Cukanie auta pri všetkych rych. stupní, velká spotreba, čierny dym prosim pomoc

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
mazi2023
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: sob kvě 06, 2023 18:16

Cukanie auta pri všetkych rych. stupní, velká spotreba, čierny dym prosim pomoc

Příspěvek od mazi2023 » ned kvě 07, 2023 18:31

Dobrý deň potrebujem poradiť už dlhšie mi auto cuká, pri všetkých rýchlostných stupňov a je veľká spotreba ,ja som to dal na moju malú diagnostiku od značky autophix a mne vypísalo výkon systému preplňovania turbom, a keď idem na vyšších otáčkach dlhšie tak mi za svieti kľúč a na malej obrazovke sa vypíše check inektion a v tom momente čierny dym a strata výkonu ale keď ten kľud za svieti tak prestane cukať autom lebo asi to nemá výkon a keď auto zhasnem tak kontrolka prestane svietiť auto začne cukať ale prestane strašne dymeť, dymý stále ale nie až tak ako keď kontrolka svietila,dnes som s tým išiel od Zlatých Moraviec do Budapešte a naspäť a bál som sa že či vôbec dojdem domov predtým som to už vedel ale chcel som to risknúť. A na päťke keď idem pod otáčky 1900 otáčok tak to žere 10 l na 100 km. Auto má 205 600 km nebolo ešte menené Turbo ani spojka a včera som čistil Egr ventil a nepomohlo možno troška cítiť výkon ale nepomohlo tomu nič, môže to byť strekovače? A je to Renault Megan 2 1.9 dci 2008 96kw. Tak prosím poraďte mi ďakujem.

lordmat
Junior member
Příspěvky: 137
Registrován: pon srp 12, 2019 21:55

Re: Cukanie auta pri všetkych rych. stupní, velká spotreba, čierny dym prosim pomoc

Příspěvek od lordmat » pon kvě 08, 2023 08:13

Toto vyzerá skutočne na nejaký problém s turbom. Skontroluj hadice od neho, či to niekde nefučí (+ intercooler). Nedávno sa to riešilo aj v inom vlákne -- preštuduj si ;)
viewtopic.php?f=42&t=129067
Megane II 2007 hatchback facelift - 1.5 dCi 78kW K9K 732

monela70
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: čtv čer 22, 2023 10:12

Re: Cukanie auta pri všetkych rych. stupní, velká spotreba, čierny dym prosim pomoc

Příspěvek od monela70 » čtv čer 22, 2023 10:17

Řešla jsem tento týden, byla to ruplá hadice vedení vzduchu. Aspoň tedy v mém případě.

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: jojo659 a 30 hostů