VÝMĚNA H7

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Staník
Junior member
Příspěvky: 121
Registrován: stř říj 08, 2008 12:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

VÝMĚNA H7

Příspěvek od Staník » čtv lis 27, 2008 08:07

Může mi někdo prosím vás říct, jak se s má s žárovkou zakroutit, popř.co na té patici uvolnit a kde to najdu. Takovou tu jisticí pružinku, jako byla třeba na Fábii tam nemám! Už dlouho jsem se nenasr.. páč sem se totálně zasvinil a to včetně hlavy jak jsem ji cpal do podběhu a čučel do te díry a nic jsem nevyřešil :oops: . Díky za každou rozumnou radu.
P.S.: Nevím jestli se uchycení žárovky v různých lampách liší, každopádně já mám tu s čočkou. :roll:
Megane II grandtour 2008, 1,5 dCi - 78kW => 94kW, 6st.,

JV
Advanced member
Příspěvky: 320
Registrován: stř dub 02, 2008 12:31
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV » čtv lis 27, 2008 11:04

Nic se neodjistuje drzi tam jen asi tremi prozinkymy se kteryma se nic nedela proste jen vemes za tu zarovku a vyndas ji a pak zase zacvaknes. Pri nandavani zpet dej bacha musis ji dat tim zobackem na patici zarovky spravne do priruby svetla.
Dela se to oboji leppe ze zhora od motoroveho prostoru, kdyz zacnes pravou ce smeru jizdy tak tam je na to u celkem vydet s levou stranou je to o neco horsi,ale i kolem baterky se tam da s malou rukou v pohode dostat.
H1 v dalkovych maji pruzinku tak pozor na to.

Uživatelský avatar
kmarty
Člen RCČR
Příspěvky: 2541
Registrován: pon led 24, 2005 10:28
Bydliště: Praha

Příspěvek od kmarty » čtv lis 27, 2008 11:18

Tu pruzinku ma i H7 v potkavackach.
MEGΛNE GrandTour 2005 - 1.6 automat
(dokud nepujde zakazat zobrazovani temat od uzivatele "RSS Express", tak tu budu jen hooodne zridka. Pokud vubec)

JV
Advanced member
Příspěvky: 320
Registrován: stř dub 02, 2008 12:31
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV » čtv lis 27, 2008 11:35

Nema menil jsem oboje minulej tejden...

Uživatelský avatar
kmarty
Člen RCČR
Příspěvky: 2541
Registrován: pon led 24, 2005 10:28
Bydliště: Praha

Příspěvek od kmarty » čtv lis 27, 2008 12:14

Aha, Stanik pise "s cockou" :-/
No, u pofaceliftovyho modelu se to muze lisit.

Predfaceliftovej (model 2003) to ma takto:
Obrázek Obrázek
(BTW. Fotit to je horsi nez ty zarovky menit :-) )
MEGΛNE GrandTour 2005 - 1.6 automat
(dokud nepujde zakazat zobrazovani temat od uzivatele "RSS Express", tak tu budu jen hooodne zridka. Pokud vubec)

Staník
Junior member
Příspěvky: 121
Registrován: stř říj 08, 2008 12:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Staník » čtv lis 27, 2008 12:43

kmarty píše:Aha, Stanik pise "s cockou" :-/
No, u pofaceliftovyho modelu se to muze lisit.

Predfaceliftovej (model 2003) to ma takto:
Obrázek Obrázek
(BTW. Fotit to je horsi nez ty zarovky menit :-) )
No kéž by to vypadalo takhle i u mě, pěkně klasicky :?
Megane II grandtour 2008, 1,5 dCi - 78kW => 94kW, 6st.,

Staník
Junior member
Příspěvky: 121
Registrován: stř říj 08, 2008 12:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Staník » čtv lis 27, 2008 12:49

JV píše:Nic se neodjistuje drzi tam jen asi tremi prozinkymy se kteryma se nic nedela proste jen vemes za tu zarovku a vyndas ji a pak zase zacvaknes. Pri nandavani zpet dej bacha musis ji dat tim zobackem na patici zarovky spravne do priruby svetla.
Dela se to oboji leppe ze zhora od motoroveho prostoru, kdyz zacnes pravou ce smeru jizdy tak tam je na to u celkem vydet s levou stranou je to o neco horsi,ale i kolem baterky se tam da s malou rukou v pohode dostat.
H1 v dalkovych maji pruzinku tak pozor na to.
Aha, takže když to lapnu tou dírou od podběhu, tak prostě jenom zatáhnu k sobě, aniž bych s tím jakkoliv jinak kroutil jo? Protože o to jsem se taky pokoušel a hýbala se trochu celá ta čočka, ale žárovka nic. Asi je to nějaký "zatvrdlý". No o víkendu to zkusím znovu, už tam chci mít ty silverstary. :D
Megane II grandtour 2008, 1,5 dCi - 78kW => 94kW, 6st.,

JV
Advanced member
Příspěvky: 320
Registrován: stř dub 02, 2008 12:31
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV » čtv lis 27, 2008 14:39

Jo jen za to vemes a vytahneš je ven podběhem sem to nedělal šlo to ze zhora. pokusim se to vyfotit a dat to sem taky ty svetla.
Silvestary sem tam dal taky i na dalkove a je to opravdu znat.

Staník
Junior member
Příspěvky: 121
Registrován: stř říj 08, 2008 12:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Staník » čtv lis 27, 2008 17:08

JV píše:Jo jen za to vemes a vytahneš je ven podběhem sem to nedělal šlo to ze zhora. pokusim se to vyfotit a dat to sem taky ty svetla.
Silvestary sem tam dal taky i na dalkove a je to opravdu znat.
To věřím, ono už to s těma čočkama tak dobře svítí, ale když to může svítit ještě líp, tak proč to nevyužít. Když sem ty silverstary dal předtím do fábie tak to byl dost velkej rozdíl...tak třeba se mi to o víkendu už povede. :roll:
Megane II grandtour 2008, 1,5 dCi - 78kW => 94kW, 6st.,

semjaboooooorek
Starting member
Příspěvky: 69
Registrován: pát pro 05, 2008 14:42
Bydliště: Trebic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od semjaboooooorek » pát pro 05, 2008 23:21

prvne si sundej kolo :-D,, protoze nevim jakou by clovek musel mit ruku aby se tam dostal a to s kolama v rejdu ,, oddelej tu krytku , pak jeste jednu :-D ja sem menil tlumeny, zarovku sem tahal za ty 2 kontakty a to tak :D,, ze se je podarilo aji ohnout, ale zarovka byla venku,, pak az budes davat novou tak davej pozor at ju tam nerves naopak

semjaboooooorek
Starting member
Příspěvky: 69
Registrován: pát pro 05, 2008 14:42
Bydliště: Trebic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od semjaboooooorek » pát pro 05, 2008 23:22

Staník píše:
JV píše:Nic se neodjistuje drzi tam jen asi tremi prozinkymy se kteryma se nic nedela proste jen vemes za tu zarovku a vyndas ji a pak zase zacvaknes. Pri nandavani zpet dej bacha musis ji dat tim zobackem na patici zarovky spravne do priruby svetla.
Dela se to oboji leppe ze zhora od motoroveho prostoru, kdyz zacnes pravou ce smeru jizdy tak tam je na to u celkem vydet s levou stranou je to o neco horsi,ale i kolem baterky se tam da s malou rukou v pohode dostat.
H1 v dalkovych maji pruzinku tak pozor na to.
Aha, takže když to lapnu tou dírou od podběhu, tak prostě jenom zatáhnu k sobě, aniž bych s tím jakkoliv jinak kroutil jo? Protože o to jsem se taky pokoušel a hýbala se trochu celá ta čočka, ale žárovka nic. Asi je to nějaký "zatvrdlý". No o víkendu to zkusím znovu, už tam chci mít ty silverstary. :D
/// netoc stim, zarovku chytni za ty 2 kontakty , pevne, a vycvakni ju ven, de to velice tezko :-D

onyx
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: čtv pro 18, 2008 12:32
Bydliště: Martin/SR

Příspěvek od onyx » ned pro 21, 2008 15:15

Ja by som len chcel vedieť od niekoho kto má meganika dlhšie aký mal časový interval pri výmene stretávacích svetiel, teda približne ako dlho mu tam vydržala žiarovka pri celodennom svietení :?:
________________________________
RENAUL Megane 1.6 16V 2005

lubosov
Advanced member
Příspěvky: 255
Registrován: úte srp 29, 2006 18:30

Příspěvek od lubosov » ned pro 21, 2008 15:32

najdlhšie asi rok a to toršičku preháňam a je jedno či použiješ lacnejšie alebo značkové - nätie strašne kolíše a žiarovky nevydržia. Ale nič si z toho nerob, já som len zas jeden z tých nespokojných majiteľov super auta RMIIG :P

Uživatelský avatar
Tarabascz
Člen RCČR
Příspěvky: 177
Registrován: stř úno 20, 2008 02:16
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tarabascz » ned pro 21, 2008 15:36

onyx píše:Ja by som len chcel vedieť od niekoho kto má meganika dlhšie aký mal časový interval pri výmene stretávacích svetiel, teda približne ako dlho mu tam vydržala žiarovka pri celodennom svietení :?:
________________________________
RENAUL Megane 1.6 16V 2005
Ja používam žárovky jak H7 tak H1 LongLife od Eufab (k zakoupění třeba zde http://www.tuningshop.cz/zarovka-h7-lon ... -px26d.htm), mám je tam cca rok a půl a zatím pořad svítěj.
Jsem snima nesmírně spokojen.
Nejsou zrovna nejlevnější, ale svítěj opravdu skvěle mohu doporučit.
Megane II Grandtour r.v. 2004
1,6 benzin 16V 83kW Obrázek

Jak to šlo:
Trabant (byl to nezmar pokuď nebylo 15 stupnů a míň :-) ) --> Š 110 R (krásný vzpomínky) --> Š 120S (žehlička - stroj na vaření vody :-)) --> Opel Kadett 1,6i (to byla změna a svezeníčko - nikdy nikde nezklamal, nejspolehlivější auto co jsem kdy měl) --> Renault Megane Grandtour (neskutečně poruchové auto - od této značky ruce pryč...)

onyx
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: čtv pro 18, 2008 12:32
Bydliště: Martin/SR

Příspěvek od onyx » ned pro 21, 2008 15:40

Rok to ozaj nie je veľa, ale aj to by som prežil, len keby sa tak blbo nemenili, skúšal som ju vymeniť asi pred dvoma masiacmi a bol som špinavý ako prasa - nakoniec ma to v servise stálo 680,- Sk a teraz odišlo druhé svetlo :kc:
__________________________
RENAULT Mégane 1.6 16V 2005

Uživatelský avatar
Kuno
Senior member
Příspěvky: 1941
Registrován: stř led 16, 2008 21:05

Příspěvek od Kuno » ned pro 21, 2008 18:17

Měnit ty žárovky je "dětská hra".
Tak budto jste,co si tak stěžujete leví jak šavle nebo já jsem genius. :D

Neberte mne tak doslova...ale trvám na tom.

HEZKÉ SVÁTKY VŠEM A AT SE VŠEM MOTORISTUM JEJICH AUTA POŘÁDNĚ KAZÍ :D

Uživatelský avatar
Tarabascz
Člen RCČR
Příspěvky: 177
Registrován: stř úno 20, 2008 02:16
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tarabascz » ned pro 21, 2008 18:43

onyx píše:Rok to ozaj nie je veľa, ale aj to by som prežil, len keby sa tak blbo nemenili, skúšal som ju vymeniť asi pred dvoma masiacmi a bol som špinavý ako prasa - nakoniec ma to v servise stálo 680,- Sk a teraz odišlo druhé svetlo :kc:
__________________________
RENAULT Mégane 1.6 16V 2005
no rok nie je veľa, ale ja som nenapísal že za rok odišli :wink:
tie čo som naposledy dával su tam rok a pol a zatial stale svietia ako dlho ešte neviem, ale jazdím každý deň a svietim tiež pri každej jazde či už je deň alebo nie.
Žijem v ČR a tu je dokonca povinosť svietit celoročne, ale teraz aj keď idem na slovensko už to nejak nieriešim skratka čo sa motor naštartuje svietim furt kým motor nevypnem a neotvorím dvere :lol:
čo sa týka výmeny, ano keď som to menil prvý krát tak som sa dovolal na všetkých svatých, ale teraz mi to už tak nepríde je to len o zvyku a tiež nie som žiaden genius :roll:
Megane II Grandtour r.v. 2004
1,6 benzin 16V 83kW Obrázek

Jak to šlo:
Trabant (byl to nezmar pokuď nebylo 15 stupnů a míň :-) ) --> Š 110 R (krásný vzpomínky) --> Š 120S (žehlička - stroj na vaření vody :-)) --> Opel Kadett 1,6i (to byla změna a svezeníčko - nikdy nikde nezklamal, nejspolehlivější auto co jsem kdy měl) --> Renault Megane Grandtour (neskutečně poruchové auto - od této značky ruce pryč...)

Staník
Junior member
Příspěvky: 121
Registrován: stř říj 08, 2008 12:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Staník » ned pro 21, 2008 22:42

Kuno píše:Měnit ty žárovky je "dětská hra".
Tak budto jste,co si tak stěžujete leví jak šavle nebo já jsem genius. :D

Neberte mne tak doslova...ale trvám na tom.

HEZKÉ SVÁTKY VŠEM A AT SE VŠEM MOTORISTUM JEJICH AUTA POŘÁDNĚ KAZÍ :D
Jak rád bych takovýho hrdinu jako seš ty měl dneska v garáži, když jsem to zkoušel na druhej pokus, aby mi to předvedl...dětská hra je to možná u těch předfaceliftových modelů, kde drží žárovka na klasické pružince. U modelů s čočkou je to krapec jinak. Zkoušel jsem to jak popisuje výše JV a nevytáhl jsem ji ani kleštěma. Prostě to drží jak přibitý, takže to nakonec zůstane při garančce na servisu...
P.S.:nemám rád takový frajírky, co se tváří, že sežrali celej svět :evil:
Megane II grandtour 2008, 1,5 dCi - 78kW => 94kW, 6st.,

Uživatelský avatar
Kuno
Senior member
Příspěvky: 1941
Registrován: stř led 16, 2008 21:05

Příspěvek od Kuno » ned pro 21, 2008 22:48

Staníku: tys napsal:....Jak rád bych takovýho hrdinu jako seš ty měl dneska v garáži, když jsem to zkoušel na druhej pokus, aby mi to předvedl...
Předvedl bych Ti to ale to bys nezaplatil :D :D :D



Kdybys pozorně přečetl můj kommentář,nemusel bys mne nazvat frajírkem a já v reakci Tebe následně......řekněme nešikou?

Je to jen dětská hra.

Uživatelský avatar
kmarty
Člen RCČR
Příspěvky: 2541
Registrován: pon led 24, 2005 10:28
Bydliště: Praha

Příspěvek od kmarty » ned pro 21, 2008 23:46

Staniku, kliiid. To chce cvik. Az je budes menit poseste, posedme, uvidis ze to nazves take "detskou hrou" :-).
No dobre, asi u toho budes prskat ze ses zadelanej od bordelu v podbehu, ale to je asi tak vsechno.

Uznavam ze mam predfaceliftovou verzi, ale napoprve jsem se s kazdym svetlem babral dobrou hodku a pul. Byl jsem zadelanej az za usima, premejslel jsem jestli frantici nemaji kloub navic nekde mezi zapestim a loktem, blby konektory drzely na zarovce tak, ze jsem mel pocit ze spis vytrhnu tu zarovku z celyho svetla nez bych odpojil ten konektor. Byl to zkratka boj.
Dneska mam zarovky vymeneny do peti minut.

P.S.: Mala ruka je urcite vyhodou. Clovek s medvedimi tlapami je asi odsouzenej bud k servisu nebo k sundani celyho narazniku.
MEGΛNE GrandTour 2005 - 1.6 automat
(dokud nepujde zakazat zobrazovani temat od uzivatele "RSS Express", tak tu budu jen hooodne zridka. Pokud vubec)

Staník
Junior member
Příspěvky: 121
Registrován: stř říj 08, 2008 12:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Staník » ned pro 21, 2008 23:57

Kuno: ano, na druhej pokus, protože při prvním jsem nevěřil tomu, že je to nutný řešit silou...myslel jsem,že tam bude nějaká pojistka jako u většiny aut. Jak píše JV tak není, prý je potřeba jenom pořádně zatáhnout. Já si myslím, že jsem za to vzal dost, každopádně jsem nechtěl, aby mi zůstal kontakt v kleštích a žárovka v lampě. A tvá poslední odpověd mě utvrzuje v tom, že jseš nafoukanej frajírek...jenom samá machrovinka, ale rada z tebe nevypadne žádná.
P.S.: a víš prd o tom co bych zaplatil a co ne, tak si ty svý duchaplný výlevy, co nikomu nepomůžou, nechej pro sebe
Megane II grandtour 2008, 1,5 dCi - 78kW => 94kW, 6st.,

Staník
Junior member
Příspěvky: 121
Registrován: stř říj 08, 2008 12:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Staník » pon pro 22, 2008 00:08

kmarty: ale jo, já jsem v klidu, jen mě krapec štvou kunovi podobní chytrolínci. věř tomu, že mít tam tu pružinku, tak to mám taky za pět minut, sice s odřenou rukou, ale mám :wink: Tam je problém, že ta žárovka prostě nejde ven (možná je to jedno světlo nějaký pochybný a mohl jsem to zkusit i na pravé lampě, ale to už je ted jedno). Každopádně jsem už objednanej za 14 dní na garančku tak to sfouknou u toho spolu s aktivací tempomatu (snad).
P.S.: Tempomatu, kterej by tam bez tvých rad nejspíš nebyl...ještě jednou dík :wink:
Megane II grandtour 2008, 1,5 dCi - 78kW => 94kW, 6st.,

Uživatelský avatar
trichopter
Advanced member
Příspěvky: 480
Registrován: ned srp 05, 2007 12:52
Bydliště: SK/KNM

Příspěvek od trichopter » pon pro 22, 2008 08:25

ja sa z vás XXXXXX.Ja nemôžem absolutne povoliť ten kryt v podbehu,jak točim tak točim nejde a nejde...

Musím sa poriadne naštvať!
Megane II sedane-02/2004; 1,6 16V.83kw;113ps
150 000km.Comfort Dynamique;

Uživatelský avatar
ToJa
Grafoman
Příspěvky: 2232
Registrován: čtv črc 19, 2007 18:48
Bydliště: Lipov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ToJa » pon pro 22, 2008 10:30

trichopter píše:ja sa z vás XXXXXX .Ja nemôžem absolutne povoliť ten kryt v podbehu,jak točim tak točim nejde a nejde...

Musím sa poriadne naštvať!
Jesli je to stejne jak na Lagy tak musis zatahnout silou za to,neni to sroubovaci
Renault Laguna Baccara 3.0 12v Automat r.v. 1995 Prodána,Renault Laguna Initiale Paris 3.0 24v r.v. 2006 Prodána,Renault Laguna Initiale Paris 1.9dci r.v.2000 Prodána,Renault Vel Satis Initiale Paris 3.0dci r.v.2003 Prodány,Renault Laguna Dynamique 2.0 16v r.v.2007 lpg Prodána,Renault Vel Satis Initiale Paris 3.5 24v r.v.2002 Lpg Prodaný,Renault Laguna Privilege 2.0 16v automat r.v.2002 Prodaná,Renault Laguna Dynamique 1.9dci r.v.2005 facelift Prodaná,Renault Laguna Initiale Paris 3.0 24v LPG r.v.2005 facelift...

Uživatelský avatar
kmarty
Člen RCČR
Příspěvky: 2541
Registrován: pon led 24, 2005 10:28
Bydliště: Praha

Příspěvek od kmarty » pon pro 22, 2008 10:47

Jedna strana je jenom zasoupavaci, zajistena takovym caplikem (to je tusim prava) a druha ma kulaty vicko, kterym je nutny pootocit (to je leva strana).
MEGΛNE GrandTour 2005 - 1.6 automat
(dokud nepujde zakazat zobrazovani temat od uzivatele "RSS Express", tak tu budu jen hooodne zridka. Pokud vubec)

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google Adsense [Bot] a 17 hostů