ZATEKANIE DO AUTA

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
eN3
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: stř črc 12, 2017 22:35

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od eN3 » pon črc 17, 2017 22:23

Takze problem som nakoniec vyriesil aspon pokial sa neukaze opak,
Obrázek

Po demontovani palubnej skrinky, prieduchu chladenia a flexi hadice vid. c.2 bolo jasne ze je upchaty odtok klimy, cez otvor bolo vidno stat vodu, najprv som sa snazil drotom trafit odtok, nepodarilo sa ale pozeram ze voda nikde, pozriem pod auto a voda tecie von, tak som zobral baterku pozriem dnu a co nevidim 1cent tak som ho po stvrt hodke rozmyslania ako pomocou silikonu na drote vybral. Neverim ze este niekto niekde mal takto upchaty odtok klimy. Predpokladam ze sa tam musel dostat cez prieduch alebo nejak tak. No kazdopadne rada pre ludi ak budete ma upchaty odtok skontrolujte si ci nieje upchaty nahodou zhora a nie zdola ak by som to riesil tak ze by som sa snazil prestuchnut odtok zospodu tak by som ho len odstrcil a po case by to upchal znova.

Zdar

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od Rado77 » pon črc 17, 2017 22:54

No parada! Problem si odstranil, a este aj zarobil :-)
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

eN3
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: stř črc 12, 2017 22:35

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od eN3 » úte črc 18, 2017 03:02

Ist s tym do servisu tak by to bol riadne drahy cent :D

Uživatelský avatar
RM2
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: pát črc 31, 2015 09:20
Bydliště: Bratislava

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od RM2 » ned črc 30, 2017 07:01

Kde presne na obrazku bol ten cent? Dik
Renault Megane II 1.6 16V, 2005

eN3
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: stř črc 12, 2017 22:35

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od eN3 » pát srp 11, 2017 00:59

Obrázek

Na tomto obrazku vidis bod.2 to flexikoleno, to koleno je napojene na priestor kde steka kondenzat priamo za tou stenou. Dole to ma tvar nieco ako ihlan aby vsetka voda stekala do jedneho bodu a to do hadicky ktora vedie pod auto a s ktorej to vyteka von. Cent bol priamo na to otvore kade tecie kondenzat von. Ak odmontujes palubnu skrinku a tu hadicu co ma to flexikoleno bod 2. na obrazku budes tam mat asi 2xm siroky otvor odkial vidis dovnutra a vidno aj na tu dieru odtoku.

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od Rado77 » pát srp 11, 2017 07:19

Teraz ma napadlo ze ked bude sprejom niekto cistit vyparnik klimy, a chce byt hyper-poctivec, moze prave cez ten otvor pre flexihadicu nastriekat penu aj z opacnej strany vyparnika. Dobre vediet ;-)
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

mailen
Starting member
Příspěvky: 38
Registrován: čtv kvě 10, 2012 16:13

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od mailen » pon srp 21, 2017 22:13

Zdravím. Hledal jsem a nenašel. Mě do auta zatím neteče, ale zjistil jsem, že když je kapota zavřená, tak jde vidět směrem od řidiče do motorového prostoru. Ta guma drží asi na té vycpávce (nebo jak se to sakra jmenuje) mezi motorem a kabinou a cele by to mělo být nasazené na tom plastovém dílu co kryje stěrače. Nejde mi to nasadit zpátky, jsou tam sice nějaké packy z té vycpávky ale ani za boha to na to nejde nasadit, zacvaknout. Ta guma s tou vycpávkou je jakoby ohnuta ( upadnutá směrem dopředu k motoru ). Těsnící guma vlastně netěsní, protože je od toho plastového dílu dál a je tam mezera, takže podle mě když prší tak to teče za tu vycpávku. Měl jste někdo podobný problém? Dík za info.
Renault 9 1.6
Renault 25 2.0
Laguna 1.8 RT 95
Renault Laguna 2.0 RXE 96 Kombi
Renault Megane 2 1.6 16V 04

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od Rado77 » úte srp 22, 2017 09:25

Myslim ze niekto to tu raz uz mal, a nakoniec nasadil to tesnenie schvalne naopak...
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

mailen
Starting member
Příspěvky: 38
Registrován: čtv kvě 10, 2012 16:13

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od mailen » úte srp 22, 2017 19:28

No nenašel jsem to a to jsem forum projel skoro cele. Taky mi je divné že celý ten plast drží jakoby na tom tapiciru společně s tou gumou. Ono to obraceni té gumy nic neřeší, protože je celá ta mřížka jakoby ohnuta dolu k motoru.
Renault 9 1.6
Renault 25 2.0
Laguna 1.8 RT 95
Renault Laguna 2.0 RXE 96 Kombi
Renault Megane 2 1.6 16V 04

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od Rado77 » úte srp 22, 2017 20:26

Jaj cela mriezka. Rozumiem. Tak to nem dobre. Dalo by sa nejako tu mriezku niecim podlozit, aby bola dvihnuta vyssie?
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

mailen
Starting member
Příspěvky: 38
Registrován: čtv kvě 10, 2012 16:13

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od mailen » úte srp 22, 2017 21:22

Na krajích je dobra a postupně ke středu kapoty upadá dovnitř, je tam 1 cm škvíra mezi kapotou a tou mřížkou. Ta mřížka a guma právě drží na tom tapiciru a ( měla by to být ta hluková zábrana) je ohnuta od kastle a vypadá, že by měla být něčím přidělaná. Zkoušel jsem to celé zvednout, ale nějak se tomu nechce, buď se někde něco urvalo, před časem dělali klimu, ale že by toto dojebali kvůli klimy, dřív jsem si toho nevšiml. Nafotím, zítra.
Renault 9 1.6
Renault 25 2.0
Laguna 1.8 RT 95
Renault Laguna 2.0 RXE 96 Kombi
Renault Megane 2 1.6 16V 04

grinwi
Advanced member
Příspěvky: 330
Registrován: ned čer 28, 2009 19:25
Bydliště: bratislava 3

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od grinwi » čtv srp 24, 2017 10:34

ja to mam takisto cele rozstrapkane ten kryt pod torpedom a co tam je ta guma ako tesnenie tak nejde nasadit.Tak som tam spravil dierky a malou flexi paskou som to stiahol spolr s tym plastovym torpedom. Prevliekol som pasku cez tie dierky v plastovom kryte a uz ziadnu dieru nevidim.... a to gumove tesnenie kus vyrezem a dam tam ine z vacsou drazkou aby islo na to nasadit.
rmg ll 1.6 16v r.v.12-2004 modry sip

Comby
Junior member
Příspěvky: 128
Registrován: stř říj 28, 2009 15:24
Bydliště: Rača

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od Comby » stř srp 30, 2017 11:54

Majú to všetky Megany II, ktoré som videl: teda tú gumu s tapicírom padajúcim k motoru a tým pádom s dierou pod kapotou. Spôsobujú to upchaté odtoky pod stieračmi (tu na fóre už spomínaný problém), čím voda stojí pod stieračmi. Časť vody steká do kabíny k peľovému filtru a na koberec k sedadlu spolujazdca (ja mám úplne vlhký koberec v tej priehradke pod nohami) a časť vody vsiakne do toho tapicíra, čo je na ňom tá guma pod kapotou. Vlhký tapicír sa rozširuje a klesá dole a súčasne z neho vypadne tá guma. Ja to mám tak rozožraté, že už ani gumu nejde nasadiť na ten tapicír. Keby Renault pri projektovaní nešetril, mohol namiesto toho tapicíra vymyslieť niečo iné.
Mégane II GrandTour, 2006, 1,9 dCi, 96 kW

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od Rado77 » stř srp 30, 2017 13:32

Hlavne nemali robit tie odtokove hadice take uzke, take dlhe, a este aj zakrivene. A este aj so zaklopkou na konci
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Comby
Junior member
Příspěvky: 128
Registrován: stř říj 28, 2009 15:24
Bydliště: Rača

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od Comby » stř srp 30, 2017 14:53

aj to :-)
Mégane II GrandTour, 2006, 1,9 dCi, 96 kW

grinwi
Advanced member
Příspěvky: 330
Registrován: ned čer 28, 2009 19:25
Bydliště: bratislava 3

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od grinwi » stř srp 30, 2017 17:41

hadice som pri vymene torpeda skusal,voda pekne odtekala a zaklopky som zrusil uz davnejsie. Rozmyslam to znovu otvorit ,vyrezat kus tapaciru a vlozit tam daku nahradu ale az po zime teraz nemam cas.
rmg ll 1.6 16v r.v.12-2004 modry sip

strana
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: stř kvě 13, 2015 17:40

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od strana » ned říj 29, 2017 14:16

Tak dnes jsem čistil také ty dva ( doufám že tam jsou jen dva ) odtokové kanálky. No před hodinou a půl jsem to dodělal a teď chvilkama poletuje sníh, tak jsem rád že jsem to stihl. Doporučuji vždy sundat kryt stěračů. Jedna dirka šla a druhá za boha ne. Nalil jsem tam na 10 mionut FREDYHO a pak to šlo prošťouchnout. Prolil 2 kýblema vody a krádně to pod autem vytékalo. Je n ta voda ve schránce podlahy u spolujezdce.

Někdo tu psal o zatékání do kpsy dveří u spolujezdce . Dělalo mi to též , ale stačilo nadzvednout dveře, zjistil jsem že sou trochu spadlé dolů. Od té doby je po problému.
Zdar a sílu. :D

lu-bosspe
Starting member
Příspěvky: 30
Registrován: ned led 04, 2009 23:24
Bydliště: SVK

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od lu-bosspe » čtv kvě 31, 2018 09:46

eN3 píše:
pát srp 11, 2017 00:59
Obrázek

Na tomto obrazku vidis bod.2 to flexikoleno, to koleno je napojene na priestor kde steka kondenzat priamo za tou stenou. Dole to ma tvar nieco ako ihlan aby vsetka voda stekala do jedneho bodu a to do hadicky ktora vedie pod auto a s ktorej to vyteka von. Cent bol priamo na to otvore kade tecie kondenzat von. Ak odmontujes palubnu skrinku a tu hadicu co ma to flexikoleno bod 2. na obrazku budes tam mat asi 2xm siroky otvor odkial vidis dovnutra a vidno aj na tu dieru odtoku.
Ahoj,

Ked sa mi podari uvolnit tu hadicku viem do nej vlozit klasickeho krtka a prestuchnut to alebo by stacilo prefuknut stlacenym vzduchom? Nechcem tam pchat nejaky drot ktorym by som mohol nieco poskodit... nakolko vcera som rozobral priestor pod stieracmi a precistil odtoky, no ked som sa dost tazko dostal k tomu odtoku vyzeral byt tiez cely upchaty a vytiekol mi odtial vodopad vody...

Dakujem

Comby
Junior member
Příspěvky: 128
Registrován: stř říj 28, 2009 15:24
Bydliště: Rača

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od Comby » čtv kvě 31, 2018 10:12

Tento to čistil s vodou:
https://www.youtube.com/watch?v=AeBI168wB6g

Ten to zase čistil aj s vaničkou, dostal sa k nej zrejme z vodičovej strany od pedálov (na predchádzajúcich stránkach v tamtom poľskom vlákne sú fotky vaničky od pedálov):
https://megane.com.pl/topic/2177-megane ... ent=361971
Mégane II GrandTour, 2006, 1,9 dCi, 96 kW

Comby
Junior member
Příspěvky: 128
Registrován: stř říj 28, 2009 15:24
Bydliště: Rača

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od Comby » pát čer 01, 2018 17:04

Nemám prístup od spodu takže som to spravil zvrchu takto:
1. preč kastlik spolujazdca, vyduch pod nohy a vyduch do kastlika
2. do diery od výduchu kastlika som nalial vodu, baterkou som pozrel, že stojí na mieste
3. drôtom som nahmatal dieru odtoku a silou prerazil špinu, voda vytiekla pod auto
4. znova som nalial vodu na prečistenie, všetka vytiekla von
5. poskladal som všetko späť, uvidím dokedy to vydrží
Mégane II GrandTour, 2006, 1,9 dCi, 96 kW

lu-bosspe
Starting member
Příspěvky: 30
Registrován: ned led 04, 2009 23:24
Bydliště: SVK

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od lu-bosspe » pon čer 11, 2018 10:20

lu-bosspe píše:
čtv kvě 31, 2018 09:46
eN3 píše:
pát srp 11, 2017 00:59
Obrázek

Na tomto obrazku vidis bod.2 to flexikoleno, to koleno je napojene na priestor kde steka kondenzat priamo za tou stenou. Dole to ma tvar nieco ako ihlan aby vsetka voda stekala do jedneho bodu a to do hadicky ktora vedie pod auto a s ktorej to vyteka von. Cent bol priamo na to otvore kade tecie kondenzat von. Ak odmontujes palubnu skrinku a tu hadicu co ma to flexikoleno bod 2. na obrazku budes tam mat asi 2xm siroky otvor odkial vidis dovnutra a vidno aj na tu dieru odtoku.
Ahoj,

Ked sa mi podari uvolnit tu hadicku viem do nej vlozit klasickeho krtka a prestuchnut to alebo by stacilo prefuknut stlacenym vzduchom? Nechcem tam pchat nejaky drot ktorym by som mohol nieco poskodit... nakolko vcera som rozobral priestor pod stieracmi a precistil odtoky, no ked som sa dost tazko dostal k tomu odtoku vyzeral byt tiez cely upchaty a vytiekol mi odtial vodopad vody...

Dakujem
Tak konecne som sa k tomu dostal a urobil som to tak ze som rozobral kastlik a vyduch do kastlika. Cez to som endoskopickou kamerou zistil ze je tam veeeela bordelu. Vlozil som presne do odtokoveho kanalika hadicku a z tlakovym kompresorom som to poriadne prefukol. vytieklo za kybel vody a je to uz OK :)

m.andricik
Starting member
Příspěvky: 46
Registrován: ned čer 25, 2017 11:34

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od m.andricik » stř říj 14, 2020 11:56

Ak pomôže. Dneska som riešil problem. Stále padá dážď (to asi vieme). Cestou do práce pri každom zmenené pruhu som počul zvuk ako by sa prelievala voda. Sedadlo spolujazdca prázdne a na guma pod nohami mierne mokra, asi na 2-3 miestach. Odtok na kondenz od klimatizácie čistý keďže klímu používam pravidelné a stále odteka. Dneska som rozobral predok pod oknom. Dole stierač, bočné plast nad motorom. Odtok ktorý je na ľavej aj pravej strane neodteka. Ak tam bude viacej vodi tak sa to vleje do otvoru pre nasávanie vzduchu pre topenie. Zobral som hadicu a záhradnú pištoľ. Spodom som dal ruku a z vrchu tlačil oproti ruke aby sa to utesnilo a následne prerušované stláčal a uvoľňoval ventil na pištolí až to nakoniec povolilo. Voda odteká. Zvuk nepočuť

m.andricik
Starting member
Příspěvky: 46
Registrován: ned čer 25, 2017 11:34

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od m.andricik » stř říj 14, 2020 12:04

m.andricik píše:
stř říj 14, 2020 11:56
Ak pomôže. Dneska som riešil problem. Stále padá dážď (to asi vieme). Cestou do práce pri každom zmenené pruhu som počul zvuk ako by sa prelievala voda. Sedadlo spolujazdca prázdne a na guma pod nohami mierne mokra, asi na 2-3 miestach. Odtok na kondenz od klimatizácie čistý keďže klímu používam pravidelné a stále odteka. Dneska som rozobral predok pod oknom. Dole stierač, bočné plast nad motorom. Odtok ktorý je na ľavej aj pravej strane neodteka. Ak tam bude viacej vodi tak sa to vleje do otvoru pre nasávanie vzduchu pre topenie. Zobral som hadicu a záhradnú pištoľ. Spodom som dal ruku a z vrchu tlačil oproti ruke aby sa to utesnilo a následne prerušované stláčal a uvoľňoval ventil na pištolí až to nakoniec povolilo. Voda odteká. Zvuk nepočuť
Zabudol som na fotky. Mám iba 2
https://i.imgur.com/t7ZYvYi.jpg
https://i.imgur.com/wdzMI2R.jpg

Uživatelský avatar
conpet
Junior member
Příspěvky: 197
Registrován: ned led 29, 2017 20:20
Bydliště: Jaroměř

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od conpet » sob říj 17, 2020 20:59

Super :-) takhle jsem v červnu (pořád pršelo) přišel o ventilátor. Nateklo mě to až na něj, tak jsem ho měnil. Od té doby odtoky hlídám.
Megane II 1.4/16V Chevrolet Trax LT Diesel Automat
Sen - http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1 ... re=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: ZATEKANIE DO AUTA

Příspěvek od Rado77 » ned říj 18, 2020 13:55

Na Fluence uz su odtokove hadice siroke elipsovite, rovne a kratke, takze fajn. Ale tie gumove zatky tiez dali na konce tych hadic, odporucam ich vystoknut a zahodit, na Megane2 duplom
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů