Čidlo venkovní teploty v zpětnym P zrcátku

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Tajron1
Starting member
Příspěvky: 39
Registrován: úte dub 21, 2009 08:30
Bydliště: Česká Lípa

Čidlo venkovní teploty v zpětnym P zrcátku

Příspěvek od Tajron1 » stř pro 09, 2015 09:03

Než začnu popisovat můj problém,chtěl předejít nákym neshodám.Procházel jsem témata čidlo venkovní teploty,našel jsem souvislost s klimout,startem atd.Chtěl bych se pokusit uceleně popsat problém s čidlem venkovní teploty u Megana 2 bez klimy,pouze čidlo.můj problém nastal ted v zimě,kdy mi teplota na displeji ukazuje o cca 8 stupnů C mín,tudíš teplota je většinou v mínusových hodnotách.Na foru jsem našel,že to někdo řešil a je zapotřebí termistor NTC 3.3K+rezistor 15K,který se připájí paralerně k termistoru.Termistor jsem ojednal v http://www.gme.cz,či GES,Tipa atd.
Jelikož jsem se na to vrhnul,ted v zimě,tak jsem auto dal do tepla,aby nepopraskaly packy.
Odcvakl jsem zadní kryt zrcátka,nezapomentě zrcátko zaklopit,aby kryt šel sunda v kloubu.
Zespoda uvidíte to čidlo,které vytáhnet ven a bude držet na dvou vodičích.
Čidlo je zalitý v plastu.Chtěl jsem použít stejný pouzdro,tak jsem štípačkama odštípl první vodič cca 4cm dlouhý a druhý cca 3cm dlouhý a to z důvodu pájení,aby pájené spoje nebyly vedle sebe.
Vzal jsem si ruční vrtačku a do ní dal zubařský vrták s kuličkou na konci a začal odbrušovat plast.
Uvnitř čidla jsem si nachal ty dva vodiče co jsou přívod do čidla.
Pak jsem vyndal malou destičku s SMD rezistorem 18,2K+termistor 3K origo zapojení z výroby.
Do prostoru co vznikl po vyndání původních součástek jsem dal koupené a zapájel.
Poté jsem celé čidlo zalil plničem,lze použít dentakryl,epoxidovou pryskyřici atd.
Na vodiče jsem si dal smrštovací bužírku,pocínoval,spájel a smrštil bužírku teplim vzduchem.
Nakonec jsem vodiče zalepil vulkanizční páskou,která se sama zapeče a udělá voděodolný spoj.
Klasikou izolačku nedávejte,ta se teplem rozmotá.
Pak jen složi a je hotovo.
Rozdíl měřených hodnot byl 1.Celsia
Mám foto,ale nejdou mi vkládat a nebo to dělám špatně :D
Omlouvám se za případné hrubky :mava:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek
Obrázek

qwert29
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: úte led 20, 2015 19:08

Re: Čidlo venkovní teploty v zpětnym P zrcátku

Příspěvek od qwert29 » ned led 10, 2016 23:01

Ahoj Děkuji za návod, manželce teplota ukazuje o 9 stupňů míň tak se na to chystám (verze s digi klimou tak snad buou součástky stejné). Jaké si prosím použil součástky? Termistor NTC 3.3K + rezistor 15K nebo termistor 3K + rezistor 18,2K? Děkuji za odpověď.

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Čidlo venkovní teploty v zpětnym P zrcátku

Příspěvek od Zefek » pon led 11, 2016 04:22

Lepší je odpor 15k, nebo použít termistor 2,7k+18k.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
kubysh
Člen RCČR
Příspěvky: 417
Registrován: sob srp 22, 2009 17:35
Bydliště: Rosice u Brna

Re: Čidlo venkovní teploty v zpětnym P zrcátku

Příspěvek od kubysh » sob led 19, 2019 08:33

Ahoj, šel by obnovit foto návod? Případě odkazy na součástky? Mě to začalo ukazovat ze dna na den -12 a občas klesne nebo se zvedne, ale spíše se drží na stejné hodnotě.
Hledal jsem dle návodu termistor NTC 3.3K a rezistor 15K na ges.cz i GME.cz ale nejsem si jistý. Nejsem elektrikář :)
Díky moc
Renault Thalia Expression 2005 1.4 16V 72Kw
Renault Megane Grandtour Extreme 2009 1.9 dci 96Kw

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 9 hostů