DENNÍ SVÍCENÍ

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
pepča
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: sob úno 19, 2011 09:20

Re: Denní svícení!

Příspěvek od pepča » sob úno 19, 2011 12:42

Také já už mám víc jak 3roky úpravu pro denní svícení. Mám to přibližně jako na této fotografii. jenže je mám trchu tenčí,že mi vlezly nad mlhovky. koupil jsem si je na netu v e-shopu(samozřejmě homologované) za 1.400kč. Vedou z nich tři, rozlišené barvami , dráty jeden z nich podle manuálu jsem napíchl na drát od pozičních světel, druhý na stálý proud a třetí na kostru. Kontrolka uvnitř není zapotřebí. Při setmění stačí rožnout světla a ty na denní se automaticky zhasnou. A od té doby jsem nemusel měnit ani jednu přední ani zadní žárovku. Akorát jediný nedostatek je že není podsvícený palubní počítač,a můžete přehlídnout nějakou závadu(při prudkém slunci)

pepča
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: sob úno 19, 2011 09:20

Re: Denní svícení!

Příspěvek od pepča » sob úno 19, 2011 13:18

Ještě jeden názor připíšu. Tak jako píšou někteří kolegové, ani já bych nesvítil.Normální osobní automobil,kdo za bílého dne kdo nevidí nemá na vozovce co dělat,prošel tedy lékařskou prohlídkou podvodem,protože dostatečně nevidí. Původně mělo denní svícení ten důvod,že toto bylo povinné jen pro motocykly a pomalá vozidla (při odtahu porouchaných vozidel atd..). Toto mělo opravdový smysl. Motocykl byl viditelný pro všechny. A teď? Kdo jej vidí v zrcátku za sebou,při silném provozu? Málokdo jej zaregistruje až při leknutí ,když kolem vás přefičí. Zatím jsem tu takový názor nezaregistroval. Jediní Rakušané se vrátili ku dennímu svícení jen během zimního času.

trabi
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: ned led 03, 2010 11:17
Bydliště: Trenčín SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení!

Příspěvek od trabi » sob úno 19, 2011 13:31

pepča
určite sem hod foto tych svetiel
pises ,že ich maš 3roky a homologovane
Renault Megane II GT 1.9dCi 88kW ,r.2005
[color=red:58ac6b1743]ex Renault Mégane Break 1.9dTi 72kW ,r.2000[/color]
[color=orange:58ac6b1743]ex Trabant 601 deluxe r.1989[/color]
http://forum.meganeklub.sk/viewtopic.php?t=3002

pepča
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: sob úno 19, 2011 09:20

Re: Denní svícení!

Příspěvek od pepča » ned úno 20, 2011 15:26

TRABI

Bohužel fotku nemám,ale je to podobné té fotografii výše u toho modrého megana. Mám to už zapojené 3 roky,ale 1rok jsem tam měl nehomologované. Jelikož jsem měl kable natažené,pak už to nebyl problém. Během hodinky jsem byl hotov.

trabi
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: ned led 03, 2010 11:17
Bydliště: Trenčín SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení!

Příspěvek od trabi » ned úno 20, 2011 22:57

sak chod k autu a odfot
Renault Megane II GT 1.9dCi 88kW ,r.2005
[color=red:58ac6b1743]ex Renault Mégane Break 1.9dTi 72kW ,r.2000[/color]
[color=orange:58ac6b1743]ex Trabant 601 deluxe r.1989[/color]
http://forum.meganeklub.sk/viewtopic.php?t=3002

petr-junior
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: sob zář 24, 2011 18:17

Re: Denní svícení!

Příspěvek od petr-junior » pon pro 05, 2011 11:17

Ahoj všichni,
taky řeším denní svícení na Megana II před faceliftem. Když koupím tenké světlomety (výška 25mm) a namontuji je nad mlhovky, překryjí mi asi tak 1cm skla mlhové světla. A já se táži. Je to možné - legální, nebo budu muset vrtat jako "Analytic"?
Díky

Uživatelský avatar
trichopter
Advanced member
Příspěvky: 480
Registrován: ned srp 05, 2007 12:52
Bydliště: SK/KNM

Re: Denní svícení!

Příspěvek od trichopter » pon pro 05, 2011 15:45

Myslým že by zakryté byť nemali..Akú máš dlžku tých svetiel.
Mne sa zdá že tam vojde svetlo do 10 cm medzi mriežku,alebo sa mýlim?

Ale ja som meral a mne to nejak nevyšlo tesne nad hmlovky.Vaššie za dať nedajú?

Akú značku si kupoval presne?
Megane II sedane-02/2004; 1,6 16V.83kw;113ps
150 000km.Comfort Dynamique;

petr-junior
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: sob zář 24, 2011 18:17

Re: Denní svícení!

Příspěvek od petr-junior » pon pro 05, 2011 16:35

Doted jsem tam mel pozicni - zapojene jako denni, ktery uz nechci nadale riskovat kvuli pokute. Meli vysku 20mm, tak se tam krasne akorat vlezli, ze nezakryvali mlhovku. Viz. foto.

http://www.2i.cz/affeb69c4f

A ted bych tam chtel dat nejake "prave" denni s RL. Mezi mlhovku a RZ se vejdou do délky az asi 14cm, ale nesplnuji potom 40cm od vnejsiho okraje... Vrtat se mi naraznik nechce.
http://www.leddennisviceni.cz/index.php ... 4&cat=1122
Jenze budou mit s hrazdickou na uchyceni tipuju tak 28mm, a to uz by tu mlhovku castecne prekryvaly. Toz babo rad :shock:

Uživatelský avatar
kupis
Experienced member
Příspěvky: 631
Registrován: pát bře 05, 2010 08:55
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení!

Příspěvek od kupis » pon pro 05, 2011 16:46

schéma..
Přílohy
Schema_DRL.gif
REPLIKA MEGANE II RS-SPORT 1,6 16v r.v.2005
Obrázek

petr-junior
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: sob zář 24, 2011 18:17

Re: Denní svícení!

Příspěvek od petr-junior » pon pro 05, 2011 17:34

kupis píše:schéma..
Dík, ale tohle všechno už mám nastudované. Řeším, jestli už někdo zkoušel vpasovat DRL nad mlhovky, tak aby nebyly překryté (viz. příspěvky výše)

Uživatelský avatar
kupis
Experienced member
Příspěvky: 631
Registrován: pát bře 05, 2010 08:55
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení!

Příspěvek od kupis » pon pro 05, 2011 17:37

Jo já je tak mám!! ale v mlhovkách.. :mrgreen:
REPLIKA MEGANE II RS-SPORT 1,6 16v r.v.2005
Obrázek

Trhanec
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: pon bře 07, 2011 22:32
Bydliště: Perštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení!

Příspěvek od Trhanec » pon pro 05, 2011 20:39

Já mám denní svícení přes mlhovky cca půl roku, hned po namontování jsem musel na technickou a nic proti tomu neměli - jen se jim nelíbilo, že po rozsvícení světel se denní svícení nevypne, ale stlumí na obrysovky (jsou takto homologované), prý o tom zatim ještě neslyšeli, ale bez problémů jsem prošel.

Podle toho co jsem všechno našel v návodech a v zákonech, tak nikde není psáno, že denní svícení nesmí zakrývát žádný původní světla :D

https://picasaweb.google.com/1118683429 ... 8585654786
Kdyžtak můžu líp nafotit :)
Renault Megane III 1.2 TCe 130 EDC rv. 2015

petr-junior
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: sob zář 24, 2011 18:17

Re: Denní svícení!

Příspěvek od petr-junior » pon pro 05, 2011 21:22

Tak přeci se někdo našel :-) Jakou mají ty tvá světla výšku? Budou mít taky něco kolem 3cm, že? Kdyby sis našel čas na foto trošku z podhledu s vypnutými DLR, abych měl představu jak to vypadá, bylo by to super :-) Díky!

Jinak o odbornosti některých lidí na STK by se dalo dlouze diskutovat... Každopádně podle zákona o provozu na pozemních komunikacích, §32 platí (5) Činná plocha světel nesmí být zakryta nebo nadměrně znečištěna. A to platí pro veškerá světla

Trhanec
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: pon bře 07, 2011 22:32
Bydliště: Perštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení!

Příspěvek od Trhanec » pon pro 05, 2011 21:51

Při pohledu zepředu je to jen tak tak, asi by šli ještě trošku zvednout v těch držácích, ale už takhle šli dost blbě utáhnout ty boční šroubky.

Tak přece jen jsem vyhrabal nějakou lepší fotku :-)
https://picasaweb.google.com/lh/photo/M ... directlink
při focení byl foťák cca na úrovni spodku předního okna

světla jsou to tyhle http://levnealarmy.cz/eshop/led-svetla/ ... ogace.html
Renault Megane III 1.2 TCe 130 EDC rv. 2015

petr-junior
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: sob zář 24, 2011 18:17

Re: Denní svícení!

Příspěvek od petr-junior » pon pro 05, 2011 23:11

Super! To bylo rychlejší jak blesk. Díky moc! :-) Si nová světla nadělim asi pod stromeček :-)

Uživatelský avatar
analytic
Junior member
Příspěvky: 240
Registrován: sob pro 31, 2005 13:36
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení!

Příspěvek od analytic » úte pro 06, 2011 19:26

[quote="Trhanec"]Při pohledu zepředu je to jen tak tak, asi by šli ještě trošku zvednout v těch držácích, ale už takhle šli dost blbě utáhnout ty boční šroubky.
To: Trhanec:

Na první pohled docela pěkné, ano, četl jsem Tvůj postřeh že jsi prošel s tímto STK. Nicméně stále tvrdím že toto není ideální řešení. Je to věc názoru, já si stojím za tím vyříznutím nárazníku (který ostatně tím nezničíš, jde to tam epoxydem vždy zatmelit zpět proti laminu na na vnitřní straně, jen si schovat ty výřezy.

Jiný pohled. Po roce používání DRL mi v každé odešla jedna výkonová dioda. Oprava celkem snadná - jen říkám, že jde o pouhou výměnu přepájením. Diody jsou v sortimentu GM Electronic www.gme.cz, kdybyste nevěděli jakou, zkusim poradit. Takže pokud se toto někomu stane a prodejce to nebude chtít reklamovat (já jsem se nesnažil z časových důvodů a dioda stojí jen 40 korun).

Ještě by mě zajímalo, zda má někdo konkrétní zkušenost s běžnou kontrolou německé silniční policie, zda normálně prošel s takto namontovanými DRL nebo zad někdo měl problém.
analytic@seznam.cz, skype: analytic31,
Renault Mégane II, 1.5 dCi 74 kW mot. K9K728 (kombík, rok 2004),
KIA SORENTO 2.5 CRDI 103kW (2004), viz web-různé vlastní montážní postupy
!!!!!! NEOPRAVUJ CO NENI ROZBITÝ !!!!!!

Trhanec
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: pon bře 07, 2011 22:32
Bydliště: Perštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení!

Příspěvek od Trhanec » úte pro 06, 2011 20:22

O vyříznutí do nárazníku jsem taky uvažoval, ale problém je sehnat stejně kulatý DRL jako je nárazník, aby svítily dopředu.
V tom že okrajově kryjí mlhovky, bych problém neviděl, funkčnost mlhovek to nijak neovlivňuje, když je jednou za čas použiju :-)

S odcházením diod jsem se ještě nesetkal, denní svícení na různých autech (rodiče, známý...) používám asi 5 let.
Zatim jsme nejvíc řešili urezlý kontakty v konektorech a jednou odešel spínací modul, dioda zatím žádná.
Renault Megane III 1.2 TCe 130 EDC rv. 2015

petr-junior
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: sob zář 24, 2011 18:17

Re: Denní svícení!

Příspěvek od petr-junior » stř pro 07, 2011 00:19

> Analytic

No, tak já na technické prošel už 2x s těmi svými pozičními světly :-) A známýho buzerovali za denní LEDky, který má originál od Milotecu na RS... Na tý samý STK :-D Jinak na cestách po celé Evropě trávím ročně aspoň 10tis. km. Kontroly jsem potkával pravidelně v Rakousku, SRN... Sice mě nikdy nestavěli, ale kdyby chtěli, tak mohli.
Jinak jsi taky první případ o kterém slyším, že by přestaly jít diody. Jediný co jsem zažil byla světla, která se asi po 2 letech začala rosit. A to byly za skoro 6k od Noldenu. Člověk si nevybere

Uživatelský avatar
kmarty
Člen RCČR
Příspěvky: 2541
Registrován: pon led 24, 2005 10:28
Bydliště: Praha

Re: Denní svícení!

Příspěvek od kmarty » stř pro 07, 2011 11:13

Pomrkavajici nebo mrtvy LEDky jsou u tech levnejch ("cinskejch") sad relativne bezny.

Ted jde o to jestli je to kvalitou LEDek nebo blbym, popr. rovnou chybejicim, proudovym omezenim v napajeni tech LEDek.
MEGΛNE GrandTour 2005 - 1.6 automat
(dokud nepujde zakazat zobrazovani temat od uzivatele "RSS Express", tak tu budu jen hooodne zridka. Pokud vubec)

Uživatelský avatar
analytic
Junior member
Příspěvky: 240
Registrován: sob pro 31, 2005 13:36
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení!

Příspěvek od analytic » stř pro 07, 2011 18:30

kmarty píše:Pomrkavajici nebo mrtvy LEDky jsou u tech levnejch ("cinskejch") sad relativne bezny.

Ted jde o to jestli je to kvalitou LEDek nebo blbym, popr. rovnou chybejicim, proudovym omezenim v napajeni tech LEDek.

Neřekl bych že je to špatným zdrojem proudu, použité LEDky jsou opravdu "nějaké čínské". Ale asi ty co už měly odejít, odešly, ty ostatní už drží. U drl125w (prodej stualarm.cz) je pět 1w LED v sérii. Zdroj proudu (řídící jednotka) je předřazen před vlastní tělesa světel. Bohužel nerozebíral jsem jej takže nevím, zda každá lampa má celou jednotku svou nebo zda je jednotka společná, popřípadě řešená nějakým monolitickým obvodem. V každém případě ale zhruba odpovídá 5 x 4V = 20 V, zdroj proudu naprázdno dává U 22V, při zapojení LED poklesne U na 19V, takže by to mělo sedět. Proud u zapojených lamp jsem neměřil. Pokus shóří další LEDka (už dlouho drží po té opravě) tak tu jednotku vyhodim a postavim si zdroj proudu z diskrétních součástek sám. Není problém to spočítat a vypínání řešit obyčejným relé na společné desce. To už ale je takový zásah že z původní soupravy " drl 125w" toho moc nezbude.
analytic@seznam.cz, skype: analytic31,
Renault Mégane II, 1.5 dCi 74 kW mot. K9K728 (kombík, rok 2004),
KIA SORENTO 2.5 CRDI 103kW (2004), viz web-různé vlastní montážní postupy
!!!!!! NEOPRAVUJ CO NENI ROZBITÝ !!!!!!

b.uhrin
Starting member
Příspěvky: 57
Registrován: úte zář 23, 2008 19:28

Re: Denní svícení!

Příspěvek od b.uhrin » stř led 04, 2012 09:34

chlapi, uz ste niekto skusali tento typ: Denné svetlá DRL 502 HP ??? rozmyslam umiestnit ich pod predny reflektor do narazniku, namerat + vyvrtat 5× otvor (postu rovnako ako pri parkovacich senzoroch), potom zapojit kable a hotovo. Dal by som ich do jednej rady vedla seba (jedna linia), nieco podobne ako ma xxxxxxxxxx , sna dked to dobre vymeram dokazem tie otvory vyvrtat dobre aby to bolo sumerne a samozrejme musi to vyhovovat vyhlaske .... musim vsak najprv preskumat tuto cast auta, ako to vyzera zozadu naraznika, je tam bude vobec priestor na tie ledky a na kable aby boli bezpecne vedene ... predpokladam ze nemusim davat dole naraznit, otvory vyvrtam z prednej strany a potom zospodu auta nejak skusim kable natiahnut kam treba ..... ma s tym niekto skusenost ?
diky za info
Megane Grandtour II 1.5 dCi 63 kW, 2007, 5-kv
Megane Grandtour III Advantage 1.5 dCi 81kW, 2011, 6-kv

hyllfe
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: úte pro 20, 2011 20:25

Re:

Příspěvek od hyllfe » stř led 04, 2012 11:29

Zefek píše:Tak jestli vám nevadí, že tam bude 12V po zapnutí zapalování, tak by se to dalo zapojit.
Když se postavíte před auto k levému světlu (strana řidiče) a díváte se na jednotku vedle baterky, tak jsou vidět tři řady pojistek - dvě jsou pod sebou a vedou z jedné strany auta na druhou (nahoře je 5 pojistek, dole 6) a pak je třetí řada, která vede směrem ke světlu (6 pojistek). Tak od té třetí řady je pohledem doprava konektor v označení PPH2. Na pinu 11 je napětí po zapnutí zapalování a napájí se tím třeba relé ovládání oken. Nebo na pin 5, tam je zase ovládání palivového čerpadla. Konektor by měl mít hnědou barvu a celkem 12 pinů. Pin 11 je napájený skrz pojistku označenou APCHBT (příslušenství kabiny), 7.5A.
Snad to bude stačit.
no tak som to skusal aj ja a zrejme som daco dokotil.minus som dal na baterku odpojovacie rele na stretavacky a plus na spominany zlty hruby ktory ide od poistiek a je alebo bol zivy pozapnuti spinacej skrinky.po chvili mi zhasol teraz v nom nie je stava a nejde mi svetelny ani dazdovy senzor.poistka 3a v interieri je ok.ak niekto viete poradte za kazdu radu dik
Přílohy
DSCN1826.JPG
DSCN1826.JPG (49.85 KiB) Zobrazeno 4271 x

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Denní svícení!

Příspěvek od Zefek » stř led 04, 2012 12:00

Podívej se na pojistku v motorovém prostoru s označením APC HBT.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

hyllfe
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: úte pro 20, 2011 20:25

Re: Denní svícení!

Příspěvek od hyllfe » stř led 04, 2012 14:55

Zefek píše:Podívej se na pojistku v motorovém prostoru s označením APC HBT.
dik za radu dufam ze sa k nej dostanem idem to rovno skusit

hyllfe
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: úte pro 20, 2011 20:25

Re: Denní svícení!

Příspěvek od hyllfe » stř led 04, 2012 15:03

a prave som ju vybral je prepalena tak diky moc za radu ja idem dakde pozhanat novu

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 32 hostů