ZATEKANIE DO AUTA

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
b.m
Starting member
Příspěvky: 92
Registrován: čtv pro 10, 2015 03:39

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od b.m » ned črc 17, 2016 21:28

Zdravim,
vodu v aute jsem taky ted resil a resim jeste :D, megane ll, voda u spolujezdce v kastliku pod nohama. Mel jsem ucpanej odtok pod kapotou u ridice, ale to nebyla pricina, delala to klima, ze spodu auta byla ucpana odtokova hadice - bordel a zamackla klapka, klapku jsem odstranil, prostrikl to vodou trochu snad cajk i to hezky ficelo uz ven kdyz jsem klimu zapnul, coz predtim ne. Ale furt mi tece do kastliku ve dverich u spolujezdce, to bude kolem repra, jsem nekde tady cetl uz, ale taky ze spodu dveri mi to v jednom miste stejka na gumu kolem dveri a muze se to tak taky dostat pod plasty a pod nohy u spolujezdce, kudy to protejka ale nevim sakra zatim.

Uživatelský avatar
trichopter
Advanced member
Příspěvky: 480
Registrován: ned srp 05, 2007 12:52
Bydliště: SK/KNM

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od trichopter » ned črc 17, 2016 23:13

Začalo tiecť do môjho auta.Na strane spolujazdca v podlahovej priehradke bolo opakovane dosť vody ,aj ked som čistil,iked len zhora tie odtokové kanáliky.
Ked pozrem pod auto tak mi voda odteká iba z pravého kanáliku von okolo podbehu.Ale stredový a ľavý,nechce odtekať.Nikde nevidím,ked lejem vodu na okno aby to tieklo pod auto.
Isto sa neberem rozoberať stierače, na to nemám isto.Len zo spodu sa dá dostať ku koncu tej hadice aj ked nedam dole koleso,ale len zadnu časť podbehu?
Kde končí odtoková hadička zo stredoveho zvodu pod stieračom ?
Megane II sedane-02/2004; 1,6 16V.83kw;113ps
150 000km.Comfort Dynamique;

Uživatelský avatar
RM2
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: pát črc 31, 2015 09:20
Bydliště: Bratislava

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od RM2 » pon črc 18, 2016 06:49

b.m.: na spodnej hrane prednych dveri by mali byt po dve gumove podlhovaste zaslepky ale ja som ich tam nenasiel...ostatni meganaci neviete???
Na precistenie hadicky od klimy musi ist auto na velky zdvihak inak sa tam asi nedostanem ze?

trichopter: ako si cistil iba zhora tie kanaliky ked si nedal dole stierace? Kanaliky pod stieracmi su len dva /lavy a pravy/, stredovy otvor pod stieracmi /obdlznikovy tvar/ je na privod vzduchu do kabiny. Prave tymto otvorom sa dostava voda az na podlahu /najcastejsie do schranky v podlahe spolujazdca/, ked su ucpane tie dva kanaliky pod stieracmi. To co spomina uzivatel b.m. je odtok kondenzu klimy ktory je sice v strede podvozku cca v mieste riadiacej paky ale dostat sa k nemu da myslim len ked je auto na velkom zdvihaku /navyse treba dat dole kryt vyfuku/.
K odtokovym hadiciam ktore vedu spod stieracov sa zospodu da dostat jedine JEDINE demontom kolesa a zadnej casti podblatniku /nie podbehu ako si omylom napisal:)/

Keby nieco kludne sa pytajte
Renault Megane II 1.6 16V, 2005

b.m
Starting member
Příspěvky: 92
Registrován: čtv pro 10, 2015 03:39

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od b.m » pon črc 18, 2016 08:17

RM2: Ty zaslepky na dverich...vim, co myslis, videl jsem je. K ty hadicce od klimy dole se dostanes jenom na velkym zvedaku nebo na rampe no.
trichopter: na vycistetni tech odtoku je potreba sundat ten kryt a sterace, ty ale muzou jit docela blbe, jako u me, po poklepani kladivem ale sly sundat
Naposledy upravil(a) b.m dne pon črc 18, 2016 18:24, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
RM2
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: pát črc 31, 2015 09:20
Bydliště: Bratislava

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od RM2 » pon črc 18, 2016 13:58

b.m: jj doobeda som na to kukol lepsie a su tam diery pre zaslepky pod tou dlhou gumou na spodnej hrane dveri...myslel som ze tie zaslepky su ovela vacsie aby sa dalo cosi cez ne vybrat /usadeniny a pod./. ja ich tam sice nemam ale aj tak asi nechapem ich funkciu...ostatni mate nejaky napad?

trichopter: buduci tyzden budem na kysuciach /Olešná/ tak mozme dat stretko, ale na demont stieracov bude urcite potreba stahovak /u seba som sa stym babral s kladivami asi hodinu ako hodinar:)/
Renault Megane II 1.6 16V, 2005

Uživatelský avatar
trichopter
Advanced member
Příspěvky: 480
Registrován: ned srp 05, 2007 12:52
Bydliště: SK/KNM

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od trichopter » pon črc 18, 2016 22:48

Nuž nedbám.Aspoň uvidím ako sa to robí.Chcel by som to ale už riešiť.Nechcem aby mi zatieklo niekde do elektroinštalácie.To auto pôjde potom do šrotu.
Budem riešiť aj komplet rozvody, tak by sa to mohlo popritom zviesť ,ale nedá sa spolahnuť že to urobia ako chcete
Dá sa niekde ten sťahovák zohnať?
RM2:čistil som drôtom z hora ,ale nepomohlo.Nie nie to nasávanie do kabíny poznam,.Dalši stredovy odtok vody mam tesne pod skrutkou na stierači v strede okna.Priemer možno5-6mm.

S podbehom by som si poradil,ale ten podblatník sa demopntuje ako ?

Dik za odpovede.Zatial poriešim zo spodu čo budem vedieť a ak bude čas, tak budúci týždeň by sme to mohli dať s tebou...
Megane II sedane-02/2004; 1,6 16V.83kw;113ps
150 000km.Comfort Dynamique;

b.m
Starting member
Příspěvky: 92
Registrován: čtv pro 10, 2015 03:39

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od b.m » úte črc 19, 2016 17:05

Mam dotaz, na pravejch dverich dole ze strany jsou 2 otvory, skrz ten plast, ma tam neco bejt? srouby? nebo to ma bejt prazdny

Uživatelský avatar
trichopter
Advanced member
Příspěvky: 480
Registrován: ned srp 05, 2007 12:52
Bydliště: SK/KNM

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od trichopter » pát črc 22, 2016 12:28

Urobil som od vodičovej strany prečistenie toho odtoku od spodu.Zvesil som tú hadičku a trochu ňou pomykal ,lebo nechcela voda odtekat ani po vyčistení.Potom to povolilo ,ale teraz ide voda aj na manžetu a nápravu ,prská aj nan prevodovku.Odteká už aj z hadičky.
skúšal som púreplach vodou od spodu,vyšiel odtial bordel ,ale aj tak sa treba teraz zbaviť toho aby to netieklo niekde z hora na manžetu a do okola.
Megane II sedane-02/2004; 1,6 16V.83kw;113ps
150 000km.Comfort Dynamique;

Uživatelský avatar
RM2
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: pát črc 31, 2015 09:20
Bydliště: Bratislava

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od RM2 » pát črc 22, 2016 13:00

TRICHOPTER: STACI DAT NATRVALO DOLE IBA TU KONCOVKU A NIE CELY STREDNY KUS HADICE! ta koncovka je cca 2 cm dlha a staci ju len stiahnut zo stredneho kusu tej hadice.tym padom voda tecie kam ma...tak ci tak pojde po vnutornej strane podblatniku:)
Renault Megane II 1.6 16V, 2005

Uživatelský avatar
trichopter
Advanced member
Příspěvky: 480
Registrován: ned srp 05, 2007 12:52
Bydliště: SK/KNM

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od trichopter » sob črc 23, 2016 05:50

ja som dole nič nedával .Akurát som štupel odrezal.Že pojde po podblatníku ma netrápi. Dal som dole aj zásterky a je tam hodne bordelu. Za tie roky to tam začína aj hniť.je tam kopec blata.Vystriekal som to a vyčistil.

Treba to naporiadok urobiť z vrchu.Len napíš či by bol ten sťahovák.Si písal že si to s ním robil.Ja ho nemám.Ale vraj sa to dá urobiť poklepaním kladivom po tej matici .Je tam vraj tisíc hran urobený do konusu.
Megane II sedane-02/2004; 1,6 16V.83kw;113ps
150 000km.Comfort Dynamique;

Uživatelský avatar
RM2
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: pát črc 31, 2015 09:20
Bydliště: Bratislava

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od RM2 » pon črc 25, 2016 07:12

3x som pisal ze stahovak nemam a hodinu som sa babral so stieracmi aby zisli z toho tisichranu. Na cudzom aute by som to isto neriskoval.
Renault Megane II 1.6 16V, 2005

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od Rado77 » pon črc 25, 2016 12:16

Ja som stierace stahoval blickami vzdy lava strana, prava strana ...a takto dokola asi 8 x , a potom stierac koncne vyliezol z 1000-hranu. Predtym som to trekol silikonom. Ale bola to babracka, myslel som ze to cele poohybam...
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

b.m
Starting member
Příspěvky: 92
Registrován: čtv pro 10, 2015 03:39

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od b.m » ned črc 31, 2016 19:42

porad mi tece pod koberec u spolujezdce, dverma nejspis, asi teda trochu, ale molitan je mokrej proste, snad se mi to podari poresit brzo, jak moc se mam bat o ty plechy, aby to nesezrala rez

Uživatelský avatar
trichopter
Advanced member
Příspěvky: 480
Registrován: ned srp 05, 2007 12:52
Bydliště: SK/KNM

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od trichopter » pon srp 01, 2016 06:54

RM2 píše:3x som pisal ze stahovak nemam a hodinu som sa babral so stieracmi aby zisli z toho tisichranu. Na cudzom aute by som to isto neriskoval.
ok .už som sa na to podujal sám a mám to hotové.Bolo to upchaté a vôbec voda neodtekala z hora.
Dik
Megane II sedane-02/2004; 1,6 16V.83kw;113ps
150 000km.Comfort Dynamique;

b.m
Starting member
Příspěvky: 92
Registrován: čtv pro 10, 2015 03:39

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od b.m » ned srp 07, 2016 18:14

jak jsou reseny ty dvere, ma tam normalne tect a odtejkat spodem? u okna kolem ty gumy to proste protejka, guma vypada ok

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od Zefek » ned srp 07, 2016 19:17

Jo, těsnění kolem oken není těsné, takže teče normálně dovnitř a spodkem to vytéká.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
RM2
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: pát črc 31, 2015 09:20
Bydliště: Bratislava

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od RM2 » úte zář 06, 2016 18:08

Umyval som auto hadicou schvalne tak, ze cez bocne sklo vodica natiekla voda do spodnej priehradky vo dverach. Ked som dal dole ten dierovany plastovy kryt pred reprakom tak voda bola v roznych miestach toho horizontalneho styku dvoch plastov tesne pod reprakom. Tento vikend som CELU tu ryhu PORIADNE zasilikonoval. Odporucam ako to tu uz bolo viac krat spominane, ochranit aj reprak tym ze sa mu spravi strieska napr. Euroobal. Ja uz som o jeden reprak koli rozozratiu vodou prisiel:( Voda je nevyspytatelna a zalezi nielen od intenzity prudu ale napr. aj od sklonu auta. Keby sa tu dali davat lahko fotky tak to sem rad supnem;)
Renault Megane II 1.6 16V, 2005

lakinooo
Senior member
Příspěvky: 1035
Registrován: pon zář 27, 2004 09:33

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od lakinooo » pát říj 28, 2016 18:23

Kokos, kazdu tipicku zavadu musim vychytat.

Do dvery tieklo cez reprak. Do kufra cez odvetravacie plasty, co su pod naraznikom. Tesnenie tam bolo uplne rozpadnute. Cele som to dal na silikon a uz nic netecie.
Megane II 2.0 16V AT4, Eberspächer HYDRONIC B5WSC

Uživatelský avatar
RM2
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: pát črc 31, 2015 09:20
Bydliště: Bratislava

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od RM2 » pát říj 28, 2016 19:04

lakinooo: ako presne si si poradil s tym zatekanim cez reprak?
Renault Megane II 1.6 16V, 2005

lakinooo
Senior member
Příspěvky: 1035
Registrován: pon zář 27, 2004 09:33

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od lakinooo » pát říj 28, 2016 19:32

Vytiahol som reprak a nalepil ho na silikon. Najlacnejsie riesenie.
Megane II 2.0 16V AT4, Eberspächer HYDRONIC B5WSC

Uživatelský avatar
RM2
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: pát črc 31, 2015 09:20
Bydliště: Bratislava

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od RM2 » pát říj 28, 2016 19:46

Mne to zatekalo nie len pod reprakom ale na viacerych miestach toho styku tych dvoch umelych tapacirov.preto som zasilikonoval cely ten styk. A reprak si nemaval mokry? Ide o to ze voda sa dostava na membranu a moze ju "rozozrat". Preto zas ta strieska nad reprak.
Renault Megane II 1.6 16V, 2005

lakinooo
Senior member
Příspěvky: 1035
Registrován: pon zář 27, 2004 09:33

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od lakinooo » pát říj 28, 2016 19:53

Mam aj strieku. Spoj bol uplne bezchybny.

Do teraz som nepochopil co za dementa vymyslelo sposob skladania dveri.
Megane II 2.0 16V AT4, Eberspächer HYDRONIC B5WSC

eN3
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: stř črc 12, 2017 22:35

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od eN3 » stř črc 12, 2017 23:30

Zdravim,

Tak som nedavno kupil Renault Megane Grandtour 1,9dci 96kW 2007 a dnes som si vsimol ze mi tecie voda na strane spolujazdca po gume, ked som odobral kryt stredoveho stlpika tak som zistil ze voda vytekala ako keby okolo tej flexi hadice ale zdalo sa mi ze aj nizssie ked som odstavil auto a zapol klimu naplno tak som nevidel zeby kvapkala voda zospodu auta takze podozrievam ze to je upchaty odtok klimy.

Upravil som nasledujuci obrazok ktory som nasiel tu na fore a vyznacil bod 2. tam sa mi videlo ze to tecie ked bola zapnuta klima a za jazdy, ked som potom obodral koberec a zapol iba ohrev bez klimy na plno voda pomalicky kvapkala z bodu 1. (presne na tom rohu) myslim ze to moze byt skrz tlaku vzduchu posobiaceho na nazberany kondenzat.

Obrázek

Avsak na jednom obrazku tu na fore bolo vyznacovane ze kondenzat zvykne tiect okolo miesta na nasledujucom obrazku.

Obrázek

Taktiez som sa snazil skontrolovat odtoky pod stieracmi, ked som lial vodu tak vytekala pod autom na strane vodica sa mi zdalo ze medzi podbehom a karoseriou na strane spolujazdca za kolesom az za podbehom niekde v motorovom priestore. Videl som este stredovy odtok ktory je pod uchytom stieraca spolujazdca avsak voda z neho tiekla rovno dole az mi bolo divne. Nemal byt napojeny nejaky odvod ?

Co myslite bude to klima ?

Vdaka za radu

EDIT: tak som dnes siel do prace uplne som vypol fukanie vzduchu a dal som na to miesto handru no a pocas jazdy sa musela z niekadial uvolnit voda lebo handra mokra. Taka otazka ak by to bola voda z nasavania vzduchu (voda co steka po celnom skle a nejak sa dostane do kabiny v strede) tak by mal byt mokry aj pelovy filter predpokladam ci sa mylim ?

lakinooo
Senior member
Příspěvky: 1035
Registrován: pon zář 27, 2004 09:33

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od lakinooo » pát črc 14, 2017 07:09

A je to cista voda?
Megane II 2.0 16V AT4, Eberspächer HYDRONIC B5WSC

eN3
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: stř črc 12, 2017 22:35

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od eN3 » pát črc 14, 2017 16:52

Ano prisla mi uplne cista vcera som poriadne precistoval odtoky pod stieracmi ten pri vodicovi bol ciastocne upchany ale na strane spolujazdca bol uplne priechodzi. Zajtra sa chystam pozriet na klimu demontujem palubnu skrinku a uvidim ci sa to bude dat precistit z kabiny. Videl som video kde chlapik demontoval tu flexihadicu a potom kompresorom prefukol a zacala tiec voda spod auta.

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 24 hostů