Dodělání kontrolky právě probíhající regenerace FAPu

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Djuran
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: čtv led 18, 2018 17:16

Dodělání kontrolky právě probíhající regenerace FAPu

Příspěvek od Djuran » stř črc 31, 2019 19:08

Zdravím, vlastním M2 s motorem 1.9dci 96kw a chtěl bych dodělat kontrolku ( stačila by led dioda), která by se rozsvítila během probíhající regenerace FAPu a tím bych předešel nechtěnému přerušení. Neustálý pohled na aktuální spotřebuji mě již nebaví. Procházel jsem všechny fora a našel jsem pouze tento návod na M3, kde je to už jednodušší díky tomu že se dioda zapojí na patý vstřik. Chtěl bych se zeptat zda tento podobný problém neřešil. Díky za rady :D

lakinooo
Senior member
Příspěvky: 1037
Registrován: pon zář 27, 2004 09:33

Re: Dodělání kontrolky právě probíhající regenerace FAPu

Příspěvek od lakinooo » stř črc 31, 2019 21:47

No neviem. Mam uz druhe auto s dpf a podobne veci ma nikdy nezaujimali. Vo firme ich mame asi 20 a rovnako to nikoho nezaujima, dokonca 90 % ani len netusi ze ma FAP.
A auta jazdia a jazdia hooodne kilometrov.
Megane II 2.0 16V AT4, Eberspächer HYDRONIC B5WSC

Djuran
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: čtv led 18, 2018 17:16

Re: Dodělání kontrolky právě probíhající regenerace FAPu

Příspěvek od Djuran » čtv srp 01, 2019 05:22

Já už mám taky třetí auto s dpf u predchozich dvou jsem ani nepoznal ze bych dpf měl, ale u tohoto jsem díky kratším trasam přerušil 10 neúspěšných regeneraci a musel jsem na nucenou regeneraci. Nejvic mě sere ten fatk ze jsem měnil olej dvakrát během tisíce kilometru. Proto bych chtěl aspoň nějakou informační diodu o tom ze právě probíhá regenerace.

lakinooo
Senior member
Příspěvky: 1037
Registrován: pon zář 27, 2004 09:33

Re: Dodělání kontrolky právě probíhající regenerace FAPu

Příspěvek od lakinooo » čtv srp 01, 2019 06:58

Niektore auta zapinaju pri regeneracii vyhrievanie zrkadiel. Skus ci to aj ti tak nie je.

Aj ked podla mna mas nieco pokazene, alebo nefunkcne.
Megane II 2.0 16V AT4, Eberspächer HYDRONIC B5WSC

krt.ecek
Moderátor
Příspěvky: 11271
Registrován: úte čer 14, 2005 20:14

Re: Dodělání kontrolky právě probíhající regenerace FAPu

Příspěvek od krt.ecek » čtv srp 01, 2019 09:05

Megane II má FAP? Jsem měl za to, že ten byl ještě bez FAPu, z jakého roku máš auto?
Když něco nevíš a zeptáš se budeš vypadat jako blbec 5minut, nezeptáš-li se budeš blbcem celý život
V údržbě: Renault Megane CC 2.0T RV 2008; Renault Modus 1,2 16V TCe 2008
Historie: Renault Megane Coupe 1,6 16V RV 2001; Renault Clio 1,2 8V RV 2008; Renault Clio 1,5 DCi RV 2003; Renault Espace IV 1,9 DCi 2006
Vlastní: Renault Thalia Privilège 1,4 16V RV 2009 Obrázek; Dacia Dokker Stepway 1,2 Tce RV 2018

Djuran
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: čtv led 18, 2018 17:16

Re: Dodělání kontrolky právě probíhající regenerace FAPu

Příspěvek od Djuran » čtv srp 01, 2019 09:19

Ano o těch zrcatkach vím ze některé auto to měly, musím kdyžtak to zkusit jestli to náhodou tak není aji u M2. Jinak nic pokažené na autě nebude pouze jsem překročil počet neúspěšných regeneraci. Diagnostika ani nic jiného nehlasila a to byla napichnuta na clipu. Takže se pouze udělala nucena regenerace. Já auto koupil stim ze byl cisteny filtr ale paní stim ještě vesele 3 tisíce kilometru jezdila každý den trasu 1km proto si myslím že dost pokusu promarnila a já to dostal a bohužel jsem prosvihl poslední možnou regeneraci. Co se týká tak M2 pofaceliftu měli všechny fap tedy motory o výkonu 96kw, já mám pofacelift rok výroby 07, ale měl jsme předtím M2 cabrio 06 a taky měla FAP.

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů