Buchanie v prednej naprave

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

michalrv
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: pát led 24, 2014 14:58

Re: Buchanie v prednej naprave

Příspěvek od michalrv » čtv bře 27, 2014 19:09

Mal som tiez problem s buchanim/klepanim od napravy pri prejazde nerovnosti, po vymene tyciek stabilizatoru ok.
Nasli mi ale volu v riadeni a vraj to chce vymenit prevodku riadenia - repas 8k, nova 16k.
Moc sa mi do toho nechce a naviac sa to pri jazde nejak neprajavuje, aspon som si nic nevsimol.
Jedine teda, ak mam kolesa rovno, tak volant je natoceny cca o 10° vlavo.
Co na to ale stk. Mozno by som mohol zajst na stk, nech sa na to pozru.
Tu som nejake nasiel, ale nechapem, aky rozdiel medzi nimi je...okrem ceny.
http://www.profesionalni-autodily.cz/re ... 99/ga_286/

semjabooooorek
Advanced member
Příspěvky: 474
Registrován: pát led 14, 2011 18:16
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Buchanie v prednej naprave

Příspěvek od semjabooooorek » sob bře 29, 2014 15:21

Normalni u Elektrickyho řízení, při kvalitě našich silnic by měli mít auta hydraulické servo, to aspoň tlumí rázy co jdou do řízení, neodchází tak často tyčky řízení a řízení nedostane tak rychle vůli. Elektrické servo dostává strašný rázy při projetí nerovnosti s kolama v rejdu.. Sice hydraulický servo ubírá výkon motoru a časem může začít týct, ale většinou né dřív jak za 200tis KM. a zpětná vazba kol a volantu je u hydraulickýho serva o 100% lepší jak u elektrickýho.

emilsuro
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: pát čer 12, 2015 09:59

Re: Buchanie v prednej naprave

Příspěvek od emilsuro » pát čer 12, 2015 10:01

Mne pomohlo nastavenie geometrie.

Uživatelský avatar
megadeth23
Starting member
Příspěvky: 24
Registrován: stř dub 18, 2012 20:08
Bydliště: Příbram

Re: Buchanie v prednej naprave

Příspěvek od megadeth23 » pon pro 14, 2015 19:26

Ahoj,máte někdo zkušenost s silonovými pouzdry řízení,jezdí v nich tyčky.Jak se vymění popřípadě nějaké rozměry(výkres).Předem děkuji za odpověď.
Renaul megane II grandtour 1.5dci 78kw 2007

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Buchanie v prednej naprave

Příspěvek od Rado77 » pon pro 14, 2015 22:32

Skus pohladat, dakto to tu uz popisoval ze ako na to, aj nejake tie fotky k tomu boli...
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Robo91
Junior member
Příspěvky: 162
Registrován: pon říj 07, 2013 09:30

Re: Buchanie v prednej naprave

Příspěvek od Robo91 » pon lis 19, 2018 13:38

Zdravim, prešiel som všetky fóra ohľadom búchania nápravy na Meganoch, vrátane tohoto ale nikde som z popisu pazvukov nenašiel nič čo by sa podobalo môjmu novému problému. Na úvod musím povedať, že som čerstvo po výmene predných tlmičov, pružín, stabilizačných tyčiek, pred rokom tyčiek riadenia a spodných guľových čapov. Náprava by teda mala byť technicky v poriadku. Pri posledných jazdách som ai ale všimol, hlavne pri nižšej rýchlosti tak do 50 km/h silné búchanie od nápravy. Nemá na to vplyv vytočenie kolies ani prejazd nerovnosťami. Skrátka - idem po rovnej hladkej ceste a od prednej nápravy počuť hlasné búchanie, doslova ako keby niekto bol pod autom a kladivom búchal po motore/ prevodovke. Slabé chvenie cítim od podlahy na nohách, do volantu sa vibrácie neprenášajú. Deje sa to iba ak je auto v pohybe, aj na neutrál. Hneď mi napadol uvoľnený kryt pod motorom, lenže ten je demontovaný. Napadlo mi napríklad pridierajúce sa ložisko, lenže ložiská nehučia, nepískajú a pri spomínanom buchnutí neregistrujem pribrzdenie auta. Ešte jedného tipa mám na homokinetické kĺby. Stretol sa s tým niekto? Ďakujem
Renault Laguna III Grandtour 2,0 dci 96 kW 2013
Renault Megane II Grandtour 1,6 16v 83 kW 2004 LPG

Robo91
Junior member
Příspěvky: 162
Registrován: pon říj 07, 2013 09:30

Re: Buchanie v prednej naprave

Příspěvek od Robo91 » pon led 14, 2019 23:29

Búchanie vyriešené. Na vine bola vôla v tyčke stabilizátoru na vodičovej strane.
Renault Laguna III Grandtour 2,0 dci 96 kW 2013
Renault Megane II Grandtour 1,6 16v 83 kW 2004 LPG

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů