Ventilátor topení divný zvuk - aj fotky step-by-step

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Uživatelský avatar
jozefr
Advanced member
Příspěvky: 346
Registrován: úte led 26, 2010 10:23
Bydliště: Kosice, Slovensko

Re: Ventilátor topení divný zvuk - aj fotky step-by-step

Příspěvek od jozefr » čtv led 26, 2012 20:22

hmm som myslel ze alternator je rovnaky, ked mame len slabsi model tak to je fakt "po probleme" :(
Renault Megane II Grandtour 1.5dci 78kW 6st man., chip 89kW/301NM. Obrázek

MagpieTomas
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: ned říj 09, 2011 17:38

Re: Ventilátor topení divný zvuk - aj fotky step-by-step

Příspěvek od MagpieTomas » sob bře 03, 2012 17:35

Zdravim, diky za navod na vymenu ventilatoru. Vse slo jako po masle. Dostal jsem se az k ventilatoru a tady nastal problem, nedari se mi ho otocit abych ho mohl vysunout ven. Pises otocit do leva, ale to se mi nedari. Nemate nekdo nejaky napad jak s nim otocit?
Diky

Tak jsem na to prisel: Pro ty, kteri s tim budou stejne bojovat jako ja, je na strane takovy zobacek staci pritahnout smerem ke stredu vetraku a otocit, jde to velmi lehce. Na fotkach je tan zobacek krasne videt.

bednarik
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: pát bře 16, 2012 15:48
Bydliště: SC
Kontaktovat uživatele:

Ventilátor topení divný zvuk

Příspěvek od bednarik » pon bře 19, 2012 21:57

Ahojte, prosim potrebujem pomoct. Po instalacii podla navodu (vymena ventilatora kurenia) sa mi objavil divny zvuk, prikladam link.
Tento zvuk zacne ked zapnem ventilator, co je zaujimave ked prepnem na vnutorny okruch tak zvuk zosilnie. DUfam ze to nie je opet ventilator a budem to musiet rozobrat znova :( Je este v aute nieco co by mohlo tento zvuk robit?
Vopred vdaka za pomoc.

link http://www.peterbednarik.com/megane/zvuk_meganeII.mov

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Ventilátor topení divný zvuk - aj fotky step-by-step

Příspěvek od Rado77 » úte bře 20, 2012 07:27

Na vnutorny zvuk zosilnie, lebo sa zmeni "ozvucnica" v komine kurenia/vetrania prehodenim klapky. Opetovnemu vybratiu ventilatora sa asi nevyhnes plus jeho skuske priamo cez kable mimo komin, aby si sa uistil, ci to robi aj ked je vonku. Mozno je to proste od vyroby hlucny kus...
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

milan.maly
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: stř kvě 26, 2010 09:28

Re: Ventilátor topení divný zvuk - aj fotky step-by-step

Příspěvek od milan.maly » úte bře 20, 2012 10:03

Ahoj, tak presne tento zvuk poznam.
Sposobuje ho pohyb uhlikov po rotore. Medzi jednotlivymi medenymi ploskami na rotore su male medzierky (ktore sluzia ako izolant) a uhlik po nich preskakuje. Pravdepodobne su medzery prilis velke, alebo je chyba v samotnom uhliku.

Ked som prvykrat cistil stary ventilator, tak boli tie medzierky upchate uhlikovym prachom (preto vobec nerachotili). Po ich precisteni tenkou ihlou (v dobrej voli, ze to niecomu pomoze) zacal ventilator presne takto hucat.
Po cca 8 hodinach chodu (cesta z vychodu Slovenska do Prahy) sa ventilator trochu stisil, ale stale to nebolo ono.
Pomohla mi az vymena na novy kus zn. Valeo, ktory je uplne tichucky.

Takze by som chvilu pockal, ci sa to neupravi a ak nie, tak potom reklamovat. Aka je to znacka?
Renault Megane II Grandtour 1,5dCi 74kW/101k, r.v.: 01/2005 http://moje.auto.cz/Master13/megane.html
Renault Laguna III Grandtour 4-Control 2.0dCi 127kW/175k, r.v. 10/2013
V občasnej údržbe:
Renault Thalia 1,4 16V 72kW/98k, r.v.: 2001
Renault Fluence Privilege 1,6 16V 81kW/110k, r.v.: 2010
Renault Fluence Technofeel 1,6 16V 110k, r.v.: 2012
Renault Megane III Grandtour 1,6 16V 110k, r.v.: 2012

bednarik
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: pát bře 16, 2012 15:48
Bydliště: SC
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventilátor topení divný zvuk - aj fotky step-by-step

Příspěvek od bednarik » úte bře 20, 2012 10:25

Ahoj,
Ide o novy Valeo ventilator a nezdalo sa mi ked som ho kupil zeby nebol ok - aj tocenie islo lahko. Ale ked som to poskladal a potom pustil tak to dava takyto zvuk. Tak som rozboral stierace co je jednoduchsi pristup a skusil som ho otocit rukov a teda nejde tak lahko ako ked bol vonku....
Mohol sa niecim zaniest za par sekund?...a preto to zacalo? Kedze som nasledne cistil palubnu dosku tak som si vsimol ze sa na nej objavili take male cierne bodky ako keby malicke uhliky, resp. nejake spinky co asi vyleteli z prieduchov. Pomohlo by mi keby ze viem co dalej, rozobrat znova a pozriet ventilator?

milan.maly
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: stř kvě 26, 2010 09:28

Re: Ventilátor topení divný zvuk - aj fotky step-by-step

Příspěvek od milan.maly » úte bře 20, 2012 13:52

Pochybujem, ze sa zaniesol tak rychlo. Mozes ale skusit, ci dobre sedi v palubnej doske. To by si teoreticky mohol nahmatat rukou aj bez demontaze plastov palubovky.

Inak potom uz naozaj len znova vymontovat ventilator von a vyskusat, ci takto huci aj vonku.
Pre istotu by som ale pri skusani zapojil vsetky odpojene konektory (brzda, plyn, ventilator), nech nevznikaju v riadiacej jednotke zbytocne zapisy o chybach.
Ja som kvoli tomu robil aj celu vymenu pri odpojenej baterii.

Ak by vonku nehucal, tak ma potom nejaku prekazku vo vnutri v palubnej doske, resp. mozes tiez porovnat velkost noveho a stareho ventilatora, ci to tam niekde nesucha.
Renault Megane II Grandtour 1,5dCi 74kW/101k, r.v.: 01/2005 http://moje.auto.cz/Master13/megane.html
Renault Laguna III Grandtour 4-Control 2.0dCi 127kW/175k, r.v. 10/2013
V občasnej údržbe:
Renault Thalia 1,4 16V 72kW/98k, r.v.: 2001
Renault Fluence Privilege 1,6 16V 81kW/110k, r.v.: 2010
Renault Fluence Technofeel 1,6 16V 110k, r.v.: 2012
Renault Megane III Grandtour 1,6 16V 110k, r.v.: 2012

Uživatelský avatar
fyluta
Advanced member
Příspěvky: 414
Registrován: stř bře 28, 2012 18:12
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Ventilátor topení divný zvuk - aj fotky step-by-step

Příspěvek od fyluta » úte kvě 01, 2012 19:08

Dekuji autorovi za fotky.
dekuji i za radu jak to vytocit ven - pojistka.

moje postřehy:
- Ten tlustej plast s dratky a ukrytýmí relatky nesel vysunout smerem k motoru, ale lehkym pootocenim
- Pokud nekomu nepujde vyndat vetrák skrz brzdovou tycku, ktera tam nehorazne couha, musi se vetrak na ni "nasadit" (ten plast je ted k vám a druha strana s tím - jako mackac na citrony :) je na te tycce) tak pak to krasne vyndate..

ps: pokud to ted nepochopite, urcite se sem vratite jako ja,kdyz me to neslo..
ps2: 2,5hodky profík .. ja se s tím ***** 4hod :)
Talisman 1,6dci grandtour


Obrázek


prodáno: Megáne II 3dv. 2003 1.5dci, Twingo I, Laguna III 1.5dci 81kw

erikson
Starting member
Příspěvky: 67
Registrován: úte dub 08, 2008 15:31

Re: Ventilátor topení divný zvuk - aj fotky step-by-step

Příspěvek od erikson » pon led 14, 2013 15:18

Prosim vas pekne :!: :!: :!: nemate niekto manual,popripade najlepsie aj s foto ako ho vybrat von :?: :?: :?: Potrebujem urychlene pomoct....je to Megane 1.5 dci r.2007 combi, dakujem uz vopred.

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Ventilátor topení divný zvuk - aj fotky step-by-step

Příspěvek od Rado77 » pon led 14, 2013 15:39

Na predoslej strane??? :shock:
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

erikson
Starting member
Příspěvky: 67
Registrován: úte dub 08, 2008 15:31

Re: Ventilátor topení divný zvuk - aj fotky step-by-step

Příspěvek od erikson » pon led 14, 2013 15:42

Pozeral som ju a nic mi neukazalo..odhlasil som sa, prihlasil a uz to tam vidim...tak sorac....no ale aj tak si asi nato netrufnem sam...je tam prilis kadjakych kablov... :roll:

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Ventilátor topení divný zvuk - aj fotky step-by-step

Příspěvek od Rado77 » pon led 14, 2013 17:59

A hlavne teraz v zime ak clovek nema teplu garaz s dobrym osvetlenim... Na jar by sa to dalo aj pod panelakom, ale teraz v zime...e-e. Ale samotnej demontaze by som sa az tak nebal, najlepsie si kroky sam pofotit a davat si veci na kopky (sroby od pedalu k pedalu atd...)
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

webbot
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: stř led 09, 2008 20:45

Re: Ventilátor topení divný zvuk - aj fotky step-by-step

Příspěvek od webbot » ned zář 07, 2014 21:29

Tak jsem dnes ventilator tady musel vyndat. Tento navod jsem necetl takze jsem postupoval dle "vlastni hlavy".
Podarilo se mi ventilator vyndat jen po demontazi pedalu brzdy a plynu, plast a konzoli na stredovem panelu a pod volantem jsem nesundaval.

Postup

- demontaz pedalu > 4x matka + 2 konektory
- odpojeni konektoru ventilatoru > jde to dost blbe, pomohl jsem si malym sroubovakem
- zmacknuti horni pojistky na ventilatoru a pootoceni > ventilator je volny
- a ted to hlavni - ventilator nejde dostat ven > malo mista > vadi "brzdova tycka"
- postup > otocit ventilator pojistkou dolu > vytahovat pootocenim, tak aby "konektorova dira" se nasunula na vycnivajici brzdovou tycku > pootocenim vysunout dolu

Je to jak jezek v kleci ale jde to :D > po nacviceni dam ventilator tam a zpet do minuty > ale ziskat ten "grif" mi trvalo hodinu :D

Jediny problem je, ze to delate v poloze kdyz lezite na podlaze ridice, hlavu v pristrojovce a pod zady mate prah ktery kur... tlaci > nohy se mi osvedcilo hodit nahoru pod strechu auta > kdyby me nekdo videl tak nevim :mrgreen:
Skoda Favorit, 1.3 135 LPG, 1989
Renault Clio, 1.4 16V, 2003
Renaul Megane, 1.6 16V, 2003

Michaeljak
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: úte črc 28, 2015 14:06

Re: Ventilátor topení divný zvuk - aj fotky step-by-step

Příspěvek od Michaeljak » úte črc 28, 2015 14:54

Ahoj já jsem musel také vyndat ventilátor a po přečtení tématu jsem se do toho také pustil. Rozebírat moc plastů se nemusí, stačí sundat boční plast u pedálu plynu. Samozřejmě jsem musel demontovat plynový pedál s brzdovým. To jsem, uděl trošičku jinak. Samozřejmě jsem musel povolit šrouby a vyndat opatrně spínač brzd a konektor plynu. Pak jsem odpojil tyčku spojky která je uchycena v plastu u tlumení zvuku do kabiny. Po sundání jistícího pérka (viz foto http://michaeljak.rajce.idnes.cz/ ) jsem vše bez problémů vydal. Při demontáži ventilátoru pak nevadí vyčnívající tyčka spojky. Dále je také důležité odpojené dráty jak plynu, brzdy, celé relátko které je umístěno na těle plynového pedálu i relátka která jsou uchycena na ventilátoru umístit co nejvíce do leva na horu do přístrojové desky aby při vyjmutí nepřekáželi. Udělal jsem pár fotek. Při povolování matek plynového pedálu doporučuji z vlastní zkušenosti použít rukavice. Hned jsem se řízl o ocelovou výztuhu přístrojové desky.

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Ventilátor topení divný zvuk - aj fotky step-by-step

Příspěvek od Rado77 » stř črc 29, 2015 08:32

A tiez si mal nohy az na strope? :D
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

krejcij
Starting member
Příspěvky: 69
Registrován: stř čer 16, 2010 21:46

Re: Ventilátor topení divný zvuk - aj fotky step-by-step

Příspěvek od krejcij » ned zář 27, 2015 16:40

Díky za fotky a poznatky o ventilatoru. Mě uplně přestal běžet, tak jsem ho vymontoval, jemným šmirglem obrousil kotvu a uhlíky, namontoval zpátky a běží jako novej. Problém byl jen s jedním uhlíkem, kterej nešel kuli krátkýmu zalisovanýmu přívodnímu drátku vyndat. Drátek jsem musel přestříhnout a po obroušení uhlíku jsem ho spojil přeřízlou nemenší elektrikářskou svorkou ( čokoládou). Díky..... Honza

krejcij
Starting member
Příspěvky: 69
Registrován: stř čer 16, 2010 21:46

Re: Ventilátor topení divný zvuk - aj fotky step-by-step

Příspěvek od krejcij » čtv lis 19, 2015 12:17

Ahoj. Brzy me take ceka Ventilator topeni. Nevite nekdo, jake tam jsou uhliky a kde je koupim?? Abych je mel pripraveny dopredu. Diky

klifton007
Junior member
Příspěvky: 129
Registrován: ned lis 01, 2009 19:48
Bydliště: Piešťany

Re: Ventilátor topení divný zvuk - aj fotky step-by-step

Příspěvek od klifton007 » ned črc 17, 2016 20:21

Ahojte

dnes som sa konečne odhodlal na vymenu ventilatora, ale s tym že dom dal dole celu palubovku .Všetko išlo celkom v pohode ...trvalo to cca 1 hodinu ....konečne ked som ju dal dole tak s nadšením som išiel vybrat stary ventilator a tu nastal problem.....ani za šlak nešiel vybrat ....musel som nakonie opatrne poodsuvat zväzky káblov a horko ťažko som ho vybral ...a to aj s tym že som musel rozlomit vrtulu , ktorá aj tak už bol prasknuta .....radšej som to mohol demontovat zo spodu ako sa to tu píše......raz som to už robil a v pohode......ked som ho konečne vybral tak začala maturita ako tam dat nový aby som ho nepoškodil ........velmi jemne som stlačil vrtulu aby sa nepraskla a podarilo sa mi ho tam dostat......samozrejme predtym som to vnutro poriadne vyčistil ....aspon takto tam bol dobry pristup a videl som čo je tam za bordel ......všetko som pekne poskladal naspäť a všetko funguje tak ako má........jedno upozornenie pri nahadzovaní palubovky naspäť: skôr ako nasadíte palubovku tak si zapojte káble na airbag spolujazdca , lebo potom je to totálna fuška tam zapojit ten žlto modrý káblik na lavej strane......samozrejme ja som to nepredpokladal tak som musel dal dole airbag a tak to tam zapojit......inak všetko v poriadku ........ked to mám porovnat či ventilator demontovat spodkom alebo dat dole palubovku .......tak by som asi volil cestu spodkom ....je to síce namahavejšie ( bolia kríže a pod.) vrchom je to sice pohodlnejšie najmä čo sa týka spätného zapájania káblov a ich usporiadania v tom okolí .........
takže tolko moja dnešná skusenosť .......ale som spokojný lebo konečne ventilator ide ako má ....žiadne vrzgavé zvuky ani hluk
R-Megane Grandtour 1,5 dci Expresion Luxe, 63 kW, r.v. 7/2006

Karel Gott
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: ned říj 02, 2016 11:38

Re: Ventilátor topení divný zvuk - aj fotky step-by-step

Příspěvek od Karel Gott » ned říj 02, 2016 12:43

Ahoj vespolek, taky přispěju svou troškou do mlýna (tedy do ventilátoru).
Ventilátor mi začal vibrovat. Na 1 to šlo, ale 2,3,4 už bylo hodně znát. Už jsem myslel, že mě čeká sborka - rozborka, ale když jsem se pořádně zahleděl otvorem pod čelním sklem (samozřejmě po odstrojení), protočil ventilátor, zahlédl jsem "pachatele" viz fotky. Kus pěnové izolace odkudsi. Pak už jen stačilo příslušné šťouradlo/napichovadlo a neřáda vytáhnout.
Tak snad to někomu pomůže jako inspirace, než se pustí do tahání ježka z klece :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

mato39
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: úte říj 07, 2008 15:02
Bydliště: Smolnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventilátor topení divný zvuk - aj fotky step-by-step

Příspěvek od mato39 » pát pro 30, 2016 13:02

Ahojte....
Potrebujem radu ohladom ventilatoru. Nejde mi ziaden stupen ani 4. Vsetko fungovalo zrazu zastal smrad ako spalena elektrika. Vypol sa motor a po nastartovani motorcek ventilatora zasa naskocil a siel asi tak 5 minut. Od vtedy nejde vobec. Pozeral som odpory no kontakty niesu vobec opalene. Skusal so aj na priamo napojit motorcek zec ten čierny a cerveny kabel rovno z baterky ale nic sa nedeje. Mozte poradit co s tym moze byt? Alebo na co by sa trebalo pozriet?
Dik ;)

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Ventilátor topení divný zvuk - aj fotky step-by-step

Příspěvek od Zefek » pát pro 30, 2016 13:08

mato39 píše:Skusal so aj na priamo napojit motorcek zec ten čierny a cerveny kabel rovno z baterky ale nic sa nedeje. Mozte poradit co s tym moze byt?
Že by teda byl v háji ventilátor?
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

mato39
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: úte říj 07, 2008 15:02
Bydliště: Smolnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventilátor topení divný zvuk - aj fotky step-by-step

Příspěvek od mato39 » pát pro 30, 2016 13:24

Takze ked ten cerveny a cierny spohim s baterkou + a - mal by sa ventilator rozbehnut? Okej. Ide sa zhanat ventilator. Uz len ta vymena.

Jupi
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: ned dub 12, 2015 12:02

Re: Ventilátor topení divný zvuk - aj fotky step-by-step

Příspěvek od Jupi » ned čer 18, 2017 21:07

Milan, perfektný foto návod. Bez neho by som to asi nezvládol. Napriek tomu som pol až jednu hodinu skúšal a pozeral na internet, ako ten ventilátor nakoniec vybrať von. Nechcel prejsť cez medzeru medzi trubkami kurenia, konštrukciou stredového stĺpika a karosériou. Bez čelovky by som to tiež nedal.

Mám tiež problém s ventilátorom. Bolo najprv počiť hluk od ventilátora a potom prestal po pár mesiacoch úplne ísť. Najprv pomohlo jemné buchnutie vedľa nôh spolujazdca (ja viem, hambím sa za to). V zimnom období ventilátor fungoval pri studenom motore, po zohriati prestal. Teraz v lete už ani ťuk. :(
Najprv som skontroloval poistky - všetko OK. Ďalej som ešte v aute odpojil konektor ventilátora a pripojil ho ku zdroju. Ventiátor sa neroztočil. Zobral som multimeter a zmeral odpor ventiátora - 11kOhm je veľa, čiže asi vadný ventilátor. Tak som objednal nový a dnes som sa podujal ho vymeniť.
Po úspešnej demontáži (bratia češi by povedali ježek v kleci) som našiel vo ventilátore kúsky polystyrénu. Tak som ich vytiahol spomedzi lopatiek a išiel preistotu vyskúšať starý ventilátor. Ten na moje veľké prekvapenie po pripojení ku zdroju šlapal tichučko ako nový. Priestor ventilátora som este skontroloval, či neobsahuje žiadne nečistoty (fotka mobilom).
Všetko som zmontoval a po skoro úplnom skompletovaní palubky (okrem skrinky pred spolujazdcom a potrubí vetrania) sa na moje prekvapenie ventilátor vôbec nerozbehol. Preistotu som skontroloval kabeláž a všetko bolo zapojené správne.

Vychádza mi to na problém s konektormi alebo káblami od tela ventilátora ku prvému konektoru.

Viete mi niekto poradiť čo ďalej?

pafes
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: pát srp 20, 2010 19:18

Re: Ventilátor topení divný zvuk - aj fotky step-by-step

Příspěvek od pafes » sob lis 17, 2018 13:51

Přestal se mi točit ventilátor na první tři stupně, což bylo způsobeno přerušenou tepelnou pojistkou. Konektor k ventilátoru šel velmi těžko rozpojit, byl vypálený. Samotný ventilátor funguje, ale zdá se, že se netočí příliš lehce. Když ho trochu roztočím rukou, okamžitě se zastavuje, doběh je nulový(a to, i když odtáhnu uhlíky, není v tom rozdíl). Chybí mi ale srovnání s novým kusem. Tiše úplně taky nešlape. Můžete někdo popsat, jak se chová nový ventilátor? Může být příčina přerušení tepelné pojistky v přidřeném ventilátoru?
Mégane Grandtour 1.6, r.v 2008

milan.maly
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: stř kvě 26, 2010 09:28

Re: Ventilátor topení divný zvuk - aj fotky step-by-step

Příspěvek od milan.maly » sob lis 17, 2018 15:20

Ahoj, velmi pravdepodobne ano. Novy ventilator znacky Valeo pre Megane II ideuplne tichucko. Pridreny ventilator sposobi vyssi prechodovy odpor, tym sa zvysi teplota v konektore a predradnom odpore a odnesie si to konektor, tepelna poistka alebo oboje.

Za mna doporucujem vymenu za novy kus, cenovo to uz nie je take strasne (pre auta s klimou):
https://autodilos.cz/autodily/renault/m ... tId=332509

Idealne je tiez skontrolovat priechodnost odtokovych hadic pod prednymi stieracmi, aby na vymeneny ventilator netiekla voda a dat hned sietku na nasavaci otvor vzduchu, nech tam nic nespadne. Po takomto zasahu uz ventilator musi prezit cele auto.

Drzim palce!
Renault Megane II Grandtour 1,5dCi 74kW/101k, r.v.: 01/2005 http://moje.auto.cz/Master13/megane.html
Renault Laguna III Grandtour 4-Control 2.0dCi 127kW/175k, r.v. 10/2013
V občasnej údržbe:
Renault Thalia 1,4 16V 72kW/98k, r.v.: 2001
Renault Fluence Privilege 1,6 16V 81kW/110k, r.v.: 2010
Renault Fluence Technofeel 1,6 16V 110k, r.v.: 2012
Renault Megane III Grandtour 1,6 16V 110k, r.v.: 2012

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů