Anténa FM rádia - oxidácia

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
agent848
Junior member
Příspěvky: 192
Registrován: čtv úno 11, 2010 17:52

Anténa FM rádia - oxidácia

Příspěvek od agent848 » ned čer 13, 2010 11:11

Caute ludia. Tento týždeň sa mi prihodila jedna vec.
A to že FM rádia my išli čím dalej tým horšie.
Niekde som takmer nechytil žiadnu stanicu a niekde kde som ju aj mal bolo počúť ako každý elektrický kábel či väčší strom ruší signál.
Takže som to prekukol a našiel som skorodovaný kontakt na držiaku antény na streche auta.
Obrázek

Obrázek

Taže som to prečistil a Rádio hrá aj v zatvorenej garáži :D
Možno to niekomu pomôže vyriešiť podobný problém tak som to sem hodil.
Renault Laguna Grandtour III 2010, 2.0dCi, 110kW

ex-Renault Megane Grandtour 2006, 1.9dCi 96 kW - 131Hp - 300Nm
chip - 160Hp - 350Nm
DPF OFF
197540 km 4,4 - 5,6 L/100Km

Manuál - výmena poistiek pri motore :
http://www.uloz.to/11180886/navod-na-vy ... 6-2010-doc

Schéma zapojenia klaksónu :
http://www.uloz.to/11511202/klakson-jpg

Uživatelský avatar
falonso
Junior member
Příspěvky: 127
Registrován: úte úno 23, 2010 09:20
Bydliště: Plzeňský kraj

Příspěvek od falonso » ned čer 13, 2010 11:38

Měl jsi štěstí že to bylo jen lehce zaoxidované. Já měl zpuchřelou a prasklou tu těsnící gumičku kolem té základny na střeše a uvnitř té elektroniky to bylo už total rozpadlé, jak to ta voda rozežrala. Vyřešila to koupě nové základny. Myslím že jsem v Renaultu platil asi kolem tisícovky a výměnu jsem si dělal sám, i když kvůli špatnému přístupu pod střešní čalounění padalo hodně ošklivých slov :lol:
RENAULT MEGANE II , 1.6 16V , r.v. 2003 , K4M 760 , modrá metal.

Jantar_350
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: sob úno 26, 2011 20:33

Re: Anténa FM rádia - oxidácia

Příspěvek od Jantar_350 » ned čer 03, 2012 18:15

Já jsem rok půl řešil velmi nízký příjem rádia, trošku se to zlepšilo po výměně původního rádia Pioneer za Sony, ale z důvodů kvality zvuku jsem vrátil k Pioneeru, ale zase těžká ztráta signálu u většiny stanic, nakonec jsem se rozhodl anténu vyměnit za aktivní anténu Beru s vlastním kabelem a napájením. Při demontáži jsem zjistil, že origo anténa asi nebyla napájená, protože kabílek kterej byl vzadu u antény nebyl zapojenej nikde u rádia. Teď po výměně antény chytám všechno super.

Uživatelský avatar
AceMan777
Advanced member
Příspěvky: 286
Registrován: pon úno 23, 2009 22:31
Bydliště: Uhersko Hradišťsko

Re: Anténa FM rádia - oxidácia

Příspěvek od AceMan777 » pon čer 04, 2012 11:20

Ahoj,Tak já zase řeším těsnící gumičku..už začíná dosluhovat a je nejvyšší čas jí vyměni.
Jenže mám vůz s GPS a tedy základna antény je oválného tvaru a proto se mi nepodařilo nic podobného najít...nevíte někdo kde bych se k ní mohl dostat?
Díky Ace
Renault Megane II grandtour 1,6 16v 2005
Dodělané denní svícení,
Montáž tažného zařízení,
Deflektory,
Dodělání AUX vstupu k šipkové navigaci SH3
Předělání manuální klimatizace na automat.
Instalace Handsfree Parrot

Přemýšlím o tempomatu
Dále o trojbliku,parkovacim asistentu s kamerou,zástrčce 12v do loketni opěrky a vyhrivani sedaček.
Myslím si,že vymyslet se toho dá ještě hodně-třeba osvětlení vnitřních klik.
Renault Clio 1,2 1993 190000km Odešlo v roce 2008,věrný sluha a moc spolehlivé autíčko

goblin
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: pon bře 17, 2008 20:34
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Anténa FM rádia - oxidácia

Příspěvek od goblin » pon čer 04, 2012 18:54

Ahoj, taky jsem řešil špatný příjem rádia. Po pečlivém bádání a testovaní jsem zjistil, že s jiným pendrekem to hraje. Tak jsem ten svůj puvodní kuchnul a zjistil, že ta izolace prutu byla poškozená a dostala se mi dovnitř voda. Namotaná civka z tenkého drátku kolem prutu byla totálně rozpadlá, na první pohled nebylo nic vidět. Tak to jen pro informaci kdyby měl někdo stejný problém , čus Filip
RENAULT Megane GrandTour 2004, 1,6 16V

milan.maly
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: stř kvě 26, 2010 09:28

Re: Anténa FM rádia - oxidácia

Příspěvek od milan.maly » pon čer 04, 2012 19:23

Mozete sem niekto hodit odkaz na antenu, ktoru ste pouzili ako nahradu? Zda sa mi, ze mam tiez trochu slabsi signal radia, aj ked to nie je nijak kriticke. Idealne by som casom vymenil antenu za nejaku s rovnakym alebo krajsim dizajnom ale lepsim prijmom. :-)
Renault Megane II Grandtour 1,5dCi 74kW/101k, r.v.: 01/2005 http://moje.auto.cz/Master13/megane.html
Renault Laguna III Grandtour 4-Control 2.0dCi 127kW/175k, r.v. 10/2013
V občasnej údržbe:
Renault Thalia 1,4 16V 72kW/98k, r.v.: 2001
Renault Fluence Privilege 1,6 16V 81kW/110k, r.v.: 2010
Renault Fluence Technofeel 1,6 16V 110k, r.v.: 2012
Renault Megane III Grandtour 1,6 16V 110k, r.v.: 2012

goblin
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: pon bře 17, 2008 20:34
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Anténa FM rádia - oxidácia

Příspěvek od goblin » pon čer 04, 2012 19:33

Vyzkoušej nejdříve ten pendrek z jinýho auta. pokud problém bude přetrvávat, tak bych šel po zesilovači, napájení, oxidace atd..
RENAULT Megane GrandTour 2004, 1,6 16V

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Anténa FM rádia - oxidácia

Příspěvek od Rado77 » pon čer 04, 2012 20:51

Tak ten nas prijem v megane je otrasny. Urcite budem mat aj ja tu oxidaciu. Ako som pozeral fotky tak ked to zvnutra rozoberiem (zrejme 2 sroby), tak oddelim spodok (z vnutornej strany strechy) od anteny (vonkajsia strana strechy), a teda porusim original tesnenie a uz mi to tade bude tieeeeeect. Bueeeeeeeeee :smajlici4:
Ale to je vlastne jedno, lebo aj tak tie origo repraky su ubohe a pri 130 to tak huci, ze nema zmysel pocuvat hudbu :twisted:
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Jantar_350
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: sob úno 26, 2011 20:33

Re: Anténa FM rádia - oxidácia

Příspěvek od Jantar_350 » úte čer 05, 2012 20:11

Já jsem vyzkoušel jinej prut a trošku se to zlepšilo, ale velmi nepatrně, z oxidovaný jsem to neměl a tam kde jiný auta chytaj ostatní stanice normálně, tak já jsem poslouchal šum a prakticky jsem naladil třetinu stanic než ve služebáku. Jestli si vzpomenu, tak zítra zjistím typ tý antény a dám to sem.

Jantar_350
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: sob úno 26, 2011 20:33

Re: Anténa FM rádia - oxidácia

Příspěvek od Jantar_350 » stř čer 06, 2012 16:27

Jantar_350 píše:Já jsem vyzkoušel jinej prut a trošku se to zlepšilo, ale velmi nepatrně, z oxidovaný jsem to neměl a tam kde jiný auta chytaj ostatní stanice normálně, tak já jsem poslouchal šum a prakticky jsem naladil třetinu stanic než ve služebáku. Jestli si vzpomenu, tak zítra zjistím typ tý antény a dám to sem.

Tak ta anténa je Beru 0460400110

semjabooooorek
Advanced member
Příspěvky: 474
Registrován: pát led 14, 2011 18:16
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Anténa FM rádia - oxidácia

Příspěvek od semjabooooorek » stř čer 06, 2012 20:38

rádio by mělo hrát jakš takš i bez prutu. v prutu problém nehledejte, tam pokud ho nezlomíte tak se na něm nemá co pokazit. většinou praskne guma na střeše, a zateče voda do tý krabičky na kterou šroubujete prut, a nebo je problém v rádiu samotném.

goblin
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: pon bře 17, 2008 20:34
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Anténa FM rádia - oxidácia

Příspěvek od goblin » stř čer 06, 2012 21:05

semjabooooorek píše:rádio by mělo hrát jakš takš i bez prutu. v prutu problém nehledejte, tam pokud ho nezlomíte tak se na něm nemá co pokazit. většinou praskne guma na střeše, a zateče voda do tý krabičky na kterou šroubujete prut, a nebo je problém v rádiu samotném.

Co to povídáš aby se problém v prutu nehledal????? Jasně jsem napsal, že do prutu byla uprostřed prodřena dírka a zatekla tam voda, tím došlo k oxidaci celeho drátku a následného rozpadu celeho drátku. Stejnej problém může mít i někdo jiný...
RENAULT Megane GrandTour 2004, 1,6 16V

semjabooooorek
Advanced member
Příspěvky: 474
Registrován: pát led 14, 2011 18:16
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Anténa FM rádia - oxidácia

Příspěvek od semjabooooorek » stř čer 06, 2012 23:56

:-D prut tam můžete dát klidně i z felicie, protože je uplně stejnej, a je to dole klasickej šroub, voda do antény ti nateče jen pokud je guma co je na střeše už od slunka sežraná, steřelá a popraskaná, a prosakuje tam voda. samotným prutem to nevyřešíš :-D uvidííš.

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Anténa FM rádia - oxidácia

Příspěvek od Rado77 » čtv čer 07, 2012 08:28

No obaja hovorite vlastne to iste - ano, ak tam natece voda je zle. Akurat semjabooooorek (sakra nikdy si nezapametam kolko tych "O"-ciek mas v nicku :twisted: ) vravi, ze ten koniec co trci zo strechy je fuk ci je "kus roxorovej tyce", alebo origo prut
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Uživatelský avatar
analytic
Junior member
Příspěvky: 240
Registrován: sob pro 31, 2005 13:36
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Anténa FM rádia - oxidácia

Příspěvek od analytic » pon črc 09, 2012 19:27

Dnes jsem řešil totéž. Po půlročním období, kdy se postupně ztrácela citlivost rádia jsem po přečtení tohoto vlákna zkusil vyčistit hlavici antény. O existenci předzesilovače v gumovém bloku jsem do teď neměl tušení. Opravdu tam byl zoxydovaný styk pružinky s niplí ant. prutu. Vyčistil, utěsnil, namontoval a hrajeOK. Tedy VYŘEŠENO !
Při montáži styku gumového krytu s hliníkovým nosným blokem jsem použil hustou silikonovou elektrotechnickou vazelínu a styk konktaktů konzervoval kontoxem. Snad to dá chvíli pokoj.


Díky za diskuzi, toto je velmi užitečné téma.
Přílohy
P1010899a.JPG
Ta tečka na pérku i na nipli antény způsobila popsaný problém. Odstraněno vyleštěním cigárkovou bruskou pomocí mosazného kartáčku.
analytic@seznam.cz, skype: analytic31,
Renault Mégane II, 1.5 dCi 74 kW mot. K9K728 (kombík, rok 2004),
KIA SORENTO 2.5 CRDI 103kW (2004), viz web-různé vlastní montážní postupy
!!!!!! NEOPRAVUJ CO NENI ROZBITÝ !!!!!!

Uživatelský avatar
analytic
Junior member
Příspěvky: 240
Registrován: sob pro 31, 2005 13:36
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Anténa FM rádia - oxidácia

Příspěvek od analytic » pon črc 09, 2012 22:06

Jantar_350 píše:Já jsem vyzkoušel jinej prut a trošku se to zlepšilo, ale velmi nepatrně, z oxidovaný jsem to neměl a tam kde jiný auta chytaj ostatní stanice normálně, tak já jsem poslouchal šum a prakticky jsem naladil třetinu stanic než ve služebáku. Jestli si vzpomenu, tak zítra zjistím typ tý antény a dám to sem.
To Jantar_350:
V tom případě je nutno vyzkoušet, zda rádio hraje s jinou anténou, kterou zapojíš přímo do vyndaného rádia ve předu. Pokud hraje a je OK, pak měřit napětí na drátku vzadu u původní antény, který napájí anténní předzesilovač a zjistit, zda je předzesilovaš signálu pod napětím a zda je u původní antény ukostřen. Pokud ano, zbývá jen porucha toho předzesilovače. Pak bych tam nabastlil jakýkoli jiný z jiného rádia (třeba pod střechu - ne na původní místo) a musí to jet !!!

Předzesik jde zcela jistě opravit. Z mojí fotky vyplývá, že tam jsou tři VF tranzistory (asi BFR nebo podobné, schéma se určit najde) a pár odporů, tam se nemá co zničit, leda statickým nábojem.
analytic@seznam.cz, skype: analytic31,
Renault Mégane II, 1.5 dCi 74 kW mot. K9K728 (kombík, rok 2004),
KIA SORENTO 2.5 CRDI 103kW (2004), viz web-různé vlastní montážní postupy
!!!!!! NEOPRAVUJ CO NENI ROZBITÝ !!!!!!

Petr Zelinka
Starting member
Příspěvky: 32
Registrován: stř zář 24, 2008 10:26
Bydliště: Zahradní 360,Bohušovice nad ohří

Re: Anténa FM rádia - oxidácia

Příspěvek od Petr Zelinka » stř kvě 07, 2014 12:38

Setkal jsem se tady na fóru s názory, že originální rádio hraje špatně, nebo s nízkou kvalitou. Já asi nejsem tak náročný, ale myslím si, že rádio hraje pěkně a docela i kvalitně. Problém však může být s jeho nastavením.
Upozornění:Pro nastavení rádia je nutné znát kód.
1) Rádio vypneme
2) Zmáčkneme a držíme číslice 2 a 5. Zapneme rádio (pomůžeme si druhou rukou :))
3) Rádio začne hrát, ale v pravidelných intervalech bude pípat
4) Trpělivost, vydržte asi 2 minuty
5) Rádio přestane hrát a požádá vás o kód, zadejte kód
6) Na displeji se objeví: Others a kolečkem na dálkovém ovládání můžete nastavit tunner pro lazení stanic:
A) Other - pro evropu
B) Asia - pro ásii
C) Japan - pro japonsko
D) Arabia - pro blízký východ
7) Navolte Other a potvrďte podržením tlačítka 6 na panelu rádia
8) Objeví se: Curve 0 pro nastavení křivky (ekvalizér) a je možné nastavit:
A) Curve 0 - bez nastavení
B) Curve 1 - pro Twingo a podobné
C) Curve 2 - pro Clio a podobné
D) Curve 3 - pro Mégane/Scénic a podobné
E) Curve 4 - pro Laguna a podobné
F) Curve 5 - pro VelSatis/Espace a pdobné
9) Potvrďte podržením tlačítka 6 na panelu rádia
10) Objeví se Rear On - zapnutí zadních repro, potvrďte tlačítkem 6
11) Nastavení by mělo být hotovo, pokud ne, potvrďte další možnosti tlačítkem 6.
12) Rádio normálně hraje

Zkoušel jsem na Mégane nastavit křivku pro Lagunu a zvuk byl otřesný. Nastavil jsem to zpět na křivku pro Mégane a je to úplně diametrálně rodílné.

Já vyzkoušel to co jste udělali zde nahoře- nakonec jsem i vyměnil anténu a stejně nic nenaladil. Ve městě mi to jen šumělo a nebo vyhledávalo a pak jsem narazil zd e na foru na toto a to mi pomohlo.
Thalia r.v.2001,naj.60tis.km.
Renault Megan II, r.v. 2006, 1,9DCi -96 kw, spotřeba 5,5 litru/100km těžká noha?

Uživatelský avatar
analytic
Junior member
Příspěvky: 240
Registrován: sob pro 31, 2005 13:36
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Anténa FM rádia - oxidácia

Příspěvek od analytic » sob črc 23, 2016 21:35

V poslední době mi opět přestalo dobře fungovat rádio. Díky všem za poznatky z tohoto vlákna ! Na radu někoho z Vás jsem provedl pitvu antény a zjistil toto: - voz fotky.
Naštěstí jsem měl ještě jednu anténu z bývalého auta, tak jsem jí tam po přizpůsobení závitu dal a všechno OK.

TEDY POZOR -Nenápadné ale vražedné pro anténu je proniknutí vlhkosti třeba jen nepatrným poškozením plastové objímající bužírky.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Jistě, oprava je možná navunutím nového drátku (asi lakovaného z trafa) a zapečením do smšťovací bužírky, ale má to cenu ??
analytic@seznam.cz, skype: analytic31,
Renault Mégane II, 1.5 dCi 74 kW mot. K9K728 (kombík, rok 2004),
KIA SORENTO 2.5 CRDI 103kW (2004), viz web-různé vlastní montážní postupy
!!!!!! NEOPRAVUJ CO NENI ROZBITÝ !!!!!!

Uživatelský avatar
analytic
Junior member
Příspěvky: 240
Registrován: sob pro 31, 2005 13:36
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Trochu OFF TOPIC - čištění laseru rádia

Příspěvek od analytic » ned črc 24, 2016 22:21

Dávám sem fotky postupu čištění laseru v rádiu Mégane II TunerList. Rádio musíte rozebrat a vyjmout z něj mechaniku. Štěrbinou stačí vatičkou očistit izopropanolem čočku laseru. Po sestavení to nepoznáte.
Ihned načítá CD a pružně reaguje. Ono časem se na té čočce přece jenom usadí takový mastný prášek - je nutné jej odstranit citlivě právě izopropanolem.
Na vatičce je vidět ten "bordel" co se za léta používání na čočce usadil.
Fotky:

Rádio s vyjmutou mechanikou - jen se odpáčí horní kryt a 4 šroubky se vyndá mechanika
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
analytic@seznam.cz, skype: analytic31,
Renault Mégane II, 1.5 dCi 74 kW mot. K9K728 (kombík, rok 2004),
KIA SORENTO 2.5 CRDI 103kW (2004), viz web-různé vlastní montážní postupy
!!!!!! NEOPRAVUJ CO NENI ROZBITÝ !!!!!!

Uživatelský avatar
marek230177
Grafoman
Příspěvky: 2029
Registrován: úte čer 14, 2016 09:07

Re: Anténa FM rádia - oxidácia

Příspěvek od marek230177 » čtv črc 28, 2016 10:49

Mám asi stejný problém. Kouknu na střechu.

Díky za tip.....
RENAULT Mégane Grandtour II 1,5dCi 78kW K9K732 (*2008)
RENAULT Scenic III 1,4TCe 96kW H4J700 (*2012)
RENAULT Master IV 2,3dCi 132kW M9T716 (*2020)

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů