Alternátor-zapojenie regulátora

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
pguty
Starting member
Příspěvky: 29
Registrován: ned kvě 26, 2013 15:31

Alternátor-zapojenie regulátora

Příspěvek od pguty » pon říj 31, 2022 18:32

Dopredu sa ospravedlňujem za založenie novej témy. Chcel by som si niečo ujasniť, určite sa tu nájdu odborníci, alebo niekto, kto má s týmto skúsenosti. Asi pred pol rokom mi prestalo dobíjať batériu. Po rozobratí alternátora som zistil, že sú zodraté uhlíky a jeden už vôbec nedoliehal, no nezohnal som taký istý nový regulátor (s jedným kontaktom na budenie), preto som prehodil z nejakého vraku starý alternátor, no ten mal regulátor s dvomi kontaktmi. Nevedel som, kde ten tenký káblik (budenie) pripojiť, tak som odmeral dobíjanie a keďže pekne dobíjalo (14,4 V) tak som to nechal pol roka tak. Žiadny problém okrem toho, že vždy po 10 minútach od naštartovania rozsvietilo dobíjanie plus servis. Keď som mal problém na TK s týmto (darmo som hovoril že dobíjanie funguje dobre), tak som to skúsil riešiť. Nikde som nič o tomto nenašiel popísané, tak som vychádzal zo základov elektroniky a princípu rozdielu napätia rozsvietenia kontroliek pri starých autách. Ale všetko to bola u mňa len teória, preto som skúsil najprv pripojiť na regulátor káblik budenia (6,5 V pri bežiacom motore) a kostru, no prestalo dobíjať (nameraných 12,5 V), potom som skúsil pripojiť namiesto kostry +12V z batérie, dobíjanie fungovalo, alternátor sa nehrial a neviem, či som nechal viac ako 10 minút vrčať (predpokladám že asi hej), bez rozsvietenia kontroliek. Môžete mi potvrdiť alebo vyvrátiť toto zapojenie? Bojím sa, že ak je to nesprávne, že mi odíde jednotka alebo niečo iné. Ďakujem za všetky odpovede.

lakinooo
Senior member
Příspěvky: 1037
Registrován: pon zář 27, 2004 09:33

Re: Alternátor-zapojenie regulátora

Příspěvek od lakinooo » úte lis 01, 2022 17:25

Uprimne, regularor stoji par korun, vratil by som tam povodny alternator.

Este lacnejsie je kupit dva uhliky a prehodit ich.

Zbytocne laborujes.
Megane II 2.0 16V AT4, Eberspächer HYDRONIC B5WSC

lordmat
Junior member
Příspěvky: 136
Registrován: pon srp 12, 2019 21:55

Re: Alternátor-zapojenie regulátora

Příspěvek od lordmat » úte lis 01, 2022 17:42

Ak máš ešte ten pôvodný regulátor, tu je pekný návod ako tie uhlíky vymeniť:

https://youtu.be/aVvPzwtxdrM

Odporúčam tiež skontrolovať stav krúžkov.
Megane II 2007 hatchback facelift - 1.5 dCi 78kW K9K 732

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 13 hostů