Obita farba od prednych kolies na Megane II

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
wrok
Advanced member
Příspěvky: 370
Registrován: stř úno 22, 2006 20:10
Bydliště: RS / ZV / BA

Obita farba od prednych kolies na Megane II

Příspěvek od wrok » stř úno 22, 2006 20:18

Zdravim, mam taky problemik importer mi neuznal reklamaciu obitej farby na oboch bokoch auta (Renault Megane II, vyrobeny 2005, jazdeny od marca 2005) - miesta, ktore prisli o farbu su pritom zrkadlovo na oboch stranach auta na prechode podbehov do lemov zadnych blatnikov (tak ako je zlom zadnych dvery). Importer sa vyjadril, ze je to klasicke obitie farby od skaliek na co sa podla zarucnej knizky zaruka nevztahuje. Nepomohlo ani argumentovat,ze na mieste kde doslo k obitiu je to logicky mozne len z dovodu konstrukcnej chyby kedze od nova pouzivam original predne zasterky z coho jednoznacne vyplyva, ze kamienky musia lietat okolo prednych a zadnych dveri od prednych pneumatik vdaka malemu nechranenemu priestoru od prednych lolies v mieste prechodu prednych lemov blatnikov do podbehov. Tak reku ci niekto nieco take uz na nejakom aute spozoroval, reklamoval, cital o tom....
Ja som sa informoval v dvoch autoservisoch (Zvolen, Podbrezova) a oba mi potvrdili, ze to nie je normalne no zaroven ze taku reklamaciu este nemali, rovnaku info mi podali aj na sluzbe zakaznikom v Blave, tak neviem ci ist na Slovensku obchodnu inspekciu alebo na Slovensky technicky skusobny ustav alebo ako bojovat dalej, vzdat sa totiz tak lahko nemienim.
A aby som nezabudol na aute mam najazdenych len 14 000 km, bola to v podstate jeho prva zima....

petrk
Starting member
Příspěvky: 62
Registrován: úte lis 22, 2005 13:13
Bydliště: Kosmonosy

Příspěvek od petrk » stř úno 22, 2006 21:27

Mám taky zkušenost, že od předních kol Megane II toho létá přespříliš na přední a zadní dveře a dokonce na spodek vnějších zrcátek. Taky mám hned od koupě namontovány originální přední a zadní zástěrky, zimní i letní kola mám 195/65 R15 na plecháčích vše v rozměrech předepsaných výrobcem.

Na jaře mě čeká čištění dveří od asfaltu, když se silničáři na podzim snažili ještě něco zazáplatovat. Snažil jsem se záplatám vyhýbat, jet přes ně pomalu, ale asfalt je na předních a zadních dveřích až po boční lišty. Nalétal tam od těch předních kol. O oděrkách od kamínků zatím nevím, budu je hledat až po zimě.

Jaké máš rozměry pneumatik a jaké ráfky, nemáš třeba ráfky s jiným zálisem, které vystrčí kolo ještě více ven ?

Uživatelský avatar
PP
Starting member
Příspěvky: 34
Registrován: ned pro 04, 2005 18:42

Příspěvek od PP » stř úno 22, 2006 21:38

Za kolik se dají pořídit ty origoš zástěrky?

petrk
Starting member
Příspěvky: 62
Registrován: úte lis 22, 2005 13:13
Bydliště: Kosmonosy

Příspěvek od petrk » stř úno 22, 2006 21:47

PP píše:Za kolik se dají pořídit ty origoš zástěrky?
Koukám do loňského ceníku a jsou tam za 976Kč s DPH přední a za stejnou cenu zadní.

Uživatelský avatar
Robert
Senior member
Příspěvky: 1135
Registrován: stř led 12, 2005 12:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert » čtv úno 23, 2006 01:57

Tento problém postihuje i jiné vozy, jde jen o to, do jaké míry je majitel k problému všímavý. Fascinují mě frajeři, kteří si montují na auto široké pneumatiky, které přesahují půdorys vozu, v případě nového auta jde jen o lajdáctví dodavatele kompletu vozidlo, zástěrky.
A pak že nové je něčeho zárukou...
R25 V6 Turbo Baccara ( 91 ) http://cs.renault-club.cz/vozidlo/renau ... 6-turbo-29, R5 1,7 Exclusiv ( 88 ) http://cs.renault-club.cz/vozidlo/renau ... clusiv-149 Hledám nadšence pro R5, uvažuji o prodeji

wrok
Advanced member
Příspěvky: 370
Registrován: stř úno 22, 2006 20:10
Bydliště: RS / ZV / BA

Příspěvek od wrok » čtv úno 23, 2006 22:25

Zasterky klasika original, rozery pneumatik klasika vyrobcom udavane na original diskoch od vyrobcu 195/65 R15
ziadny asfalt so si nevsiol, obitie je vsak viac ako citelne, v podstate i viac na inkriinovanych miestach viacej farby chyba ako je...

je pekne, ze tento proble aju aj nove auta no mne sa nepaci, ze by so sa al zierit so situaciou, ze po zime bude usiet stale nanovo prestriekavat zadne blatniky, vsak toje chore a kupovat si nejake tuningove doplnky, ktore by tento proble vyriesili akryti probleatickych iest za vlastne peniaze sa mi nezda ako najlepsie riesenie, nech sa o to predsa postara vyrobca/iporter/servis - so len sklamany zakaznik, ktory hlada zadostucinenie a obnovenie dvoveryhodnosti v znacku s ktorej auto okrem tohto nema ziaden problem

Uživatelský avatar
Alibaba
Advanced member
Příspěvky: 464
Registrován: úte bře 15, 2005 12:31

Příspěvek od Alibaba » pon úno 27, 2006 11:32

...mno, já tedy musím říct, že u mýho Mégánka mi svinstvo lítá až na zrcátka a boční okna - což se mi nelíbí.
Na druhou stranu je lak na (podbězích)-(omluva, nikoli podběhy nýbrž prahy mám přirozeně na mysli) a příslušných místech pořád jak nový...
Naposledy upravil(a) Alibaba dne úte úno 28, 2006 09:22, celkem upraveno 1 x.
Octavia Combi 1,9 TDI (96kW) - 04´

wrok
Advanced member
Příspěvky: 370
Registrován: stř úno 22, 2006 20:10
Bydliště: RS / ZV / BA

obita farba na Megane II po prvej zime

Příspěvek od wrok » pon úno 27, 2006 18:44

Tak a tu su fotocky ako to vyzera nazivo...

www.FotoAlbumy.sk » veda a technika » Technika » Megane II

petrk
Starting member
Příspěvky: 62
Registrován: úte lis 22, 2005 13:13
Bydliště: Kosmonosy

Re: obita farba na Megane II po prvej zime

Příspěvek od petrk » pon úno 27, 2006 19:38

wrok píše:Tak a tu su fotocky ako to vyzera nazivo...

www.FotoAlbumy.sk » veda a technika » Technika » Megane II
Tak to je dost přesvědčivé, takhle jsem snad viděl jen závodní auto po několika rychlostních zkouškách a ne v civilním provozu po 14000km. Já mám najeto jen 7000km, v zimě jezdím spíš po solených silnicích. Něco takového tam zatím nemám.
Napadlo mě, jestli to nakonec ta přední zástěrka nezhoršuje. Třeba se kolem ní tvoří nějaké nepříznivé proudění, které ty kaménky nasměřuje více na zadní lem blatníku.

wrok
Advanced member
Příspěvky: 370
Registrován: stř úno 22, 2006 20:10
Bydliště: RS / ZV / BA

Re: obita farba na Megane II po prvej zime

Příspěvek od wrok » pon úno 27, 2006 21:37

No možem Ťa ubezpečiť, že ako pretekár na ňom nejazdím... väčšinou naromálne po ceste do 120 km, na diaľnici ho však občas preženiem aj na maximálku (dal som už aj 190 - ale to z mierneho kopčeka :-)
Odcitujem aj vyjadrenie čo som dostal zo servisu, nech je sranda:
"Vasa reklamacia opadaneho laku nemoze byt uznana, pretoze nedoslo k zhorseniu kvality povrchovej vrstvy laku,sposobenej chybou materialu,vyrobnou chybou alebo aplikaciou. Poskodenie laku na zadnom pravom a lavom blatniku sposobilo obitie kamienkami."

wrok
Advanced member
Příspěvky: 370
Registrován: stř úno 22, 2006 20:10
Bydliště: RS / ZV / BA

Re: obita farba na Megane II po prvej zime

Příspěvek od wrok » pon úno 27, 2006 21:39

Neviem či to tie zasterky zhoršujú alebo zlepšujú, žiaľ ak neuspejem s reklamaciou tak to ináč nevidím ako na investíciu do tuningových podbehov a lemov blatníkov, ináč sa tomu lietaniu kamienkov okolo auta nezbavím...

Uživatelský avatar
kmarty
Člen RCČR
Příspěvky: 2541
Registrován: pon led 24, 2005 10:28
Bydliště: Praha

Příspěvek od kmarty » pon úno 27, 2006 21:56

Ja mam najeto cca 7tkm, bez zasterek a zatim zadny problem (skrabance nikde nevidim). Chtel jsem si ty zasterky koupit (kdyz se u nas delalo metro, tak tu kazda ulice byla jak polni cesta a auto bylo blatem ohozeny az po listu), ale kdyz to tak ctu, tak je to uplne jedno jestli tam jsou nebo ne.
MEGΛNE GrandTour 2005 - 1.6 automat
(dokud nepujde zakazat zobrazovani temat od uzivatele "RSS Express", tak tu budu jen hooodne zridka. Pokud vubec)

Uživatelský avatar
Lesshuhn
Moderátor
Příspěvky: 1058
Registrován: úte pro 30, 2003 23:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lesshuhn » úte úno 28, 2006 00:31

Chlapče, myslím že brečíš na špatným hrobě. Tohle musíš zkusit u cestářů, nebo v tom kamenolomu u kterýho bydlíš. To bys taky mohl v létě reklamovat i nalepený mouchy na předku, protože má auto špatnou aerodynamiku :wink:

Uživatelský avatar
Jan Kalina
Grafoman
Příspěvky: 7144
Registrován: čtv bře 04, 2004 17:14
Bydliště: královéhradecko - rychnovsko

Příspěvek od Jan Kalina » úte úno 28, 2006 01:12

Lesshuhn píše:Chlapče, myslím že brečíš na špatným hrobě. Tohle musíš zkusit u cestářů, nebo v tom kamenolomu u kterýho bydlíš. To bys taky mohl v létě reklamovat i nalepený mouchy na předku, protože má auto špatnou aerodynamiku :wink:
Helé, já s Tebou nehraju :( To s těma mouchama jsem chtěl napsat já :lol: a když to tu dočtu na konec, tak koukám, žes mě už přeběhnul :? :kar:
R20 TS 2.0 1982/www.R20 Turbo-D.zde 2.1 1983/www.R25 V6Turbo.zde 2.5-V6 1985/R25 V6Turbo 2.5-V6 1986/www.R25 Turbo-DX.zde 2.1 1985/R25 V6 Injection 2.7-V6 1985/R25 V6 Injection 2.9-V6 1987, 1988, 1989/Express 1.4 198?/R1363 GTX Automatic 2.0 1983/R136C GTA V6 1985/2017+?/Espace V6 1993/Espace V6 1994/Espace V6 LPG 1996/XR25 1990/Express 1.9dT RT-E3 1997/Laguna 2.0 1995/Kangoo dCi 2008
*** Hledá se odcizená R25 V6 šedá, více info -->>ZDE<<-- ***
*** Hledá se odcizená R25 Baccara vínová, více info -->>ZDE<<-- ***

sesto
Advanced member
Příspěvky: 335
Registrován: ned zář 18, 2005 14:43
Bydliště: Slovensko - Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Obita farba od prednych kolies na Megane II

Příspěvek od sesto » úte úno 28, 2006 09:05

wrok píše:Zdravim, mam taky problemik importer mi neuznal reklamaciu obitej farby na oboch bokoch auta (Renault Megane II, vyrobeny 2005, jazdeny od marca 2005) - miesta, ktore prisli o farbu su pritom zrkadlovo na oboch stranach auta na prechode podbehov do lemov zadnych blatnikov (tak ako je zlom zadnych dvery). Importer sa vyjadril, ze je to klasicke obitie farby od skaliek na co sa podla zarucnej knizky zaruka nevztahuje. Nepomohlo ani argumentovat,ze na mieste kde doslo k obitiu je to logicky mozne len z dovodu konstrukcnej chyby kedze od nova pouzivam original predne zasterky z coho jednoznacne vyplyva, ze kamienky musia lietat okolo prednych a zadnych dveri od prednych pneumatik vdaka malemu nechranenemu priestoru od prednych lolies v mieste prechodu prednych lemov blatnikov do podbehov. Tak reku ci niekto nieco take uz na nejakom aute spozoroval, reklamoval, cital o tom....
Ja som sa informoval v dvoch autoservisoch (Zvolen, Podbrezova) a oba mi potvrdili, ze to nie je normalne no zaroven ze taku reklamaciu este nemali, rovnaku info mi podali aj na sluzbe zakaznikom v Blave, tak neviem ci ist na Slovensku obchodnu inspekciu alebo na Slovensky technicky skusobny ustav alebo ako bojovat dalej, vzdat sa totiz tak lahko nemienim.
A aby som nezabudol na aute mam najazdenych len 14 000 km, bola to v podstate jeho prva zima....
Chlapce nedaj sa a trhaj trhaj :secret:
Šes?o
Renault 25 TX Symphonie
VW 1500S TYP3 1964

wrok
Advanced member
Příspěvky: 370
Registrován: stř úno 22, 2006 20:10
Bydliště: RS / ZV / BA

obitá farba

Příspěvek od wrok » úte úno 28, 2006 17:47

tak D aj za tie nepovzbudive slova...
dnes mi prislo potvrdenie precitania mailu zo Slovenskej obchodnej inspekcie, tak uvidim co mi napisu... - budem informovat...

PS: ak nie so v prave a niekto to prirovnava k mucham tak potom rozmyslam co sa v podstate da povazovat za opravnenu reklamaciu? - napriklad opadana farba, vsak to je mozne prirovnat k poskrabaniu vetvami stromov a na akraji cesty... vsetko by sa dalo takymto pritiahnutim za vlasy zdovodnit aprirovnat. Ja tvrdim ze je tam problem konstrukcny

wrok
Advanced member
Příspěvky: 370
Registrován: stř úno 22, 2006 20:10
Bydliště: RS / ZV / BA

Info

Příspěvek od wrok » ned bře 05, 2006 17:40

Tak ahojte, zial musim priznat pri svojom sklamani, ze pri SOI som neuspel, tak ako som vedel odkazali ma na sudnych znalcov a nase sudy...
Takze postup by bol - moje kontaktovanie a zaplatenie si sudneho znalcu, ktory by vydal rozhodnutie na zaklade ktoreho by som ja ak by som bol v prave mohol zalovat importera na sude...

Tak po zvazeni moznosti a nakladov, ktore by ma to stalo bez ohladu na skory vysledok som sa vzdal, to si to radsej za tie peniazky dam trvalo opravit - spoilery + neoriginale predne zasterky

PS> kto poradi dobre lacne spoilery na Meganika 2 Hatchback?

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů