ZATEKANIE DO AUTA

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
mateo
Experienced member
Příspěvky: 713
Registrován: ned srp 31, 2008 21:09
Bydliště: jižní čechy

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od mateo » úte úno 26, 2013 18:34

nemám, ale auto bolo v minulosti búrané, že len minimálne v kolone ... :?
R-Laguna Grandtour 2,0Dci Black Edition r.v. 2014, R-Mégane CC 2,0T Dynamique Lux, r.v. 2006

zusky
Starting member
Příspěvky: 65
Registrován: pon dub 12, 2010 21:19
Bydliště: Košice

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od zusky » sob dub 06, 2013 18:48

milan.maly píše:Pravdepodobne mas zle "zvarenu" vnutornu vypln dveri - tapacirung. Sklada sa z dvoch plastov, ktore su k sebe zvarene teplom. Po case okolo toho zvaru zateka a voda steka do kastlika.
Riesenie je demontovat vypln dveri von a pretesnit silikonom (zo zadnej aj prednej strany). Teoreticky by mozno mohlo stacit aj zatmelenie len spredu (bez demontaze tapacirungu), ale istota je istota.U mna to drzi uz vyse roka.

Miesta kadiat to zatekalo u mna viz na prilozenych fotkach (zvar je oznaceny cervenymi sipkami).
Obrázek
Obrázek
PS: Druhu fotku som si vypozical zo spolocnych albumov za co dakujem uzivatelovi menom Izi.
...už dlhšie sa mi stáva, že občas mám schránku vo dverách pri šoférovi plnú vody, po prečítaní tohto fóra, som sa na to pozrel, tečie to cez reprák, už tam bola diera, viď foto... Demontoval som reproduktor, vystrihol z igelitu štvorec asi 15x15 cm, dal som ho za reproduktor tak, že vrch prečniva dnu a spodok je vo dverách, takže voda by mala po igelite stiecť do dverí... som zvedavý, či to pomôže... pridávam aj rozmery reproduktoru, keby ste si chceli zohnať nové...
ObrázekObrázekObrázek
Renault Megane II GrandTour 2004 1,9 dCi 88kW/120k

Pavel II
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: pon bře 12, 2012 15:57

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od Pavel II » stř kvě 29, 2013 19:15

Dík za rady a obrázky zatékání do kastlíku dveří jsem vyřešil dle rad oblepením zadní části reproduktoru širokou stříbrnou izolepou a pro jistotu tu drážku pod repro jsem zalepil černým silikonem.Teklo tam jen když jsem parkoval za deště nakloněný a tak kipalo na repro a přes membránu do kastlíku.
Další problém zatékání do kastlíku pod kobercem řidiče:sundal jsem pravou část podběhu(kolo a plastový podběh ven) a ta hadice co odvádí déšt z pod okna byla uplně ucpaná vyčistil a dal pryč tu koncovku hadice která je tam na nic.
Nakonec po dlouhé době jsem zjistil že mi ze spodu auta v prahu chybí ucpávka v místě toho kastlíku a tam to teklo asi .Renault za ni chce 160 kč ,takže vrakáč.

čau všem
Naposledy upravil(a) Pavel II dne úte říj 29, 2013 20:31, celkem upraveno 1 x.

Pavel II
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: pon bře 12, 2012 15:57

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od Pavel II » pon čer 17, 2013 18:57

Dodatek k předchozí správě o zatékání do schránky pod koberec řidiče.Bohužel přišly velke deště a voda zase a moc.Zjistil jem že ta spojka hadice v podběhu řidičova kola je malo těsná a na kable teče zase.Mohl jsem ji nějak slepit,ale dal jsem tam cca 30cm hadice vnitní průměr 4cm černá jako husí krk ,ale uvnitř hladká hornbach ji má 1/2m cca77 kč nasunul ji na tu původní a snad už bude klid jestli se neozvu je to ok,voda co poteče mimo poteče v druhé hadici,tenší nemůže být protože ta spojka je širčí než hadice proto 4cm.Ten kastlík se da vyndat silou směrem nahoru,a v kaslíku pod kobercem,jsem vystřihl čtverec a tu houbu vyždímal jinak by to schlo dlouho .čau
+++Uběhl nějaký měsíc a zase durch mokro,takže asi ten začátek neberte celý vážně.Zase rozebral polivám auto vodou a nic neteče ale voda se tam dostává tak jsem z toho otraven,akorát jsem zjistil že mi chybí jedna ucpávka ze spodku prahu naproti toho podlahového kastlíku,tak jsem ji koupil a doufám že to je ono,ale moc tomu nevěřím.Ale na nic jinýho jsem nepřišel
Naposledy upravil(a) Pavel II dne úte říj 08, 2013 20:51, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
jemi
Starting member
Příspěvky: 44
Registrován: úte bře 03, 2009 14:34
Bydliště: Levice

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od jemi » ned črc 21, 2013 12:25

neviete mi niekto poradit?Pri pouzivani klimy mi netecie nakondenzovana voda pod autom.Jedine len v predu na vysusaci.Ako som pozeral prispevky tak tam bola fotka kde je hadicka,len to nemam kde pozret.Nie je mozne ze sa ta voda vyparuje od vyfuku?Na inych autach sa stade voda len tak kvapka a u mna nic.
Dakujem
Megane Grandtour 1,6 83kw sportway 2005-moja pokladnicka bez dna

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od Rado77 » ned črc 21, 2013 12:30

Skor asi ten odtok pod radiacou pakou bude upchaty :(
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Uživatelský avatar
Nikolaj
Starting member
Příspěvky: 59
Registrován: úte kvě 10, 2011 13:32
Bydliště: Poprad
Kontaktovat uživatele:

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od Nikolaj » pon črc 29, 2013 11:07

mateo píše:nemám, ale auto bolo v minulosti búrané, že len minimálne v kolone ... :?
Zatekanie do plastovej vane kufra na GT

No s tým bojujem aj ja. Pred pár dňami som to odčerpal a vyčistil, aby sa mi ukázali stopy vody, keď bude najbližšie pršať, ale už mám aj tip. Keď vyberieš všetko z kufra tak na vnútornej strane dolnej hrany kufra, za takou penou sú otvory, ktoré smerujú nadol. U mňa bol pod nimi najväčší bordel, ale ani nielen že voda, ale aj kamienky, nechápem. Zatiaľ som to ďalej neriešil bo je fest horúco, ale po najbližšom daždi sa na to pozriem, spravím aj fotky.
rmII.png
rmII.png (30.56 KiB) Zobrazeno 9296 x
Renault Mégane Grandtour II 1.6

Uživatelský avatar
Dahak
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: úte črc 30, 2013 17:08

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od Dahak » ned srp 11, 2013 19:43

Zdravím,

měl jsem ucpané odtoky pod stěračema, teklo mi do auta, tak jsem to rozebral a pročistil. V prostoru u spolujezdce viz. obrázek, jsem si všiml otvoru a nevím, jestli má bejt zakrytovanej, nebo ne. Když jsem byl na myčce, tak zhruba v těhle místech v kabině, mi hodně prochcávala voda, tak jestli to není tudy.

Obrázek
Renault Megane II 1.9dCi 96 kW 2007 sedan

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od Zefek » ned srp 11, 2013 20:25

Zakrytované to být nemá, je to vstup pro nasávání ventilátoru kabiny.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
Dahak
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: úte črc 30, 2013 17:08

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od Dahak » ned srp 11, 2013 20:38

To jsem si myslel, tak snad to s těma čistejma odtokama bude ok. Díky za info...
Renault Megane II 1.9dCi 96 kW 2007 sedan

murnik01
Advanced member
Příspěvky: 310
Registrován: pát říj 01, 2010 17:08
Bydliště: Znojmo

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od murnik01 » čtv kvě 29, 2014 21:35

Je to ten odtok na straně u spolujezdce?
Obrázek

našahal jsem ho tam a zmačkl jsem to a zvršku začala téct voda (od ústí té hadice), předtím jsem v kabinovém prostoru slyšel jak kdyby kapání vody, objevil se malý potůček vody u spolujezdce.

Takže asi ucpané odtoky předpokládám.
Renault Mégane II Grandtour 1.5 dCi 78kW (106HP) 6ti kvalt r.v. 2007, Najeto 200 ... km
Vyměněny ojniční šálky na klice při 158xxx
Dodělávaná loketní opěrka, Xenony, Alu kola RSW 244 Black 16", Matador MP 44 Elite 3 205/55/16 nic nevydržely, Dunlop SP Bluresponse 205/55/16
Znojmo
Fiat Punto 1.6 90, 90HP-tolik oprav jsem v životě nezažil, budiž mu země lehká-EX

Uživatelský avatar
Roupido
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: čtv čer 12, 2014 18:26

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od Roupido » čtv srp 21, 2014 20:20

Ahoj,

taky mě trochu trápí zatékaní, ale jde o vodu v motorovém prostoru. Nevím jestli je to normální, ale všiml jsem si že izolace, která je mezi motorem a kabinou mám vždy po dešti mokrou. Asi Vím kudy to tam teče, ale nevím jak nato.... :(
Za prvé: guma které je mezi plastovou mřížkou pod předním sklem a kapotou nedoléhá, je upadlá a opírá se o kryt motoru. Koukal jsem na to ale vůbec nevím jak ta guma (spíš izolace, na které guma drží) má být správně přídělaná. Nevíte jestli to má držet na té plastové mřížce pod oknem nebo někde pod..... ?
Za druhé: jak jsou odtkové kanálky (hadičky) po stránách je to ok. Ale všiml jsem si že zruba někde ve prostřed je odtok také, ale tam hadička není a případá mi, že voda ztéka na zadní stranu této izolace a dále dolů po této izolaci. Tak nevím jestli mi tam něco chybí nebo to tak má být.....? Jestli mi teda někdo poradí co stím, budu štasten. Díky : )

Obrázek
Megane Grandtour (2005) 1.6 16V 83kw

grinwi
Advanced member
Příspěvky: 330
Registrován: ned čer 28, 2009 19:25
Bydliště: bratislava 3

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od grinwi » pát srp 22, 2014 11:04

mam to iste uz asi 2roky-neriesim......ta guma tam ide tazko napasovat a aj tak spadne
rmg ll 1.6 16v r.v.12-2004 modry sip

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od Rado77 » pát srp 22, 2014 12:47

Ja som mal tu gumu dole 2 x ,ked som cistil odtoky pod stieracmi, a vzdy mi tam krasne a lahko naspet zapadla ako treba a drzala ok. U Teba ta guma nedrzi, lebo uz je teplom a casom zdeformovana do tvaru luku
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od Zefek » pon srp 25, 2014 08:39

Ta guma na svém místě drží hezky, jen nesmí být utrhnutá, což je asi tenhle případ.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
Roupido
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: čtv čer 12, 2014 18:26

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od Roupido » pon srp 25, 2014 21:42

jo, taky sem to neřešil, ale jak byly teďka bouřky, tak se mi to zdálo už moc. Problém ale není přímo v té gumě, ta deformovaná není a drží na svém místě dobře (myslím). Problém bude spíše na čem ta guma drží. Pokud se nepletu, je to vršek (zakrytí) izolace prostoru mezi motorem a interierem. Ta nedrží asi jak má..... o vík jsem to trochu zkoumal, a říkám si jestli ten odtok co je zhruba ve středu pod čelním sklem není odtok ale díra pro nějaké její upevnění....
Megane Grandtour (2005) 1.6 16V 83kw

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od Rado77 » úte srp 26, 2014 14:34

V strednej casti nie je odtok, su iba 2 na krajoch. Takze je dost pravdepodobne ze je to ako vravis a bude to nejaka diera pre uchyt... Ale na druhu stranu si nespominam, ze by plast pod stieracmi bol niekde v strede uchyteny...
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Uživatelský avatar
Roupido
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: čtv čer 12, 2014 18:26

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od Roupido » úte srp 26, 2014 20:13

Přídám ještě dva obrázky...

1. Hrana, na které guma drží (není to plast, ale nějaká tvrdá tkanina). Na tu tkaninu pak ztéka voda a teče dál dolů. Až bude čas tak to asi celé sundám a podívám co se stím dá dělat, jestli to pude nějak přichytit do té díry jak sem psal, když teda to není odtok.

a ještě 2. Odtok pod stěračem ze kterého teče voda také na tu tkaninu 3. a dál ztéká opět dolů na izolaci.... To právě nevím jestli tak má být nebo je něco špatně....

Obrázek

Obrázek
Megane Grandtour (2005) 1.6 16V 83kw

To[m]aS
Junior member
Příspěvky: 117
Registrován: ned zář 11, 2011 21:51

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od To[m]aS » sob zář 06, 2014 22:11

mam to iste na 1.9dci ale nasadit to naspat je nemozne

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od Zefek » ned zář 07, 2014 09:42

A zkoušeli jste tu gumu, ve které je ta drážka trošku pomačkat, jestli tam není třeba velká mezera?
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

To[m]aS
Junior member
Příspěvky: 117
Registrován: ned zář 11, 2011 21:51

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od To[m]aS » stř zář 10, 2014 20:45

skusali, prd to pomohlo, proste ta plst alebo z coho to je tak nechutne tvrde, ze ta guma je slaba na to, hned sa to vrati naspat dole, ale zas u mna je hned pod tym turbo, cize toho tepla sa tam bude kumulovat trocha viac :)

Uživatelský avatar
jemi
Starting member
Příspěvky: 44
Registrován: úte bře 03, 2009 14:34
Bydliště: Levice

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od jemi » úte led 13, 2015 10:10

Aj mne zateka do kufru.Je to strach.Na aute sa nejazdilo dva mesiace a pri prezuvani kolies som vyberal vodu z kufra.Auto stalo na parkovisku a cez vikend som pozeral vodu lebo mi z vnutra namrzali skla a voda sa objavila zase v kufry.Ja som si myslel ze sa tam dostava zvirena voda pocas jazdy.Problem mi zacal po namontovani tazneho zariadenia,aspom od vtedy mam pocit ze tam je.Uz som to aj reklamoval ale nepomohlo to.Musim to asi pozriet sam ale je dost roboty sa k tomu dostat.Ak som dobre pozeral v servise tak musia ist dole zadne svetla a nasledne naraznik.Podla mna to tecie po taznom ako je vsunute do ramu auta ako steka voda poza zadne svetla na konstrukciu tazneho zariadenia
Megane Grandtour 1,6 83kw sportway 2005-moja pokladnicka bez dna

rekyn
Starting member
Příspěvky: 21
Registrován: ned čer 10, 2012 13:23

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od rekyn » pát led 23, 2015 19:27

Máš správnu predtuchu. Na 100% je to nesprávne namontovaným ťažným. Je to tu x-krát spomínané a viem to aj z vlastnej skúsenosti.
Buď tam nebude dobre zaizolovaný otvor do karosérie kade ide ťažné, alebo tam nebude žiadna izolácia (to bol môj prípad).
POZOR keď to budeš izolovať, tak zaizoluj aj samotné diery po skrutkách, ktoré tam sú (asi 3 na každej strane).
Ja som najprv zaizoloval iba tie veľké otvory, ale nestačilo to a tieklo mi ešte aj cez tie otvory po skrutkách. Keď som ich zalepil silikónom tak som už mal kľud.
Keď budeš chcieť, tak mám aj zopár fotiek.

Comby
Junior member
Příspěvky: 128
Registrován: stř říj 28, 2009 15:24
Bydliště: Rača

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od Comby » stř bře 04, 2015 15:31

Ešte k tej gume pod stieračmi. Mám to na dvoch autách rovnako: guma na tej izolácii drží, ale tá izolácia klesá dole. Pri zavretrej kapote potom vidno dieru medzi kapotou a tou gumou, lebo kapota neprilieha na gumu kvôli tomu, že tá izolácia padá dole. A cez tú dieru potom tečie voda do motorovej časti. Najlešie by bolo vyhodiť tú izoláciu preč a dať novú, len odhadujem na to kopec času.
Mégane II GrandTour, 2006, 1,9 dCi, 96 kW

Charis62
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: ned úno 14, 2010 14:21
Bydliště: Studená JH
Kontaktovat uživatele:

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od Charis62 » ned čer 14, 2015 20:41

Prosím o radu.Mám Renault clio 1,5 dci 2001 rv.Teče mi do auta a koberec spolujezdce je mokrej.když hodně prší i litr vody tam je a tady jsem našel radu tak jsem pročistil odtokovej kanálek u spolujezdce a teče to blatníkem pod auto tam jeto čistý.Nadruhej straně pod nohama taky byla loni voda ale tam jsem plast pod stěračema nesundaval tam to teklo dolu pod auto.Tak si říkám že přetěsnit přední okno.Klimu nemám.A včera koukám a malej čůrek tekl pod topením z prava jak je ovládání klapek ventilace a nějaká hadička nebo kabel .Mohlo by to protíkat sklem a nebo pod stěračem plast jsem nesundal tak tam bylo sucho.A prostředek při čištění tam trochu vody bylo tam nevím jestli je odtokovej kanálek nebo guma. Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Charis62 dne pon čer 15, 2015 10:42, celkem upraveno 4 x.

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů