Jak poznám co nejjednodušeji stupeň výbavy

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
ivan.pravda
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: stř lis 20, 2013 19:15

Jak poznám co nejjednodušeji stupeň výbavy

Příspěvek od ivan.pravda » pát lis 22, 2013 11:49

Zdravím vás. Možná to z ní hloupě, ale jak poznám co v autě mám a nemám. Jde mi o počet airbagů(autobazar psal 8) ty já jsem vůbec nenašel-dle mého jich je tam max. 6. ASR, ESP-taky nevím, a další věci. Díky za info. R.M r.v.2006 1.5 78KW.

culko
Advanced member
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 01, 2009 16:43

Re: Jak poznám co nejjednodušeji stupeň výbavy

Příspěvek od culko » pát lis 22, 2013 13:01

esp asr podla toho zistiš či maš:pri lavom kolene su-možu byť 4 prepinače:medzi nimy jeden može byť taky je že je na nej šmykajuce auto,ked ju zmačkneš tak na displeji by mala prisť hlaška asr off
alebo proste zarad jedničku daj trocha viac plynu a skus zahrabať ak ti auto bude suvisle hrabať nemaš asr-esp,ak ti len prehrabne a a bude ti vychadzať taky čudny zvuk a zaroven auto sam ubere plyn tak maš asr-esp.
na airbagi:asi maš na volante napis srs,pred spolujadzcom,na bokoch sedačiech a na strope u zadny sedačiek....
potom dalšia možnosť zastaviš sa niekde renault servise a vedia ti vytlačit podla vin čisla taky a4 ku harok kde bude presne popisané čo obsahuje a neobsahuje tvoje auo
RENAULT MEGANE III GRANDTOUR 1,9dci 96kw šeda eclipse r2010

ivan.pravda
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: stř lis 20, 2013 19:15

Re: Jak poznám co nejjednodušeji stupeň výbavy

Příspěvek od ivan.pravda » pát lis 22, 2013 13:34

To ano. Airbagy jsem počítal dle zkratky SRS a našel jsem: volant, spolujezdec,2 zadní sedačky nad hlavou,2 přední sedačky, ale kde by měli být ty dva další jak psal v popise autobazar mě nenapadá. A ještě ABS, ESP a ASR jsem měl také v popisu, ABS jsem si vyzkoušel, ASR jako protiprokluzový systém zkusím při rozjezdu, ale ESP funguje jen při dynamické jízdě v mezních situacích a ani nevím jak by se měl jízdně projevovat. Takže to vypadá, zajet do servisu Renault a dle VIN by měli vědět výbavu auta. Bál jsem se toho, zase další finance a pak se člověk dozví něco co nechce :D . Je škoda, že člověk není schopen při koupi auta na místě všechno zjistit.

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Jak poznám co nejjednodušeji stupeň výbavy

Příspěvek od Zefek » pát lis 22, 2013 13:45

S těma airbagama je to složitější. Dva řidičovy, dva spolujezdcovi, jeden v každé přední sedačce a jeden okenní na každé straně. Takže osm :D Finta je v tom, že přední airbagy jsou dvoustupňové, tj. při menším nárazu se nafoukne cca polovina airbagu, při větším se airbag nafoukne větším objemem plynu, roztrhají se stehy a airbag se rozvine do většího objemu.
Celkově jsou dva čelní (přední airbagy) - volant a palubka, dva přední hrudní - v boku každé přední sedačky ze strany dveří, dva okenní, které se rozvinou přes boční okna a chrání hlavu proti doteku s konstrukcí dveří - na každé straně, vyvíječ plynu je vzadu nad kufrem, ale airbagy jsou smotány v celé délce nad okny. A pak ještě může být zadní hrudní airbag, ale to se skoro nikde nedávalo. Ty jsou umístěné v oplastování kolem opěradla zadní sedačky.

ESP při normální jízdě vůbec nezasáhne. To totiž funguje jako sáňky. Až ve chvíli, kdy auto přestane jet tam, kam chce řidič (je odlišný úhel volantu a úhel směru jízdy auta), začne ESP přibržďovat jednotlivé kola tak, aby dostal auto do směru, kam ukazuje volant. Jenže to přibržďování je tak jemné, že ho nemusíš ani zaznamenat. Na laguně II se ale při zásahu ESP rozsítí na displeji hlášení, že ESP je aktivní. Jak je to v MII, netuším, ale kontrolka by se rozsvítit asi taky měla.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

culko
Advanced member
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 01, 2009 16:43

Re: Jak poznám co nejjednodušeji stupeň výbavy

Příspěvek od culko » pát lis 22, 2013 14:00

ano kontrolka sa rosvieti aj v MII na palubovke oranžové šmykajuce sa auto
navod ako zistiš či maš esp:
zobud sa rano o 3tej
naštartuj,vyraz k nakbližšiemu lidlu alebo nakupnemu centru kde je velka plocha-parkovisko
začni vysokou rychlosťou jazdit do okola a zmeniť smer jazdy
ono pocitis že už auto ti ide do šmyku a ked maš esp zasiahne a vyrovna ti autoked nemaš budeš musieť vyrovnať ty) a vtedy sa roszvieti aj ta oranžova kontrolka mykajuceho sa auta
alebo najjednodušie počkaš na prvy sneh a vtedy natom parkovisku sa nebudeš vedieť šmykať -zabavať sa lebo esp vždy ti pokazi zábavu....
RENAULT MEGANE III GRANDTOUR 1,9dci 96kw šeda eclipse r2010

Uživatelský avatar
mateo
Experienced member
Příspěvky: 713
Registrován: ned srp 31, 2008 21:09
Bydliště: jižní čechy

Re: Jak poznám co nejjednodušeji stupeň výbavy

Příspěvek od mateo » čtv lis 28, 2013 07:15

culko píše:vtedy natom parkovisku sa nebudeš vedieť šmykať -zabavať sa lebo esp vždy ti pokazi zábavu....
Mne napríklad, keď ESP zasiahne v kritickej situácii mi to spraví radosť, pretože som ušetril peniaze za opravu auta ;)

ESP sa nechá vypnúť, ale nesmieš presiahnuť 50 km/h. V tejto rýchlosti sa automaticky aktivuje. Hm, Renault a bezpečnosť ...
R-Laguna Grandtour 2,0Dci Black Edition r.v. 2014, R-Mégane CC 2,0T Dynamique Lux, r.v. 2006

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Jak poznám co nejjednodušeji stupeň výbavy

Příspěvek od Zefek » čtv lis 28, 2013 08:45

Takhle to má většina aut, nejen Renault. Líbí se mi třeba vychytávka od škodovky, která po nárazu aktivuje brzdy a auto už potom nejede jak se mu chce, ale zůstane stát na místě. Ale třeba s asistentem pro udržení v jízdním pruhu to nedotáhli, protože člověk jede do zatáčky, nedrží volant, auto jede ve svém pruhu samo (samo zatáčí) a pak se rozezní alarm a pokud na to člověk nereaguje, tak se ten asistent vypne :D
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
yeppi
Junior member
Příspěvky: 215
Registrován: ned zář 19, 2004 16:24
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak poznám co nejjednodušeji stupeň výbavy

Příspěvek od yeppi » čtv lis 28, 2013 10:36

Ještě k těm airbagům: Většina inzerentů to počítá takto:

2 čelní (řidič + spolujezdec)
2 boční (v bocích předních sedaček)
4 hlavové (je to v podstatě jeden vak, který se táhne přes celé boční okno vpředu i vzadu, tudíž chrání dva cestující naráz)

Tudíž je jich osm, i když skutečně airbagů je jen šest.

Navíc může být: v bocích zadních sedaček, ale dávalo se i do nejvyšších verzí výbavy jen na přání ( u mé Laguny pak ve výpisu svítilo 10 airbagů)
Kolenní airbag - jen u řidiče ve sloupku volantu, ale pokud vím, tak Renault je zatím nepoužívá.
ex: R11 1,4 GTL '87, R11 1,7 GTX '89, Laguna I 1.6 16V GT Concorde '99, Laguna II 1.9 dCi 88kW Privilege '01, Clio Sport 2.0 16V 182k '04 Nyní: Volvo XC90 II D5 Inscription '17, Megané CC 2.0 16V '09 Privilege, Moto Guzzi GT 8V '12
Vicemistr Renault 2009, 2010 a 2012, Mistr Renault 2013, 2014

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Jak poznám co nejjednodušeji stupeň výbavy

Příspěvek od Zefek » pát lis 29, 2013 09:28

U kartových renaultů není důvod používat kolenní airbag, protože v oblasti kolena není nic tvrdého jako v případě, kdy je na sloupku spínačka.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 hostů