Spotřeba a ukazatel paliva

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Laguna84
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: pon lis 18, 2013 09:32

Spotřeba a ukazatel paliva

Příspěvek od Laguna84 » pon lis 18, 2013 10:07

Zdravím,
mám megana sedan 2003, 1.6 16V, 113 k. Mám najeto kolem 70 000 km. Prolezl jsem všech 51 stránek fóra ale nikdo se asi se stejným problémem nesetkal. V autě mám zabudovanou jednotku na ethanol.
Asi 2 měsíce zpět jsem zjistil, že mi ukazuje špatně rafička stavu paliva a špatně i ukazuje palubní počítač (průměrnou spotřebu, spotřebované litry a i dojezd). Došlo to tak daleko, že mi to ani neřeklo rezervu a došel mi benzín. Při vlastním spočítaní spotřeby mi vyšlo, že jezdím skoro za 11 litrů. Ale na benzín ne na ethanol.
Na to konto jsme zkontroloval plovak v nádrži a zaměřili odpory na " potenciometru" co je v nádrži. Vše má hodnoty jaké jsou předepsané výrobcem. Dále jsem přovedl diagnostiku palubovky kdy ručička ukazatele se provedení testu srovnala do správné polohy. Ale po ujeti několika kilometrů byl stav paliva jiný než ukazoval počítač.
Problém je i pak při taktování kdy při dotankvání ukáže jen 3/4 nádrže. Sám už nevím čím to může být. Pokud ste se někdo s něčím podobným setkal napište.

Děkuji

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Spotřeba a ukazatel paliva

Příspěvek od Zefek » pon lis 18, 2013 11:54

Problém bude v tom ethanolu. Palubák ukazuje podle toho, co mu předává jednotka vstřikování. A určitě je přizpůsobená směs při provozu na ethanol a jsou jiné hodnoty lambda sondy, což mění korekce pro jednotku vstřikování. Ta pak posílá rozdílný údaj od reality o spotřebě. Dojezd se pak počítá z celkové hladiny, která se odečte při tankování a pak už se ručička snižuje podle spotřebovaného paliva dle řj vstřikování, nikoliv dle skutečné hladiny.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Laguna84
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: pon lis 18, 2013 09:32

Re: Spotřeba a ukazatel paliva

Příspěvek od Laguna84 » pon lis 18, 2013 14:31

To jsem si myslel také. Ale třeba hladina v nádrži by se mela zobrazovat na budíku v pristrojovce dle pozice plovaku a ne dle spotřeby. (Pokud se tedy nemýlím). Divné ale je ze když jsem to přepnul na benzín aby hodnoty vstriku zůstali jak jsou nastavené z fabriky a dotankoval plnou nádrž tak se mi raficka zastavila na předposledním dílku a do plná ukázala až po provedení testovacího modu. Ještě uvidím až teď dotankuji po ujeti 100 km jak se budou lišit hodnoty počítače od skutečnosti.

motorol
Junior member
Příspěvky: 207
Registrován: sob bře 06, 2010 08:26

Re: Spotřeba a ukazatel paliva

Příspěvek od motorol » stř lis 20, 2013 10:52

Když se podíváš do sekce LPG, tak zjistíš kolik lidí tam řeší, že ač jezdí na LPG tak jim fiktivně ubývá benzín a svítí jim rezerva i když maj plnou nádrž. Takže ano stav se řídí plovákem jen při tankování nebo x tém startu, kdy se hodnota plováku o dost liší od té vypočtené. Těžko říct jako je řešeno přepínání map nebo čeho při jízdě na etanol/benzín. Zas používá to benzínové vstřiky a díky tomu by to mělo vědět kolik jima prošlo... Při tankování by se ručička měla hýbat správně. Takže co mě napadá diagnostikou hledat, proč tomu tak není a při plné si to myslí, že je tam jen 3/4.

Kde je problém netuším, jen se divím, že někdo kdo dle odhadu ujede míň jak 7 tis km za rok řeší přestavbu na etanol, aby si mohl užívat takovéto problémy.
Megane II sedan r.v. 06 - prodáno
Megane kabriolet

Laguna84
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: pon lis 18, 2013 09:32

Re: Spotřeba a ukazatel paliva

Příspěvek od Laguna84 » stř lis 20, 2013 13:37

7000 km za rok určitě nejezdím, koupil jsem to s málo najetymi kilometry. Jezdím v průměru kolem 15000 za rok což už úspora je. Problém je v tom že raficka na budikach je přímo napojena na plovak v nádrži a měla by ukazovat tedy to co se nameri ohmicky na stupnici co je v nádrži součástí čerpadla. To že počítač na ethanol ukazuje něco jiného než raficka je mi jasné protože je dodanou jednotkou na ethanol upravena délka vstriku.
Dneska vyzkouším dotankovat po ujeti 100 bez úpravy čistě na benzín a porovnam hodnoty.
Zajímavé je že to dělá jenom u mého vozu a udalsich v rodině kde je přestavba udělaná je vše ok.

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Spotřeba a ukazatel paliva

Příspěvek od Zefek » stř lis 20, 2013 13:46

Ručička na plovák není napojena přímo. Ručičku ovládá mikroprocesor. Už několikrát jsem měl možnost si to vyzkoušet. Hlavně nedávno, kdy jsem jako vždy ťuknul na pumpě do tlačítka, vytáhl kartu a šel tankovat. Svítila rezerva, natankoval jsem 15 litrů. Přijdu do auta, všímám si, že svítí světla, tak si říkám, co je to za blbost a dívám se na otáčkoměr a motor v chodu :D Samozřejmě rezerva zůstala svítit a ručička byla úplně dole, bez ohledu na to, že jsem nabral 15 litrů.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Laguna84
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: pon lis 18, 2013 09:32

Re: Spotřeba a ukazatel paliva

Příspěvek od Laguna84 » stř lis 20, 2013 14:01

To se občas stane. Motor je někdy tak tichý , že se občas koukám na křižovatkách jestli mi to nechciplo :). Byl jsem i poučen že je nutné při tankovani nenechavat kartu v šachtě. Je to prostě zatím záhada.

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Spotřeba a ukazatel paliva

Příspěvek od Zefek » stř lis 20, 2013 14:11

Já tak trochu přemýšlím nad tím, jak to vlastně funguje. Protože pokud do auta lezu s diagnostikou, tak ta zkouší, zda jsou jednotky aktivní a u přístrojovky se to chová takovým způsobem, že i když je zapnuté zapalování, ručičky teploty a paliva klesnou dolů, rozsvítí se kontrolky (jako by se zapnulo zapalování), zhasnou a ručičky najedou na místa podle teploty chladící kapaliny a paliva. Takhle to proběhne třikrát za sebou. Jenže kolikrát, pokud auto nestojí na rovině, se odečte na dojezdu třeba i 30km. Jako by to provedlo reset. Ale není mi jasné jak, nebo čím, protože to auto může stát dlouho jak chce a nikdy mi při startu kilometry na dojezdu nesrazí. Taktéž, když se to stalo, že jsem natankoval s nastartovaným motorem, tak jsem to zhasnul, chvilku počkal, natočil a furt svítila rezerva ... Někdy to funguje dost divně a už se mi taky několikrát stalo, že jsem zůstal stát, protože 20km po rozsvícení rezervy prostě došel benzín :D
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Laguna84
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: pon lis 18, 2013 09:32

Re: Spotřeba a ukazatel paliva

Příspěvek od Laguna84 » pát lis 22, 2013 08:15

Tak po dotankovani benzínu se ukázalo že počítač počítá správně i když spotřeba 9,5 litru při couračkách se mi nelíbí ani trochu. Ale s tím počítačem se to dalo čekat že bude v pohodě. Co ale stále nefunguje je raficka paliva, která stále ukazuje spatne do doby než se provede test mode přístrojovky. Buď bude někde nějaký špatný kontakt a nebo vadný mikroprocesor v pristrojovce.

wenda
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: ned lis 24, 2013 01:09

Re: Spotřeba a ukazatel paliva

Příspěvek od wenda » ned lis 24, 2013 01:22

Zdravím všechny příznivce renaultů :) chci se zeptat...Megane II 1.5 dCi 2008 105hP jak provedu TEST PŘÍSTROJOVÉ DESKY????? Stalo se mi totéž že mi blbne palivoměr, natankoval jsem plnou nádrž a ručička mi ukázala cca 3/4 a po ujejí 180 km (praha-budějovice-tábor) při zastávce v táboře po nastartování mi ukázala plnou nádrž což je nesmysl...chci skusit provést test přístrojovky a pokud to nepomůže dojedu do servisu napíchnout to na diagnostiku, předem dík za všechny odpovědi ;)

Laguna84
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: pon lis 18, 2013 09:32

Re: Spotřeba a ukazatel paliva

Příspěvek od Laguna84 » úte pro 03, 2013 23:33

Test přístrojové desky se spustí když se zasune karta do šachty, na páčce stěračů se máčkne a drží horní tlačítko (sloužící pro přepínání palubního počítače) a současně se máčkne a drží startovací tlačítko. To vše bez sešlápnutí jakéhokoliv pedálu. Během chvilky se pak spustí test.

Chtěl bych se zeptat lidí co mají 1.6 16V, 113 k motor jakou mají průměrnou spotřebu teď v zimě. Já mám cca 9,7 l/100 km a zdá se mi to docela dost. Jezdím tedy spíše krátké trasy, ale myslím, že i tak je to moc. Dík za odpovědi.

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Spotřeba a ukazatel paliva

Příspěvek od Zefek » stř pro 04, 2013 13:12

Zatím kolem šesti litrů. Ale je fakt, že auto dost šetřím, i když posledních pár dnech si hezky užívá tvrdého režimu.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

semjabooooorek
Advanced member
Příspěvky: 474
Registrován: pát led 14, 2011 18:16
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba a ukazatel paliva

Příspěvek od semjabooooorek » stř pro 04, 2013 23:03

Funguje Test přístrojové desky i na modelech po Faceliftu s bíle podsvícenejma budíkama??, jak se test pak ukončí?, kdybych to zítra zkusil abych se v tom uměl orientovat a pak to ukončit, aniž by se mi smazal servisní interval 30 000km .

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Spotřeba a ukazatel paliva

Příspěvek od Zefek » čtv pro 05, 2013 11:15

Servisní interval a ujeté kilometry se nesmažou, zbytek ano. Test by fungovat měl, ale nevím, jestli se test ukončí u faceliftu vypnutí zapalování a nebo podržením tlačítka na páčce stěračů, protože tam není tyčinka na nulování km.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

semjabooooorek
Advanced member
Příspěvky: 474
Registrován: pát led 14, 2011 18:16
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba a ukazatel paliva

Příspěvek od semjabooooorek » čtv pro 05, 2013 14:58

A co se v testu pristrojove desky vsechno dozvim ?:-) nejak se to vsechno zkalibruje jo?

Uživatelský avatar
Kuno
Senior member
Příspěvky: 1941
Registrován: stř led 16, 2008 21:05

Re: Spotřeba a ukazatel paliva

Příspěvek od Kuno » čtv pro 05, 2013 15:24

semjabooooorek píše:A co se v testu pristrojove desky vsechno dozvim ?:-) nejak se to vsechno zkalibruje jo?
prý se nic nekalibruje-aspon Zefek to kdysi psal...
ted už mne to v podstatě nezajímá ale také mi bylo záhadou,k čemu ten test vlastně je.
ukazující ručičky nebo svítící žárovečky tak nějak vidím :D i bez toho testu. :D

Akinor
Starting member
Příspěvky: 86
Registrován: ned čer 26, 2011 20:53

Re: Spotřeba a ukazatel paliva

Příspěvek od Akinor » čtv pro 05, 2013 20:25

Ahoj já mam megana 2 r.v. 11/2002 88kw 1.9dCi a mám podobnej problém. Palubák ukazuje jinou průměrnou spotřebu než je doopravdy. Když ukazuje třeba 7,5l/100km a po vyjetí celý nádrže naberu až po okraj a vypočítám kilometry co jsem najel s litrama co jsem nabral mě vyjde průměrná spotřeba třeba 6,2l/100km. Už mě to takhle klame asi půl roku ale nějako jsem to neřešil. Beru převážně Vervu a občas od Lukoilu naftu.
Renault Megane II 2002 1.9 dCi 88kW (chip 102kW) 275 000km

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Spotřeba a ukazatel paliva

Příspěvek od Zefek » pát pro 06, 2013 10:08

Kuno píše:
semjabooooorek píše:A co se v testu pristrojove desky vsechno dozvim ?:-) nejak se to vsechno zkalibruje jo?
prý se nic nekalibruje-aspon Zefek to kdysi psal...
ted už mne to v podstatě nezajímá ale také mi bylo záhadou,k čemu ten test vlastně je.
ukazující ručičky nebo svítící žárovečky tak nějak vidím :D i bez toho testu. :D
Krom ručiček uvidíš i všechny kontrolky (krásný je test diagnostikou, to bych přál vidět každému, jak je to efektní). U těch ručiček je navíc určeno, kde se mají zastavit, takže vidíš, jestli ukazují "přesně", zastavují se na svých místech, ... A taky vidíš všechny segmenty displejů, což je důležité a pak, pokud se posouváš palubním počítačem, uvidíš verzi sw. přístrojové desky, hodinovou spotřebu a případné poruchy související s provozem přístrojové desky - plovák paliva a oleje, teplotu chladící kapaliny, průtokoměr paliva, ...
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
Kuno
Senior member
Příspěvky: 1941
Registrován: stř led 16, 2008 21:05

Re: Spotřeba a ukazatel paliva

Příspěvek od Kuno » pát pro 06, 2013 12:58

No,vždyt to píšu-blíží se vánoce,takže jako imitace žároviček na stromečku dobré ale jinak je to naprostá zbytečnost.

Spotřebu na volnoběh ukazuje každé normální auto vybavené palubákem i bez "testu přístrojové desky",ne? :)

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Spotřeba a ukazatel paliva

Příspěvek od Zefek » pát pro 06, 2013 13:06

Tak ono je to dobré, třeba když auto kupuješ. Představ si, že jsem řešil případ, kdy za mnou někdo přijel s tím, že mu svítí kontrolka service, žádná další nesvítila. Samotná kontrolka service totiž značí poruchu na posilovači řízení, ale nezdálo se mi to, protože palubák nehlásil žádnou hlášku, což by u posilovače hlásit měl. Tak jsem udělal test přístrojovky a voalá, nesvítila kontrolka airbagu.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

semjabooooorek
Advanced member
Příspěvky: 474
Registrován: pát led 14, 2011 18:16
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba a ukazatel paliva

Příspěvek od semjabooooorek » pát pro 06, 2013 14:51

Takze test pristrojove desky jde udelat i na nastartovanem motoru ? Psali jste tu spotrebu paliva a teplotu chladici kapaliny to by me celkem zajimalo , takze palubak to umi zobrazit pri stojicim aute i v L/h? A teplotu chladici kapalini primo ve stupnich celsia? ?

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Spotřeba a ukazatel paliva

Příspěvek od Zefek » pát pro 06, 2013 14:54

Aktivuješ ten test a pak nastartuješ. A pak mačkáš tlačítko na páčce stěračů, jako bys procházel palubák. Teplotu to zobrazit neumí, jen tu hodinovou spotřebu.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

semjabooooorek
Advanced member
Příspěvky: 474
Registrován: pát led 14, 2011 18:16
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba a ukazatel paliva

Příspěvek od semjabooooorek » pát pro 06, 2013 15:11

Skoda ze ta hodinova spotreba nejni uz nebo nejde dat do toho normalniho rezimu palubniho pocitace :(

Uživatelský avatar
Kuno
Senior member
Příspěvky: 1941
Registrován: stř led 16, 2008 21:05

Re: Spotřeba a ukazatel paliva

Příspěvek od Kuno » pát pro 06, 2013 15:35

Zefek: No-u mého auta se kontrolka airbagu po "zapnutí klíčku" rozsvítila aby po několika sekundách zhasla,stejně tak jako některé kontrolky další.

semjabooooorek
Advanced member
Příspěvky: 474
Registrován: pát led 14, 2011 18:16
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba a ukazatel paliva

Příspěvek od semjabooooorek » pát pro 06, 2013 19:32

Takze podle vasich postupů mi nejde udělat test přístrojové desky.. sednu do auta dám kartu do čtečky, zmáčknu a držím tlačítko na páčce od blinkrů na přepínání PP,, + držím tlačítko start a jediný co se stane že se zapne akorát posilovač a zapne se větrák ventilace. jinak se nic neděje. Budíky mám podsvíceny bíle.

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů