Ktorá spojka?

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
cuspapo
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: stř zář 16, 2020 20:41

Ktorá spojka?

Příspěvek od cuspapo » stř zář 16, 2020 21:32

Ahojte.
Toto je môj prvý príspevok na tomto fóre, chcel by som v prvom rade pozdraviť všetkých "renolďáckych" uživateľov.

Na začiatok by som sa chcel spýtať, či za opotrebenie spojky/zotrvačníka môže nájazd alebo štýl jazdy?
Na prvom Mégane som posledný polrok začal jazdiť čisto len mesto. Po nejakom mesiaci jazdenia v meste mi počas rozbiehania z 0 začalo vibrovať auto pri prudšom púšťaní spojky. Musel som to vyriešiť pridávaním viac plynu pred púšťaním spojkového pedálu. Spojku som dal komplet vymeniť

1. Môže za opotrebenie danej spojky môj štýl jazdy, keďže sa zvyknem rozbiehať trošku prudkejšie? Nie že by som bol nejaký pretekár, to nie, ale mám rád, keď to hneď ide. Na prvom Mégane to začalo zrhuba po 230k km. Vymenil som ho za druhý Mégane, na ktorom púšťanie spojky nevibrovalo, no asi po 2000km, taktiež niekde pred 230k km začalo robiť to isté. Môže to byť tým, že obe autá dovŕšil určitý nájazd kilometrov, pri ktorom je spojka už značne opotrebená?

2. Na prvý Mégane som kúpil spojkovú sadu VALEO 837340 s DMF. Pozeral som si recenzie, na Valeo boli najviac pozitívne. Chválili si, že je mäkšia ako napr. SACHS. V druhom Mégane budem taktiež meniť spojku, mal by som zostať pri Valeo, alebo porozmýšlať nad SACHS, či LUK? Jazdiť budem aj naďalej v meste.

3. Má pre mňa nejaký zmysel (okrem ceny) kupovať prerábku na jednohmotový zotrvačník? V čom pocítim rozdiel?

4. Kde by som mal danú spojkovú sadu kupovať? Ceny sú totižto veľmi rozdielné. Napr. taká SACHS 2290601143 stojí v Gafe 500€ a v Auto Kelly 1000€. Mám teda rátať s tým, že v tom prvom obchode mi príde použitá, repasovaná alebo poľský/čínsky fake?

Ďakujem za odpovede.
Mégane II 1.5dci 2007 78kW n.1
Mégane II 1.5dci 2007 78kW n.2

milan.maly
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: stř kvě 26, 2010 09:28

Re: Ktorá spojka?

Příspěvek od milan.maly » sob říj 10, 2020 08:00

Ahoj, skusim odpovedat postupne :-)

Add 1: Jazdny styl ma samozrejme na zivotnost spojky najvacsi vplyv. Udajne spojka vydrzi od 40 tisic km po 350 tisic km. Z toho pohladu je 230 tisic km ked "len" zacne spojka vibrovat, myslim ok.
Mne vydrzala spojka 350 tisic km a odislo na nej hydraolicke vypinacie lozisko. Lamela by este vydrzala dalsich 350 tisic, kedze bola opotrebovana tak z 1/3.

Add 2:
Valeo, Sachs aj Luk su vsetky ok. Ja som nakoniec kupil Sachs a zistil, ze napr lamela je v tej sade od Luku. Vzhladom k tomu, ze tam bol ako original Luk a cene , siel by som najblizsie do Luku. Ale pravdepodobne to uz riesit na Megane nebudem.

Add 3: Dvojhmota vseobecne lepsie utlmi vibracie motora, ale zasa je tam vyssia cena. Ja mam este jednohmotovy zotrvacnik od vyroby, takze som neriesil.

Add 4: Rozhodne nie. Je bohuzial znamy fakt, ze ceny v Autokelly su vyssie aj 2 nasobne oproti konkurencii za ten isty produkt. Vacsinou tam nakupuju servisy, pretoze tie tam maju aj 50% zlavy.
Granex si tu ludia myslim celkom pochvaluju.
Vyber si prevereny obchod co sa tyka recenzii na Heureke a vyber podla najnizsej ceny.

Drzim palce s opravou a prajem vela stastnych km!
Renault Megane II Grandtour 1,5dCi 74kW/101k, r.v.: 01/2005 http://moje.auto.cz/Master13/megane.html
Renault Laguna III Grandtour 4-Control 2.0dCi 127kW/175k, r.v. 10/2013
V občasnej údržbe:
Renault Thalia 1,4 16V 72kW/98k, r.v.: 2001
Renault Fluence Privilege 1,6 16V 81kW/110k, r.v.: 2010
Renault Fluence Technofeel 1,6 16V 110k, r.v.: 2012
Renault Megane III Grandtour 1,6 16V 110k, r.v.: 2012

zdeno255
Senior member
Příspěvky: 1140
Registrován: úte črc 21, 2015 13:37

Re: Ktorá spojka?

Příspěvek od zdeno255 » ned říj 11, 2020 15:04

Môžeš si zistiť cenu sady aj v Renaulte. LUK je aj v prvovýrobe, ale neviem či je to presne to isté.

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 hostů