Zatékání do zavřeného Mégane

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Příspěvek od Rado77 » pon bře 23, 2009 08:56

A ak by si daval dole aj tapacir dveri, skus to pls nafotit :wink:
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

martinecondrej
Advanced member
Příspěvky: 407
Registrován: pon čer 11, 2007 15:15
Bydliště: Tuchlovice

Příspěvek od martinecondrej » pon bře 23, 2009 14:31

radan píše:A odkud teče voda do řidičovy schránky v podlaze?
mám jí tam každou zimu, natahá se tam botama jak furt prší a nebo sněží a nemá jak vyschnout. Alespoň u mě to tak je. Mám originál gumový koberce, ale furt se posouvaj k prostředku a odkrývá se ta schránka.

Uživatelský avatar
iwi
Člen RCČR
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 10, 2004 08:25
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od iwi » pát dub 03, 2009 12:18

Po docela vydatných deštích zkraje tohoto týdne, na mě taky čekalo překvapení v podání vody v přihrádkách ve dveřích jak u řidiče tak u spolujezdce, pokud počřasí a čas vyjde, tak se na to o víkendu mrknu a udělal bych i fotodokumentaci, docela mě překvapilo, když jsem si chtěl dát panel autorádia do futrálu a vyteklo z něj tak půl deci vody :-(
Renault
Megane II Grandtour 1,5dCi 74kW
Scénic 2.0i - prodáno

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Příspěvek od Rado77 » pát dub 03, 2009 12:27

Iwi - co myslis tym "futralom"? Tu dolnu plastovu priehradku, alebo vrchnejsiu "otapacirovanu" v opierke ruky? Predpokladam ze mas na mysli tu spodnu, lebo ta vrchna je tam v podstate iba nasadena ako "smetny kos" :lol:
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Uživatelský avatar
iwi
Člen RCČR
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 10, 2004 08:25
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od iwi » pát dub 03, 2009 12:29

No jednak futrálem jsem myslel ten plastovej obla na panel autorádia ;-) a tím, že mi zatýká do přihrádky, tak jsem myslel tu spodní kapsu ve dveřích, ne tu uzaviratelnou jakoby opěrku na loket ;-) tak mám akorát tak baterku a papírové kapesníčky ;-)
Renault
Megane II Grandtour 1,5dCi 74kW
Scénic 2.0i - prodáno

Uživatelský avatar
Movalis
Starting member
Příspěvky: 77
Registrován: stř zář 05, 2007 16:19

Příspěvek od Movalis » pát dub 03, 2009 14:37

radan píše:A odkud teče voda do řidičovy schránky v podlaze?
Já měl stejný problém u spolujezdce. Odnesla to servisní knížka lehce navlhlá a návod zcela rozmočený. Technik říkal, že jsem měl špatně sesazené dveře, od té doby kontroluji a nic, pomalu sbírám odvahu tam strčit reflexní vestu a odstěhovat gumovou kačenku.
Renault Megane Grandtour 1,6 16V, 2007

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Příspěvek od Rado77 » pát dub 03, 2009 14:46

S tou "gumovou kacenkou" by som vedel ako dalej - navrtat sirsiu dieru cez plastovy kryt stieracov, demontovat ho, strcit tam "gomovou kacenku" a kryt vratit. No a ked sa upcha jedneho dna odtok vody, "gumova kacenka" bude stupat, a ked vystrci hlavu cez tu navrtanu dieru, tak bude jasne ze sa odtok upchal a ze zacne coskoro zatekat do interieru :lol:

Vyhodou riesenia je aj to, ze tu hlavu "gumovej kacenky" bude vidno z diery stupat aj z interieru za jazdy :lol:

Ak treba, spravim na to v PDF aj technicku notu :lol:
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

havasek
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: čtv kvě 29, 2008 11:35
Bydliště: Kralovice okr. Plzeň-sever

Příspěvek od havasek » pát kvě 29, 2009 21:58

No mě se zase objevuje voda v kaslíkách pod nohama spolujezdců vzadu. V těch dvou odklápěcích kaslíkách v podlaze v Renault scénicu I. Nevíte kde tam může brát? Jinde voda není. Otevřel jsem kaslík asi po 2 měsících a zhrozil jsem se, v kaslíku bylo cca 1 cm vody a koberec v něm smrděl jak psí bouda. Koberec jsem tedy vyndal a usušil, kaslíky vytřel do sucha, ale vzhledem k nynějším častým vydatným dešťům mám z kaslíků v podlaze opět akvárko.
Renault Megane Scenic 1.9 DTi, r.v. 1998

havasek
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: čtv kvě 29, 2008 11:35
Bydliště: Kralovice okr. Plzeň-sever

Příspěvek od havasek » pát kvě 29, 2009 22:06

No mě se zase objevuje voda v kaslíkách pod nohama spolujezdců vzadu. V těch dvou odklápěcích kaslíkách v podlaze v Renault scénicu I. Nevíte kde tam může brát? Jinde voda není. Otevřel jsem kaslík asi po 2 měsících a zhrozil jsem se, v kaslíku bylo cca 1 cm vody a koberec v něm smrděl jak psí bouda. Koberec jsem tedy vyndal a usušil, kaslíky vytřel do sucha, ale vzhledem k nynějším častým vydatným dešťům mám z kaslíků v podlaze opět akvárko.
Renault Megane Scenic 1.9 DTi, r.v. 1998

havasek
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: čtv kvě 29, 2008 11:35
Bydliště: Kralovice okr. Plzeň-sever

Příspěvek od havasek » úte čer 02, 2009 08:53

Už jsem to vyřešil, bylo to dírou pod levým podběhem. Chybělo tu kus tmelu mezi sloupkem a práhem.
Renault Megane Scenic 1.9 DTi, r.v. 1998

mardiv
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: úte bře 31, 2009 13:25

Re: zatekanie cez ventilaciu

Příspěvek od mardiv » pát čer 26, 2009 19:18

webbot píše:
bmka píše:Zdravim vas cez vikend sa mi podarilo odstranit problem so zatekanim vody z ventilacie pred spolujazdcom. je to uplne jednoduche, staci zdemontovat stierace /preba trochu sily-su nalisovane na tisichrane/ a uvolnit torxy na mriezke ventilacie - tu vyjmut a je krasne vidno otvor pre nasavanie vzduchu do ventilacie a zaroven odvodnovaciu hadicku - ta je problemom zatekania. treba ju riadne preplachnut /mne sa to podarilo drotom so zahnutym koncom /nech sa nepreraci hadicka//, nezabudnite na precistenie druhej hadicky, ktora je pod motorcekom stieracov. po precisteni som to cele prelial asi patdesiatimi litrami vody a voda stiekla uplne bez problemov. Nakoniec to treba cele zmontovat spat ako to bolo a problem je vyrieseny.
Mel jsem stejny problem - podlahove schranky plne vody, po desti voda doslova "šplouchala" ve vane pod prednim sklem. Vody se tam drzi opravdu hodne, a jak je ji moc, tak to asi preteka otvorem pro vstup vzduchu (vyznaceno modre) dovnitr auta. Odtokova trubka (vyznaceno cervene) zacpana tak, ze ani dratem to neslo prorazit. Ted jen susim - mam foto jak na to - jak vytahnout predni penovky z pod koberce - snad poslu pozdeji.


vyse napsane plati. teoreticky neni nutne ani demontovat sterace, staci pouze torxy na strane u odtokove hadicky a kryt lze nadzvednout - da se pak dostat primo k hadicce. Drobny postreh. Jelikoz je odtokova hadicka zakrivena a usti pod blokem motoru, nelze ji protahnout dratem celou. U me byla ucpana cast prave u usti hadicky. Podarilo se mi dostat ruku az k usti, hadici vytahnout a vybrat bordel - smes prachoveho bahna, shnile casti listi, atd..... Nechapu jednu vec, u usti je samovratna gumova krytka. Ta sama o sobe zakonite zpusobi to ze propadane drobne casti u vypusti takto uviznou protoze vlastni vahou samovratnou koncovku neotevrou, no a po nejake dobe je na problem zadelano...viz ja 5cm nanos a voda u spolujezdce....nechapu duvod pritomnosti krytky....kazdopadne nyni bez problemu...cus

shandy
Experienced member
Příspěvky: 838
Registrován: stř čer 18, 2008 14:56

Re: zatekanie cez ventilaciu

Příspěvek od shandy » úte srp 04, 2009 13:47

mardiv píše:Drobny postreh. Jelikoz je odtokova hadicka zakrivena a usti pod blokem motoru, nelze ji protahnout dratem celou.

Ne tak docela - ja to krasne protahnul brzdnym lankem z kola - navic to ma na konci takovou olovenou kotvicku, ktera krasne popohani bordel. Kdyz si to na konci, ktery drzis v ruce, smotas (jako hadici), tak se tim necha i krasne otacet a prostuchovat hin a zase ven (ono to verglovani je tak trochu nutne pri snaze o vyndani lanka, neb tak kotvicka si nerozumi s tim deb*lnim zaviracim vickem, co je naspodku hadicky (smysl zaklopky mi jaksi unika....)

btw - kdyz jsem za velkeho deste jel cca 200 km, jake bylo moje prekvapeni, kdyz se pri hledani mista na zaparkovani a objizdeni bloku (90stupnove zatacky) ozyval jakoby od predniho skla hotovy priboj oceanu....srdce Custeauovo by sice zaplesalo, lec mne to dralo usi... :?

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Příspěvek od Rado77 » úte srp 04, 2009 13:51

A kde je ta zaklopka na hadiciach? Priamo hore? Lebo ja som do nej strcil prst, a nic take tam nebolo, iba cista hadica...
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

shandy
Experienced member
Příspěvky: 838
Registrován: stř čer 18, 2008 14:56

Příspěvek od shandy » úte srp 04, 2009 13:57

Nene - ta zaklopka je dole, kdyz budes prostouchavat dratkem, tak ji uvidis, ta hadice ma cca 30-40 cm a usti je videt (kdyz sundas ten umelohmotny dekl motoru, ten jinak brání "ve výhledu"). Ale ona jde ta hadice ven snad i cela. Az to budu rozdelavat kvuli nalepeni sitek, tak je vyndam ven a poradne prostriknu proudem vody z hadice.
Naposledy upravil(a) shandy dne úte srp 04, 2009 14:27, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Příspěvek od Rado77 » úte srp 04, 2009 14:09

A hlavne nafot !!! :D Kazdy vravi jak to vytahoval a prestuchaval, ale doteraz som videl iba jedinu fotku, kde boli modrou a cervenou vyznacene odtoky a vchod nasavania vzduchu.
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Meganista
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: úte pro 08, 2009 11:46

Zatekanie od antény ?

Příspěvek od Meganista » úte pro 08, 2009 11:54

Zdravím.

Pozerám, že všetci máte problém so zatekaním do dverí. Mne "prší zo strechy priamo pred páku ručnej brzdy, naposledy po návšteve umyvárky. Vraj by to mohlo byť tesnenie antény. Skúšal som vybrať stropné svetlo ale nepomohlo. Anténa je nad kontrolkou zamykania dverí.... Ako sa viem dostať zospodu k anténe ?

Mégane Combi 1.9 dTi 2001

Ďakujem za rady

Jiřan
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: ned srp 02, 2009 18:04
Bydliště: Zákupy

Příspěvek od Jiřan » ned pro 13, 2009 16:08

balance15 píše:ahoj,
no podobny problem som mal v lete po silnej burke, kde mi natieklo dost vela vody do kufra - miesto kde je rezervne koleso bolo dost vo vode a vsimol som si to az po case a na poklope uz bola pliesen. dlho mi trvalo kym sa jej zbavil a vodu celu vytiahol klistiroma handrami. neprijemna skusenost a stale neviem kadial tam mohla cez zadne dvere kufru natiect.
Mám stejný problém...neřišil jste to někdo??

Uživatelský avatar
Pijotr
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: stř úno 21, 2018 09:21
Bydliště: Liberec

Re: Zatékání do zavřeného Mégane

Příspěvek od Pijotr » čtv kvě 17, 2018 08:24

Tak jsem na tom stejně :( , včera jsem jel domů při dešti a po přidání plynu mi začala téct voda na nohy. Zkusím demontovat stěrače a vyčistím ty odtoky to snad zvládnu i když jsem nikde žádný návod nenašel, ale co mě trápí je, že nefunguje ventilátor klimatizace (topení). Myslíte, že se to srovná až to vyschne nebo se odpálila pojistka nebo je v pr.. ventilátor?
Renault Megane III grandtour , 2010, 1,6, 81kW, 6-kvalt
ex. Renault Megane III grandtour, 2009, 1,6, 74kW, 6-kvalt
ex. Toyota corolla, 1995, sedan

Uživatelský avatar
Pijotr
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: stř úno 21, 2018 09:21
Bydliště: Liberec

Re: Zatékání do zavřeného Mégane

Příspěvek od Pijotr » čtv kvě 17, 2018 09:17

Ještě prosím o radu zda bude mokrý i kabinový filtr? Byl měněný v únoru tak jestli ho mám kontrolovat?
Renault Megane III grandtour , 2010, 1,6, 81kW, 6-kvalt
ex. Renault Megane III grandtour, 2009, 1,6, 74kW, 6-kvalt
ex. Toyota corolla, 1995, sedan

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: obol a 13 hostů