Buchanie v prednej naprave

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

krt.ecek
Moderátor
Příspěvky: 11271
Registrován: úte čer 14, 2005 20:14

Re: Buchanie v prednej naprave

Příspěvek od krt.ecek » úte zář 25, 2012 11:52

Buffon666 píše:
krt.ecek píše:hele a jak poznáte, že ta vůle je na tom hřebenu? a né někde jinde?
Tak, ze uz tam mam vsetko vymenene okrem toho :D
to dle mého ale není diagnostika, musí se to dát poznat i jinak.... a je ta vůle cítit na kolech, nebo ne? jde mi o to, že to bouchá a žádné vůle jsem nikde nenašel, ale nechci nic měnit metodou pokus omyl
Když něco nevíš a zeptáš se budeš vypadat jako blbec 5minut, nezeptáš-li se budeš blbcem celý život
V údržbě: Renault Megane CC 2.0T RV 2008; Renault Modus 1,2 16V TCe 2008
Historie: Renault Megane Coupe 1,6 16V RV 2001; Renault Clio 1,2 8V RV 2008; Renault Clio 1,5 DCi RV 2003; Renault Espace IV 1,9 DCi 2006
Vlastní: Renault Thalia Privilège 1,4 16V RV 2009 Obrázek; Dacia Dokker Stepway 1,2 Tce RV 2018

Buffon666
Starting member
Příspěvky: 65
Registrován: sob lis 07, 2009 16:31
Bydliště: Bratislava

Re: Buchanie v prednej naprave

Příspěvek od Buffon666 » úte zář 25, 2012 12:13

Tak ono to musis citit, ze tie narazi a zvuky prichadzaju s pod volantu, necitis to na kolesoch, ako keby si mal zle tlmice, ale buchot ide od volantu a citis pri tom buchote aj akokeby volu.

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Buchanie v prednej naprave

Příspěvek od Rado77 » úte zář 25, 2012 12:21

Tak zase u mna napriklad som ziadnu volu nespozoroval, a to som s tym kvedlal dost silno, az som sa bal ze mi auto zleti zo zdvihaku. Napriek tomu sa mi deju 3 veci:

A, pri prejazde nerovnosti mi umelohmotne buchne, ale skor akoby mierne z pravej strany to pocujem
B, ked som obcas na volnobehu tocil volantom a auto bolo v mienulinkom pohybe, tak vo volante som ucitil v jednom momente volu, akoby kusok volant poskocil
C, ked kvedlam volantom na volnobehu sem-a-tam, pocujem taku volu tuk-tuk-tuk asi po 5cm drahe volantu

Vsetko som pacil a skusal vole, jediine co mi ostalo pozriet su:

A, horne ulozenie PP tlmica
B, U-ckove silentbloky stabilizacnej tyce (neviem preco ja tupelo som to nepozrel ked som vsetko skusal)
C, samotnu prevodku riadenia (ale tu ako som spominal ked som tyce riadenia vyklal smerom do prevodkya von, nedalo sa s tym pohnut vobec. A som cakal ze ked mam napravu dvihnutu a este aj bez kolesa, tak sa tam ta vola predsa musi prejavit. A nic, nepohnem s tym)
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

semjabooooorek
Advanced member
Příspěvky: 474
Registrován: pát led 14, 2011 18:16
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Buchanie v prednej naprave

Příspěvek od semjabooooorek » úte zář 25, 2012 12:30

Tak pokud ti to dela jeste tohle tak mas vuli v posilovaci ruzeni ten je hbed za volantem a zjistis ti ze si das levou ruku zavolant jak zacina volantova tyc a chytnes tu tyc hned u prvniho spoje co je nahore zapni posilovac a hejbej volantem doprava a doleva a uvidis ze prvni trubka co leze z posilovace bude mit drobnou vuli to je vule v prevodu posilivace je to snekovy prevod je to tyc se zavitem a shora je tam šnek ktery pomaha otacet tou tyči a nekde tam je vule. Ale tyc co leze zdruhy stranY ze serva reaguje na sebemensi pohyb je to cejtit jen pri rychlym pohybu. Pokud slysis kovovy tukani pod volantem tak ty zvuky dela posilovac ta hlinikova krabice na kery je nasazen volant a de az dozadu . Dej si hlavu k pedalum vem si baterku podivej se nahoru jakoby na volant a cely to tam uvidis pak si zamel tim volantem a vsechno ucejtis v ruce tu vuli a bude ti to jasny vzdycky ale musis nut zaplej posilovac kdyz budes zjistivat ty vule rovnou si stranovym klicem c 13 ditahni sroub co drzi volantovou tyc spojenou se ctyrhranem co leze primo z prevodky rizeni. Vic ti neporadim. Ale uz to zkoumam asi rok a pul tohle.

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Buchanie v prednej naprave

Příspěvek od Rado77 » úte zář 25, 2012 13:42

Semja - viem viem, vsetko som uz robil. Len som sa k tomu este nedostal, ako si mi pisal cez SZ aby som chytil tyc na vystupe z posilovaca. Co je dobra sprava je to ze vo volante nic necitim co sa tyka tukania, iba to pocujem. Pre mna je to ale iba kozmetika, ktoru riesit nebudem, teda pokial sa to bude tykat vole v posilovaci, alebo vole v samotnej prevodke. To ozaj odmietam riesit, je to len kozmetika, a bohuzial aj vcelku draha.
Ono ja to mam s Meganom lahke, lebo denne jazdievam na uplne roz*rbanej Fieste, takze ked si sadnem do Megana, tak nejake-to tuknutie na naprave pri prejazde retardera je uplne ze nic :D Ale teraz som jazdieval asi 2 tyzdne Renckom, a uz som si na pohodu zvykol, tak uz ma zacali otravovat urcite veci :twisted: Normalne som sa tesil spet do starej roz*rbanej Fiesty :D Je s nou vecsia zabava. Sice tak tesne na hrane zivota, ale zabava :D
Ale ten vystup posika checknem ked sa k autu dostanem a podam hlasenie
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Buffon666
Starting member
Příspěvky: 65
Registrován: sob lis 07, 2009 16:31
Bydliště: Bratislava

Re: Buchanie v prednej naprave

Příspěvek od Buffon666 » úte zář 25, 2012 15:01

Skusim tuto volu pozriet aj ja veru

Kurnik niekedy mam chut uz fakt predat to auto, ale ked ono sa mi tak paci, neviem sa s nim rozlucit a na lagunu III este nemam nasetrenw :)))

semjabooooorek
Advanced member
Příspěvky: 474
Registrován: pát led 14, 2011 18:16
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Buchanie v prednej naprave

Příspěvek od semjabooooorek » úte zář 25, 2012 15:26

Jj zkuz se podivat na tu vuli toho posilovace protoze ta me fakt zajima a myslim si te ty zvuky co slysis pod tim volantem je prave tento probleem. Nastartuj vypni motor nech kartu zasunutou a jestli bude mit volant s nezamknutym zamkem doprava a doleva cca 2-3mm vůli tak ti hrká v posilovači :-):-)

Uživatelský avatar
andy_v
Junior member
Příspěvky: 100
Registrován: ned bře 15, 2009 23:17
Bydliště: Buštěhrad

Re: Buchanie v prednej naprave

Příspěvek od andy_v » stř zář 26, 2012 21:44

Megane II 5dv.1,616V, r.v.06. DynamigueLux-facelift 6,6/100km
Megane I 5dv. 2,0 r.v.98

semjabooooorek
Advanced member
Příspěvky: 474
Registrován: pát led 14, 2011 18:16
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Buchanie v prednej naprave

Příspěvek od semjabooooorek » stř zář 26, 2012 22:57

Jjj myslim si ze to ze vsech pripadu bude na 99% posilovac jina auta ho majimimo kabinu na podvozku u hrebenu rizeni a tam to slyset nejni ale urcite to dela posilovac zkuzte tooo

semjabooooorek
Advanced member
Příspěvky: 474
Registrován: pát led 14, 2011 18:16
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Buchanie v prednej naprave

Příspěvek od semjabooooorek » pát zář 28, 2012 14:32

Tak dnes jsem na levy strane namazal asi tak 25cm hrebenu co lezlo z tyce a na oravy strane sem to taky namazal parkrat sem vytocil kola z rejdu do rejdu a svete div se klepani t prevodky prestalo je pitreba na levy strane dat pravej rejd plnej aby hreben poradne vylezl a cely to namazat mezi zubama hrebene. Zuby nijak vymackany nebyly. Prevodka je jiusicek od leve tyce rizeni rakze kdyz to poradne namazete vazelina se dostane i k tomu pastorku. Zatim cao

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: Buchanie v prednej naprave

Příspěvek od Šamša » pát zář 28, 2012 22:11

semjabooooorek píše:Tak dnes jsem na levy strane namazal asi tak 25cm hrebenu co lezlo z tyce a na oravy strane sem to taky namazal parkrat sem vytocil kola z rejdu do rejdu a svete div se klepani t prevodky prestalo je pitreba na levy strane dat pravej rejd plnej aby hreben poradne vylezl a cely to namazat mezi zubama hrebene. Zuby nijak vymackany nebyly. Prevodka je jiusicek od leve tyce rizeni rakze kdyz to poradne namazete vazelina se dostane i k tomu pastorku. Zatim cao
Měla by se tam nacpat vazelína A00("takovýto zelený lepidlo do čepů co se tlačí tlakovou maznicí") :)
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

semjabooooorek
Advanced member
Příspěvky: 474
Registrován: pát led 14, 2011 18:16
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Buchanie v prednej naprave

Příspěvek od semjabooooorek » sob zář 29, 2012 00:41

Vazelinu sem tam dal od Motorexu takovou zelenou gelovou ( na čepy, ložiska atd, konzervuje, vytěsňuje vodu a nestárne) vzal sem ji z práce do 2 injekčních stříkaček, vazelina je to kvalitní stojí 650korun.

semjabooooorek
Advanced member
Příspěvky: 474
Registrován: pát led 14, 2011 18:16
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Buchanie v prednej naprave

Příspěvek od semjabooooorek » sob zář 29, 2012 00:42

Vazelína MOTOREX je špičková zelená vazelína s dlouhotrvajícím účinkem, zvláště vhodná pro ložiska, náboje, hlavová složení, čepy, Je vysoce odolná proti vodě, tlaku, oxidaci a stárnutí. Neporušuje elastomery a zabraňuje galvanické korozi.

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Buchanie v prednej naprave

Příspěvek od Rado77 » ned zář 30, 2012 15:53

Semjabooorek - tak som vyskusal tu volu za posilovacom a mas pravdu. Je tam vola, u mna asi iba 1mm. Staci aby som volantom mykal 2 centi hore-dole, a volu hned druhou rukou citim.
Ale
pri takomto kratkom mykani nepocujem ziaden zvuk. Zvuk je pocut fakt az z dola z prevodky, a to ked volantom mykam 5-10 centi hore-dole, proste dlhsiu drahu. Vtedy aj ked vyklonim hlavu z auta a mykam, pocujem aj cez zavretu kapotu, ze to tam dole na prevodke tuka
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

semjabooooorek
Advanced member
Příspěvky: 474
Registrován: pát led 14, 2011 18:16
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Buchanie v prednej naprave

Příspěvek od semjabooooorek » ned zář 30, 2012 18:33

Ja sem do hrebenu rizeni natlacil 2 injekcni 20ml vazeliny a od ty doby kdyz melu volantem tam a z5 tak tukani skoro nehni slyset, promazal sem to ale jen tak pro dobrej pocit je zas pravda ze kdyz sem ten hreben drzel v ruce tak nebyl vubec mastny pritom tam vazelina patri. Ted je rizeni tiche akorat ta vulicka za tim posilovacem ale s tou nic udelat nepujde.

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Buchanie v prednej naprave

Příspěvek od Rado77 » ned zář 30, 2012 20:06

Jo. Mne to tuka tiez ako som spominal len ked melem s volantom a auto stoji. Takze za normalnej prevadzky to netuka. To co pocujem na hrboloch ja musi ist od napravy. Da sa nejako rozumne napatlat v domacich podmienkach (panelak)? Povedzme ze pojdem na odlahle parkovisko, vytocim rejd na jednu stranu, dvihnem napravu, zhodim kolo, a teraz co?
A, Zhodim manzetu povolenim eskapasky na strane telesa prevodky?
B, alebo aj tu druhu malu co je blizsie ku mne?
C, Mam si pripravit prislusne nove eskapasky? Alebo je tam nejaka special spona na special klieste?
:smajl10:
Obrázek
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

semjabooooorek
Advanced member
Příspěvky: 474
Registrován: pát led 14, 2011 18:16
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Buchanie v prednej naprave

Příspěvek od semjabooooorek » ned zář 30, 2012 21:21

Normalne na parkovisti. Kola na promazani nesundavej protoze budes potrebovat mit kola v rejdu zacni treba levou stranou. Sedni do auta dej plnej pravej rejd z motoroveho prostoru jde stahovaci pasek nebo spona na leve strane povolit tak ju povol stahni manzetu a uvidis kus hrebenu jak je na obrazku tak to cely namaz nasad manzetu a 2ma elektrikarskejma plastivejma stahovackama to na fest stahni ( nasazeni manzet a stazeni je nejvetsi pakarna to mi trvalo nejdyl je tam malo mista a manteta konci hodne vzadu. No pak to samy na pravy strane sednes do aute das levej rejd stahnes manzetu namazes nasadis manzetu jde nasadit jen kdyz mas kola v rovine manzety sem stahoval s kolama v rovine a abych se tam dostal a dokazal to stahnout tak jen k tomuhle sem musel auto zvednout heverem sundat kolo a stahnout na fest 2stahovacky. Na levy strane to jde udelat z motorovyho prostoru co je za baterkou na pravy strane uz nikoliv. No celkem mi to trvalo asi hodinku. Pak sem parkrat zatocil volantem z rejdu do rejdu a tukani ustalo.

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Buchanie v prednej naprave

Příspěvek od Rado77 » ned zář 30, 2012 21:52

Diki za info :wink:
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

semjabooooorek
Advanced member
Příspěvky: 474
Registrován: pát led 14, 2011 18:16
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Buchanie v prednej naprave

Příspěvek od semjabooooorek » ned zář 30, 2012 22:44

Akorat potrebujes pekny pocasi slunko a sucho abys na to videl a abyd nebyl mokrej protoze budes muset lezet pod autem. Musel sem to delat jen v tricku protoze rukavy od bundy mi vadily :-D takze v zime bych to nedelal . To bych radsi zajel nekam na zvedak. Tak at ti to dobre dopadne.

xfastx
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: sob srp 11, 2012 17:03

Re: Buchanie v prednej naprave

Příspěvek od xfastx » ned říj 07, 2012 16:09

Tak jsem vyměnil už i tyčky řízení a bouchání pořád neustalo... Jediné co jsem vypozoroval, je to, že to jde od pravého kola, když za něj vezmu a zkusím s ním zahýbat, tak je to slyšet, zní to jako by bylo něco povoleného a přitom není. Neměl by někdo nějaký nápad co by to mohlo ještě být?

Buffon666
Starting member
Příspěvky: 65
Registrován: sob lis 07, 2009 16:31
Bydliště: Bratislava

Re: Buchanie v prednej naprave

Příspěvek od Buffon666 » ned říj 07, 2012 22:38

Rado77 píše:Diki za info :wink:
Rado ak sa ti to podari a pomoze ti to, tak daj vediet, po pripade dame stretko a pomozes to spravit aj mne :D lebo uz fakt neviem co mam skusit aby to bolo konecne OK

semjabooooorek
Advanced member
Příspěvky: 474
Registrován: pát led 14, 2011 18:16
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Buchanie v prednej naprave

Příspěvek od semjabooooorek » ned říj 07, 2012 22:59

jak si psal že ti to při otáčení cvaká, takže může ti cvakat horní uložení tlumičů které při otáčení volantem přeskakuje, dále záleží jestli ti to mlátí jenom do zatáčky nebo i v přímém směru. pokud ti to mlátí jen v přímém směru tak může mlátit horní uložení tlumiče nebo tlumič samotnej, pokud ti to mlátí i v rejdu a pokud máš ramena OK tyčky řízení nový , čepy řízení a spodní kulák bez vůle tak ti to může mlátit přímo v řízení jak jsem psal tady v několika příspěvcích,dál to může dělat poloosa když ji chytneš neměla by mít dá se říct žádnou vůli nebo ti můžou ťukat tyčky stabilizátoru, ty vyzkoušíš rukou , většinou odchází na spodním čepu s tyčkou nesmí jít uplně zvolna otáčet do stran a v kloubkách a nesmíš cítit vůli. tyčka stabilizatoru pak drží dole za tu stabilizační tyč a ta je uložena na každý straně dole v takovejch gumách, tam by to mohlo taky mlátit ale to bych ani neměnil protože se musí povolit pomocnej rám motoru a to je práce nanic. Mrkni se i na brzdiče , někdy mají v čepech už dost velkou vůli že nakonec člověk zjistí že mu klepou brzdové třmeny. když ho chytíš za konec hadičky jak je přívod brzd. kapaliny měl by mít uplně minimální vuli do stran, skoro žádnou, pokud s ním budeš kvedlat tam a z5 tak ti klepe i to. Mrkni na to a snad na to přijdeš.
Naposledy upravil(a) semjabooooorek dne pon říj 08, 2012 19:21, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Buchanie v prednej naprave

Příspěvek od Rado77 » pon říj 08, 2012 09:47

:arrow: Buffon - ja to riesit nebudem zatial, a neviem ci sa k tomu vobec dostanem. Som "panelakovy" typ, takze urcite sa nepustim do veci okolo tlmicov, pruzin atd... Nemam kde a nemam prax, akurat nejaku-tu teoriu, ktora mi je v pripade takejto rozborky aj tak na nic a problemy musim aj tak vyriesit "on-line", ked ma zaskocia :D Este tie 2 roky to nejako spolu "doklepeme" :D S tyckami stabika mam taku skusenost, ze ak si dvihnem aj auto, aj danu napravu, tak ked napravu podvihem akurat do idealnej vysky demontaze (na tycku je vyvijana minimalna sila), tak vtedy s tyckuo stabika viem v prstoch otacat do stran. To je ale asi normalne. Ked ju ale chytim riadne a zamykam nou, ziadna vola, ziadne tukanicko neocujem. Takto sa to javi mne, aj ked som menil tycky na Fieste tak som s novymi takto hybat prstami vedel. Samozrejme ale ak tu napravu spustim nizsie, alebo podvihnem vyssie, sila na tycku sa zvecsi a uz ju v prstoch do stran nepohnem. Taka je moja skusenost "z ulice".
:arrow: Semjaboooorek - pekne si to napisal s tym hornym ulozenim tlmica, u mna na tej PP strane to asi bude ono. Bucha to pri priecnej nerovnosti ked auto ide rovno, a aj ked som na mieste obcas tocil kontinualne volantom, tak v urictom mieste (nahodnom) mi zrazu volant akoby mierne preskocil - niekde akoby na chvilu vznikla vola, ktora sa akymsi pruzenim (tlak pneu o vozovku?) zrazu prehupla a zase islo dalsej volantom tocit so silou ako obycajne. Proste take hluche miesto, niekedy sa to hluche miesto premiestnilo az na uplny koniec rejdu, kde mi to tak akoby "hupslo" volantom. Bolo to ale nahodne, pripisoval som to najprv styku pneu/beton, ze tam nieco bolo. Ale ked sa to stalo viac krat, zacal som sipit problem
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

semjabooooorek
Advanced member
Příspěvky: 474
Registrován: pát led 14, 2011 18:16
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Buchanie v prednej naprave

Příspěvek od semjabooooorek » pon říj 08, 2012 19:19

:-D dekuji dekuji Rado

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Buchanie v prednej naprave

Příspěvek od Rado77 » ned lis 04, 2012 17:27

No, tak som zase trochu pokrocil. Potukava mi to vlastne uz stale, ani nevidno na ceste nerovnosti a poklepkava si to. Zhodil som hornu maticu tycky stabika, lebo spodna ma bohuzial strhanu dieru pre imbus :( Tak som nemohol tycku vyhodit von uplne a pojazdit. Ale - tyckou som mykal vsemozne a jej puzdra vyzeraju byt uplne ok. Zato ked som chytil stabilizacnu tyc a pokyval nou hroe-dole, bolo pocut kovove tuk-tuk-tuk-tuk. Takze je mozne ze mam v pytli iba gumove ulozenie stabilizacnej tyce. No pristup je tam pekelny, aspon teda cez dieru od kolesa. Toto necham na servis asi, nech to preveria a hned pozru aj vsetky mozne vole na napravach. A inak opet som skusal mykat tyckou riadenia dnu-a-von, ale nepohla sa ani o milimeter. Myslim ze u mna je prevodka riadenia ok. Dufam.
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů