Po opravě alternátoru nestartuje

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Pitrs.cz
Starting member
Příspěvky: 36
Registrován: pát dub 29, 2005 23:08
Kontaktovat uživatele:

Po opravě alternátoru nestartuje

Příspěvek od Pitrs.cz » pát bře 11, 2022 19:02

Ahoj. Rozsvítila se mi kontrolka dobíjení ( v altíku ojeté uhlíky a kroužky). Takže nové kroužky, uhlíky a když už to bylo venku tak i nové ložiska. Po namontování zpět motor chytne ale hned chcípne. Napadl mě jestli neodešel celý regulátor ale chová se to stejně i když ten altík komplet (oba kabely) odpojím. Hledal jsem ve schematech co je přesně ten slabý kablík a podle typu píší 2 možnosti. Jedna možnost je popsaná jako "SIGNÁL SYNCHR. BITU ALTERNÁTORU (SIGNÁL DOBÍJENÍ ŘÍZENÝ OCHR. A SPÍN. JEDNOTKOU)" a druhá jako "+ VYPNUTÍ ALTERNÁTORU". Já bych měl mít tu druhou variantu. Nenapadá vás co by to molo být? Motor naskočí ale hned jakoby dostal pokyn k vypnutí. Jinak se jedná o motor 1.9dci 96kW.
Díky za nápady.

lakinooo
Senior member
Příspěvky: 1037
Registrován: pon zář 27, 2004 09:33

Re: Po opravě alternátoru nestartuje

Příspěvek od lakinooo » pát bře 11, 2022 21:08

Treba dat novy regulator VALEO!!! Ziadnu nahradu. Vymenis ho aj bez demontaze aleternatora priamo v aute.
Megane II 2.0 16V AT4, Eberspächer HYDRONIC B5WSC

Pitrs.cz
Starting member
Příspěvky: 36
Registrován: pát dub 29, 2005 23:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Po opravě alternátoru nestartuje

Příspěvek od Pitrs.cz » pát bře 11, 2022 22:52

Altik mám vyndanej takže výměna regulátoru nebude problém. Dodnes jsem si ale myslel že motor i bez dobíjení by měl normálně běžet. Proč to zhasíná když je alternátor uplně odpojený?

Pitrs.cz
Starting member
Příspěvky: 36
Registrován: pát dub 29, 2005 23:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Po opravě alternátoru nestartuje

Příspěvek od Pitrs.cz » sob bře 12, 2022 13:43

Ještě jsem si všiml že když zapnu zapalování nesvítí kontrolka dobíjení ale ani mazání. To může mít souvislost s regulátorem alternátoru?

lordmat
Junior member
Příspěvky: 137
Registrován: pon srp 12, 2019 21:55

Re: Po opravě alternátoru nestartuje

Příspěvek od lordmat » pon bře 14, 2022 02:32

tá kontrolka dobíjania nie je úplne spoľahlivá - keď som pred časom riešil problémy s alternátorom (uhlíky, krúžka), musel som absolvovať pár ciest, kedy bol úplne odpojený, a počas jednej z nich mi vôbec nenaskočila. zrejme to sleduje aj napätie batérie (ktorá bola vtedy čerstvo dobitá)
Megane II 2007 hatchback facelift - 1.5 dCi 78kW K9K 732

Pavol.GTX
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: úte bře 01, 2022 15:09
Bydliště: Humenné

Re: Po opravě alternátoru nestartuje

Příspěvek od Pavol.GTX » pon bře 14, 2022 12:28

Chalani prosím vás pozrite si tento príspevok a odpovedzte mi niekto lebo som v koncoch a nik sa neozýva . Ďakujem

viewtopic.php?f=42&t=127833&p=1487859&h ... e#p1487859

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů