BRZDY - KOTOUČE, DESTIČKY, PROBLÉMY, CENY...

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vladenko
Starting member
Příspěvky: 46
Registrován: stř srp 06, 2014 11:46

Re: BRZDY - KOTOUČE, DESTIČKY, PROBLÉMY, CENY...

Příspěvek od Vladenko » pon kvě 18, 2015 22:48

Vďaka perfektné obchody veľký výber a super ceny. :)
Megane II 1,6 16V sedan Express Pack 2003 83KW K4M 760 K4M 761

robinhood
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: sob kvě 16, 2015 21:45

Re: BRZDY - KOTOUČE, DESTIČKY, PROBLÉMY, CENY...

Příspěvek od robinhood » sob kvě 23, 2015 18:09

Ahojte
Tak výmena predných kotúčov a doštičiek prebehla bez väčších problémov. Kotúče som hrubou silou vymlátil zozadu kladivom, všetko som komplet vyčistil a nahodil nové. Vyzerá to perfektne. V piatok som dal vymeniť rozvody a vodnú pumpu, už bolo načase a tak reku dnes mrknem na zadné brzdy. Auto má 120 tisíc, kupoval som ho pri 80 tisíc, tak neviem možno sú ešte pôvodné. Páči sa mi, ako je to od výroby na kotúči odliaté, že minimálna hrúbka 9mm. Tak tie moje majú 8,1 a budem ich musieť vymeniť. Momentálne nemám čas a preto som ich iba chcel zmerať ako sú na tom. Sú zodraté a budem v najbližšej dobe meniť. No zistil som že je to celé špinavé a preto som to išiel aspoń vyčistiť. Doštičky vôbec nechodili v tých nerezových plieškoch. Celé som to vyčistil a už je to OK. Ale mám problém so zatlačením brzdového valčeka. Trocha sa mi vysunul a neviem ako na to. Píšete, že otáčať a tlačiť. Stačí tlačiť a otáčať vpravo-vľavo alebo treba točiť v jednom smere? Skúsim nejakú svorku (niečo ako stolárska) a zároveň v kliešťoch aj pootáčať. No neviem, či na 2 ruky to nebude málo, keďže to ešte visí na brzdovej hadici a nie je to také komfortné. Nemáte niekto nejaký nápad na nejaký zlepšovák, prípadne doma urobený jednoduchý prípravok?
Inak s autom som maximálne spokojný, spotreba 4 l/100 km, až na tie ošúchané vnútorné plasty - madlá, volant.
Vopred vďaka za akýkoľvek nápad.

peto 1
Experienced member
Příspěvky: 938
Registrován: sob lis 27, 2010 18:18
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY - KOTOUČE, DESTIČKY, PROBLÉMY, CENY...

Příspěvek od peto 1 » sob kvě 23, 2015 21:42

Je to závit, takže musíš točiť. Ja som to tlačil hasákom a otáčal v smere hodinových ručičiek blickami, je to babračka, ale dá sa to, ale ak to má 8mm, ja by som to ešte nemenil. Keď som ja kúpil moje auto, tak kotúče mali možno 6 mm a ešte som pár mesiacov na tom jazdil. :lol:
RENAULT MEGANE III 1,5 dCi Grandtour
RENAULT MEGANE II 1,4 16v 72 kW Grandtour
Obrázek

kamilpadera
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: úte čer 30, 2015 09:37

Re: BRZDY - KOTOUČE, DESTIČKY, PROBLÉMY, CENY...

Příspěvek od kamilpadera » úte čer 30, 2015 10:04

zdravim,
chtel bych se zeptat (mozna priblbe:)),ale kdyz mam na prednich brzdicich vyrazeny logo ATE,znamena to ze musim objednat desticky brzdovy system ATE? : http://www.autodily-cardo.cz/brzdovy-sy ... megane-ii/ -budou pasovat?
A jeste jeden dotaz...budu menit taky zadni kotouce+desky,docetl jsem se ze upevnovaci sroub kotouce se ma utahovat silou 280nm.Zajimalo by me jak jde takovou silu odhadnout.Ne kazdy ma momentovy klic s takovym momentem,a kupovat ho za 6000kc,kvuli jedne vymene je zbesilost....jak ste to resili vy? nechci ho pretahnout (coz lozisku taky neprospeje) a na druhe strane nechci aby mi upadlo kolo.Stejne je to vyreseny docela divne,zadana pojistka proti povolovani a pod.Kamos na A4 to ma stejne,ale je to zajisteny zavlackou.
ps.:mozna se to tady rozebiralo,ale nejde mi otevrit ani jeden odkaz,ktere jsou na zacatku,porad to pise: nejste opravnen cist toto forum...

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: BRZDY - KOTOUČE, DESTIČKY, PROBLÉMY, CENY...

Příspěvek od Zefek » úte čer 30, 2015 10:29

Můžeš tam jakoukoliv značku, pokud to bude mít stejné rozměry. Nemusíš se omezovat jen na ATE.

280Nm znamená páku dlouhou jeden metr a na konci musí na tu páku působit závaží silou 280Nm, což je cca 28kg. Pojistka proti povolování tam samozřejmě je. Uvnitř matky je silonový kroužek, který způsobí to, že se matka nepovolí. Jinak já jsem našel utahovací moment 175Nm, dokonce jedna značka měla uvedeno i jen 110Nm. Tak je otázka, čemu věřit a jak to vlastně dotáhnout.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

kamilpadera
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: úte čer 30, 2015 09:37

Re: BRZDY - KOTOUČE, DESTIČKY, PROBLÉMY, CENY...

Příspěvek od kamilpadera » úte čer 30, 2015 11:41

[quote="Zefek"]Můžeš tam jakoukoliv značku, pokud to bude mít stejné rozměry. Nemusíš se omezovat jen na ATE.

ok,jasny...ale desticky nemam demontovany,takze nevim rozmer,dnes objednavam,a delat to budu pristi vikend,tak abych neobjednal spatne.Dle katalogu na cardo.cz jsou pouze 2 systemy: Bosch a ATE ,lisi se tvarem deskticek.
A jeste bych se rad zeptal...jak jste vyresili zamacknuti zadniho pistku,pry se musi zamackavat a zoucastne tocit.Vim,je na to spesl pripravek,ale nemate nekdo vychytavku jak by to slo s bezne dostupnym naradim :) ?

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: BRZDY - KOTOUČE, DESTIČKY, PROBLÉMY, CENY...

Příspěvek od Zefek » úte čer 30, 2015 12:05

Stolařskou svěrku a blicky.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

tata22
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: stř črc 15, 2015 09:47

Re: BRZDY - KOTOUČE, DESTIČKY, PROBLÉMY, CENY...

Příspěvek od tata22 » stř črc 15, 2015 10:02

AHOJ, zdravím všechny. Jsem tu nový. Mám Megane Grandtour, letos 9.rok. Najednou mi začalo auto při brždění dělat poměrně hlučnou ránu. Když sešlápnu pedál tak do půlky tak se ozve rána. Dost hlasitá. Problém je, že to začně dělat jen když je velké teplo. když jsem jel na chalupu cca 61 km ráno tak nic, když jsem jel druhý den zpátky a bylo 27 stupňů tak rány byla hodně velké. Ale né úplně vždy ale hodně často. Ráno jsem jel do servisu a žádné rány se neozývaly. V servisu usoudili, že jsou vymlácené čepy na jedné straně na předním kole. Zaplatil jsem odjel, auto bylo v pohodě, dojel zase na chalupu a v pohodě. Zpáteční cesta opět ve vedru byla zase utrpení . rány jak z děla, až jsem se bál brzdit. V pondělí ráno zase nic. Pojedu znova do servisu ale říkají, že tohle se těžko hledá a odstraňuje. Máte někdo nějakou myšlenku co by to mohlo být ? Začalo to zničehonic v těch vedrech. odkud rány přicházejí nedokážu posoudit ale spíš mi to připadá, že zezadu ale nevím. Jina na jízdních vlastnostech nic poznat není, při přejíždění nerovností se nic neozývá, opravdu jen při brždění a jen občas..

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: BRZDY - KOTOUČE, DESTIČKY, PROBLÉMY, CENY...

Příspěvek od Rado77 » stř črc 15, 2015 15:56

Mal som podobny problem este na starej Fieste, a robil to 1 zo silentblokov motora. Pri brzdeni sa agregat naklonil dopredu a o volaco treskol...tak skus kuk silentbloky motora, ale samozrejme aj stav prednych brzd, ak ide rana vzdy spredu...
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

tata22
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: stř črc 15, 2015 09:47

Re: BRZDY - KOTOUČE, DESTIČKY, PROBLÉMY, CENY...

Příspěvek od tata22 » čtv črc 16, 2015 08:16

No, těžko říci odkud jde ta rána, ono se to rozléhá po celé karoserii. Silentblok bylo první co v servisu technika napadlo ale tvrdili, že to zkontrolovali a vše o.k.

malakaiCZE
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: stř črc 29, 2015 16:58

Re: BRZDY - KOTOUČE, DESTIČKY, PROBLÉMY, CENY...

Příspěvek od malakaiCZE » stř črc 29, 2015 17:02

Dobrý den, prosím Vás o radu.
Mám Renault Megane, rok výroby 2011. Měl jsem u známého automechanika auto s tím, že mám problémy s ruční brzdou, nefunguje úplně, myslel jsem že se jenom dotáhne lanko. On mi řekl, že mám zadní brzdové kotouče špatné, což mě vyděsilo, protože když bylo auto na servisce v aut. servisu, nikdo mi nic neřekl. Dá se nějak uplatňovat reklamace, případně žádost o opravu (vozidlo je v záruce), případně jak to udělat, na co nezapomenout, co jim říct a podobně. Díky za rady, autům opravdu nerozumím

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: BRZDY - KOTOUČE, DESTIČKY, PROBLÉMY, CENY...

Příspěvek od Zefek » stř črc 29, 2015 17:41

S tím se nedá udělat nic. Nevezmou to ani ne reklamaci, protože brzdy podléhají běžnému opotřebení. Pokud ti v renaultu neřekli nic, tak buď tu prohlídku odflákli, i když záleží na jaké service jsi byl a nebo dle nájezdu usoudili, že to ještě do další servisky vydrží. Rozhodně bych nepanikařil :)
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

malakaiCZE
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: stř črc 29, 2015 16:58

Re: BRZDY - KOTOUČE, DESTIČKY, PROBLÉMY, CENY...

Příspěvek od malakaiCZE » stř črc 29, 2015 20:27

Mě právě ten automechanik říkal že to vůbec není opotřebné rovnoměrně, jsou v tom rýhy. Taky říkal že si zřejmě mysleli že to ještě vydrží a že se na to vykašlali...

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: BRZDY - KOTOUČE, DESTIČKY, PROBLÉMY, CENY...

Příspěvek od Rado77 » čtv črc 30, 2015 09:55

Tak ryhy na zadnych kotucoch su bezna vec, staci ked si popozeras ine auta co maju elektrony kde vidis zadny kotuc. Zadnym kotucom staci 1mm zodratie a uz su na limite povolenej hrubky.
Co sa ale tyka zaruky a slabej ucinnosti rucnej brzdy, tam by to mozno mohlo ist na zaruku nie? Ma to predsa samostav, a ak je ten nahodou pokazeny, tak podla mna by to na zaruku mohli spravit. Jasne ze kotuce/platnicky su spotrebak, tam sa zaruka nevztahuje. Ale na mechanizmus rucnej by mohla. Treba sa aspon popytat.
Osobne si myslim , ze aj keby bol kotuc zodraty aj na hranicu zivotnosti (t.j. ten 1 mm), vdaka samostavu by rucna mala zaberat rovnako silno, ako keby bolo auto nove. Hrubka kotuca by na to nemala mat vplyv. Preto by som skusil ten autorizak, nech na zaruku preveria tie samostavy. Im sa do toho samozrejme nebude chciet, neni to robota na 5 minut...ale ked prijimaci technik pri odovzdavani vozidla fakt usudi, ze rucna zabera slabo, mohol by to na zaruku prijat
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: BRZDY - KOTOUČE, DESTIČKY, PROBLÉMY, CENY...

Příspěvek od Zefek » čtv črc 30, 2015 10:03

Nové kotouče jsou 8mm, ne? Měl jsem kotouč 6,5mm :D A na válcích bylo vidět, že to nebrzdí jak má. I na pedálu byla zadní brzda slabší. Brzdilo to max. 1kN a mělo to brzdit jednou tolik.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

perfe11
Junior member
Příspěvky: 201
Registrován: pát dub 13, 2012 07:34

Re: BRZDY - KOTOUČE, DESTIČKY, PROBLÉMY, CENY...

Příspěvek od perfe11 » pon led 11, 2016 20:58

Caute. Mam taky problem
Rano vstanem sadnem do auta, prva krizovatka, slapnem na brzdu a nebrzdi.
Tlacim pedal tvrdy a ucinok slaby. Po dalsich dvoch brzdeniach to uz fungovalo.
Hovorim ze asi zamrznute boli.

No a dva dni plusove stupne a to iste. Rano aj poobede z roboty.
Vobec nechapem cim to je.lebo ked to zacne brzdit fak to uz brzdi super ako stale.
Renault Megane II Sedan 1.9 DCI 88kw/120 koni r.v. 2003

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: BRZDY - KOTOUČE, DESTIČKY, PROBLÉMY, CENY...

Příspěvek od Zefek » pon led 11, 2016 21:04

Jestli je tvrdý pedál a účinek žádný, tak je problém na posilovači asi. Zkontroluj, jestli je dobře připojený na vývěvu. Nebo může být vada i ve vývěvě.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

perfe11
Junior member
Příspěvky: 201
Registrován: pát dub 13, 2012 07:34

Re: BRZDY - KOTOUČE, DESTIČKY, PROBLÉMY, CENY...

Příspěvek od perfe11 » pon led 11, 2016 21:16

Co je vyveve?
No vsak to ze tlacim pedal tvrdy ale nebrzdi a po 3-4 prebrzdeni uz ide ako hodinky.
Ono to brzdi ako keby bez motora.
Renault Megane II Sedan 1.9 DCI 88kw/120 koni r.v. 2003

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: BRZDY - KOTOUČE, DESTIČKY, PROBLÉMY, CENY...

Příspěvek od Rado77 » úte led 12, 2016 08:18

Skus aj test posilovaca brzd - rano naslap brzdovy pedal par krat az ztvrdne, drz ho stlaceny a nastartuj - pedal by mal zliezt o par centimetrov dole. Ak nezlezie, v posiku nie je spravny podtlak - kontrola tesnosti hadice k posilovacu. Ono ked uz clovek kuka na brzdy, je dobre pozriet cely brzdovy system, ocistit vodiace pliesky dosticiek a maznut ich ziaruvzdornou vazelinou. Je to dost roboty, ale aspon dokazes vylucit dalsie brzdove komponenty
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

perfe11
Junior member
Příspěvky: 201
Registrován: pát dub 13, 2012 07:34

Re: BRZDY - KOTOUČE, DESTIČKY, PROBLÉMY, CENY...

Příspěvek od perfe11 » úte led 12, 2016 08:38

Rado77 píše:Skus aj test posilovaca brzd - rano naslap brzdovy pedal par krat az ztvrdne, drz ho stlaceny a nastartuj - pedal by mal zliezt o par centimetrov dole. Ak nezlezie, v posiku nie je spravny podtlak - kontrola tesnosti hadice k posilovacu. Ono ked uz clovek kuka na brzdy, je dobre pozriet cely brzdovy system, ocistit vodiace pliesky dosticiek a maznut ich ziaruvzdornou vazelinou. Je to dost roboty, ale aspon dokazes vylucit dalsie brzdove komponenty
No ja som menil zadne brzdy komplet vsetko premazal vsetko slapalo ako ma. Predne boli nanovo robene predtym ako som ho kupil ale tie mam v plane pozriet a smaozrejme aj zadne.
Dnes rano konecne neprsalo ani nesnezilo a bolo sucho. Kontorloval som nadobku s kvapalinou hladina sedi.
Pozrel som kotuce kompletne zhrdzavene po vcerajsom dazdi.
Skusil som poedal bez motora tka stvrdol. Nastartoval som a ked som sa pohol tak brzdilo ako ma. Hm.... Po praci skusim zase len nastartovat a ist.
Ma napadlo ci to nebolo aj hrdzou na kotucoch v kombinacii lad alebo voda. No uvidime dnes poobede. Slnko svieti je sucho takze som zvedavy.
Dam vecer vediet


A kde najdem hadicu k posilovacu ? Staci dat kryt motora dole a kuk?

Dakujem
Renault Megane II Sedan 1.9 DCI 88kw/120 koni r.v. 2003

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: BRZDY - KOTOUČE, DESTIČKY, PROBLÉMY, CENY...

Příspěvek od Rado77 » úte led 12, 2016 15:16

Hadica ide zo sacieho potrubia do posilovaca, kryt myslim ani netreba dole davat. Ako staru mas brzdovku? Bol niekedy aj komplet odvzdusneny system? Lebo ak nebol tak v hadiciach k brzdam moze byt uz tak stara (povodna 2003) brzdovka, ze je to vlastne akoby uz voda, a ta tam mrzne. Urcite by som odvzdusnil cely system, ak si si nebol isty ze to robene bolo ;-) A bude pokoj ;-)
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

perfe11
Junior member
Příspěvky: 201
Registrován: pát dub 13, 2012 07:34

Re: BRZDY - KOTOUČE, DESTIČKY, PROBLÉMY, CENY...

Příspěvek od perfe11 » úte led 12, 2016 20:41

Rado77 píše:Hadica ide zo sacieho potrubia do posilovaca, kryt myslim ani netreba dole davat. Ako staru mas brzdovku? Bol niekedy aj komplet odvzdusneny system? Lebo ak nebol tak v hadiciach k brzdam moze byt uz tak stara (povodna 2003) brzdovka, ze je to vlastne akoby uz voda, a ta tam mrzne. Urcite by som odvzdusnil cely system, ak si si nebol isty ze to robene bolo ;-) A bude pokoj ;-)
No to som dal hneď vymeniť za komplet novú brzdovou a v lete to bolo este poriadne odvzdušnené čiže zase nová brzdovka v obehu :)

No a môj problem dnes uz nebol. Z prace som si sadol a vsetko ako hodinky.
Takze mam pocit ze to bolo zhrzdavením. Spravil som 600km po čerstvo posolenych cestách a potom auto stalo.

Dnes poobede som šiel hneď do ručnej autoumyvárky a poriadne som vsetko vystriekal.
Som zvedavý ako to bude ked najbližšie pôjdem autom.
Samozrejme dam vediet.
Renault Megane II Sedan 1.9 DCI 88kw/120 koni r.v. 2003

perfe11
Junior member
Příspěvky: 201
Registrován: pát dub 13, 2012 07:34

Re: BRZDY - KOTOUČE, DESTIČKY, PROBLÉMY, CENY...

Příspěvek od perfe11 » pát led 15, 2016 21:18

Takze dnes po dlhšom case som šiel autom a vsetko funguje fantasticky.
Takze to bolo na tej sólo z diaľnice.
Ale tomu nechápem co to za humus začínajú používať .
Take nieco sa mi este nestalo
Renault Megane II Sedan 1.9 DCI 88kw/120 koni r.v. 2003

Sintom
Starting member
Příspěvky: 34
Registrován: pát dub 10, 2015 10:12

Re: BRZDY - KOTOUČE, DESTIČKY, PROBLÉMY, CENY...

Příspěvek od Sintom » čtv úno 25, 2016 15:32

Brzdy Zadní - Ruční brzda

Ahoj, chci se zeptat, zda pomůže jen nějaké vyčistění, nebo to bude na kompletní výměnu zadních brzd.

Brzdy jako takové brzdí dobře při couvání z kopce šlápnu na brzdu a cítím jak se to zhoupne a krásně to brzdí. Kotouče i desky v pořádku.

Bohužel ručka je jakoby pořád zaseklá a to právě v převodu do brzd. Vždy stačí ten váleček prostříkat WD rozcvičit kleštěma a zase to jde ale třeba měsíc, nejdřív to dělala jedna teď to dělaj obě. zajímavé je, že se to vždy sekne jakoby v poloze zabržděno, tedy ručka nahoře, ale přitom to téměř nebrzdí

Je nějaká rada či postup, či setkal se stímhle někdo ? nevím jestli je lepší jít cestou rozebrání a nějaké čistění ( nemám rampu jen na ulici na heveru) Nebo rovnou koupit celé brzdiče nové ? Nebo to zkouknout na vrakáči a ty co se budou hýbat prostě vyměnít. nějaká zkušenost, praxe, cena ? děkuji
Tom Renault MeganeII 2.0 benzin poface 2006, jezdím za 7,5 litru :)
Dodělaný tempomet, HF bluetooth, USB převodník,

milan.maly
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: stř kvě 26, 2010 09:28

Re: BRZDY - KOTOUČE, DESTIČKY, PROBLÉMY, CENY...

Příspěvek od milan.maly » pon úno 29, 2016 12:58

Ahoj, mal som ten isty problem. Po rozhybani sa rucna brzda vracala cca mesiac a potom to znova zahrdzavelo.

Mrkni na prispevok v tejto teme http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.p ... 7#p1050738, kde vlozil uzivatel aj fotky z precistenia zadneho brzdica http://imgur.com/a/cMhj7.

Ja osobne som to nakoniec vymenil za novy brzdovy strmen a je klud. Novy strmen som kupoval tu http://katalog.haspa.cz/index.php?main_ ... 1001280003. Stary som rozobral a oska cez brzdic, ktoru ovlada rucna brzda, bola hrdzava podobne ako na fotkach vyssie.

Casom asi vymenim aj druhu stranu - tam sa rucna brzda sice vracia, ale po otestovani sumernosti brzd na snehu a lade brzdi stary strmen o nieco horsie ako ten novy.
Renault Megane II Grandtour 1,5dCi 74kW/101k, r.v.: 01/2005 http://moje.auto.cz/Master13/megane.html
Renault Laguna III Grandtour 4-Control 2.0dCi 127kW/175k, r.v. 10/2013
V občasnej údržbe:
Renault Thalia 1,4 16V 72kW/98k, r.v.: 2001
Renault Fluence Privilege 1,6 16V 81kW/110k, r.v.: 2010
Renault Fluence Technofeel 1,6 16V 110k, r.v.: 2012
Renault Megane III Grandtour 1,6 16V 110k, r.v.: 2012

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů