Renault Megane 2 1.9 DCI chyba elektroniky a ESP

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Vojtaššák
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: stř říj 16, 2019 17:06

Renault Megane 2 1.9 DCI chyba elektroniky a ESP

Příspěvek od Vojtaššák » pát zář 11, 2020 08:49

Zdravím pánové,
zhruba po 5 km jízdy se mi rozsvítí servisní klíč a po chvíli chyba ESP. Po vypnutí motoru chyby zmizí a vše se opakuje. V pondělí jsem měnil horní uložení a ve středu jsem byl na geometrii kde mi i rovnali volant. Od čtvrtka na ně kouká tato chyba a v jednom fóru jsem se dočetl že to může mít souvislost. Diagnostika mi ovšem vypisuje ve třech řídících jednotkách ( uch, vstřikování, ABS) chyba brzdového obvodu. Brzdový spínač pod pedálem jsem vyměnil. Beze změny. Rozdělal jsem uch v motoru zkontroloval pojistky a prostrikal kontaktolem. Řídící jednotka řízení je zkalibrovana a nastavil jsem i úhel natočení volantu. Vyzkoušel jsem ABS a s diagnostikou komunikuje a ukazuje správně hodnoty. Tudíž si myslím ( opravte me ) že tohle je v pohodě. Hledal jsem snímač příčného zrychlení, ale pod tunelem není. Pokud ho tedy mám 😁 Ještě mě napadlo ( sem tam i problikne během jízdy chyba) vyměnit čidlo ruční brzdy, ale nemůžu ho v žádném obchodě najít, takže jedině vrakac, ale tam jsem se ještě nedostal.
Začínám být zoufalý a naštvaný protože příští měsíc mám jít na STK. Rád bych uvítal vaše rady a návrhy díky moc

lordmat
Junior member
Příspěvky: 136
Registrován: pon srp 12, 2019 21:55

Re: Renault Megane 2 1.9 DCI chyba elektroniky a ESP

Příspěvek od lordmat » pát zář 11, 2020 16:13

k tomu čidlu ručnej brzdy: je to iba obyčajný spínač, vyzerá takto a funguje veľmi jednoducho, takže by si asi ani nič nenašiel v obchodoch, ale zato by si niečo mohol vymyslieť sám ako náhradu

https://imgur.com/a/cxhDR2I
Megane II 2007 hatchback facelift - 1.5 dCi 78kW K9K 732

Vojtaššák
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: stř říj 16, 2019 17:06

Re: Renault Megane 2 1.9 DCI chyba elektroniky a ESP

Příspěvek od Vojtaššák » stř zář 16, 2020 11:30

Tak co pánové, nikdo žádnou radu? Potřeboval bych aspoň pomoct kde najdu na mojem kočáru snímač příčného zrychlení. Díky moc

zdeno255
Senior member
Příspěvky: 1140
Registrován: úte črc 21, 2015 13:37

Re: Renault Megane 2 1.9 DCI chyba elektroniky a ESP

Příspěvek od zdeno255 » stř zář 16, 2020 21:21

Pravdepodobne RJ airbagoch a údaje sa prenášajú cez CAN sieť.

Vojtaššák
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: stř říj 16, 2019 17:06

Re: Renault Megane 2 1.9 DCI chyba elektroniky a ESP

Příspěvek od Vojtaššák » pon zář 21, 2020 14:58

RJ airbagů? Ikdyz svítí ESP? Ikonka airbagů je zhasnuta....

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů