peníze, jako když budeš mít motor 1,6 v plynu.
Mám Megane Grandtour 1,5 dci 78 kW a jezdím v meziročním průměru 4,6 l /100 km. Čili dá se říct, že jezdím za úplně stejné peníze, jako když budeš mít motor 1,6 v plynu se spotřebou 8 litrů.
RENAULT Mégane Grandtour II 1,5dCi 78kW K9K732 (*2008)
RENAULT Scenic III 1,4TCe 96kW H4J700 (*2012)
RENAULT Master IV 2,3dCi 132kW M9T716 (*2020)

Robo91
Junior member
Příspěvky: 162
Registrován: pon říj 07, 2013 09:30

Re: Koupě Renault Megane II Grandtour 1.6 16V

Příspěvek od Robo91 » pát čer 04, 2021 13:06

Diky za reakciu. Asi mas pravdu. Za 4000 sa da kupit o generáciu novšie auto ako M2. To už sa da riesit aj Laguna 3 ktorá je oproti Meganu niekde úplne inde. Rad by som sa pri sekundarnom aute vyhol nafte. Zvazujem teda nejak lowcostovo toho Megana dat do kopy, aby som preliezol STK, dva roky to ešte dodral a potom už ako 20- rocne auto poslal do šrotu.
Renault Laguna III Grandtour 2,0 dci 96 kW 2013
Renault Megane II Grandtour 1,6 16v 83 kW 2004 LPG

lordmat
Junior member
Příspěvky: 136
Registrován: pon srp 12, 2019 21:55

Re: Koupě Renault Megane II Grandtour 1.6 16V

Příspěvek od lordmat » pát čer 04, 2021 14:30

Môžem potvrdiť - 1,5 dci má spotrebu veľmi príjemnú.
Megane II 2007 hatchback facelift - 1.5 dCi 78kW K9K 732

Robo91
Junior member
Příspěvky: 162
Registrován: pon říj 07, 2013 09:30

Re: Koupě Renault Megane II Grandtour 1.6 16V

Příspěvek od Robo91 » sob úno 19, 2022 23:24

Caute, tak som tu zas. Stary Megane zase zije! Situacia sa zmenila a ja som sa rozhodol mu dat druhu sancu. Do parady som dal svetla, brzdy, motor. Zoznam vsetkych vymenenych dielov tu nema cenu vypisovat. Auto ktore bolo na pol ceste na srotovisko, nasypal som do toho 500 Euro, stravil tyzden casu, este par drobnosti tomu chyba. STK preslo bez problemov. Uz len zvladnut par tisic km a modlit sa aby sa furt nieco nes*alo.
Renault Laguna III Grandtour 2,0 dci 96 kW 2013
Renault Megane II Grandtour 1,6 16v 83 kW 2004 LPG

Uživatelský avatar
marek230177
Grafoman
Příspěvky: 2021
Registrován: úte čer 14, 2016 09:07

Re: Koupě Renault Megane II Grandtour 1.6 16V

Příspěvek od marek230177 » ned úno 20, 2022 07:04

Můj dobrý kamarád kdysi řekl velmi pěknou větu: Auto je pokladnička, z které se nedá vybírat. A to je pravda. Platí to vždycky, u starých aut zvláště.

Na rovinu - já bych to neudělal. Já bych staré auto v takovém stavu nezachraňoval. Kdysi jako mladší jsem to dělal s Galaxy, které jsem měl, a nakonec jsem to stejně vzdal a auto poslal dál dřív, než mě zruinuje. Dávno vím, že jsem to měl prodat hned, zachraňovat polomrtvého slona nemá nikdy valný smysl.
Aut je na trhu tolik, že můžeš jít a přehazovat je lopatou. Nemá proto cenu dělat drahé nesmysly.

Ale je to každého volba.
RENAULT Mégane Grandtour II 1,5dCi 78kW K9K732 (*2008)
RENAULT Scenic III 1,4TCe 96kW H4J700 (*2012)
RENAULT Master IV 2,3dCi 132kW M9T716 (*2020)

lakinooo
Senior member
Příspěvky: 1037
Registrován: pon zář 27, 2004 09:33

Re: Koupě Renault Megane II Grandtour 1.6 16V

Příspěvek od lakinooo » ned úno 20, 2022 07:21

500 eur je sice polovica hodnoty auta, ale nie je to zase katastroficka cena....
Megane II 2.0 16V AT4, Eberspächer HYDRONIC B5WSC

Uživatelský avatar
marek230177
Grafoman
Příspěvky: 2021
Registrován: úte čer 14, 2016 09:07

Re: Koupě Renault Megane II Grandtour 1.6 16V

Příspěvek od marek230177 » ned úno 20, 2022 07:32

To ne. Ale co se stalo mně.....

Narval jsem do auta spoustu peněz - nápravy, interiér, nezávislé topení a další věci, až nakonec jsem zjistil, že mám závažný problém na zadní nápravě, díky kterému se mi sjížděla jedna guma zevnitř. Zřejmě došlo ke zkroucení karoserie nebo problému přímo na zadní nápravě, nevím. Ale opravit se to nedalo. Auto na vyhození.

Tím chci říct, že člověk do auta narve velké peníze a potom často zjistí, že díky takové závadě je vyhodil doslova z okna.

Proto už bych to nikdy neudělal.
RENAULT Mégane Grandtour II 1,5dCi 78kW K9K732 (*2008)
RENAULT Scenic III 1,4TCe 96kW H4J700 (*2012)
RENAULT Master IV 2,3dCi 132kW M9T716 (*2020)

Renaulťák
Senior member
Příspěvky: 1317
Registrován: pon čer 15, 2015 20:19
Bydliště: Nitra

Re: Koupě Renault Megane II Grandtour 1.6 16V

Příspěvek od Renaulťák » ned úno 20, 2022 10:23

Je nekolik skupin motoristu, nebo uzivatelu motorovych vozidel.
Prvni je ortodoxnich zastancu novych vozidel se zarukou a utkvelou predstavou, ze minimalizuje naklady. A toto opakuji minimalne jednou, za pet let.
Dalsi je silne navazana na prvni a preferuje jete vozy, kdy cena slusne klesla, ale vekem a najezdem jsou vhodne na dlouholete uzivani. Idealni je, ze nebudou mit dalsi velke najezdy.
Pak je skupina, ktere vyhovuji vekove starsi az stare, na najezdu nezaklezi a predpokladaji, ze chvili pojezdi a poslou dal, nebo daj na recyklaci.

Vse ma sve plusy a minusy. Kdyz neberema v potaz ruzne marketingove, socialni a citove faktory, ale pouze financni stranku, tak mi stale vychazi nejnakladnejsi prvni skupina.
I treti skupina muze byt nakladna, protoze stary a neznamy autak je hodne rizikovy a vzdy treby neco udelat, co se pri investici na kratsi obdobi vetsinou nevyplaci.
Ja jsem priznivcem druhe skupiny. Nemam zajem o zaruku. Vim, ze pokud je nejaky problem, oplati se jej odstranit hned a za co nejkvalitnejsi dil, protoze musi na aute slouzit, nejlepe az do doziti.
Pro druhou a treti skupinu je dulezity zdravy rozum pri rozhodovani co vlastne koupit a co pak opravovat.
Pokud ma kvalitni skelet v originalnim stavu, tak je to zaklad a pak se oplati investovat, protoze venkovni plechy a vse demontovatelne je bud za "par supu" na vrakovistich nebo opravdu za par supu na bazarech.
Marek udelal jednu zasadni chybu, protoze asi nestavel na tom originalnim skeletu a investoval nejdriv do vsemozneho vylepsovani. Mozna to vzdal brzo, protoze vymena zadni napravy neni problem. Dat osy naprav do vody, udelat sbihavost a odklony pomoci podlozek , prebrouseni a vyexentovani der apod.
Laguna III Coupe 2,0 dCi, 4control, 131kW/180k, tmavě červená metalíza
Megane III CC, 1,4 TCe, 96kW/130k, černá metalíza
Trafic II L2, 9 míst, 1,9dCi, 74 kW, modtrá

Robo91
Junior member
Příspěvky: 162
Registrován: pon říj 07, 2013 09:30

Re: Koupě Renault Megane II Grandtour 1.6 16V

Příspěvek od Robo91 » ned úno 20, 2022 10:52

lakinooo píše:
ned úno 20, 2022 07:21
500 eur je sice polovica hodnoty auta, ale nie je to zase katastroficka cena....
To som si presne aj ja hovoril. Tie auta nemaju hodnotu. Videl som to na tom ked som zhanal diely. Ludom sa po dvoroch valaju Megany na diely a nikto uz nebere ani veci ako dvere ci narazniky. M2 s rokom vyroby 2004 ma hodnotu nanajvys 1000 euro. Kupit take auto ale znamena do toho nasypat dalsie prachy, nepoznas to, nevies kto sa v tom vrtal, clovek si akurat kupi starosti. Ja mam to auto 8 rokov, vedel som do coho idem. Pri sucasnej cene benzinu 1,60€ a LPG 0,70€ to na seba zarobi po par tisic km. Treba tiez povedat ze vela veci som menil lebo ku koncu aktivnej kariery som to mierne zanedbaval tak si ma to pockalo. Proste ked sa chce clovek vozit, musi investovat do udrzby. Tym ze som si vacsinu veci urobil sam, ma to vyslo relativne malo. K tym skupinam majitelov aut, mam kamosa ktory patri do tej prvej a 500 eur necha v autorizaku skor nez stihne povedat dobry den, pritom mu to nepride vobec divne
Renault Laguna III Grandtour 2,0 dci 96 kW 2013
Renault Megane II Grandtour 1,6 16v 83 kW 2004 LPG

Uživatelský avatar
marek230177
Grafoman
Příspěvky: 2021
Registrován: úte čer 14, 2016 09:07

Re: Koupě Renault Megane II Grandtour 1.6 16V

Příspěvek od marek230177 » ned úno 20, 2022 11:30

Renaulťák píše:
ned úno 20, 2022 10:23
Je nekolik skupin motoristu, nebo uzivatelu motorovych vozidel.
Prvni je ortodoxnich zastancu novych vozidel se zarukou a utkvelou predstavou, ze minimalizuje naklady. A toto opakuji minimalne jednou, za pet let.
Dalsi je silne navazana na prvni a preferuje jete vozy, kdy cena slusne klesla, ale vekem a najezdem jsou vhodne na dlouholete uzivani. Idealni je, ze nebudou mit dalsi velke najezdy.
Pak je skupina, ktere vyhovuji vekove starsi az stare, na najezdu nezaklezi a predpokladaji, ze chvili pojezdi a poslou dal, nebo daj na recyklaci.

Vse ma sve plusy a minusy. Kdyz neberema v potaz ruzne marketingove, socialni a citove faktory, ale pouze financni stranku, tak mi stale vychazi nejnakladnejsi prvni skupina.
I treti skupina muze byt nakladna, protoze stary a neznamy autak je hodne rizikovy a vzdy treby neco udelat, co se pri investici na kratsi obdobi vetsinou nevyplaci.
Ja jsem priznivcem druhe skupiny. Nemam zajem o zaruku. Vim, ze pokud je nejaky problem, oplati se jej odstranit hned a za co nejkvalitnejsi dil, protoze musi na aute slouzit, nejlepe az do doziti.
Pro druhou a treti skupinu je dulezity zdravy rozum pri rozhodovani co vlastne koupit a co pak opravovat.
Pokud ma kvalitni skelet v originalnim stavu, tak je to zaklad a pak se oplati investovat, protoze venkovni plechy a vse demontovatelne je bud za "par supu" na vrakovistich nebo opravdu za par supu na bazarech.
Marek udelal jednu zasadni chybu, protoze asi nestavel na tom originalnim skeletu a investoval nejdriv do vsemozneho vylepsovani. Mozna to vzdal brzo, protoze vymena zadni napravy neni problem. Dat osy naprav do vody, udelat sbihavost a odklony pomoci podlozek , prebrouseni a vyexentovani der apod.
S jednou věcí nesouhlasím. Já jsem nikdy neměl nové auto, jsem podle Tvého dělení v druhé skupině. Ale jsem přesvědčen, že první skupina rozhodně není nejnákladnější, nýbrž naopak. Koupě nového auta za určitých okolností je nejekonomičtější a finančně nejvýhodnější řešení. Záleží jen na tom, jaká je cena nového vozu, kolik je jeho předpokládaný roční nájezd a jak se pohybují ceny ojetin daného modelu dejme tomu po pěti až šesti letech.

A věř, že chybu jsem neudělal. Auta dělám možná déle, než Ty dejcháš. A to jak kdysi profesionálně, tak nyní jako koníčka. Takže mě fakt nikdo nemusí učit, co mám dělat s autem. Jmenované Galaxy jsem měl skoro 10 let a najel s ním 200 tisíc km. Věděl jsem o něm naprosto vše. Ta náprava (spíš její uložení) se zkroutila, což byl neklamný znak toho, že karoserie se bortí. Takové auto prostě nechci. I kdybych ho miloval víc než manželku. Nepomohlo nic. Ani excentrické uložení ramen, ani výměna nápravy. Prostě nic. Mělo to 18 let, najeto skoro 400 tisíc a bylo načase ho vyhodit. Navíc to bylo v době, kdy jsem autobus už nepotřeboval. Boj s karosérií je boj, který nelze vyhrát. Nemělo tudíž cenu bojovat.

Nemá cenu zachraňovat chcíplou mrchu. Prostě nemá.
RENAULT Mégane Grandtour II 1,5dCi 78kW K9K732 (*2008)
RENAULT Scenic III 1,4TCe 96kW H4J700 (*2012)
RENAULT Master IV 2,3dCi 132kW M9T716 (*2020)

lakinooo
Senior member
Příspěvky: 1037
Registrován: pon zář 27, 2004 09:33

Re: Koupě Renault Megane II Grandtour 1.6 16V

Příspěvek od lakinooo » ned úno 20, 2022 13:56

Zenin Magane z roku 2003 okrem podbehu nebol nikdy striekany a nema na karoserii ziadne znamky hrdze, okrem hornej priecky nad chladicom. Je to pre mna zazrak, lebo moje auto z roku 2017 je na to s hrdzou ovela horsie.

Cize to nove auto nie je vzdy vyhra.
Megane II 2.0 16V AT4, Eberspächer HYDRONIC B5WSC

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5791
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Koupě Renault Megane II Grandtour 1.6 16V

Příspěvek od kotasekh » ned úno 20, 2022 14:24

Kupuji nove dacie nebo nove levne renaulty, mam vysoky najezd skoro 50k km rocne, patrim urcite do prvni skupiny, a myslim, ze mi to vychazi celkem dobre, oproti tomu, kdybych mel kupovat jezdenky ;). Ale jak bylo receno, zalezi na subjektivni situaci; pro nekoho je lepsi par let stare jete auto, pro nekoho nove, a nekomu se vyplati klidne i operativni leasing. Zalezi nejvic asi na tom predpokladanem najezdu a pozadovanem komfortu.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Uživatelský avatar
marek230177
Grafoman
Příspěvky: 2021
Registrován: úte čer 14, 2016 09:07

Re: Koupě Renault Megane II Grandtour 1.6 16V

Příspěvek od marek230177 » ned úno 20, 2022 14:33

lakinooo píše:
ned úno 20, 2022 13:56
Zenin Magane z roku 2003 okrem podbehu nebol nikdy striekany a nema na karoserii ziadne znamky hrdze, okrem hornej priecky nad chladicom. Je to pre mna zazrak, lebo moje auto z roku 2017 je na to s hrdzou ovela horsie.

Cize to nove auto nie je vzdy vyhra.
Já mám doma nebo v nejbližší rodině pět Renaultů od roku 2001 do roku 2013 a všechny jsou naprosto bez koroze. V tomhle Renault obdivuji, že u nich koroze fakt není, dokonce ani po více než patnácti letech provozu.
RENAULT Mégane Grandtour II 1,5dCi 78kW K9K732 (*2008)
RENAULT Scenic III 1,4TCe 96kW H4J700 (*2012)
RENAULT Master IV 2,3dCi 132kW M9T716 (*2020)

Renaulťák
Senior member
Příspěvky: 1317
Registrován: pon čer 15, 2015 20:19
Bydliště: Nitra

Re: Koupě Renault Megane II Grandtour 1.6 16V

Příspěvek od Renaulťák » pon úno 21, 2022 12:28

Marku, necerti se. Nenapadal jsem tvoje znalosti, zkusenosti ani vek. Jednoduse mam nejaky nazor zalozeny na nejake zkusenosti a nejake schopnosti si udelat financni souvahu.
Jasne jsem napsal, ze pokud je skelet v originalnim stavu, co znamena, ze neni opravovany, hlavne tepelne, tak u Renaultu vydrzi desitky let.

To, co jsem napsal o skupinach, jsem smeroval na bezneho smrtelnika se strednim prijmem. Je mi jasne, ze pokud se podnikateli dari, tak jde i do operativniho, zalezi kolik chce a muze prohnat pres odpisy a vratky.
Ten kdo jede jednou tydne do supermerketu a jednou rocne objede hroby svojich predku, nove auto neodpise, ani za padesat let.
Verim, ze vetsina, na tomto foru ma prijmy ze zavisle cinnosti, nebo nejake zivnosti, neco je tu i duchodcu. Vysoci manageri, majitele prosperujicich firem a podobni v Renaultech nejezdi. Lide v mem okoli s tim jezdi do prace, supermrketu
Take nerozporuji, ze pokud nekdo nalita 100 k rocne, tak asi nema cas jeste v garazi neco resit, protoze si musi minimalne na tech sto tisic kilometru vydelat.
Laguna III Coupe 2,0 dCi, 4control, 131kW/180k, tmavě červená metalíza
Megane III CC, 1,4 TCe, 96kW/130k, černá metalíza
Trafic II L2, 9 míst, 1,9dCi, 74 kW, modtrá

Uživatelský avatar
marek230177
Grafoman
Příspěvky: 2021
Registrován: úte čer 14, 2016 09:07

Re: Koupě Renault Megane II Grandtour 1.6 16V

Příspěvek od marek230177 » pon úno 21, 2022 14:15

Karoserie Renaultů možná vydrží desítky let. Jenže já celou dobu psal o Galaxy, což není nic jiného než Ford. A to hnilo před očima.

Jsem obyčejný smrtelník se středním příjmem ze závislé činnosti. Nikdy jsem neměl nové auto. Ale příště ho chci. Myslím si totiž, že s mým nájezdem 20 tisíc km ročně v mimoměstském provozu je nové auto ideální. Mít ho 6 let = 120 tisíc km a pak vyměnit opět za nové. Po šesti letech za něj dostanu třetinu jeho ceny. Ale v podstatě krom šesti výměn oleje a tří vzduchových filtrů mě to auto nebude stát vůbec nic. Možná jedny gumy. Prvních 120 tisíc km se auto pouze užívá. Vše na něm vydrží.
Pak přijde kritická hranice cca 150 tisíc km / 6-8 let, kdy odejde úplně všechno. Výfuk, tlumiče, pružiny, brzdy, rozvody, čepy, baterka, tu a tam nějaké to ložisko...... A ten, kdo takové auto za své poslední peníze koupil, do něho během následujících dvou let narve ještě jednou tolik (při dnešních cenách práce servisů možná víc). A toho je třeba se právě vyvarovat.
Za 360 tisíc koupit novou Dacii Sandero Stepway. Po šesti letech ji za 120 tisíc prodat. A v tom mezidobí si po třech tisících ročně pěkně střádat na další nové auto. To je moje vize. Zatím jsem totiž vždycky patřil k těm, co koupili osmileté auto a pak do něho jen cpali prachy. A to už fakt jako nechci. Ačkoli mám výhodu, že díly mám za hubičku a práci si udělám sám. Mnoho lidí však tento bonus nemá a s každou blbostí jezdí po servisech, kde jen krvácí a krvácí.
RENAULT Mégane Grandtour II 1,5dCi 78kW K9K732 (*2008)
RENAULT Scenic III 1,4TCe 96kW H4J700 (*2012)
RENAULT Master IV 2,3dCi 132kW M9T716 (*2020)

JARDA2
Starting member
Příspěvky: 70
Registrován: ned črc 23, 2017 13:33

Re: Koupě Renault Megane II Grandtour 1.6 16V

Příspěvek od JARDA2 » pon úno 21, 2022 21:13

Marku nemáš pravdu a jednou na to přijdeš myslím s těma novejma autama protože 120 s nima bez problému nenajedeš ani náhodou a na nějaký záruky od výrobce na to zapomen.vůbec nevím kde si přišel na to že 120 a 6let vydrží.a jen užívá.pořád tady píšeš že děláš do aut a druzí ještě ani nedejchali neříkám že o autech nic nevíš ale vrážet do jakýhokoliv staršího forda může jen blázen a to by si jako autař vědět měl.sory musel sem na to reagovat nic ve zlým.

Uživatelský avatar
ZDENECEKCZ
Grafoman
Příspěvky: 3292
Registrován: pon pro 27, 2010 19:59
Bydliště: Krnov sev. mor.
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Renault Megane II Grandtour 1.6 16V

Příspěvek od ZDENECEKCZ » úte úno 22, 2022 06:43

Tady musim souhlasit s Markem. Mozna ne ve vsem, ale v zasade jo.
Taky jsem celozivotni bazarnik, co nikdy nemel nove auto. Taky si na svem delam hodne veci sam. Ale bylo by mi strasne lito kupit za pul mice auto a pak ho prodat se ztratou 60% ono se ktomu musi pricist i servisni prohlidky. A vsi i vime, ze i nove auta maji mouchy a jezdi se hodne veci reklamovat. At je to resetujici displej u rencku tak vrzajici sedacky, podvozek atd atd.
Osobne bych pak mel strach to auto kdekoliv zaparkovat kvuli odreni, poskozeni okolnich zmrdu.
Ale jako plne ho chapu, ma uz dost tech oprav a chce si jen jezdit a neresit furt neco, tam rozvody, brzdy, pruziny atd atd atd
Taky se postupem casu menim. Kdysi jsem mel auta za 10tis, dalsich 10-15 do nich zahucelo a pak jsem treba dva roky jezdil a na vse kaslal. Nevadili mi svihadla vepredu a nizka vybava.
Uz jsem jinej, chcu spolehlive auto. A hlavne pohodlne a aspon trochu vybavene.
Ale jak se znam, tak by mi vadilo, kdyby mi nekdo v servise menil brzdy a ja u teho nebyl. Asi by to dopadlo tak, ze bych doma minimalne sundal kola a prekontroloval dotazeni.

Jarda ma taky svou pravdu. Myslim, ze pri najezdu 20tis rocne to nebude jen jezdit, ale i se kazit.
Vzdycky preskakuju clanky, kde pisou: rozdelali jsme auto po 100tis km. No ale to auto furt jezdi, furt, tech 100tis ma za rok, max dva. Proste to je napolykane na dalnici.
A vsici vime, ze 1000m na dalnici ma clovek najeto za par hodin. Kdezto v normalnim provozu po mestech a okolo komina to nahrka za mesic a pul.
Oba mate svou pravdu, ale oba i nemate. Je to uhel pohledu.
Moje rajče: https://zdenecekcz.rajce.idnes.cz/
Jawa pionýr rv58(asi)
ČZ 175 rv72
Škoda 1000MB rv67
Škoda 120 M rv89
Škoda Favorit 135LX rv93
Yamaha XJ-600S rv93
Suzuki GSF 600 S Bandit rv98
SUZUKI GSF 600 S Bandit rv00
Renault Laguna 2,2dt rv2000 naj-108250 až 177tis km- recyklace
Yamaha FZ 6 S Fazer 2005
Renault Mégane Grand Tour 1.9dci 88kw rv04 naj-272tis až 299,5tis km
teď:
Renault LAGUNA III 2.0dci 96kw kombi rv10/2008 naj 330400...nyní již přes 367tis
Honda CB 600 S Hornet 2001 červená s najezdem 54180km

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů