okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
barby21
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: stř kvě 06, 2015 19:40

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od barby21 » pon kvě 18, 2015 20:09

Tak jsem byl dneska u autoelektrikáře, ten mi to vyzkoušel, proměřil. Pak tam nějak různě v tlačítkách pomocí drátků něco propojoval a okno fungovalo jak má a to tlačítkem od řidiče i spolujezdce. Měl jsi tedy pravdu, po vyhodnocení mi oznámil, že je v háji tlačítko spolujezdce i to jedno tlačítko u řidiče. Dá se to nějak opravit nebo musím koupit nové?..díky
Renault Megane 1.6 16V 2006 grandtour

barby21
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: stř kvě 06, 2015 19:40

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od barby21 » úte kvě 19, 2015 18:58

Tak jsem včera hodinu hledal na netu, jestli to nepůjde nějak opravit. Zkusil jsem podle návodu celý vypínač rozebrat a na té destičce, kde jsou ty plošné spoje jsem to celé pájkou proletoval a ejhle, ono to už funguje. Než jsem to osadil, tak jsem to pořádně všechno vyčistil a prostříkal kontaktolem. Hlavně, že už mi to chodí...paráda...holt šikovný český ručičky
Renault Megane 1.6 16V 2006 grandtour

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od Zefek » úte kvě 19, 2015 21:36

Myslím, že tam kdes to letoval, byl problém :)
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Volupty
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: pát led 03, 2014 17:42

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od Volupty » úte čer 02, 2015 19:00

Zdravím, mám Megana 2004, stahování všech oken v elektrice.

Přestalo mi fungovat stahování okýnka u řidiče, o víkendu chci rozebrat dveře. Vždy když zkusím okno stáhnout dolů, tak se ani nehne, ale ze dveří je slyšet takové jakoby cvaknutí (cuknutí), nevím jak to lip popsat :) přijde mi že napětí tam jde, ale něco nechce okno pustit dolů. Neví někdo, kde by mohl byt problém?
Renault Megane II 1.5 dCI 77kW - hatchback, 2004, 177 000 km

telman
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: pon dub 20, 2015 12:17

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od telman » stř čer 03, 2015 14:16

Zdravím páni, mám zrejme problém s ovládacou jednotkou sťahovania okna u vodiča. Okno nereaguje na stlačenie ovládacieho tlačítka, žiadne zvuky. Skôr než to rozoberiem, chcem zohnať túto jednotku (TEMIC), lebo cena za opravu v servise je unikátna, ako už tu bolo viackrát spomenuté. Moja otázka je teda: kde zohnať túto jednotku okrem eBay a rôznych anglických stránok, kde ponúkajú náhradu (minicube?). Nejaký autobazár v okolí Bratislavy, alebo nemá niekto na predaj? Vďaka.

Volupty
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: pát led 03, 2014 17:42

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od Volupty » čtv čer 04, 2015 21:03

Volupty píše:Zdravím, mám Megana 2004, stahování všech oken v elektrice.

Přestalo mi fungovat stahování okýnka u řidiče, o víkendu chci rozebrat dveře. Vždy když zkusím okno stáhnout dolů, tak se ani nehne, ale ze dveří je slyšet takové jakoby cvaknutí (cuknutí), nevím jak to lip popsat :) přijde mi že napětí tam jde, ale něco nechce okno pustit dolů. Neví někdo, kde by mohl byt problém?

Tak jsem to dnes rozebral až k motorku, a problém je v tom, že když zmáčknu tlačítko na stažení okýnka nahoru, tak motorek navíjí nahoru, což je v pořádku, ale když zmáčknu tlačítko na spuštění okna dolů, tak motorek furt navíjí nahoru, proto se okno vůbec nehne a je pořád zavřené, nevíte kde tedy je chyba? motorek přeci funguje, ale navíjí jen nahoru, jsem v koncích.... :|
Renault Megane II 1.5 dCI 77kW - hatchback, 2004, 177 000 km

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od Zefek » čtv čer 04, 2015 21:29

Bude problém v té krabičce na tom motorku.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Volupty
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: pát led 03, 2014 17:42

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od Volupty » pát čer 05, 2015 19:02

Zefek píše:Bude problém v té krabičce na tom motorku.
Co když vydělám tu krabičku ze zadního okna a dám ji do předního? jsou stejné? půjde to? :) než začnu kupovat náhradní díly tak chci zjistit kde ta chyba opravdu je
Renault Megane II 1.5 dCI 77kW - hatchback, 2004, 177 000 km

Volupty
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: pát led 03, 2014 17:42

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od Volupty » sob čer 06, 2015 11:39

Volupty píše:
Zefek píše:Bude problém v té krabičce na tom motorku.
Co když vydělám tu krabičku ze zadního okna a dám ji do předního? jsou stejné? půjde to? :) než začnu kupovat náhradní díly tak chci zjistit kde ta chyba opravdu je
Tak jsem přehodil tu krabičku (řidící jednotku) ze zadních dveří do předních a okno funguje, jenže se posouvá pořád po asi 5cm a nejde nainicializovat, je možné že zadní řídící jednotka je jiná než ta přední?

Konečně se blížím do finálního vyřešení problému :)
Renault Megane II 1.5 dCI 77kW - hatchback, 2004, 177 000 km

bulll
Starting member
Příspěvky: 47
Registrován: stř říj 31, 2012 11:39
Bydliště: Ostrava !!!

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od bulll » čtv čer 11, 2015 12:43

Zkusil jsi přidržet v obou koncových polohách nahoru i dolů tlačítko okna po dobu pěti sekund, že jo? Pokud ano, je možný že je v konektoru předních dveří pin pro paměť obou poloh na jiném místě oproti konektoru pro motor zadního okna.
Můj problém vyřešen .Bylo to tou 'řídicí jednotkou' od motorku stahování okna .
Renault Mégané II 1.6 16V (2005) 83kw
Renault Mégané II 1.5 dCi (2004) 60kw
Renault Mégané I 1.9 dT (1997) 66kw
Renault R 19 1.8 LPG (1991)
Renault R 19 1.8 (1989) 66kw

perlik
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: úte čer 23, 2015 22:42

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od perlik » úte čer 23, 2015 22:45

Zdravím, závada je v elektronice ovládání - TEMIC. Dá se to opravit. V případě dotazů: perlik@centrum.cz

megan1980
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: sob črc 04, 2015 15:09

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od megan1980 » čtv črc 16, 2015 13:36

zdravim, mam problem nejde mi stihnut zadne lave okno zo strany vodiča za vodičom stiahnut okno ide hore aj dolu ale uvodiča ide len hore
vopred dakujem za odpoved.

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od Rado77 » pát črc 17, 2015 13:35

Ak ide LZ okno stiahnut tlacitkom z LZ dveri, tak motorcek funguje OK, a teda bude len skorodovany kontakt v tlacitku u vodica
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

matts
Advanced member
Příspěvky: 391
Registrován: úte kvě 23, 2006 08:15

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od matts » pát črc 24, 2015 15:18

Mne prestalo na meganovi fungovat ovladanie spolujazdcovho okna uplne nejde ani od vodica ani od spolujazdca skontroloval som pistky su OK otvoril ten spoj kabelaze v spokujazdcovych dverach nic zhnite tam nebolo al aj tak som ho precistil a nejde, mam skusit rozobrat spinace? Dik
megane 1.6 16v red a laguna GT 2.0 dci black

Omron
Starting member
Příspěvky: 85
Registrován: úte zář 21, 2010 08:03
Bydliště: Česká Lípa

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od Omron » pon srp 17, 2015 12:02

matts píše:Mne prestalo na meganovi fungovat ovladanie spolujazdcovho okna uplne nejde ani od vodica ani od spolujazdca skontroloval som pistky su OK otvoril ten spoj kabelaze v spokujazdcovych dverach nic zhnite tam nebolo al aj tak som ho precistil a nejde, mam skusit rozobrat spinace? Dik

Ahoj,

u mně se stalo to samé, nevím co ještě zkontrolovat, už mě napadá jenom ta černá krabička na motorku, o které se tady píše. Neví někdo kolik může tato krabičky stát, nebo jestli jde vůbec sehnat samostatně?

Díky mo za jakoukoliv radu
Renault Scenic II 1,6 16V LUXE EXPRESSION, rv. 2003

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od Rado77 » pon srp 17, 2015 15:01

matts píše:Mne prestalo na meganovi fungovat ovladanie spolujazdcovho okna uplne nejde ani od vodica ani od spolujazdca skontroloval som pistky su OK otvoril ten spoj kabelaze v spokujazdcovych dverach nic zhnite tam nebolo al aj tak som ho precistil a nejde, mam skusit rozobrat spinace? Dik
Ked nejdu tlacitka ani u vodica, ani u spolujazdca, v tlacitkach chyba nebude. Skor rozobrat tapacitr dveri a kuk omerat ci droty k motorku dostavaju stavu. Mohol sa odpalit motorcek samotny. Ked sa pri stlacenom niektorom tlacitku na konektore k motorku prud objavi, tak je odpaleny motorcek, alebo rozstrapkane a zaseknute vodiace lanko (to ale pochybujem)
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

navig
Advanced member
Příspěvky: 489
Registrován: čtv dub 17, 2008 20:49
Bydliště: Skuteč,Holice

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od navig » pon srp 17, 2015 18:58

Ahojík.....
Má někdo zkušenosti s náhradami stahování okenek,co se dají koupit na internetu???
Třeba toto

http://autodily.shoptime.cz/zbozi/20916 ... predni.htm

Zamotaly se mi lanka,která jsem už vlastoručně dělal...a navíc se mi polámaly ty plasty..přechodky mezi bovbenem a navíječem...nemohu je nikde sehnat...takže bych to už vyměnil jako komplet ale za neoriginalní.
Originální je nehorázně drahý....
Motorek mám funkční...
Nebo ví někdo,kde sehnat ty přechodky??Jsou to takové válečky nasazené na bovdenu a vsunuté přes pružinu do navíječe.
Dík
Víťa
Megane 2,1.6 16V,combi,rv2004-prodáno
Peugeot 208 1,2 60kW,rv 2015-prodáno
CLIO V Tce90,67kW,rv.2022-uplně nové, zatím spokojenost.

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od Rado77 » úte srp 25, 2015 08:20

Ja som taketo neorigo kupoval na Fiestu, a boli uplne OK. Kupoval som ich ale aj s motorcekom ako celok. Akurat mi nepasovali presne dierky na uchytenie tych vodiacich list, tak som prevrtal vo dverach plech kde bolo treba a dal vlastne srobiky s matkami. A motorcek bol este rychlejsi ako origo, takze super.
Neviem ci predavaju aj samotne tie plastove rurky ktore potrebujes - mozno smer vrakovisko napr? Tam by mohli mat aj komplet stahovacky, a pokial nebudu mat rozstrapkane lanko, mohli by aj OK fungovat, pripadne to nakombinujes s tvojimi OK dielmi... Ale neviem aka cena bude na vrakaci, ci uz fakt rovno nema zmysel kupit celu no-name stahovacku v obochode...
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

peto 1
Experienced member
Příspěvky: 938
Registrován: sob lis 27, 2010 18:18
Kontaktovat uživatele:

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od peto 1 » úte srp 25, 2015 08:41

Tu si môžeš kupiť samostatné lanká už za nejakých 12 dolárov http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=re ... r&_sacat=0
RENAULT MEGANE III 1,5 dCi Grandtour
RENAULT MEGANE II 1,4 16v 72 kW Grandtour
Obrázek

navig
Advanced member
Příspěvky: 489
Registrován: čtv dub 17, 2008 20:49
Bydliště: Skuteč,Holice

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od navig » úte srp 25, 2015 20:43

Rado77 píše:Ja som taketo neorigo kupoval na Fiestu, a boli uplne OK. Kupoval som ich ale aj s motorcekom ako celok. Akurat mi nepasovali presne dierky na uchytenie tych vodiacich list, tak som prevrtal vo dverach plech kde bolo treba a dal vlastne srobiky s matkami. A motorcek bol este rychlejsi ako origo, takze super.
Neviem ci predavaju aj samotne tie plastove rurky ktore potrebujes - mozno smer vrakovisko napr? Tam by mohli mat aj komplet stahovacky, a pokial nebudu mat rozstrapkane lanko, mohli by aj OK fungovat, pripadne to nakombinujes s tvojimi OK dielmi... Ale neviem aka cena bude na vrakaci, ci uz fakt rovno nema zmysel kupit celu no-name stahovacku v obochode...
Ahojík...
Dík za odpověď....
Boužel tě zklamu,ale samotné ty plastíky ti nikdo ze stahovačky neprodá,pouze celek.......
Co jsem volal na různá vrakoviště,tak je to dost nedostatkové zboží.......Cena od 1500kč bez motorku.
A volat k nám na vrakoviště do Holic jsem se ani neodvážil...tady mají vše mnohem dražší....použité prodavají dráž,jak nové.
Proto přemýšlím o neoriginální stahovačce....cena je poloviční.....a nová.
A po poslední opravě vím,že stahování je hrozná pakárna.....snad nejhorší oprava,jakou jsem zatím na autě dělal.
Dělal jsem to sám 2 dny....
Takže si myslím......že kupovat lanka za cenu okolo 300-500kč(děkuji Peto 1 za odkaz) s nejistým výsledkem a nadávat u toho se asi nevyplatí.
Proto mě zajímaly zkušenosti s neoriginálními stahovačkami.
Dík...Víťa
Megane 2,1.6 16V,combi,rv2004-prodáno
Peugeot 208 1,2 60kW,rv 2015-prodáno
CLIO V Tce90,67kW,rv.2022-uplně nové, zatím spokojenost.

peto 1
Experienced member
Příspěvky: 938
Registrován: sob lis 27, 2010 18:18
Kontaktovat uživatele:

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od peto 1 » úte srp 25, 2015 21:17

Robil som to 2x. Prvýkrát ma boleli prsty ešte aj na druhý den a potom mi náhodou jeden okoloiduci poradil ako a kde začať tie lanká nahadzovať a mal som to za hodinku, ale je pravda, že sme to robili dvaja. Tie prvé boli lanká z vrakáča, vydržali asi rok, dal som za ne 20€ a potom som abjavil tieto nevé na ebay-i, ktoré ma vyšli cca polovicu. Potom som to robil ešte jednému kamarátovi a to išlo ešte lepšie...
RENAULT MEGANE III 1,5 dCi Grandtour
RENAULT MEGANE II 1,4 16v 72 kW Grandtour
Obrázek

navig
Advanced member
Příspěvky: 489
Registrován: čtv dub 17, 2008 20:49
Bydliště: Skuteč,Holice

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od navig » stř srp 26, 2015 20:13

peto 1 píše:Robil som to 2x. Prvýkrát ma boleli prsty ešte aj na druhý den a potom mi náhodou jeden okoloiduci poradil ako a kde začať tie lanká nahadzovať a mal som to za hodinku, ale je pravda, že sme to robili dvaja. Tie prvé boli lanká z vrakáča, vydržali asi rok, dal som za ne 20€ a potom som abjavil tieto nevé na ebay-i, ktoré ma vyšli cca polovicu. Potom som to robil ešte jednému kamarátovi a to išlo ešte lepšie...
To zní dobře.....
A byl nějaký problém s rozměry těch lanovodů???Nebo sedly bez úprav???
A můžeš mi prosím poslad odkaz přímo na ty lanka,co jsi kupoval?????Na ebay je hodně nabídek.
Zkusím je koupit,kamarád na ebay nakupuje,tak to vezme na sebe.
A máš to samé auto,co mám já???
Dík....
Víťa
Megane 2,1.6 16V,combi,rv2004-prodáno
Peugeot 208 1,2 60kW,rv 2015-prodáno
CLIO V Tce90,67kW,rv.2022-uplně nové, zatím spokojenost.

peto 1
Experienced member
Příspěvky: 938
Registrován: sob lis 27, 2010 18:18
Kontaktovat uživatele:

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od peto 1 » stř srp 26, 2015 21:17

Auto mám to isté, ale hatch. Kupoval som od tohoto týpka, aj prvý aj druhý krát. (má tam viac ponúk a mne pukol aj ten biely plast, keď som vyberal okno) http://www.ebay.com/itm/RENAULT-Megane- ... 25aa1b2cec Tie lanká sedia presne, aj keď pri montáži človek má pocit, že sú krátke. Kladky na sťahovačkách majú malé výrezy na nábeh lanka, ktoré treba použiť, ale aj tak je to dosť natesno, ale akonáhle ho človek nahodí, tak je to OK. Je dobré ten čierny bubun, na ktorý sa lanko navýja namazať trochu vazelínou, bude to tichučké. Treba si poznačiť, ktoré lanko kam ide, lebo sa môže stať, že po zložení budú opačne nahodené a miesto sťahovanie sa budú vyťahovať a naopak...
RENAULT MEGANE III 1,5 dCi Grandtour
RENAULT MEGANE II 1,4 16v 72 kW Grandtour
Obrázek

jaros.v
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: stř kvě 27, 2009 10:23

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od jaros.v » stř pro 16, 2015 14:52

Může to být UCH? Přední okno spolujezdce OK z obou stran. Okno u řidiče na nic nereaguje. Naposled šlo stáhnout dolu, potom nic a nahoru po cca 5 minutách. Zkoušel jsem výměnu tlačítek, Temic zaslán k repasi, byl OK, vyzkoušen jiný funkční Temic a nic, motorek na přímo jede. Okno u řidiče mrtvé. Ukáže se mi to při diagnostice, kde je chyba?

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od Zefek » stř pro 16, 2015 16:05

Neukáže, okna nejdou přes jednotku. Je tam jen jeden drát, který říká, jestli to má jít vytáhnout/stáhnout, nebo ne. Ideální by bylo vyzkoušet napětí na kontaktech, nebo to celé vyhodit z auta ven a zkusit na přímo okno ovládat.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů