VÝMĚNA H7

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Výměna H7

Příspěvek od Rado77 » pon pro 17, 2012 15:21

Prostě někam... :D Hledej, hledej... :D
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

pedrous
Junior member
Příspěvky: 166
Registrován: pon dub 26, 2010 20:37
Bydliště: Praha

Re: VÝMĚNA H7

Příspěvek od pedrous » úte úno 12, 2013 08:57

Mám dotaz jak mám vyměnit parkovacku u pravého predniho světla po face.At tahem nebo otáčením nejsem schopen žárovku vyndat.Diky za info
Megane II Grandtour Sportway 1,5 dCi 78 kW 2008
najeto 82500 Km
14.3.2015 Výměna ojničních ložisek při 82500km
K 30.7.2019 stav tachometru 141 000km

motorol
Junior member
Příspěvky: 207
Registrován: sob bře 06, 2010 08:26

Re: VÝMĚNA H7

Příspěvek od motorol » úte úno 12, 2013 10:52

Vyndat odkud? Ze světla nebo z objímky? Tušim, že ve světle s tim jde jak točit tak tahat, ale je to jen zamáčknutý, problém sem s tim neměl. Z objímky to jde hůř - je to jen tahem - doporučení nemám žádné - moc se k tomu nemůže a není za co chytnout, zkusil bych na žárovku namotat izolepu, aby se vytvořilo něco co drží a za co se dá chytnout a poté vytáhnul.... Hodně štěstí.
Megane II sedan r.v. 06 - prodáno
Megane kabriolet

Staník
Junior member
Příspěvky: 121
Registrován: stř říj 08, 2008 12:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: VÝMĚNA H7

Příspěvek od Staník » stř úno 13, 2013 17:32

Tak jsem se 4,5 letech provozu a 190 tis. najetých km dostal do stadia, kdy pro nevyhovující svítivost dávám na Megana nové přední světlomety.
Ke konci loňského roku se mi zdálo, že auto svítí nějak málo. Při bližším zkoumání jsem si všiml, že jsou v obou lampách zakalené čočky...jakoby zakouřené. :rocker: Zkusil jsem tam před cca 2 měsící dát žárovky Philips night guide za 300Kč/ks.
Situace se zlepšila, auto svítilo lépe...až do včerejška. Jedna lampa opět nesvítila, tak jsem byl naštvanej jak málo ty Philipsy vydrží...Při dnešní výměně se zjistilo, že žárovka vyhořela zezadu (od kontaktů), seškvařila konektor a ožehla ten plastový šroubovací deklík zezadu svěrlometu. Teď není zakouřená jen čočka, ale celá lampa...tzn. vyměna. Takže za mě: Philips night guide ROZHODNĚ NEKUPOVAT!

P.S.: Jen pro info: origo Valeo světlomet vyjde na 2800 bez DPH...čekal jsem, že to bude horší.
Megane II grandtour 2008, 1,5 dCi - 78kW => 94kW, 6st.,

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: VÝMĚNA H7

Příspěvek od Zefek » stř úno 13, 2013 18:00

Hm, typická závada. Zdá se, že na to trpí i pofacelift.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
jizat
Starting member
Příspěvky: 42
Registrován: pát bře 04, 2011 06:25
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: VÝMĚNA H7

Příspěvek od jizat » úte bře 19, 2013 21:19

jato neřešim ja nedam ani zzjedné strany ruku ani zmotoruuu :-D
Renault Megane II Grandtour Luxe Dynamique 2.0l 16V

Uživatelský avatar
jozefr
Advanced member
Příspěvky: 346
Registrován: úte led 26, 2010 10:23
Bydliště: Kosice, Slovensko

Re: VÝMĚNA H7

Příspěvek od jozefr » čtv bře 21, 2013 21:54

Prednedavnom som menil parkovacky v svojom Megane a prisiel som k celkom zaujimavemu poznatku. Vzhladom na to ze vymenu H7 mam uz bez problemov zmaknutu pustil som sa do parkovaciek. Ale na pravej strane nechcela vyliezt von casom sa to podarilo ale popritom som si vsimol ze mi viac vyhovovalo vytocit kolesa opacne ako zvycajne. To znamena ak som menil ziarovku na pravej strane tak som vytocil volant uplne doprava a rovnako aj na lavej strane = volantom dolava. To ze bolo koleso vytocene viac ku mne mi vobec nevadilo, co bolo lepsie ze diera cez ktoru sa menia bola daleko pristupnejsia.
Renault Megane II Grandtour 1.5dci 78kW 6st man., chip 89kW/301NM. Obrázek

soptik
Experienced member
Příspěvky: 693
Registrován: pon bře 04, 2013 22:14

Re: VÝMĚNA H7

Příspěvek od soptik » pát bře 22, 2013 08:41

Já parkovačky a dálkový dělám vrchem od motoru, z podběhu měním jen potkavací - H7. Levá strana málo místa jde to, vpravo pohoda místa habakuk. Jinak už vím proč Rencek dělá přední blatníky z plastu, aby mechanik měnící žárovky nenachladl. Tím jak se z blatníkem mazlíme líčko na líčko, prohlubujeme náš vztah vůz - majitel. :D
Megane II 1.6 16V r.v.2009

romcos
Advanced member
Příspěvky: 272
Registrován: stř kvě 20, 2009 14:27
Bydliště: Bratislava

Re: VÝMĚNA H7

Příspěvek od romcos » ned bře 31, 2013 12:24

soptik píše:Já parkovačky a dálkový dělám vrchem od motoru, z podběhu měním jen potkavací - H7. Levá strana málo místa jde to, vpravo pohoda místa habakuk. Jinak už vím proč Rencek dělá přední blatníky z plastu, aby mechanik měnící žárovky nenachladl. Tím jak se z blatníkem mazlíme líčko na líčko, prohlubujeme náš vztah vůz - majitel. :D
Presne tak.
Parkovačky sa veľmi ľahko menia zvrchu od motoru.
Vľavo len vytiahnuť hadicu na plnenie ostrekovačov a dať preč kryt z motoru.
Vpravo pri baterke to ide v pohode, dokonca aj H7.
Ľavá ide ľahko len cez koleso. A tiež sa mi stalo pred týždňom, že som zistil uškvarený konektor.
Ak náhodou budete meniť H7, tak záriveň treba prestreknúť kontakty sprejom Kontakt na slaboprúdové spoje. Inak sa stane, že vám to bude chytať oblúk, kvôli bordelu na kontaktoch a bude sa celá objímka znovu zahrievať, čo má za následok zničenie kontaktov na žiarovke.... a potom aj zadymenie čočiek.
Renault Megane II Grandtour, 1,5dCi 78kW, 2006
Obrázek

Uživatelský avatar
jizat
Starting member
Příspěvky: 42
Registrován: pát bře 04, 2011 06:25
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: VÝMĚNA H7

Příspěvek od jizat » čtv dub 25, 2013 01:21

jozefr píše:Prednedavnom som menil parkovacky v svojom Megane a prisiel som k celkom zaujimavemu poznatku. Vzhladom na to ze vymenu H7 mam uz bez problemov zmaknutu pustil som sa do parkovaciek. Ale na pravej strane nechcela vyliezt von casom sa to podarilo ale popritom som si vsimol ze mi viac vyhovovalo vytocit kolesa opacne ako zvycajne. To znamena ak som menil ziarovku na pravej strane tak som vytocil volant uplne doprava a rovnako aj na lavej strane = volantom dolava. To ze bolo koleso vytocene viac ku mne mi vobec nevadilo, co bolo lepsie ze diera cez ktoru sa menia bola daleko pristupnejsia.

nebo sundat kolo :D :) :roll: :lol:
Renault Megane II Grandtour Luxe Dynamique 2.0l 16V

Uživatelský avatar
jozefr
Advanced member
Příspěvky: 346
Registrován: úte led 26, 2010 10:23
Bydliště: Kosice, Slovensko

Re: VÝMĚNA H7

Příspěvek od jozefr » úte dub 30, 2013 16:58

nie vobec to nieje potrebne...
Renault Megane II Grandtour 1.5dci 78kW 6st man., chip 89kW/301NM. Obrázek

P17
Junior member
Příspěvky: 102
Registrován: pát črc 11, 2008 23:22

Re: VÝMĚNA H7

Příspěvek od P17 » sob čer 08, 2013 07:45

Ahoj, mám Megana II sedan (2009) a jako asi po 100x u tohoto auta jsem šel vyměnit žárovku. Bohužel konektor byl celý seškvařený a žárovka také. Nemá někdo nějaké zkušenosti proč to vzniklo a případně jak to opravit. Přístup tam je na nic, takže předpokládám sundat masku, sehnat konektor a znova ho asi přiletovat. Děkuji za rady.
Ahoj

romcos
Advanced member
Příspěvky: 272
Registrován: stř kvě 20, 2009 14:27
Bydliště: Bratislava

Re: VÝMĚNA H7

Příspěvek od romcos » sob čer 08, 2013 08:32

Čauko,
nedávno som menil ten konektor, lebo sa mi tiež uškvaril a čo je horšie, tak mi trochu zadymil aj číri plast....
Pájkovať som to nechcel, lebo sa tam nedostanem bez vytiahnutia svetla, tak som použil čokoládky.
Konektor som zohnal na vrakovisku, ale dá sa kúpiť aj v www.gme.sk.
Ak to chceš spravit kvalitne, tak pozri fórum, je tu foto návod ako zhodiť predný nárazník a následne svetlomet.
Ja to to urobil narýchlo, lebo som musel na STK:-) i keď čokoládka vydrží dlho.
Renault Megane II Grandtour, 1,5dCi 78kW, 2006
Obrázek

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: VÝMĚNA H7

Příspěvek od Zefek » ned čer 09, 2013 23:06

Nevím jaký je tam konektor, u Scénicu je jiný než na Mégane, ale já jsem ten plast dal pryč, napružil jsem kontakty ve stávajících kontaktech a připojil to přímo na žárovku bez toho plastu.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

romcos
Advanced member
Příspěvky: 272
Registrován: stř kvě 20, 2009 14:27
Bydliště: Bratislava

Re: VÝMĚNA H7

Příspěvek od romcos » pon čer 10, 2013 08:38

To by som neriskoval :) ja som mal aj tie kontakty zhorene, cize nedrzali a riskuje skrat pri uvolneni zo ziarovky. Je to klasicky H7 konektor odkial ide aj vodic na parkovacku.
Renault Megane II Grandtour, 1,5dCi 78kW, 2006
Obrázek

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: VÝMĚNA H7

Příspěvek od Zefek » pon čer 10, 2013 09:41

Ze žárovky se to neuvolní, dost jsem to stáhl kombinačkama.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

jémák
Starting member
Příspěvky: 38
Registrován: sob črc 31, 2010 12:26

Re: VÝMĚNA H7

Příspěvek od jémák » úte črc 02, 2013 20:48

Ahoj, jsme vlastníkem auta Renault Megane II. 1,6 16V rv 12/2007 combi a chtěl bych vás o něco poprosit - nemáte někdo (neudělal byste pro mě) fotku předních světel ze zadu? je to tedy kvůli výměně žárovky - zkoušel jsem to několikrát, ale nikdy jsem ji nevyndal - proto by mi moc pomohlo, kdybych přesně viděl, jak to tam vypadá. Předem děkuji :wink:

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: VÝMĚNA H7

Příspěvek od Zefek » úte črc 02, 2013 21:50

Záleží, jestli máš čočku, nebo jaké je tam uchycení žárovky. Je toho víc druhů.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

jémák
Starting member
Příspěvky: 38
Registrován: sob črc 31, 2010 12:26

Re: VÝMĚNA H7

Příspěvek od jémák » stř črc 03, 2013 13:27

čočku tam mám, ale s tím uchycením žárovnky právě nevím - pružinky tam nejsou, je tam jen nějako zastrčená a já právě nevím, jak ji dostat ven. Četl jsem zde mnoho návodů, jak ji vyndat, ale žádný mi nepomohl, tak jsem si myslel, že kdybych to viděl, udělal bych si dle toho obrázek.. :wink:

Uživatelský avatar
DarkElf81
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: pát kvě 17, 2013 09:34
Bydliště: ŽILINA

Re: VÝMĚNA H7

Příspěvek od DarkElf81 » čtv črc 04, 2013 09:30

Včera som menil aj ja žiarovku H7.
Môj postup bol nasledovný: najprv som dal dolu krytku pri kolese (menil som na strane vodiča). Koleso som mal vytočené doprava. Potom sle dole krytka svetla a kupodivu som vytiahol konektor so žiarovkou spolu a celkom ľahko. Ale potom dostať ten konektor zo žarovky bola pekná divočina. Žiarovku som uplne rozfranforcoval a zostali len tie kontakty v konektore a potom tie pomocov kombinačiek som vybral. Potom už len som nastriekal sprejom na kontakty, dal do svelta novú H7 (len som ju tam zastrčil a zaklapala v tom držiaku - treba dať pozor na ten výrez), ale aj tak systém strašný. Potom konektor zastrčiť, naspäť krytky a svetielko svieti. Inak špinavý som bol jak prasa a ruka tiež bolí pekne z toho. Ale mám ušetrené 20 € na pivko.
Renault Megane II GT 1,5 dCi, 76 kW, r.v.2008

Uživatelský avatar
Jean ViC
Člen RCČR
Příspěvky: 2075
Registrován: úte úno 22, 2005 19:09

Re: Výměna H7

Příspěvek od Jean ViC » čtv črc 04, 2013 10:24

adtcomp píše:Ahoj, tak se můžu pochlubit se zkušeností s OSRAM Night Breaker plus. Jak jsem psal už dřív, dal jsem je do auta s těma kabelama na Fabie. První praskla po 8 mi měsících, druhá týden na to. Jak tu někdo psal, že OSRAM dává rok záruku, tak jsem to šel reklamovat. Kupoval jsem je v AutoKelly, tak jsem je odvezl, dostal papír a měsíc čekal. Po měsíci jsem se zajel optat a nebudu vás napínat .......... vrátili mi peníze, takže ta roční záruka platí. V souvislosti s tímhle bych chtěl ale napsat ještě jednu věc. Jak odešly, dal jsem místo nich žárovky co stojí 69 Kč za kus ( byly to ty, co jsem vyndal před OSRAMkama ) a bohužel mám pocit, že není při svícení rozdíl. Docela mi to připadá, že když jsem tam OSRAMky dal, ten rozdíl ve svícení jsem si jen vsugeroval nejspíš cenovkou, nebyl rozdíl před tím, ani teď. Takže bych řekl, že docela placebo :-( . Jinak auto 3 roky starý, světla v bezva stavu.
noo to je zajimava informace... ze bych to taky zkusil jestli i v roce 2013 reklamujou zarovky i kdyz maji snizenou trvanlivost :)
sice pocatecni investice trochu drazsi ale kdyz mi do pul roka penizky vrati :) a ja bych si rovnou koupil dalsi :D
teoreticky takhle stale dokola :)
CLIO IV GT 120 EDC Grandtour 2016 Obrázek
Prodano: CLIO III 1.2 TCe 74kW 20th Anniversary 3dv. Glacier White 2010 Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 16V 55kW Authentique 2001 5dv. Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 8V 43kW VAN 2000 Obrázek

adtcomp
Starting member
Příspěvky: 35
Registrován: stř úno 22, 2012 04:11

Re: Výměna H7

Příspěvek od adtcomp » čtv črc 04, 2013 16:39

Jean ViC píše:
adtcomp píše:Ahoj, tak se můžu pochlubit se zkušeností s OSRAM Night Breaker plus. Jak jsem psal už dřív, dal jsem je do auta s těma kabelama na Fabie. První praskla po 8 mi měsících, druhá týden na to. Jak tu někdo psal, že OSRAM dává rok záruku, tak jsem to šel reklamovat. Kupoval jsem je v AutoKelly, tak jsem je odvezl, dostal papír a měsíc čekal. Po měsíci jsem se zajel optat a nebudu vás napínat .......... vrátili mi peníze, takže ta roční záruka platí. V souvislosti s tímhle bych chtěl ale napsat ještě jednu věc. Jak odešly, dal jsem místo nich žárovky co stojí 69 Kč za kus ( byly to ty, co jsem vyndal před OSRAMkama ) a bohužel mám pocit, že není při svícení rozdíl. Docela mi to připadá, že když jsem tam OSRAMky dal, ten rozdíl ve svícení jsem si jen vsugeroval nejspíš cenovkou, nebyl rozdíl před tím, ani teď. Takže bych řekl, že docela placebo :-( . Jinak auto 3 roky starý, světla v bezva stavu.
noo to je zajimava informace... ze bych to taky zkusil jestli i v roce 2013 reklamujou zarovky i kdyz maji snizenou trvanlivost :)
sice pocatecni investice trochu drazsi ale kdyz mi do pul roka penizky vrati :) a ja bych si rovnou koupil dalsi :D
teoreticky takhle stale dokola :)
Jen se modli, aby ti nevydržely dýl jak rok :-)) .
Renault Mégane Grandtour II 2009 1,4 16v LPG po 143000 km vrácen na protiúčet

Renault Clio Grandtour IV 2017 TCe 90 vrácen na protiúčet
Renault Captur 2017 TCe90 vrácen na protiúčet

Renault Mégane grandtour IV 2019 TCe 140
Renault Captur 2023 TCe140

jémák
Starting member
Příspěvky: 38
Registrován: sob črc 31, 2010 12:26

Re: VÝMĚNA H7

Příspěvek od jémák » pát črc 05, 2013 12:21

já se k té žárovce dostanu, rukou i kleštičkama, problém ale je v tom, že nejde ven - mechanik na to již přišel, ale jezdit k němu pokaždé, co mi praskne žárovka, se mi nechce. Proto kdyby byla fotka vyndaného světla zezadu, mohl bych si alespoň trošku udělat obrázek o tom, co a jak. Zkoušel jsem to i fotit mobilem, fotka ale nedopadla dobře - vše osvícené.

Zkrátka kdyby zrovna měl někdo světla vyndaná a udělal jednu dvě fotky, bylo by to super (anebo by věděl, kde na internetu nějaká taková je) - já to zkoušel hledat všude možně, s těmi přítlačnými "pérkami" jsem našel, to je ale bohužel ten druhý typ.. :cry:

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: VÝMĚNA H7

Příspěvek od Zefek » pát črc 05, 2013 12:23

Typů je několik - jedna má klasické pérka, druhá má konektor, který se celý otočí do strany a tím se uvolní a konektor se vytáhne i se žárovkou a třetí má nějaké pružné plíšky, které tu žárovku drží a ty se musí nějak odjistit.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

jémák
Starting member
Příspěvky: 38
Registrován: sob črc 31, 2010 12:26

Re: VÝMĚNA H7

Příspěvek od jémák » pát črc 05, 2013 13:11

já právě nevím, zda ten druhý či třetí způsob. Ono jak jsem psal - na žárovku došáhnu, ale nevím jak ji dostat ven, podle pohmatu nejsem o nic chytřejší.

jestli to pomůže, mám toto auto:

Obrázek

z inzerátů co jsem našel: http://www.sauto.cz/osobni/detail/renau ... oFrom=list

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů