problem se zadnim zamkem dveři - kombik

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

peto 1
Experienced member
Příspěvky: 938
Registrován: sob lis 27, 2010 18:18
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peto 1 » stř pro 08, 2010 12:28

Vďaka, tak to bude asi najjednoduchšie prepojiť na otváranie predných dverí, rozdiel bude len v tom, že pokiaľ chcem ísť len do kufra, aj tak bude otvorené celé auto...
RENAULT MEGANE III 1,5 dCi Grandtour
RENAULT MEGANE II 1,4 16v 72 kW Grandtour
Obrázek

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Příspěvek od Zefek » stř pro 08, 2010 12:39

Nejsem si jistý, jestli to půjde. Zámek kufru funguje trošku jinak, než zámky ve dveřích. Ve dveřích je taková "závora", která se po zamčení/odemčení přesune a (ne)umožní dveře otevřít klikou, která je čistě mechanická - zatáhneš za táhlo/lanko a uvolní se západka.
Oproti tomu kufr nemá žádné mechanické táhlo/lanko. Když stiskneš tlačítko kufru, tak se dá impulz jednotce UCH, která na chviličku pustí proud do zámku kufru a motorek uvolní západku a kufr odskočí. Takže pokud bys to zapojil na dveře, při odemčení/zamčení by ti vždycky odskočil kufr.
Dalo by se to předělat, jako to mají laguny, že do zámku natáhneš 12V a přes tlačítko spojíš kostru do motorku zámku. Pak by se musel vzít impulz ze dveří a přes nějaký paměťový obvod ovládat těch 12V. Existuje tuším že něco jako paměťové relé. Pak bys musel najít v autě proud, který se po uzamčení vypne a odepne tak zámek. Pokud by totiž bylo neustále 12V v zámku, kufr by se dal kdykoliv otevřít.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

peto 1
Experienced member
Příspěvky: 938
Registrován: sob lis 27, 2010 18:18
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peto 1 » stř pro 08, 2010 12:47

Takto nejako mi to ten autoelektrikár vysvetľoval, ale keďže je to dosť pracné, preto by radšej menil riadiačku, len ozaj neviem či by nebolo stým viac problémov (zablokovanie imobilizéru a pod.)
Naposledy upravil(a) peto 1 dne stř pro 08, 2010 15:48, celkem upraveno 1 x.
RENAULT MEGANE III 1,5 dCi Grandtour
RENAULT MEGANE II 1,4 16v 72 kW Grandtour
Obrázek

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Příspěvek od Zefek » stř pro 08, 2010 13:10

Co mě napadá jako první je realizace skrz klopný obvod RS. Protože do zámku dveří jdou dva dráty. Jeden je při odemčení plus a druhý mínus. Při zamčení auta se prohodí. (Motorek centrálu se při odemčení točí na jednu a při zamčení na druhou stranu). A taky je na těch drátech opravdu impulz. Realizovat se to pak dá jedním integrovaným obvodem. Na výstup se přidá buď tranzistor a za něj relé, nebo přímo relé, které bude ovládat 12V do zámku. Dá se to jednoduše spájet dohromady bez nutnosti vytvářet plošný spoj, takže se to může hodit i někam do krabičky, kde to nebude vidět a hotovo. Ale to už by museli poradit kluci, kteří o těchto věcech ví víc.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

peto 1
Experienced member
Příspěvky: 938
Registrován: sob lis 27, 2010 18:18
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peto 1 » stř pro 08, 2010 18:59

A pokiaľ by som chcel meniť tú riadiačku, musí to byť presne z takého typu ako mám, alebo je jedno či je z combi, alebo sedan, prípadne 1,4, 1,6 , alebo diesel...atd?
RENAULT MEGANE III 1,5 dCi Grandtour
RENAULT MEGANE II 1,4 16v 72 kW Grandtour
Obrázek

peto 1
Experienced member
Příspěvky: 938
Registrován: sob lis 27, 2010 18:18
Kontaktovat uživatele:

Re: problem se zadnim zamkem dveři - kombik

Příspěvek od peto 1 » sob led 29, 2011 19:02

Dnes sa mi zmenil život od základu. Po vyše dvoch mesiacoch sa viem pohodlne dostať do kufra :t18: Autoelektrikár mi kompletne rozobral a zložil pol auta, ale oplatilo sa. Otváranie kufra mi prepojil s vnútorným osvetlením, takže keď odomknem predok, mám asi pol minúty na to, aby som mikrospínačom na zadných dverách otvoril kufor. Pribudli mi 2 poistky a ubudlo 5O€, ale som ozaj rád.
RENAULT MEGANE III 1,5 dCi Grandtour
RENAULT MEGANE II 1,4 16v 72 kW Grandtour
Obrázek

Ato
Starting member
Příspěvky: 52
Registrován: čtv srp 20, 2009 13:18
Bydliště: Dolný Kubín

Re: problem se zadnim zamkem dveři - kombik

Příspěvek od Ato » úte kvě 31, 2016 10:53

Idem sa opýtať po premeraní káblov som zistil že prvý je kostra druhý kde má byť 12 v som nameral len 1.4 v tretí 1.2 v a štvrtý je asi tiež kostra po pripojení na kábel osvetleni špz motorček fungoval káble aj premerané a boli v poriadku v čom to je že nejde do motorčeka 12v ale len 1.4v vopred díík za radu !

Uživatelský avatar
conpet
Junior member
Příspěvky: 197
Registrován: ned led 29, 2017 20:20
Bydliště: Jaroměř

Re: problem se zadnim zamkem dveři - kombik

Příspěvek od conpet » ned zář 19, 2021 21:22

Mě zase zámek funguje ale auto o tom neví a při nakládání do kufru se mě zase auto zamkne. A světlo v kufru nesvítí.
Megane II 1.4/16V Chevrolet Trax LT Diesel Automat
Sen - http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1 ... re=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Uživatelský avatar
conpet
Junior member
Příspěvky: 197
Registrován: ned led 29, 2017 20:20
Bydliště: Jaroměř

Re: problem se zadnim zamkem dveři - kombik

Příspěvek od conpet » pon zář 27, 2021 08:11

conpet píše:
ned zář 19, 2021 21:22
Mě zase zámek funguje ale auto o tom neví a při nakládání do kufru se mě zase auto zamkne. A světlo v kufru nesvítí.
Tak opraveno. Mikrospínač v zámku ok ale chyběla příchozí kostra.
ps: Já na tom mobilu přes ty reklamy skoro nic nevidím. Vždy to překryje celý obsah 😬
Megane II 1.4/16V Chevrolet Trax LT Diesel Automat
Sen - http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1 ... re=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 22 hostů