okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
siima39
Starting member
Příspěvky: 54
Registrován: stř dub 27, 2016 16:46

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od siima39 » čtv zář 29, 2016 15:46

Tak jsem O5 rozebral tapec, sundal TEMIC, ale bohužel nemám jak proměřit motorek jestli funguje, otázka zní, můžu sundat ten motorek z toho kolečka na které se navíjí ocelová lanka aniž by mi spadlo okýnko?

Uživatelský avatar
analytic
Junior member
Příspěvky: 240
Registrován: sob pro 31, 2005 13:36
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od analytic » čtv zář 29, 2016 20:21

Jistě že jej můžeš sundat. Ten rotorek musíš z té kulisy vytočit. Montáž je opačná. Klidně jej rozeber, jemným papírem vyčisti komutátor. Pozor na vkládání uhlíků, budeš asi potřebovat pinzetu nebo kousek ploché fólie na přidržení. Neboj se, nic na tebe z toho motoru nevystřelí. Na svorky pusť 12 V a musí se točit. Když půjde proměř napětí na hlavní svorkovnici podle mých fotek (viz výše můje příspěvek). Tak postupně přijdeš na to, kde je zakopaný pes. Kdyby okno mělo tendenci jet dolů, tak ho vzepři laťkou. Je to spolehlivé, klidně to udělej a v mezičase jezdi.
Jinak je dobrý si koupit alespoň jednoduchý měřák napětí-proud. Dáš za něj (za ten základní) maximálně 250,-- Kč.
analytic@seznam.cz, skype: analytic31,
Renault Mégane II, 1.5 dCi 74 kW mot. K9K728 (kombík, rok 2004),
KIA SORENTO 2.5 CRDI 103kW (2004), viz web-různé vlastní montážní postupy
!!!!!! NEOPRAVUJ CO NENI ROZBITÝ !!!!!!

coolerman
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: pát zář 30, 2016 18:53

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od coolerman » pát zář 30, 2016 18:59

Zdravim Vas, mam Renault megane II , mam problem s vodicovym oknom okno neslo hore tak som vymenil riadiacu jednotku za Mini Cube QT modul a momentalne okno ide hore dole ,ale v pripade ak ho tam uplne dole preblikne cele auto a zamky a okno ostane stat dole , ak odpojim a pripojim modul znovu okno zase ide .Viac krat sa mi stalo aj ,ze okno namiesto toho aby islo hore a dole islo len dole a dole ,ci tom dal vypinac tam alebo tam ,vymenil som uz aj vypinace.ono v podstate by mi stacilo aby chodilo okno hore a dole s tym , ze by som si zvykol nedavat ho uplne dole ,avsak zlozil som dvere a okno islo len dole .vedel by mi niekto poradit ?

Uživatelský avatar
analytic
Junior member
Příspěvky: 240
Registrován: sob pro 31, 2005 13:36
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od analytic » pát zář 30, 2016 20:26

Ta kostka podle toho, co jsem jí také zkoušel (ale pitvu neprovedl) nemá v sobě elektroniku ale jsou tam spřažená dvě relé (proto nefunguje v impulsním režimu). Možná jedno z nich je vadné (neodskakuje nebo tak něco). Vyzkoušel bych to s temicem který si půjčíš z jiného okna.
Kromě toho to přepnutí může být i nadměrným odběrem proudu - to v případě, že dráha okna je někde zadrhnutá a motorek musí vynakládat moc velký výkon na překonnání odporu. Toto (nutný velký výkon motorku) ale může bý způsobeno i mechanicky vadnou cívkou, ketrá namotává závity lanka okna přes sebe (těleso cívky navijáku lanka, je k dostání na ebay a dokonce i http://autodily.shoptime.cz/nahradni-di ... ovani-oken jsem ji viděl). To se mi zdá být velmi pravděpodobné, protože řidičovo okno je nejvíce používané.
analytic@seznam.cz, skype: analytic31,
Renault Mégane II, 1.5 dCi 74 kW mot. K9K728 (kombík, rok 2004),
KIA SORENTO 2.5 CRDI 103kW (2004), viz web-různé vlastní montážní postupy
!!!!!! NEOPRAVUJ CO NENI ROZBITÝ !!!!!!

petr2
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: stř zář 14, 2016 13:47

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od petr2 » sob říj 08, 2016 18:46

Špatný Temic vyměněn za nový. Nedaří se mi nainicializovat okno,pořád skáče. Sice v příspěvku pod 1 bylo až sjede okno dolu/nahoru podržet tlačítko dole/nahoře ale stejně mi to nejde. :?:

Uživatelský avatar
analytic
Junior member
Příspěvky: 240
Registrován: sob pro 31, 2005 13:36
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od analytic » sob říj 08, 2016 20:14

Jak víš, že byl ten vyměněný Temic špatný. Co si měřil ?
analytic@seznam.cz, skype: analytic31,
Renault Mégane II, 1.5 dCi 74 kW mot. K9K728 (kombík, rok 2004),
KIA SORENTO 2.5 CRDI 103kW (2004), viz web-různé vlastní montážní postupy
!!!!!! NEOPRAVUJ CO NENI ROZBITÝ !!!!!!

petr2
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: stř zář 14, 2016 13:47

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od petr2 » ned říj 09, 2016 01:22

ten Temic v autě připojený ne na motor okna ale na voltmetr

Uživatelský avatar
analytic
Junior member
Příspěvky: 240
Registrován: sob pro 31, 2005 13:36
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od analytic » pon říj 10, 2016 14:19

Nevím, ale (voltmetrem) to je špatně. Místo motoru bych za Temic zapojil aspoň žárovku. Přečti si moje příspěvky v tomto vláknu. Je tam odkaz - návod na výměnu blokovacích kondenzátorů v TEMICU. Při troše šikovnosti to zvládneš, když jsem to zvládl já. Pak tam budeš mít originál a bez problémů.

!! Kromě toho trvám na mnou popisovaných závadách uhnilých drátů uvnitř konektorů. Doporučuji drát po drátku prověřovat (myšleno mezi Temicem, ovládacím spínačem, a konektorem dveří). Vsadil bych se, že tam najdeš přerušenej drát nebo uhnilou dutinku konektoru. Rovněž rozeber dveřní spínač, propájej tištěný spoj pod mikrospínačema (nedá se nic zkazit). I tohle může tebou popsané závadě pomoci.
analytic@seznam.cz, skype: analytic31,
Renault Mégane II, 1.5 dCi 74 kW mot. K9K728 (kombík, rok 2004),
KIA SORENTO 2.5 CRDI 103kW (2004), viz web-různé vlastní montážní postupy
!!!!!! NEOPRAVUJ CO NENI ROZBITÝ !!!!!!

siima39
Starting member
Příspěvky: 54
Registrován: stř dub 27, 2016 16:46

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od siima39 » pon říj 31, 2016 16:37

Tak hlásím, že já jsem problém částečně vyřešil, byl to vadný TEMIC. v Renaultu mi za nemalý peníz poradili, že to je spálený motorek, tak jsem se všude možně pokoušel sehnat motorek, ale bohužel obtížný úkol, takže jsem prohodil TEMIC od spolujezdce, a funguje. Kdybyste někdo potřeboval dvoupolohový spícač L/P řidiče tak mám jeden k mání. Ještě otázka, mám 6Pin TEMIC R.V. 2003, pujde tam dát např. Temic ze Scenica po FL R.V 2008? Nebo nejsou všechny stejné? Všiml jsem si totiž že některé vypadají trochu jinak i když jsou 6Pin. Díky

petr2
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: stř zář 14, 2016 13:47

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od petr2 » pát pro 30, 2016 23:11

kde je přesně kostra E6, nejen že nejde okno řidiče ale ani vyhřívání zrcátka.

krejcij
Starting member
Příspěvky: 69
Registrován: stř čer 16, 2010 21:46

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od krejcij » sob dub 08, 2017 10:20

Ahoj. Mate nekdo predstavu, jak by mela fungovat elektronika (Temnic) moturku stahovani pripojeny na 21W zarovku?? Kdyz to udelam, tak zarovka zezacatku vzdy blikne ( coz je dle meho nazoru spravne ) a po peti bliknutich ( prepnuti prepinace ) prestane zarovka blikat a jen cvaka relatko. Elektronika se chova asi jinak, kdyz zapojim moturek ( vetsi zatizeni ).... nebo?? Myslim, ze nejspis mam spatny Temnitc ( snad jen ty kondenzatory podle videa ). Nevite nahodou nekdo, jake se musi vymenit a jake maji hodnoty. Uz jste to nekdo delal? Diky Honza

Uživatelský avatar
analytic
Junior member
Příspěvky: 240
Registrován: sob pro 31, 2005 13:36
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od analytic » ned dub 09, 2017 13:13

krejcij:

Funguje úplně stejně jako motor. Tedy při zkratování vývodu 1 a 2 na kostru se má rozsvítit. Prostuduj si moje texty k tomuto problému, ve fotkách máš zapojení, vývody a postup opravy. Je tam jeden kond klasický elyt 100M/16V a dva SMD 60u (+-). Spíš to chce proletovat, najít studené spoje a určitě vyměnit ty SMD kondy (raději všechny). Jo dělal jsem to a jde to.
Už jsem tak spravil dva kousky za 5,-- korun za kondíky SMD.

Tady máš fotky s komentem:
https://mega.nz/#F!dkERURya!ZrU0x9kiIc0SBseBfizGmg
analytic@seznam.cz, skype: analytic31,
Renault Mégane II, 1.5 dCi 74 kW mot. K9K728 (kombík, rok 2004),
KIA SORENTO 2.5 CRDI 103kW (2004), viz web-různé vlastní montážní postupy
!!!!!! NEOPRAVUJ CO NENI ROZBITÝ !!!!!!

osi62
Starting member
Příspěvky: 21
Registrován: stř dub 12, 2017 18:25

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od osi62 » stř dub 12, 2017 18:48

dobry den. mam taky problem.kupil so RMGrandtour II pred 2 rokmi.predavajuci mi povedal ze menil motorcek na stahovanie okna / spolujujazdec / a ze ide opacne / tlacis dole ide hore a opacne / vravel ze prehodili kabel tak preto to tak ide.uz mi to zacalo vadit ze ked som zatvoril auto kartou a nahodou som sltacil 2x tak sa prave okno stiahlo / boli za mnou susedia ze mam okno stiahnute /.tak som rozobral tapacir ale nikde som nezbadal ze je kabel opacne.cislo na mobil som stratil na predavajuceho aby mi povedal ktory kabel to bol.no neviem preco sa toci motorcek opacne a nereaguje tak ako ma.vie mi niekto poradit co mam robit.vopred dakujem za odpovede

Uživatelský avatar
analytic
Junior member
Příspěvky: 240
Registrován: sob pro 31, 2005 13:36
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od analytic » stř dub 12, 2017 20:35

osi62:
opačný chod - zaměnit černé kablíky ve vývodech 1 a 2 konektoru. Jinak asi je mokrej konektror nebo uhnilý drátky v něm. Pozor, navenek to není vůbec patrné, musíš ten konektor rozebrat a zkontrolovat !!!!!! Viz moje fotky v předchozím příspěvku.
analytic@seznam.cz, skype: analytic31,
Renault Mégane II, 1.5 dCi 74 kW mot. K9K728 (kombík, rok 2004),
KIA SORENTO 2.5 CRDI 103kW (2004), viz web-různé vlastní montážní postupy
!!!!!! NEOPRAVUJ CO NENI ROZBITÝ !!!!!!

krejcij
Starting member
Příspěvky: 69
Registrován: stř čer 16, 2010 21:46

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od krejcij » pát dub 14, 2017 16:12

Ahoj. Pouhou vymenou geloveho kondenzatoru a propajenim ostatnich spoju se mi povedlo opravit Temnic ze stahovani prednich dveri Nejspis byl problem ve studenem spoji. Kondenzator je podle odbornika na elektroniku vporadku. Diky za vsechny reakce na muj problem... Honza

Uživatelský avatar
analytic
Junior member
Příspěvky: 240
Registrován: sob pro 31, 2005 13:36
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od analytic » pát dub 14, 2017 20:33

krejcij:
Ano, souhlas. V Temicu jsou spoje pájené vlnou na SMD součástky. Namáháním přece jenom dojde někde k mikroskopickému přerušení a je to hotový. Stačí obyčejná pájka a trochu pečlivé práce. Hlavně se nebát ten Temic rozebrat. Pozor na okolí procesoru.
analytic@seznam.cz, skype: analytic31,
Renault Mégane II, 1.5 dCi 74 kW mot. K9K728 (kombík, rok 2004),
KIA SORENTO 2.5 CRDI 103kW (2004), viz web-různé vlastní montážní postupy
!!!!!! NEOPRAVUJ CO NENI ROZBITÝ !!!!!!

krejcij
Starting member
Příspěvky: 69
Registrován: stř čer 16, 2010 21:46

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od krejcij » úte dub 18, 2017 17:43

Ahoj. Mate nekdo po ruce rozebrany Temnic?? Potreboval bych cislo ovladaciho relatka. Je to ta cerna kosticka uprostred. Na fotkach to nemuzu precistt. Diky. Honza

Uživatelský avatar
analytic
Junior member
Příspěvky: 240
Registrován: sob pro 31, 2005 13:36
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od analytic » úte dub 18, 2017 20:33

krejcij:
Podle mě to je proprietál, to neseženeš. Jedně použít bastl vyvedený ven.
analytic@seznam.cz, skype: analytic31,
Renault Mégane II, 1.5 dCi 74 kW mot. K9K728 (kombík, rok 2004),
KIA SORENTO 2.5 CRDI 103kW (2004), viz web-různé vlastní montážní postupy
!!!!!! NEOPRAVUJ CO NENI ROZBITÝ !!!!!!

lotrisek
Starting member
Příspěvky: 48
Registrován: úte srp 28, 2012 14:37
Bydliště: Dobřany

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od lotrisek » stř dub 26, 2017 14:02

Zdravím všechny.
Temic mám rozebraný, dle rad jsem propájel kontakty.
Sháním teď jiný, nechci říkat nový a z vrakárny po mě chtějí číslo součástky. Na plošňáku mám 288887 07A, ale obal je skoro k nepřečtení. Náhodou někdo nevíte jaké by mělo být správné číslo? Na netu je hromada obrázků s různými čísly a já nevím, zda se vnitřky něčím liší.
Jet 150 km na vrakárnu čas a chuť též nemám.
Pokud by se našel nějaký bůh, který to číslo zná, tak se pokloním až k zemi.
Díky
Renault Thali RT 1.4i 55 kW r.v. 2002
Renault Megane II Kombík 1.5 DCi 74 kW r.v. 2005

osi62
Starting member
Příspěvky: 21
Registrován: stř dub 12, 2017 18:25

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od osi62 » stř kvě 03, 2017 22:00

tak som zamenil tie kabliky 1 z 2 a uz to ide ako ma.aj ked 2x tuknem tlacitkom na karte tak mi okna ostanu zavrete ako maju byt / ak mam stiahnute okna tak ich vytiahne .pred tym mi to neslo /. dakujem za radu kámo

petrivetafi
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: čtv čer 08, 2017 21:38

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od petrivetafi » čtv čer 08, 2017 21:46

okno u řidiče,stáhnout a vytáhnout jde jen pokud ho stáhnu asi 15cm do konce,pokud ho stáhnu uplně,tak vytáhnout jde jen cukavě

milan.maly
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: stř kvě 26, 2010 09:28

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od milan.maly » čtv čer 08, 2017 23:51

Mal som kedysi ten isty problem. Vyriesila to az vymena celej stahovacky okna vratane motora. Na presnu pricinu zavady som vsak nikdy neprisiel (vylucil.som len jednotku Temic). Predpokladam ale, ze motor mohol mat v urcitej faze stahovania vacsi odber elektriny, co sa javilo ako koncova poloha aj ked stahovanie okna pokracovalo dalej. To potom zmiatlo riadiacu jednotku okna a presla do rozinicializovaneho rezimu bez inpulzneho ovladania (tj. posun po 5cm).

Mozno niekto poradi viac.
Renault Megane II Grandtour 1,5dCi 74kW/101k, r.v.: 01/2005 http://moje.auto.cz/Master13/megane.html
Renault Laguna III Grandtour 4-Control 2.0dCi 127kW/175k, r.v. 10/2013
V občasnej údržbe:
Renault Thalia 1,4 16V 72kW/98k, r.v.: 2001
Renault Fluence Privilege 1,6 16V 81kW/110k, r.v.: 2010
Renault Fluence Technofeel 1,6 16V 110k, r.v.: 2012
Renault Megane III Grandtour 1,6 16V 110k, r.v.: 2012

martin1235
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: úte zář 16, 2014 14:39

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od martin1235 » sob zář 23, 2017 18:43

Caute, chcel by som vas poprosit o radu. Pokazilo sa mi stahovanie okna na vodicovej strane. Mal som roztrhnute lanko, neskor som zistil, ze aj to kolelecko, kde sa napaja motorcek, bolo vnutri uz na jednom mieste vylomene. Zaobstaral som si nahradnu stahovacku z UK cez ebay. Bola to spolusediaceho strana, ale kedze oni sedia na opacnej strane ako my, tak som vychadzal z toho, ze to je jedno. Bola to stahovacka s motorcekom bez temicu. Temic som prehodil z povodnej stahovacky. Ked som to namontoval, tlacitka reagovali opacne(gombik hore pustal okno dole a gombik hore pustal okno dole). Toto som vyriesil otocenim magnetu na motorceku.

Co mi vsak nejde rozbehat je spustenie okna dole alebo hore na jedno stlacenie. Ide to len po castiach. Skusal som uz inicializaciu viacerymi sposobmi, ale nic sa nedeje. Moze to byt motorcekom z UK verzie, ktory nemusel mat funkciu one touch(toto je moj dohad). Temic povodne fungoval ako one touch na predoslej stahovacke. Moze to byt temicom? V podstate mi ide o to vylucit ci to nie je motorcek. Vdaka za radu. Martin

lotrisek
Starting member
Příspěvky: 48
Registrován: úte srp 28, 2012 14:37
Bydliště: Dobřany

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od lotrisek » sob zář 23, 2017 18:54

Já měl stejný problém, ale na straně řidiče. Po nastartování sjelo dolů a kolikrát jsem ho přemlouval, aby šlo nahoru. Jednoho dne jela manželka do Německa a okno začalo fungovat správně. Rada zní: je to Renault, tak zkus vydržet, snad si to sedne.
Renault Thali RT 1.4i 55 kW r.v. 2002
Renault Megane II Kombík 1.5 DCi 74 kW r.v. 2005

perfe11
Junior member
Příspěvky: 201
Registrován: pát dub 13, 2012 07:34

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od perfe11 » sob zář 23, 2017 20:36

lotrisek píše:
sob zář 23, 2017 18:54
Já měl stejný problém, ale na straně řidiče. Po nastartování sjelo dolů a kolikrát jsem ho přemlouval, aby šlo nahoru. Jednoho dne jela manželka do Německa a okno začalo fungovat správně. Rada zní: je to Renault, tak zkus vydržet, snad si to sedne.
no niede o to ze to je renault. Podla mna to bude kabol v derach. Neviem ci si to uz mal demontovane alebo nie ale ja som teraz menil dvere a zistil som ze kabelaz je v zufalom stave niekto to tam babral a po poskladany neide ani jeden spetak. Cize novu kabelaz.

Akurat rozmyslam ci tam nieje aj nejaka riadiaca jednotka ci ju nahodou neodpalilo lebo mam tam odkrite kable co sa mohli dotknut.
Renault Megane II Sedan 1.9 DCI 88kw/120 koni r.v. 2003

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 28 hostů