Megane II 1.6 16v páté dveře

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Miky42
Starting member
Příspěvky: 34
Registrován: čtv čer 14, 2007 11:00

Re: Megane II 1.6 16v páté dveře

Příspěvek od Miky42 » čtv bře 26, 2015 17:57

Tak světe div se, dnes se mi to podařilo opravit. Nejprve jsem napojil na osvětlení kufru kabel a přiložil k osvětlení značky a začalo svítit, tudiž bylo jasné, že uzemnění je v pořádku, tak jsem šel po tenkém modrém drátě, u kterého jsem předpokládal, že v něm bude napětí. Rozdělal jsem gumový husí krk spojující páté dveře s karosérií, kudy vedou ty káblíky. Tak jsem zkusil potáhnout za ten tenký modrý a šel lehce vytáhnout, no a byl přecvaklý, tak jsem je spojil zatím jen provizorně a zapl světla a co myslíte "svítilo to", takže jedna záhada rozluštěna.
Druhá závada, nejde odemknout kufr. Takže opět zkouším potáhnout za černý tenký kabel a opět ho vytáhnu lehce, spojím a zkusím funkčnost zámku a bohužel nic, takže zkusím ještě jeden drátek a zase volný a v tom jsem už naměřil napětí neboli zkoušečkou na 12V a svítila, takže jsem je opět spojil, tady jsem nevěděl, který patří ke kterému, jelikož oba přerušené černé stejné :-), tak riskuji s tím, že můžu něco odpálit nebo vyzkratovat, ale naštěstí po zapojení a vyzkoušení zámku, vše funguje, asi jsem se trefil. Tak jsem zakoupil nové káblíky, protáhl husím krkem, spájel a vše gunguje jak má. Uff jsem rád, že jsem s tím nemusel do servisu a zmákl to. Je opravdu divné, že tři káblíky byly přecvaklé, jak by je někdo přestřihl štípačkami. Dal bych i foto, ale tu to asi nejde. Takže připojuji jen tyto rady, kdyby někdo měl stejný problém. Čus všem renaulťákům.

Uživatelský avatar
analytic
Junior member
Příspěvky: 240
Registrován: sob pro 31, 2005 13:36
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Megane II 1.6 16v páté dveře

Příspěvek od analytic » čtv bře 26, 2015 19:33

Rado 77:

Tohle mě taky napadlo ale účinek to nemělo. Po tom, co se to takto projevilo bych asi resetoval soft odpojením akumulátoru abych donutil paměti obnovit stav registrů. Nevim, je to možný, ale v 90% to bude určitě tím drátem ......
analytic@seznam.cz, skype: analytic31,
Renault Mégane II, 1.5 dCi 74 kW mot. K9K728 (kombík, rok 2004),
KIA SORENTO 2.5 CRDI 103kW (2004), viz web-různé vlastní montážní postupy
!!!!!! NEOPRAVUJ CO NENI ROZBITÝ !!!!!!

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Megane II 1.6 16v páté dveře

Příspěvek od Zefek » čtv bře 26, 2015 19:47

Taky se mi stalo, že mi nešel otevřít kufr. Ale to bylo v mrazech -20°C.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

kutlaks
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: čtv lis 05, 2015 19:19

Re: Megane II 1.6 16v páté dveře

Příspěvek od kutlaks » čtv lis 05, 2015 19:23

Zdravím , na mém Megane II grandtour mám také problém s pátými dveřmi . Při chodu motoru nejdou otevřít , jinak jsou plně funkční , jsem čerstvým majitelem tak nevím co s tím , jestli je to jen nějaká pojistka nebo závada. Děkuji za odpovědi

Uživatelský avatar
analytic
Junior member
Příspěvky: 240
Registrován: sob pro 31, 2005 13:36
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Megane II 1.6 16v páté dveře

Příspěvek od analytic » čtv lis 05, 2015 20:07

Jinej drát než kostra , musíš hledat. Postupuj dle fotek z mého příspěvku někde dříve v tomto vláknu a neboj se, to najdeš. Chce to trpělivost.
analytic@seznam.cz, skype: analytic31,
Renault Mégane II, 1.5 dCi 74 kW mot. K9K728 (kombík, rok 2004),
KIA SORENTO 2.5 CRDI 103kW (2004), viz web-různé vlastní montážní postupy
!!!!!! NEOPRAVUJ CO NENI ROZBITÝ !!!!!!

kubajo
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: úte lis 10, 2015 15:48

Re: Megane II 1.6 16v páté dveře

Příspěvek od kubajo » stř lis 11, 2015 08:40

Dobrej panove. Mam problem se zámkem patych dveri radne sem prozkoumal tot forum a vse co bylo treba zkontrolovat tak jsem udelal. husi krk mam skoro cely vymeneny skoro vsechny draty byli zlamane. rozchodil jsem sterac i osvetleni spz a ten zamek proste nemuzu rozchodit. poradte te mi prosim vas co stim

Uživatelský avatar
analytic
Junior member
Příspěvky: 240
Registrován: sob pro 31, 2005 13:36
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Megane II 1.6 16v páté dveře

Příspěvek od analytic » stř lis 11, 2015 14:22

kubajo píše:Dobrej panove. Mam problem se zámkem patych dveri radne sem prozkoumal tot forum a vse co bylo treba zkontrolovat tak jsem udelal. husi krk mam skoro cely vymeneny skoro vsechny draty byli zlamane. rozchodil jsem sterac i osvetleni spz a ten zamek proste nemuzu rozchodit. poradte te mi prosim vas co stim
Vyndej zámek a zapoj jestli nemá vadnou cívku (zapoj ho mimo auto na aku 12V jestli klape). Pokud je OK tak ještě "prozvoň dráty" od pojistek k husímu krku. Na to si ale musíš udělat nějaký přípravek - asi žárovkouvou zkoušečku s dlohými dráty a s krokosvorkou. Taky prověř zapojení (spojení) kostry se zbytkem auta. Určitě to bude v jednom drátu prdlým někde. kde bys to nečekal. I ten zámek může být zablokovanej nebo mít špatnou cívku, proto bych ho taky vyzkoušel.
analytic@seznam.cz, skype: analytic31,
Renault Mégane II, 1.5 dCi 74 kW mot. K9K728 (kombík, rok 2004),
KIA SORENTO 2.5 CRDI 103kW (2004), viz web-různé vlastní montážní postupy
!!!!!! NEOPRAVUJ CO NENI ROZBITÝ !!!!!!

kubajo
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: úte lis 10, 2015 15:48

Re: Megane II 1.6 16v páté dveře

Příspěvek od kubajo » čtv lis 12, 2015 08:37

zamek vyskousen ten je funkcni pojistky taktez od pojistek az k zamku normalne propipnu vsechno v cajku.relatka vsechny odzkouseny taktez v cajku. jediny problem ktery ted mam je ze kdyz odemknu auto tak moturek neudela nic ae pokud ho odpojim a znovu zapojim tak okamzite odemkne. prijde mi to jako kdyby to delalo jedno z tech relatek co je v ridici jednotce pod volantem. myslim si ze nedokaze rozepnout pac mi porad posila proud do toho zamku a to by nemel. jeden je tam stalej ae druhej by mel byt rizeny tim relatkem a to prave nedela. skousel jsem to napojit i na dvere za ridicem ae bohuzel tim uz nezamknu auto vubec. a nebo me napadlo ze bych mohl vyvest extra vypinac ktery by me ten proud rozepinal tim by to uz mohlo fungovat ne

Uživatelský avatar
analytic
Junior member
Příspěvky: 240
Registrován: sob pro 31, 2005 13:36
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Megane II 1.6 16v páté dveře

Příspěvek od analytic » čtv lis 12, 2015 12:57

kubajo píše:zamek vyskousen ten je funkcni pojistky taktez od pojistek az k zamku normalne propipnu vsechno v cajku.relatka vsechny odzkouseny taktez v cajku. jediny problem ktery ted mam je ze kdyz odemknu auto tak moturek neudela nic ae pokud ho odpojim a znovu zapojim tak okamzite odemkne. prijde mi to jako kdyby to delalo jedno z tech relatek co je v ridici jednotce pod volantem. myslim si ze nedokaze rozepnout pac mi porad posila proud do toho zamku a to by nemel. jeden je tam stalej ae druhej by mel byt rizeny tim relatkem a to prave nedela. skousel jsem to napojit i na dvere za ridicem ae bohuzel tim uz nezamknu auto vubec. a nebo me napadlo ze bych mohl vyvest extra vypinac ktery by me ten proud rozepinal tim by to uz mohlo fungovat ne
Nedoporučuji improvizovat. Ještě zkus připojit na Clip, podívat se na chyby, resetovat systém elektroniky. Jestli to nepomůže, tak (profi/amaterska) výměna té řídící jednotky. Cílem by mělo být i u starších aut vždy navodit technicky originální stav. """podle mě"""
analytic@seznam.cz, skype: analytic31,
Renault Mégane II, 1.5 dCi 74 kW mot. K9K728 (kombík, rok 2004),
KIA SORENTO 2.5 CRDI 103kW (2004), viz web-různé vlastní montážní postupy
!!!!!! NEOPRAVUJ CO NENI ROZBITÝ !!!!!!

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Megane II 1.6 16v páté dveře

Příspěvek od Zefek » čtv lis 12, 2015 17:01

Není tam nějaká blokace? Z řj půjde do zámku přímo drát, na kterém bude v případě autorizovaného (ověřeného, tj. auto bylo otevřeno kartou) přístupu 12V. Kostra se do motorku přivádí přes tlačítko. Tzn. je tam 12V, řj autorizovala přístup, není tam 12V, buď je vada na kabelu od řj (nebylo by tam ani ve stavu vypnutého motoru), řj neautorizovala přístup (má to být zamčeno - což se dá ověřit diagnostikou) a nebo je to vada přímo v jednotce.

Ale pokud ti jde do zámku 12V stále, tak je to ok. A ještě mě napadlo, nemůže to být dráty v husím krku? Za běžícího motoru třeba svítí zadní světla, ukostřují se přes zámek do jednotky, ... ? Lepší všechno projít dvakrát, než měnit jednotku. Jednotku jsem zatím měnil jen jednou a to bylo po neodborném zásahu servisu. V případě, že servis navrhne výměnu jednotky a pak se k tomu dostanu já, je chyba vždy někde jinde.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

perfe11
Junior member
Příspěvky: 201
Registrován: pát dub 13, 2012 07:34

Re: Megane II 1.6 16v páté dveře

Příspěvek od perfe11 » pát lis 13, 2015 08:32

Ja som mal podobny problem a kupil som aj motorcek no nebolo to v nom.
Ked dobre pamatam su tam 3 kable. Tak som skusal a prepojil som dva z nich a zacalo to fungovat a od vtedy to funguje.
Rozdiel je ze predtym som stlacil raz odomklo a druhyykrat otvorilo kufor a teraz to roby naraz. :)
Renault Megane II Sedan 1.9 DCI 88kw/120 koni r.v. 2003

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Megane II 1.6 16v páté dveře

Příspěvek od Zefek » pát lis 13, 2015 16:38

Čtyři dráty - jeden je kostra, druhý kostra přes tlačítko, třetí je kostra při otevřeném kufru a čtvrtý je 12V po odemčení auta.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

josejumbo
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: pát říj 24, 2014 08:27

Re: Megane II 1.6 16v páté dveře

Příspěvek od josejumbo » pát lis 27, 2015 10:22

perfe11 píše:Ja som mal podobny problem a kupil som aj motorcek no nebolo to v nom.
Ked dobre pamatam su tam 3 kable. Tak som skusal a prepojil som dva z nich a zacalo to fungovat a od vtedy to funguje.
Rozdiel je ze predtym som stlacil raz odomklo a druhyykrat otvorilo kufor a teraz to roby naraz. :)
Motorek myslis ten v zamku? Já prošel vše už i zámek rozebral a promazal a vypada to uz na spinac ci motorek.
ENEOS - Prémiové motorové oleje a provozní kapaliny www.japaneseoil.eu

perfe11
Junior member
Příspěvky: 201
Registrován: pát dub 13, 2012 07:34

Re: Megane II 1.6 16v páté dveře

Příspěvek od perfe11 » pát lis 27, 2015 11:01

Ano presne ten v zamku. myslel som ze je v nom chyba no nakoniec to tak nebolo.
Tlacidlo vies lachko vyskusat.
Srubovak zatvor zamok a tie dva draty co idu k tlacidlu spoj manualne a zistis ci to nieco robi alebo nie.
Renault Megane II Sedan 1.9 DCI 88kw/120 koni r.v. 2003

navig
Advanced member
Příspěvky: 489
Registrován: čtv dub 17, 2008 20:49
Bydliště: Skuteč,Holice

Re: Megane II 1.6 16v páté dveře

Příspěvek od navig » pon bře 21, 2016 21:17

Tak mám za sebou opravu dalšího drátu v husím krku...je to šílenost.
Takže už mám opraveno 5 slabších drátků a ten silný,vyhřívání okna.
Ještě,že není takový problém to rozebrat opravit....
Snad drátky vydrží do příštího pátku...to musím na STK.
Víťa
Megane 2,1.6 16V,combi,rv2004-prodáno
Peugeot 208 1,2 60kW,rv 2015-prodáno
CLIO V Tce90,67kW,rv.2022-uplně nové, zatím spokojenost.

-Honzulák-
Starting member
Příspěvky: 34
Registrován: ned úno 01, 2009 10:54

Re: Megane II 1.6 16v páté dveře

Příspěvek od -Honzulák- » úte zář 05, 2017 14:40

Ahoj lidi. Tak mě tak spíš napadlo než opravovat drát po drátu vložit tam rovnou celý nový kus. Původní kuchnout a svorkovnice schovat někde do dveří a do boku auta... Nevíte někdo z patra kolik je tam vodičů?
Renault Megane Grandtour 1.6 16V r.v.2004
Yamaha FJR 1300 r.v.2001

homar
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pon čer 13, 2016 09:32

Re: Megane II 1.6 16v páté dveře

Příspěvek od homar » pát říj 13, 2017 16:09

Je jich tam celkem 9, z toho jsou 2 celkem tlusté na výhřev okna... taky jsem to řešil výměnou všech a svorkovnicí..

mdockal
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: pon kvě 12, 2014 18:10

Re: Megane II 1.6 16v páté dveře

Příspěvek od mdockal » stř dub 08, 2020 18:27

Zdravím, nechci zakládat nové téma. Mám už asi půl roku problém se zamykáním pátých dveří combi. Zůstávají stále odemknuté. "Zefek" psal o ŘJ. Mohl by mi někdo poradit jestli se dá přes clip zjistit kde by mohl být problém? Nebo je tam někde nějaké relé? Chyba v elektrice? Kabeláž pátých dveří v pořádku. Díky za rady a pomoc.

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] a 12 hostů