okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Popenec
Advanced member
Příspěvky: 361
Registrován: úte úno 24, 2009 10:56
Bydliště: Orlová

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od Popenec » pát říj 20, 2017 11:53

Ahoj,
včera mi začalo blbnout okno u spolujezdce. Dělá to docela podivné věci. KDyž je okno zavřené, tak se samo neustále dotahuje. Občas sjede kousek dolů a zase se dotahuje. Po několika minutách to přestane dělat a pak už pohoda, dokud sám (nebo spolujezdec) opět nepohnu s oknem. Někdy vůbec nefungují ty stahovací čudle, jak u řidiče, tak spolujezdce. Je zvláštní, že to dělá pouze při zapnutém motoru. Pokud jsou okna zapnutá jen bez motoru, tak to nedělá a okna fungují naprosto normálně. Inicializaci jsem zkoušel několikrát. Měl odpojenou baterku, vytažené pojistky a nic. Každopádně včera jsem čistil el. mag. ventil vač. hřídele. Od té doby mě to okno zlobí. Nepředpokládám, že by to mělo mít nějaký vliv, ale asi je dobré, abych to uvedl. A taky před cca. 3 měsíci jsem si měnil řídící jednotku stahování oken u řidiče, protože ta stará byla úplně shnilá. Také se tam pájely nějaké konektory. Je možné, že by to mohly být ty pájené konektory? Díky za jakoukoliv reakci.
Fiat 500, r.v. 1956, opačné otevírání dveří a další chuťovky :-D Kdo ví kde je mu konec.
Škoda Forman - r.v. 1992, vynikající vůz to byl. Šroťák ukončil jeho 16-ti letý život.
<> Laguna III r.v. 2014 2.0 dCi 110kW
<> Scénic II r.v. 2005 1.6 16V 83kW
<> Twingo I r.v. 1999, 1.2 43kw, poloautomat, shrnovací střecha....

Uživatelský avatar
analytic
Junior member
Příspěvky: 240
Registrován: sob pro 31, 2005 13:36
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od analytic » pon říj 23, 2017 09:06

První volba - studený spoje v konektorech, nebo mokro a svody. Rozebrat, vysušit, přebandážovat kabely.
Druhá volba - možná i rozebrat dveřní spínačovou soupravu až na plošný spoj, propájet, vyčistit, vysušit, sestavit. Půl dne práce.
Třetí volba - pokud nepomůže, rozebrat TEMIC, vyměnit kondenzátory a propájet studené spoje. Pak to musí jít.

Jedno je jisté, samo to nepřestane.
analytic@seznam.cz, skype: analytic31,
Renault Mégane II, 1.5 dCi 74 kW mot. K9K728 (kombík, rok 2004),
KIA SORENTO 2.5 CRDI 103kW (2004), viz web-různé vlastní montážní postupy
!!!!!! NEOPRAVUJ CO NENI ROZBITÝ !!!!!!

Uživatelský avatar
trichopter
Advanced member
Příspěvky: 480
Registrován: ned srp 05, 2007 12:52
Bydliště: SK/KNM

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od trichopter » ned úno 18, 2018 21:46

Zdravým.
Dával som auto do servisu kôli oknu spolujazdcaa samozamykaniu kufra,kde som videl roztrhaný husí krk a poškodené káble,-opravené.Opravili okno ,ale ked dvíham okno vypínačom na vodičovej strane pre okno vodiča , na konci dorazu mi pípne zamykanie kufru,ale mám pocit akoby sa zamykaly obe zadné dvere.Neviete kde môže byť chyba?

Plus okno za vodičom nejde dolu pri stiahnutí vodičovým vypínačom,ale ide ním len dolu.Vzadu funguje tlačidlo,len dolu ,ale zas nejde naspäť hore.V ktorom vypínači by mohol byť studený spoj a vie to niekto opraviť v okolí Žiliny?
Dakujem.
Megane II sedane-02/2004; 1,6 16V.83kw;113ps
150 000km.Comfort Dynamique;

perfe11
Junior member
Příspěvky: 201
Registrován: pát dub 13, 2012 07:34

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od perfe11 » pon úno 19, 2018 07:44

pozri kontaktz vo dverach.
Otvor dbere uplne na max a odpoj ten zvezok kablov od karoserie. Vzaud je tma malo miesta takze je to troska babracka.
Potom pozri ci tam nema snahodou nieco uz prehnite. Ja som mal u spolujazdca napajanie uplne zhnite a muselm som natihanut novy kabel.
A Ostatne som prestriekal zo sprejom na kontakty (Lidl) a vsetko slape ako ma. Dvakrat do roka tam to strikenem. Na jar a na jesen :)
Renault Megane II Sedan 1.9 DCI 88kw/120 koni r.v. 2003

Uživatelský avatar
analytic
Junior member
Příspěvky: 240
Registrován: sob pro 31, 2005 13:36
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od analytic » pon úno 19, 2018 08:36

trichopter: Tak tohle si budeš muset udělat sám. Jak píšeš, málokdo tohle opraví. Ne že to nejde ale je to moc práce a moc měření. Podívej se na moje příspěvky. Vidím tu tvou závadu stejně jako (perfe11). Uhnilé kabely. Pozor- ono není vidět, že je uhnilý kabel - on často drží v silikonové ucpávce konektoru, tak na to normálně nepřídeš. Bohužel to chce destrukci těch silikonových ucpávek a kontrolu ohmmetrem/zkratoměrem. Na závadu TEMICu to zatím nevidím.
analytic@seznam.cz, skype: analytic31,
Renault Mégane II, 1.5 dCi 74 kW mot. K9K728 (kombík, rok 2004),
KIA SORENTO 2.5 CRDI 103kW (2004), viz web-různé vlastní montážní postupy
!!!!!! NEOPRAVUJ CO NENI ROZBITÝ !!!!!!

miguel.91
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: čtv čer 05, 2014 20:37

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od miguel.91 » pát bře 09, 2018 16:04

Ahoj, mám zapeklitej problém. :D Po druhé výměně jezdců stahovačky u řidiče jsem vyměnil komplet stahovačku. Jenže od té doby, když se snažím okno inicializovat, po dojezdu do spodní polohy tu inicializaci záhadně vždycky zapomene. Nevíte, co s tím?

Uživatelský avatar
analytic
Junior member
Příspěvky: 240
Registrován: sob pro 31, 2005 13:36
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od analytic » pát bře 09, 2018 21:32

tohle vypadá na vadný TEMIC.
analytic@seznam.cz, skype: analytic31,
Renault Mégane II, 1.5 dCi 74 kW mot. K9K728 (kombík, rok 2004),
KIA SORENTO 2.5 CRDI 103kW (2004), viz web-různé vlastní montážní postupy
!!!!!! NEOPRAVUJ CO NENI ROZBITÝ !!!!!!

fredy96
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: stř kvě 02, 2018 13:15

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od fredy96 » stř kvě 02, 2018 13:30

Prosím vás potřeboval bych poradit. U cabria mě nejde stáhnout zadní levé okno. Rozdělal jsem u řidiče ovládání oken, prošplích kontaktolem a nic. Potřeboval bych poradit jak sundat zadní tapec abych se dostal přímo k ovládání trojůhelníkového okna, popřípadě nějakou radu čím by to mohlo být. Všechny ostatní fachčí. Začalo to blbnout už dříve kdy při otevírání střechy jsem zmáčknul tlačítko otevření oken a kromě toho jednoho sjely všechny dolů a potom zase nahoru. To zmíněné jsem musel vždy zvlášť ručně dolu a nahoru. Teť už bohužel nejde vůbec a mám strach při sklápění střechy aby se nepoškodilo. Díky moc za postřehy.
Renault Megana II cabrio
Mercedes Ml 500 W163

Uživatelský avatar
analytic
Junior member
Příspěvky: 240
Registrován: sob pro 31, 2005 13:36
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od analytic » stř kvě 02, 2018 14:19

Nene, kontaktol tady nepomůže. Tyhle obvody musíš bohužel pochopit a rozkreslit si jak fungují (neboj, není to složité, kdyžz tak si to rozkresli a dej to sem, pokusím se odpovědět). Nejčastější dle mě chyba jest uhnilý ovládací drát (černý) - jeden ze dvou, který jde do konektoru TEMICu. Druhá častá závada je vadný samotný TEMIC. Pozor, ten ale jde spravit. Pročti si moje příspěvky v tomto vláknu, určitě ti to pomůže.
analytic@seznam.cz, skype: analytic31,
Renault Mégane II, 1.5 dCi 74 kW mot. K9K728 (kombík, rok 2004),
KIA SORENTO 2.5 CRDI 103kW (2004), viz web-různé vlastní montážní postupy
!!!!!! NEOPRAVUJ CO NENI ROZBITÝ !!!!!!

fredy96
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: stř kvě 02, 2018 13:15

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od fredy96 » stř kvě 02, 2018 18:03

A prosím tě ten Temic je jak v předních dverich tak i u toho zadního okna.....
Renault Megana II cabrio
Mercedes Ml 500 W163

Uživatelský avatar
analytic
Junior member
Příspěvky: 240
Registrován: sob pro 31, 2005 13:36
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od analytic » stř kvě 02, 2018 21:05

Ano, Temic je ta řídící jednotka pulsního pohonu motorku stahování okna, co je umístěna právě na tom motorku. Viz moje fotky výše. Je na každých dveřích s elektrickým pohonem okna. Potěším tě, pokus je KO, je levně nahraditelná takovým bazmekem z Ebay - taky o něm píši ve svých odpovědích v tomto vlákně.
analytic@seznam.cz, skype: analytic31,
Renault Mégane II, 1.5 dCi 74 kW mot. K9K728 (kombík, rok 2004),
KIA SORENTO 2.5 CRDI 103kW (2004), viz web-různé vlastní montážní postupy
!!!!!! NEOPRAVUJ CO NENI ROZBITÝ !!!!!!

Uživatelský avatar
trichopter
Advanced member
Příspěvky: 480
Registrován: ned srp 05, 2007 12:52
Bydliště: SK/KNM

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od trichopter » stř kvě 02, 2018 21:12

Blbá otázka na vás.Viete laikovi napísa ako sa presne kontroluju ohmometrom? Ten mám ,ale neviem s tým robiť.Neviem si zmerať ani káble do zámkukufru káble su čierne .... Keby vedel niekto poradiť ako sa to robí ... bol by som rád Nechcem si odpáliť jednotku UCH.
Megane II sedane-02/2004; 1,6 16V.83kw;113ps
150 000km.Comfort Dynamique;

Uživatelský avatar
analytic
Junior member
Příspěvky: 240
Registrován: sob pro 31, 2005 13:36
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od analytic » stř kvě 02, 2018 21:17

Ohmmetr měří odpor. Pokud potřebuješ zjistit průchodnost vodiče, pak na digitálním měřidle nastavíš tzv. zkratoměr (tj vlastně ohmmetr nastavený na velmi malé odpory) se zvukovou signalizací - je tam symbol. Pokud v tu chvíli zkratuješ měřící hroty, pak to začne pískat. No a pokud potřebuješ zjistit průchodnost vodiče - např. konektoru z konce kabelu třeba na dutinku konektoru, pak dáš měřící hroty na tyto konce. Když píská, je průchodný, když nepíská pak je přerušený - jak píši uhnilý konec atd. ....
analytic@seznam.cz, skype: analytic31,
Renault Mégane II, 1.5 dCi 74 kW mot. K9K728 (kombík, rok 2004),
KIA SORENTO 2.5 CRDI 103kW (2004), viz web-různé vlastní montážní postupy
!!!!!! NEOPRAVUJ CO NENI ROZBITÝ !!!!!!

fredy96
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: stř kvě 02, 2018 13:15

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od fredy96 » čtv kvě 03, 2018 11:34

analytic píše:
stř kvě 02, 2018 21:05
Ano, Temic je ta řídící jednotka pulsního pohonu motorku stahování okna, co je umístěna právě na tom motorku. Viz moje fotky výše. Je na každých dveřích s elektrickým pohonem okna. Potěším tě, pokus je KO, je levně nahraditelná takovým bazmekem z Ebay - taky o něm píši ve svých odpovědích v tomto vlákně.
Díval jsem se na ty tvoje fotky, ale já tam mám úplně jiné barvy než na té fotce. Na červeném kabelu je stále 12V, na ostatních nic a to i když mačkám ovládání okna u řidiče ...... foto štekru do temicu

Obrázek
Renault Megana II cabrio
Mercedes Ml 500 W163

Uživatelský avatar
analytic
Junior member
Příspěvky: 240
Registrován: sob pro 31, 2005 13:36
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od analytic » čtv kvě 03, 2018 13:28

červený +12 V stálý, černý - kostra (tedy proti sobě +12V stálý i při vyplé kartě). Teď nevím který , ale jeden slabý (asi ten šedý) je +12V při při vypnutém klíčku - ten je"blokovací" aby nefungovalo stahování, po zapnutí klíčku se na něm objeví 0V a Temic je funkční. Pak jsou tam dva slabší vedle sebe ->> asi ten žlutý a oranžový. Ty se spínají přes ruční spínač okna jeden nahoru a druhý dolu. Spínač okna jej sepne na kostru. Jde to vyzkoušet na stole: Vyndej Temic, dej si ho na stůl a zapoj to dle tohoto popisu. Na výstup (na místo motorku) dej žárovku (cca 21W bliknovou). Blokovací nezapojuj (0V). Teď sepni žlutý na kostru (dotkni se žlutým kostry) - mělo by se rozsvítit, pak oranžový, a mělo by se rozsvítit a po rozpojení zase zhasnout . Tak otestuješ TEMIC. Dotazy zodpovím dle potřeby.

Prověř, jestli žlutý nebo oranžový nejsou uvnitř konektoru vyhnilé (a tím rozpojený obvod), ono to není takto patrné, musíš vydlobnout ten silikon.
analytic@seznam.cz, skype: analytic31,
Renault Mégane II, 1.5 dCi 74 kW mot. K9K728 (kombík, rok 2004),
KIA SORENTO 2.5 CRDI 103kW (2004), viz web-různé vlastní montážní postupy
!!!!!! NEOPRAVUJ CO NENI ROZBITÝ !!!!!!

fredy96
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: stř kvě 02, 2018 13:15

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od fredy96 » pát kvě 04, 2018 09:44

Na ten Temic mrknu o víkendu, teď nemám moc času, ale rozdělal jsem ten štekr a ten se zdá úplně v pohodě. Drátky krásně drží, žádná vlhkost, nic. Měřil jsem to a mezi červeným a černým /kostra/ a tam je 12V. Potom jsem měřil mezi kostrou a ostatními a to jak s kartou, tak bez ní i s nastartovaným motorem a tam nic nejde. Ruční spínač u řidiče jsem spínal nahoru, dolu. Ještě, může to mít něco společného s tím, že při otevírání střechy jak je ten spínač na otevření všech oken, tak to okno nešlo. Vždy jsem ho musel dát dolu ručně. A teď už nejde právě ani ručně......
Renault Megana II cabrio
Mercedes Ml 500 W163

Uživatelský avatar
analytic
Junior member
Příspěvky: 240
Registrován: sob pro 31, 2005 13:36
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od analytic » pát kvě 04, 2018 09:48

1) Prověř ten blokovací kabel (na obr. patrně ten šedý). Při vypnutém autě je zde +12V, při zapnutém pak 0V !!!
2) Spínače prověříš tak, že u těch dvou slabších kabelů (ovládacích) rozpojíš konektor a od konektoru by měly být průchodné na kostru při sepnutém spínači. Když není tak jsme doma.
3) prověř funkčnost samotného motorku - vyjmi Temic a na motorek dej +-12V. Točí-netočí.

Pak teprve řeš TEMIC
analytic@seznam.cz, skype: analytic31,
Renault Mégane II, 1.5 dCi 74 kW mot. K9K728 (kombík, rok 2004),
KIA SORENTO 2.5 CRDI 103kW (2004), viz web-různé vlastní montážní postupy
!!!!!! NEOPRAVUJ CO NENI ROZBITÝ !!!!!!

fredy96
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: stř kvě 02, 2018 13:15

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od fredy96 » pát kvě 04, 2018 10:41

U té 2) to je jako když sepnu spínač u řidiče na ovládání např. skla dolů tak mezi kostrou /černý drát/ a ovladacím drátem /oranžový nebo ten béžový hned vedle/ musí být 12V ? Nezlob se, možná jsem trocha natvrdlej :)

Ten Temic mě právě nejde dolů, budu asi muset vyhodit celé okno, ten šroubek je total strženej......
Renault Megana II cabrio
Mercedes Ml 500 W163

Uživatelský avatar
analytic
Junior member
Příspěvky: 240
Registrován: sob pro 31, 2005 13:36
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od analytic » pát kvě 04, 2018 13:23

Ne. Ty dva oranžový a žlutý jsou - jeden spíná nahoru a druhž dolu. Je to spoj z konektoru TEMICu přes spínač dveří/řidiče na kostru. To znamená že musíš prověřit, zda při zmáčnutí tlačítka se spojí výstup temicu s kostrou - samozřejmě přes tlačítko. Ne mezi kostrou a ovládacím drátem nebude 12V. Tím, že spojíš (zmáčnutím tlačítka) výstup TEMICU s kostrou se zapne motorek a okno jede nahoru/dolu.
Až okno dojede do konce, dojde k "přetížení prodového odběru", jednotka TEMIC to vyhodnotí a motrek na konci vypne. Je to jednoduché v okamžiku když to pochopíš, nic si z toho nedělej, mě to taky chvíli trvalo, než mi to seplo.
analytic@seznam.cz, skype: analytic31,
Renault Mégane II, 1.5 dCi 74 kW mot. K9K728 (kombík, rok 2004),
KIA SORENTO 2.5 CRDI 103kW (2004), viz web-různé vlastní montážní postupy
!!!!!! NEOPRAVUJ CO NENI ROZBITÝ !!!!!!

fredy96
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: stř kvě 02, 2018 13:15

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od fredy96 » sob kvě 05, 2018 15:51

Tak jsem se k tomu nějak dostal a je to dle mého Temicem. Na tom štekru, který jsem neměl připojen na Temic jsem jeden kontakt pípáku dal na kostru a druhý na ty ovládací vždy po jednom a tlačítkem dával nahoru a dolu. Nahoru byl tuším ten béžový, dolů oranžový a píplo to. Přesně jsem nepochopil jak překontrolovat ten Temic tak jsem přehodil Temic z druhé strany a okno fachalo. Když jsem ten vadný dal na to okno co normálně fachalo i dříve, tak nefachalo. Z toho mě vyplývá, že je to Temicem. No, ale co teť, dá se to opravit ? Jo a ještě na tom blokovacím bylo 12V bez karty. Když jsem dal kartu a nastartoval tak bylo 0V...... To jsem elektrikář co :)
Renault Megana II cabrio
Mercedes Ml 500 W163

Uživatelský avatar
analytic
Junior member
Příspěvky: 240
Registrován: sob pro 31, 2005 13:36
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od analytic » sob kvě 05, 2018 19:34

Správná diagnóza. I podle Tvého popisu se blokovací kabel chová správně.

1) Odkaz na video jak opravit TEMIC máš v mých příspěvcích
2) Pokud nemáš odvahu na tu opravu, tak:
a) kup Temic na vrakáči s podmínkou vyzkoušení
b) kup na Ebay tu kostku "Cube" třeba tohle: https://www.ebay.com/itm/Mini-Cube-QL-R ... JT&vxp=mtr (a podobné)
c) kup na Ebay origo nový TEMIC - výhoda pokud si auto chceš nechat - dlouho to vydrží.

Moje rada: shlédni pozorně video té opravy. Rozdělej Temic a vyměň jenom ten velký elektrolytický kondenzátor a opatrně propájej spoje (prevence proti studeňáku). Možná se rozběhne. Vysuš ho, vyčisti lihem a zapoj do náhradního zapojení a otestuj. Když to nepomůže, pak řeš další. Když se podíváš na moje fotky, uvidíš tam, jak jsem TEMIC rozpitval. A závada byla právě ten kond za 5 korun.

Jak píšeš:
Začalo to blbnout už dříve kdy při otevírání střechy jsem zmáčknul tlačítko otevření oken a kromě toho jednoho sjely všechny dolů a potom zase nahoru. To zmíněné jsem musel vždy zvlášť ručně dolu a nahoru
Tohle je příznak buďto vniknutí vody do TEMICU - vysušit a vyčistit, nebo postupné odcházení kondenzátorů. Nic jinýho by mu nemělo bejt.



NEBOJ SE, ÚSPĚCH A ZKUŠENOST JSOU PŘÍMO ÚMĚRNÉ MNOŽSTVÍ ZNIČENÉHO MATERIÁLU, rozřízni temic a dělej, Když ho zničíš, stejně musíš koupit jiný - tak jako tak.
analytic@seznam.cz, skype: analytic31,
Renault Mégane II, 1.5 dCi 74 kW mot. K9K728 (kombík, rok 2004),
KIA SORENTO 2.5 CRDI 103kW (2004), viz web-různé vlastní montážní postupy
!!!!!! NEOPRAVUJ CO NENI ROZBITÝ !!!!!!

lu-bosspe
Starting member
Příspěvky: 30
Registrován: ned led 04, 2009 23:24
Bydliště: SVK

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od lu-bosspe » úte črc 10, 2018 12:44

Ahojte,

Opat raz idem otravovat :( Dnes rano priatelka pootvorila okno na strane spolujazdca a odvtedy mi uz nejde ani hore ani dole, ani jednym spinacom :( Ked som sa zapocuval pocujem ze relatko na okno funguje nakolko cvaka pri oboch spinacoch. Myslite ze moze byt odpaleny motorcek na stahovanie?

Dakujem

perfe11
Junior member
Příspěvky: 201
Registrován: pát dub 13, 2012 07:34

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od perfe11 » úte črc 10, 2018 13:19

skus tahat rucne a tlacit tlacidlo
Renault Megane II Sedan 1.9 DCI 88kw/120 koni r.v. 2003

Uživatelský avatar
analytic
Junior member
Příspěvky: 240
Registrován: sob pro 31, 2005 13:36
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od analytic » úte črc 10, 2018 14:29

lu-bosspe:
Ano, tohle bude mechanická závada -
asi prasklá plastová kulisa co drží sklo. Otevřít tapicírunk dveří - (pakárna) a opravit, to nejde obejít.
analytic@seznam.cz, skype: analytic31,
Renault Mégane II, 1.5 dCi 74 kW mot. K9K728 (kombík, rok 2004),
KIA SORENTO 2.5 CRDI 103kW (2004), viz web-různé vlastní montážní postupy
!!!!!! NEOPRAVUJ CO NENI ROZBITÝ !!!!!!

petrivetafi
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: čtv čer 08, 2017 21:38

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od petrivetafi » stř črc 11, 2018 23:10

spíš se ti jako mě zlomil ten umělej blbinec kterej drží lanko napnuté na navijení lanka a lanko se seklo(jako mě se to stalo),u nás se to sehnat nedá,tak sem si to vyrobil z umělího madla

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů