Vyskoceny privod paliva K4M

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
LEADFOOT
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: pát čer 13, 2008 21:15
Kontaktovat uživatele:

Vyskoceny privod paliva K4M

Příspěvek od LEADFOOT » stř říj 16, 2019 08:36

Cus, dneska rano mi po 100 metrech jizdy ulitla ta plastova hadicka, co privadi palivo do motoroveho prostoru do listy. Jde sice namacknout zpatky, ale dolu jde lehce a podle vzhledu samotne koncovky soudim, ze tam chybi nejaky zajistovaci prvek. Obrazek prikladam. Co vy na to?

Odkaz na fotku zde:
https://owncloud.euc.cz/owncloud/index. ... 8KLER03CFI


Dik

Martin

:evil: :evil: :evil:
Meggie II Grandtour 1.6 16V 82kW

Uživatelský avatar
Nesli
Junior member
Příspěvky: 228
Registrován: čtv srp 04, 2016 12:48
Bydliště: Praha 9

Re: Vyskoceny privod paliva K4M

Příspěvek od Nesli » stř říj 16, 2019 14:17

No, vypadá to, že ti z toho uletěl takovej plastovej zajišťovací krucifix. Je v konektoru kulička, aby to necákalo benzin, pokud to vyletí? Pokud jo (dávalo by to smysl, jinak by mohla bejt slušná blafanice), zarazil bych, zajistil 3M páskou a vyrazil na vrakáč...Či bezpečněji jiným autem.

Btw, to je to zelené na fotce za samcem konektoru vzadu, není to ta vypadlá závlačka?
Megane II Sedan, 1.4 16v, rv. 7/2007
Past: Megane I Grandtour, 1.6 16v, rv. 2000, "Modrá ústrice"

LEADFOOT
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: pát čer 13, 2008 21:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyskoceny privod paliva K4M

Příspěvek od LEADFOOT » stř říj 16, 2019 15:45

Cau, benzin z toho lital dost, te zelene potvory na fotce jsem si vsiml az pozdeji. Fotil jsem to rano po tme a v desti, takze mnou lomcoval spis vztek nez touha to vic zkoumat. Narazil jsem to zpatky, auto jsem natocil a opatrne zaparkoval a rychle zdechnul, nechtelo se mi hasit pozar, neb tam byl radne politej altik...

Tam ma byt jeste nejaka kulicka, ktera obstarava, aby "nepadal" benzin? takhle se mi zdalo, ze tam chybi nejaka obdoba segrovky, ktera brani vyskoceni pres tu plastovou obrubu na tom samci, co je na liste na motoru. Snad to nepopisuju moc nepochopitelne, zkusim ten zelenej bazmeg vytahnout a prohlidnout...
Meggie II Grandtour 1.6 16V 82kW

Uživatelský avatar
Nesli
Junior member
Příspěvky: 228
Registrován: čtv srp 04, 2016 12:48
Bydliště: Praha 9

Re: Vyskoceny privod paliva K4M

Příspěvek od Nesli » stř říj 16, 2019 16:45

heh, to docela chápu, taky by mi asi skákal papiňák :mrgreen:

Re kulička, nevím, to byl dotaz, ale dávala by mě tam smysl, právě kvůli takovýmto situacím. Dle tvé zkušenosti evidentně není, dobré vědět.

Ok, koukni na ten zelenej bazmek, mohlo by to bejt ono (nedělal si předtím něco na motoru, nebo servis?). Já zkusím nezapomenout a navečer to vyfotím u sebe, jak to má vypadat.
Megane II Sedan, 1.4 16v, rv. 7/2007
Past: Megane I Grandtour, 1.6 16v, rv. 2000, "Modrá ústrice"

Uživatelský avatar
Nesli
Junior member
Příspěvky: 228
Registrován: čtv srp 04, 2016 12:48
Bydliště: Praha 9

Re: Vyskoceny privod paliva K4M

Příspěvek od Nesli » stř říj 16, 2019 18:19

Jo, je to ten zelenej bazmek, tak snad jen vyskocil :wink:

Obrázek
Megane II Sedan, 1.4 16v, rv. 7/2007
Past: Megane I Grandtour, 1.6 16v, rv. 2000, "Modrá ústrice"

LEADFOOT
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: pát čer 13, 2008 21:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyskoceny privod paliva K4M

Příspěvek od LEADFOOT » čtv říj 17, 2019 08:12

Tak jsem vcera zminenou zavlacku za pomoci dlouheho tuheho dratu vyjmul z jamy lvove - neposkozenou. Podle toho, jak ted drzi na sve miste vubec nerozumim tomu, jak mohla "vypadnout" a spis soudim, ze mechanik nemeckeho duchodce(puvodniho majitele) se v tom rypal, a pri sundavani a nandavani privodu paliva mu ta zavlacka spadla tam dolu.

Bud si toho nevsiml, nebo se mu nechtelo ji vytahovat(s ohledem na misto jejiho spocinuti se mu nedivim), tak to nasadil zpet bez zavlacky a auto s tim jezdilo az do vcerejska.

Vlastne muzu bejt rad, ze se mi to nestalo na dalnici s rozpalenym motorem... jinak by asi byl ohen na strese a i pod ni
Meggie II Grandtour 1.6 16V 82kW

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů