Nefungující karta Renault

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Příspěvek od Rado77 » stř srp 20, 2008 23:55

Mne sa zda, ze v karte je len 1 baterka. Ked vo firmach pouziva niekto z vas bezkontaktne citacky na dverach, na tom principe to funguje. Citacka indukuje v okoli seba magneticke pole. V karte je cip s naskladanym drotikom dokola (cievkou). V magnetickom poli sa naindukuje v naskladanom drotiku (minicievke) prud a cip karty vysle svoj jedinecny kod = kod karty. Ten sa nasledne overi v RJ, a ak sedi s rucne definovanym kodom, povoli sa start auta.

Samotne nechavanie karty v citacke pocas jazdy sluzi len na dobijanie normal baterky, ktoru vsetci pozname.

Aspon myslim, ze to je tak. Druha baterka by bola zbytocna... Kod karty je naprogramovany v cipe od vyroby, a samotny cip napajanie nepotrebuje, aby si tuto informaciu udrzal. To je zas ako s cipom na bankomatovej karte.

Ta jedina baterka na karte je len na to, aby sa dalo dialkovo odomknut/zamknut auto, resp. aby karta dokazala vyslat signal. Samotny strat auta podla mna funguje v pohode aj bez baterky v karte.
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

honkout
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: úte říj 13, 2009 10:21
Bydliště: Ostrov, okr. Karlovy Vary

Příspěvek od honkout » stř říj 14, 2009 15:10

mám stejný problém jako Stanpan s druhou kartou k Megane II, která mi auto jen odemkne a zamkne, ale nenastartuje.
po přečtení všech reakcí tady jsem ale nenašel řešení :(

teda až na příspěvek od speeder0 - bratislavská firma autokluce.sk - existuje podobná firma v ČR?

poradíte mi někdo, jak tu kartu přivést k plnému životu?

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Příspěvek od Rado77 » stř říj 14, 2009 15:23

Uz sa tu myslim o tom pisalo - ta druha karta je asi v mode "servisak". Bola tu aj procedura, ako ju ozivit naspet na klasicku - ze strcit dobru, ale nestartovat, potom strcit druhu ci co atd....to uz neviem. Ale mohlo by to byt riesenie problemu.
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

culko
Advanced member
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 01, 2009 16:43

Příspěvek od culko » stř říj 14, 2009 16:29

presne ako to piše rado77,obmedzeny režim v uživatelskom manuali je napisany ako aktivovat deaktivovat ked ju nemaš tu na tu ju najdeš na stiahnutie http://www.renaultclub.cz/index.php?p=manuals
RENAULT MEGANE III GRANDTOUR 1,9dci 96kw šeda eclipse r2010

honkout
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: úte říj 13, 2009 10:21
Bydliště: Ostrov, okr. Karlovy Vary

Příspěvek od honkout » čtv říj 15, 2009 08:53

manuál čtu pořád dokola - můj problém se netýká omezeného režimu karty - pro tenhle režim manuál říká:

"Karta RENAULT v omezeném rezimu umoznuje pouze odemknutí dverí na
strane ridice a nastartování vozidla.
Pro zrušení omezeného rezimu nastartujte vozidlo pomocí té karty
RENAULT, která není nastavena na omezený rezim."

moje nefunkční druhá karta ale nastartuje :(

v diskuzi někdo zminoval, že se každá karta musí občas použít, ne ležet v šuplíku...je to pravda?

a jak to ted spravit?

honkout
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: úte říj 13, 2009 10:21
Bydliště: Ostrov, okr. Karlovy Vary

Příspěvek od honkout » čtv říj 15, 2009 08:56

sorry!

ta druhá karta NEstartuje - v minulé odpovedi jsem omylem napsat že startuje. to bych problém neměl :D

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Příspěvek od Rado77 » čtv říj 15, 2009 09:03

Takze auto nenastartujes vobec jo? Ani s jednou kartou jo? Zda sa mi malo pravdepodobne, ze by boli obe karty odfajcene naraz. Preto si myslim, ze problem bude v citacke, ako keby neindukovala prud okolo seba alebo co... Proste tam das kartu, a palubak tvrdi ze "vlozte kartu". Pri RFID netreba v karte baterku, prud sa indukuje v navinutom obvode v karte (ako napr. RFID smart karta, ktorou sa clovek autentikuje pri vchodoch do dveri - iba ju prilozi k citacke a ta chyti kod karty uz na cca 10 centi od citacky). Takze mne sa vidi ze problem bude bud:
- RJ stratila udaje o naparovanych cislach kariet (malo pravdepodobne)
- citacka je vadna
Tak ci onak treba navstivit servis, s tím nic nenaděláš :(
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

shandy
Experienced member
Příspěvky: 838
Registrován: stř čer 18, 2008 14:56

Příspěvek od shandy » čtv říj 15, 2009 09:58

Ahoj - asi je to strasna blbost, ale zkus nastartovat tou kartou, ktera funguje, pak ji vyndej, strc tam tu druhou, normalne jed, kam potrebujes jet a po dobu jizdy tam nech tu kartu strcenou. Pak s tou kartou zkus vypnout motor...kdyz se ti to povede, mel bys IMHO i nastartovat....nevim, za pokus nic nedas.... :roll:

Jak to tak vnimam, tak problem bude asi v tom, ze ti elektromagneticky pole neindukuje proud v ty "vadny" zastrceny karte, takze ten cip ani nemuze komunikovat, treba se to ale prave behem jizdy podari nabit natolik, abys aspon jednou nastartoval....(je pravda, ze ono se to ma "nabijet" indukci i za stojiciho auta - logicky....ale nikomu se asi nechce strcit kartu do slotu a sedet jako mamlas hodinu na parkovisti, ze ano :lol: ), tak bys aspon vedel, v cem je problem....

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Příspěvek od Rado77 » čtv říj 15, 2009 10:02

Ja som to pochopil tak, ze jemu nejde ani jedna karta, takze ani nema cim nastartovat
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

shandy
Experienced member
Příspěvky: 838
Registrován: stř čer 18, 2008 14:56

Příspěvek od shandy » čtv říj 15, 2009 10:09

Rado77 píše:Ja som to pochopil tak, ze jemu nejde ani jedna karta, takze ani nema cim nastartovat
Ne-e, jedna funguje normalne, s druhou muze jen odemknout.

To, co navrhuju ja, rikal vlastne uz Samsa...ja jen navrhuju delat to na nakopnutym aute...nevim, vychazim z toho, ze kdyby bylo treba nejak "zharmonizovat" algorytmus plovouciho kodu, tak by to trebas mohlo byt vyhodnoceno systemem tak, ze to lze udelat pri vypnuti motoru, nikoli nastartovani....teda vychazel-li by system z predpokladu, ze vypnout motor po nastartovani je bezpecny ukon, zatimco nastartovat s "nekoser" kartou nikoliv...

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Příspěvek od Rado77 » čtv říj 15, 2009 10:12

Uffff.....trochu zlozite na mna takto po ránu :roll: Ale OK :D
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

shandy
Experienced member
Příspěvky: 838
Registrován: stř čer 18, 2008 14:56

Příspěvek od shandy » čtv říj 15, 2009 10:17

Rado77 píše:Uffff.....trochu zlozite na mna takto po ránu :roll: Ale OK :D

A to sem vcera chlastal do 5 do rana....teda jestli ono to nebude prave tim :lol:

honkout
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: úte říj 13, 2009 10:21
Bydliště: Ostrov, okr. Karlovy Vary

Příspěvek od honkout » čtv říj 15, 2009 12:12

je to tak, jak píše shandy: jedna karta mi funguje normálně, ale ta druhá nestartuje.

zkusím ten trik s výměnou karty při jízdě a ozvu se, jak to dopadlo.

pokud vás napadne nebo ze zkušenosti víte o jiné možnosti, dejte vědět.
díky moc
honkout

shandy
Experienced member
Příspěvky: 838
Registrován: stř čer 18, 2008 14:56

Příspěvek od shandy » čtv říj 15, 2009 12:53

honkout píše:je to tak, jak píše shandy: jedna karta mi funguje normálně, ale ta druhá nestartuje.

zkusím ten trik s výměnou karty při jízdě a ozvu se, jak to dopadlo.

pokud vás napadne nebo ze zkušenosti víte o jiné možnosti, dejte vědět.
díky moc
honkout
Jenom pro upresneni - zkus to udelat pri nejaky jizde, ktera bude delsi, nez ta pul hodina, kterou jsi zkousel pri vypnutym motoru.

honkout
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: úte říj 13, 2009 10:21
Bydliště: Ostrov, okr. Karlovy Vary

Příspěvek od honkout » pon črc 19, 2010 10:25

tak problém konečně vyřešen :D
stálo mě to 40 EUR ... využil jsem tu slovenskou firmu www.autokluce.sk, se kterou měl už někdo tady dobré zkušenosti.
kartu opravili a funguje, tj. startuje, normálně!

Uživatelský avatar
blazej11
Advanced member
Příspěvky: 336
Registrován: čtv pro 28, 2006 18:09
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od blazej11 » úte črc 20, 2010 13:00

ja som mal ten isty problem, ale s klucom na thalii a v <> mi to jeden sikovny elektrikar spravil do 10 min. :P

lordwasill
Junior member
Příspěvky: 145
Registrován: pon dub 19, 2010 15:54
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lordwasill » pon srp 02, 2010 18:33

ahoj, kdyz tady tak mluvite o kartach :). Jedna mik taky nejde ale spis, ze obcas jde a normalne odjedu a obcas jen odemknu auto a pak to napise ze kartu nerozpoznal. Myslim si, ze je asi zlomena nebo neco. Ale jak se da aktivovat ten rozsireny rezim u megana aby slo auto bez zasouvani karty? To musi byt asi specialni karta primo a to auto to umi s urcitou vybavou nebo to umi normalne vsechny? Ja vim, ze v aute k tomu byli pairy ale v nemcine :(.
Renault Megane II Grandtour 1.5dCi, 74kW, r.v.05, cca 230000km.

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Příspěvek od Zefek » pon srp 02, 2010 19:03

Myslíš ty hands-free karty? Ve francouzštině označené jako main-libres. To jsou speciální karty, neumí to každá. A pak tomu musí být přizpůsobena výbava auta.
1) Antény v prostoru auta
2) Antény ve dveřích
3) Snímače ve dveřích
4) Tlačítka na zamykaní na klice
A tohle všechno musí umět jednotka UCH, která to samozřejmě jen tak umět nebude. Dalo by se to dodělat, pokud by na UCH byly vývody, já je tam třeba vůbec nemám. Ale s tím souvisí objednání nové hands-free karty. Akorát v Renaultu budou tvrdit, že to nejde a tak bude asi s objednáním nové karty problém. Osobně bych do tohoto nešel.
Jestli ti karta blbne, pak vyzkoušej druhou. Pokud blbnou obě, bude spíš závada na straně čtečky a UCH. Pokud jen jedna, může být problém v ní. Více se určitě dá zjistit na diagnostice.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

milan.maly
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: stř kvě 26, 2010 09:28

Příspěvek od milan.maly » pon srp 02, 2010 22:13

Problem so zlomenou kartou.
Ak je problem s rozpoznanim karty, tak je mozne, ze je vo vnutri karty ulomeny kontakt na cievke (v tej sa po zasunuti do citacky indukuje prud, ktory napaja obvody karty).
Odomknutie auta vtedy funguje uplne normalne (to je napajane bateriou v karte), ale po vlozeni karty do citacky ju auto nedetekuje (karta nema energiu na to, aby sa zaregistrovala).

Riesenim je opatrne rozobrat (rozrezat) kartu, zaletovat ulomeny kontakt a kartu znova zalepit. Takto som opravil vlastnu kartu, ale bohuzial z toho nemam ziadne foto.
Renault Megane II Grandtour 1,5dCi 74kW/101k, r.v.: 01/2005 http://moje.auto.cz/Master13/megane.html
Renault Laguna III Grandtour 4-Control 2.0dCi 127kW/175k, r.v. 10/2013
V občasnej údržbe:
Renault Thalia 1,4 16V 72kW/98k, r.v.: 2001
Renault Fluence Privilege 1,6 16V 81kW/110k, r.v.: 2010
Renault Fluence Technofeel 1,6 16V 110k, r.v.: 2012
Renault Megane III Grandtour 1,6 16V 110k, r.v.: 2012

SIR_HUNTER
Starting member
Příspěvky: 21
Registrován: pon srp 23, 2010 11:27

Příspěvek od SIR_HUNTER » pon srp 23, 2010 12:55

milan.maly píše:Problem so zlomenou kartou.
Ak je problem s rozpoznanim karty, tak je mozne, ze je vo vnutri karty ulomeny kontakt na cievke (v tej sa po zasunuti do citacky indukuje prud, ktory napaja obvody karty).
Odomknutie auta vtedy funguje uplne normalne (to je napajane bateriou v karte), ale po vlozeni karty do citacky ju auto nedetekuje (karta nema energiu na to, aby sa zaregistrovala).

Riesenim je opatrne rozobrat (rozrezat) kartu, zaletovat ulomeny kontakt a kartu znova zalepit. Takto som opravil vlastnu kartu, ale bohuzial z toho nemam ziadne foto.
myslim ze to napisal strucne a jasne. Vravelo sa tu o nejakej baterke v karte...ta baterka sluzi len na odomikanie ako tu uz ktosi pisal neviem ako vy ale ja si svojho megana nastartujem aj bez tej baterky...a co sa týka toho renault servisu odporucam ist niekde do nejakeho maleho mesta kde je len jeden servis ako to mam ja v meste a tu si proste nemozu dovolit byt drzi alebo neochotni nieco urobit alebo opravit...:-D

Akinor
Starting member
Příspěvky: 86
Registrován: ned čer 26, 2011 20:53

Re: Nefungující karta Renault

Příspěvek od Akinor » úte kvě 07, 2013 16:23

Dneska jsem zkoušel svojí druhou kartu po 3 rokách. Přehodil jsem baterky a zkusil jestli se dá odemknout a zamknout(četl jsem že zablokované karty umí jen tohle) šlo to ale, když jsem strčil kartu do čtečky tak mě to napsalo, že karta nebyla nalezena znova jsem přehodil karty a jel na praxe. Po praxi jsem to znova zkusil přehodil jsem zase baterku ale než jsem stčil kardu do čtečky tak jsem asi 3x odemkl a zamkl a potom strčil kartu do čtečky a ejhle, už to startovalo a žádnou hlášku to nenapsalo. Nevím jestli to byla náhoda ale od toho co jsem koupil megana tak jsem jí nepoužil to je min 3,5 roku.

Jen by mě ještě zajímalo jestli se dá někde koupit ten plastovej kryt od karty? Ta druhá karta je popraskaná tak bych to popř. přehodil:)
Renault Megane II 2002 1.9 dCi 88kW (chip 102kW) 275 000km

Uživatelský avatar
batman
Junior member
Příspěvky: 157
Registrován: pon črc 09, 2012 09:16
Bydliště: Zlín,UH

Re: Nefungující karta Renault

Příspěvek od batman » úte kvě 07, 2013 19:34

Akinor píše:Dneska jsem zkoušel svojí druhou kartu po 3 rokách. Přehodil jsem baterky a zkusil jestli se dá odemknout a zamknout(četl jsem že zablokované karty umí jen tohle) šlo to ale, když jsem strčil kartu do čtečky tak mě to napsalo, že karta nebyla nalezena znova jsem přehodil karty a jel na praxe. Po praxi jsem to znova zkusil přehodil jsem zase baterku ale než jsem stčil kardu do čtečky tak jsem asi 3x odemkl a zamkl a potom strčil kartu do čtečky a ejhle, už to startovalo a žádnou hlášku to nenapsalo. Nevím jestli to byla náhoda ale od toho co jsem koupil megana tak jsem jí nepoužil to je min 3,5 roku.

Jen by mě ještě zajímalo jestli se dá někde koupit ten plastovej kryt od karty? Ta druhá karta je popraskaná tak bych to popř. přehodil:)
http://aukro.cz/obal-startovaci-karty-l ... 66887.html
Renault Megane Grandtour 1.5dCi 78kW rv 2008@121.000km

Uživatelský avatar
leninoss
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: pon kvě 02, 2011 09:11
Bydliště: Brno

Re: Nefungující karta Renault

Příspěvek od leninoss » pát kvě 10, 2013 14:25

No taky přidám perličku. Se mi před týdnem podařilo moji primární kartu vyprat (druhou jsem cca 3 roky nepoužil, byla bez baterky). Jelikož jsem na to přišel až druhý den, když jsem potřeboval jet tak bylo pozdě (myslím)na nějaké rozebírání už proto, že byla pod proudem a asi zoxidovala. Vzal jsem druhou a koupil baterku a fungovala hned i bezkontaktně takže si myslím, že ta roční lhůta taky nebude úplně ono. Jinak díky za link na obal, pokusím se ji rozlousknout a uvidím jak to uvnitř vypadá. Nová karta prý stojí tři tácy, ale někdo mi říkal, že to někdo dělá za půlku tak se zkusím poptat...
Našel jsem toto a nemusím na aukro. http://www.hwservis.cz/opravy-startovac ... ic-a-dalsi tam v pondělí skáknu a uvidím. :D
Renault Mégane II sedan 1,6 16v Berline

slsat
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: pát kvě 10, 2013 18:51

Re: Nefungující karta Renault

Příspěvek od slsat » pát kvě 10, 2013 19:01

Zdravim neviete co to je za suciastka???Lebo mi to tam odletelo a pri stlaceni karta blika ale neodomika ani nezamika
Přílohy
Bez názvu1.jpg

northend
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: stř bře 18, 2009 19:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefungující karta Renault

Příspěvek od northend » úte kvě 28, 2013 13:01

Ahoj, krátký dotaz. Karty (obě) někdy zamknou napoprvé jindy až na 30. pokus. startovat jde bez problémů. Subjektivně si myslím že už jsem našel vhodný grif na zmáčknutí tlačítka a někdy to jde lépe.
bude problém v el okruhu vyměnitelné baterie?
setkal se s tím někdo? -dík za rady
P.S. momentálně nosím obě karty zaráz a mačkám každou rukou střídavě odemknutí na obou kartách.
Renault Mégane II Grandtour 1,9 dCi, r.v. 2004
Tach: 199 800

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů