Zadna náprava - geometria

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
romaniva
Starting member
Příspěvky: 24
Registrován: stř úno 06, 2008 21:56

Zadna náprava - geometria

Příspěvek od romaniva » čtv bře 06, 2008 18:23

Nemate niekdo skusenost s opravou zadnej napravy ?
Na geometrii mi zistili ze zadne prave koleso je o 2mm natocene do vnutra.
A na hrbolatej ceste a zakrute cely zadok plava....


_________________
Megané II 1,9 dCi - 88kW, 6st., climatronic

Uživatelský avatar
kšanda
Člen RCČR
Příspěvky: 2744
Registrován: úte úno 08, 2005 22:09
Bydliště: Praha - Zahradní Město -> Orlické Záhoří
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kšanda » čtv bře 06, 2008 21:39

megane II ještě nemá stavitelnou geometrii zadní nápravy? jinak 2mm neni nic hroznýho. bys koukal s čim jezdej octavie I. kolikrát to je přez 3,5mm a nic to nedělá. nemáš spíš v háji tlumiče?
Prej jen francouzi dělaj auta pro lidi. Ale co my prasata?
exRENAULT 21 nyní MITSUBISHI PAJERO r.v. 98 2,5 Td
co nejde silou, jde silou eště větší proto 4x4

Uživatelský avatar
kmarty
Člen RCČR
Příspěvky: 2541
Registrován: pon led 24, 2005 10:28
Bydliště: Praha

Příspěvek od kmarty » čtv bře 06, 2008 23:20

Mam ten pocit ze zadni naprava se u MeganeII nijak nenastavuje - pouze se meri (asi jestli je to jeste dobry nebo jestli se uz ma vymenit).

Parkrat to tu uz padlo. Minimalne jednou od wc a pak od nekoho, snad mozna od Miro_BA, ktery se nad tim rozciloval proc to teda merej, kdyz s tim nic udelat nemuzou.
MEGΛNE GrandTour 2005 - 1.6 automat
(dokud nepujde zakazat zobrazovani temat od uzivatele "RSS Express", tak tu budu jen hooodne zridka. Pokud vubec)

Miro_ba
Grafoman
Příspěvky: 2657
Registrován: pát lis 12, 2004 16:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Miro_ba » pát bře 07, 2008 10:39

tak mne tu napravu menili celu, lebo ako sa tu pisalo, neda sa nic nastavovat. Ale ja som tam mal docela slusne rozdiely a spolu s prednou to hadzalo daky centimeter . zadna cca 4mm dopredu a predna cca 8mm dozadu. Ja som vtedy myslel, ze to sposobuje to moje tahanie dolava, ale po vymene to nic nevyriesilo. Uvidim ako to pomohlo zadnym pneumatikam, len teraz malo jazdim a vypadaju o.k a za chvilu ich vyhodim na starobu :-)
Mazda 6 GJ, WGN, 2l -107kW
ex. Megane II grandtour 1.6 83kW, 57000km 6.5l/100km
ex. Megane III 1.5dci 78kW, 73000km 5l/100km

Uživatelský avatar
wc
Grafoman
Příspěvky: 3506
Registrován: úte kvě 02, 2006 06:16
Bydliště: Orlová, Ostrava - Plesná

Příspěvek od wc » pát bře 07, 2008 19:11

Nic to neudělá.

Na tom totiž vůbec nezáleží....Náprava by měla být v pořádku, ale jestli je trochu rozdíl ve sbíhavosti, asi bych se na to vyprd.. Předek má u některých aut taky sbíhavost v milimetrech a gumy ta auta nežerou.

Horší by byl odklon, to by bylo nepříjemné.

Pokud zadek auta plave, jsou to zadní tlumiče, jak už bylo řečeno.

wecka :D
Megané II sedan 1,9 dCi - 88kW, 6st., climatronic
6,0 l/100Km

kalichcz
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: pon pro 05, 2016 23:06

Re: Zadna náprava - geometria

Příspěvek od kalichcz » pát dub 02, 2021 19:27

Nemohl by mě někdo říct jak se to měří...na minulé STK mě brblali na světla(asi už to svítilo výš). Mel sem vystiply obě zadní pružiny a nevšimli si toho. Jo dva roky sem s tím nic nedělal jelikož to bylo dle mě málo. No teď sem vyměnil jednu a sem celej oproti té prasklé o 2cm výš. Švagr má kombika a 16ky(to by asi neměl být problém) a je proti mě krátké verzi na 15kach uprostřed tzn. Rozdíl 1cm. Říkám si kde je ta správná míra a jestli by někdo dokázal vysvětlit jak a kde měřit,nebo dát rovnou čísla a kde se měří..
Renault Megane 2 1,5 DCI 60 kW. Stočeno předchozím majitelem a dopočtem dle jednotlivých roku a předchozího nájezdů teď najeto 520 000. Spotřeba pořád 3,8

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů