cvakanie relatka, dlhši štart, zvyšenie otačiek, kryt pelaku

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
martes25
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: ned kvě 05, 2013 21:49

cvakanie relatka, dlhši štart, zvyšenie otačiek, kryt pelaku

Příspěvek od martes25 » čtv lis 26, 2015 22:24

Zdravím :)
S príchodom zimy mám pár otázok ohladom mojho megana, možno bude niekto vedieť pomôcť :-)
Jedná sa o megane II 1.9dci 81kw 2006.
1. Ako sa tak ochladilo tak auto štartuje dlhšie. Nič hrozné tak do 5 sekúnd ale ešte neboli nejake velke mrazy u nás len do -2. Proste už to nie je také chytanie na šupu :) ,, žhaviče sú všetky OK.. Tak neviem či to je normálne alebo bude chyba niekde v relatku napr.

2. Ak naštartujem studený motor tak niekedy otáčky jemne kolíšu .. tiež žiadny extrém ale nie su stabilne.. po chvílke to prestane a už drží pekný rovnaký volnobeh. No ďalšia vec ešte neviem či je normálne že keď zapnem ventilator čo i len "na pol vrtulky" tak otačky sa badatelne zvýšia a keď vypnem tak sa zasa znížia ,,, všimol som si to až teraz ako sa ochladilo ,, auto mám od leta.

3. Po studenom štarte istý čas aj na volnobehu aj za jazdy počuť pravidelne cvakanie nejakeho relatka niekde pod palubkou ,, neviem či za stredovym panelom alebo nad pedalmi alebo niekde v týchto miestach v kabíne to počuť ...
bez ohladu na zapnuty alebo vypnutý ventilator ... A vždy keď cvakne tak sa stlmia svetlá .. slabšie svietia .. a potom zas svietia silnejšie ,,

4. Tiež som si všimol až nedávno že celkom dosť mi fučí vzduch okolo pelového filtra a potom samozrejme slabšie aj fúka na okno a počuť fučanie od nôh ako vzduch uteká okolo peloveho filtra ..
Pelový filter mám iba zasunutý a samozrejme tam nedrží uplne na fest. Vidieť že mal byť cez to ešte nejaký kryt lebo do kríža sú 2 diery pre skrutky ,, takže niekto ten kryt ktorý by filter dotlačil niekde odpásol ...
Takže otázka znie kde by som to mohol zohnať neviete?
Tu pri nás na vrakači to ani 1 z 2 meganov nemal ,, niekto že si to už bral tak neviem čo to je za nedostatkový tovar :)
Mal to velsatis ale tam to bolo iné ..

5. Bonusová otázka :) .. tu na fore je vlákno aj o fučaní z posilnovača brzd ,, tam som aj písal ale nikto sa neohlasil ..posilnovač mi funguje ako má ale počuť fučanie okolo pedala ,, takže niečo tam netesní ,, keď zatlačim pedal je ticho ,,, vraj pomôže len výmena celého posilnovača ale v tom vlákne písal že vymenil nejaku gumičku a už je to OK ,, len som si až neskôr všimol že je to o megane 1 .. ale ak by niekto mal skúsenosť pri MII tak uvítam :)
http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.php?f=41&t=24132

(6). Teraz keď sa ochladilo a auto je odstavené tak sa nazráža voda zvnútornej strany čelného skla a samozrejme aj primrzne :) ,, máte na to nejaké overené recepty? ,, aj na zahmlievanie..

Vďaka za odpovede:)

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů