Třetí brzdové LED světlo - oprava za pár korun

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

krejcij
Starting member
Příspěvky: 69
Registrován: stř čer 16, 2010 21:46

Re: Třetí brzdové LED světlo - oprava za pár korun

Příspěvek od krejcij » ned bře 31, 2013 13:52

j.pesava píše:Zdravím, taky mě potkala tato závada. Dle návodu jsem vystříhal otvor do světla, vyjmul tišťák s LEDkama, ale stejně mě to nedalo na naposledy jsem je zkusil. A ejhle svítili. Závada byla v přechodu konektor-tišťák (konektorové pásovinky byli tak zoxidované, že nepřevedly proud na diody). Proto bych radil, než se pustíte do řezání krytu, zkusit vrtnout dírku v místě přechodu a sprejem vyčistit konektory.
Zdravim. Mam stejny problem s tretim brzdovym svetlemu R MeganeII. Problem je ve svetle samotnem, ne v privodnich kabelech. Chtel bych se pokusit svetlo spravit vyvrtanim dirky v miste prechodu konektor-tistak, ale nevim, kde mam vrtat. Muzete mi nekdo, kdo svetlo vykuchal oznacit toto misto na fotce svetla?? Dekuji[img]C:\Documents%20and%20Settings\Krejci1\My%20Documents\Stažené%20soubory[/img]

Uživatelský avatar
Nesli
Junior member
Příspěvky: 228
Registrován: čtv srp 04, 2016 12:48
Bydliště: Praha 9

Re: Třetí brzdové LED světlo - oprava za pár korun

Příspěvek od Nesli » čtv dub 07, 2022 19:38

Pánové zdravím, ať nezakládám nové téma, řeší se tu třetí brzdové na Grandtoura, ale nemá někdo zkušenost i s nesvícením tohoto světla u sedanu? U GT chápu, ale u sedanu se nic nehýbe...Dneska STK, já jsem si toho nevšiml, servisák (i když už teda pán v letech) taky ne, no tak jsem byl za vola...

Dá se světlo nějak rozumně vyndat, není tam nějaký chronický problém, nebo se prostě odebralo do věčných lovišť? Pokud je pryč, tip, kde sehnat nové? Koukal jsem na pár stránek (kelly, autodilos), ale na sedana tam nemají..Příp. pokud by byl někdo tak hodnej a nezjistil mi číslo dílu, pak bych byl asi schopnej najít náhradu.

Díky ;)

EDIT: tak jsem špatně hledal, dle všeho je tam žárovka (W16W), bych v životě neřekl, že to není LEDkový :D viz https://www.youtube.com/watch?v=rDKAMNdD0Eg
Megane II Sedan, 1.4 16v, rv. 7/2007
Past: Megane I Grandtour, 1.6 16v, rv. 2000, "Modrá ústrice"

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů