Za jízdy hláška "Select neutral"

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
mateo
Experienced member
Příspěvky: 713
Registrován: ned srp 31, 2008 21:09
Bydliště: jižní čechy

Za jízdy hláška "Select neutral"

Příspěvek od mateo » čtv črc 04, 2013 08:57

Ahojte,

mám Megane II Scénica v 1,9 Dci 96 KW. Doteď vše v naprostém pořádku. Před dvěma týdny mi začalo auto dělat problémy a to tak, že za jízdy auto jakoby zaškobrdlo, přibrzdilo, na palubovce napíše select neutral. Toto trvá tak půl sekundy a pak auto jde dál. Pak se to za chvíli zopakuje, někdy to trvá díl, někdy jen zlomek sekundy. Diagnostika neukázala vůbec nic. V Renaultservisu si neví rady. Nemá někdo nějakej tip?
R-Laguna Grandtour 2,0Dci Black Edition r.v. 2014, R-Mégane CC 2,0T Dynamique Lux, r.v. 2006

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Za jízdy hláška "Select neutral"

Příspěvek od Zefek » čtv črc 04, 2013 09:45

Možná snímač otáček, protože nápis select neutrál se objeví ve chvíli, kdy motor zhasne a je zařazená rychlost.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
mateo
Experienced member
Příspěvky: 713
Registrován: ned srp 31, 2008 21:09
Bydliště: jižní čechy

Re: Za jízdy hláška "Select neutral"

Příspěvek od mateo » čtv črc 04, 2013 12:27

Problém ale je, že to vypadne a znova naběhne. Dělá to i na neutrálu, ale nechcípne. A žádná chyba se neuloží ...
R-Laguna Grandtour 2,0Dci Black Edition r.v. 2014, R-Mégane CC 2,0T Dynamique Lux, r.v. 2006

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Za jízdy hláška "Select neutral"

Příspěvek od Zefek » čtv črc 04, 2013 12:52

Teď nevím, co ti dělá na neutrálu, jestli to cuká, nebo píše tu hlášku. Já jsem tu hlášku viděl jedině tehdy, když mi zhasnul motor přískokem vpřed a zůstala zařazena rychlost. Takže si myslím, že to bude mít souvislost. Podle mě diagnostika nic neukáže a jedinou možností bude hledat a zkoumat za jízdy. Není to úplně obvyklá závada. Navíc hláška select neutrál není hláška o chybě, pouze o provozním stavu (vypnutý motor, zařazená rychlost). Bude to chtít vytipovat si údaje, které by mohly něco napovědět, sednout do auta s diagnostikou a záznamem hodnot těch údajů a jet. Někdy se takhle najezdí desítky, nebo i stovky kilometrů, než se přijde na to, v čem je problém. A nebo další možnost, nechat to a čekat, až se to projeví více.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
mateo
Experienced member
Příspěvky: 713
Registrován: ned srp 31, 2008 21:09
Bydliště: jižní čechy

Re: Za jízdy hláška "Select neutral"

Příspěvek od mateo » stř črc 10, 2013 09:22

Je to zvláštné, ale přestalo to. Žeby voda? Nejhorší je, že se budu bát jet v dešti někam dál ... když to bylo ono ...
R-Laguna Grandtour 2,0Dci Black Edition r.v. 2014, R-Mégane CC 2,0T Dynamique Lux, r.v. 2006

palces
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: stř zář 05, 2018 19:21

Re: Za jízdy hláška "Select neutral"

Příspěvek od palces » stř zář 05, 2018 19:26

Dobry den.

Stalo sa mi, ze mi auto vypisalo SELECT NEUTRAL.
Dnes som zistil, ze zadne dvere nejako nelicuju a pri tom som zistil, ze to očko o ktore sa zatvaraju dvere je povolene.
Pri potiahnuti dveri sa rozsvieti svetlo v aute.
Preto uvazujem, ci to nemoze mat suvis.

Vacsinou som si tuto hlasku vsimol vtedy, ked sa rozsvietilo svetlo v kabine auta, pri tom vyplo tempomat.
Neviete niekto prosim ci nahodou nema auto nejaku logiku, ktora pri zdetekovani otvorenych dveri prave negeneruje tuto chybu (teda ak by bol automat snazil by sa vyradit rychlost a vypnut automat)?

Dakujem.

Idefix
Starting member
Příspěvky: 74
Registrován: pát pro 01, 2017 08:44

Re: Za jízdy hláška "Select neutral"

Příspěvek od Idefix » ned zář 09, 2018 22:21

U normálního auta podobné poltergeisty obvykle dělá špatné ukostření.
U Meganu nevím.
Megane II kombi 1,6 16V 2003
"Messieurs, salut la voiture horrible!"

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů