servolenkung defekt ( problem se servorizenim ) nevim si uz fakt rady

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Radeagle
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: úte bře 19, 2019 18:50

servolenkung defekt ( problem se servorizenim ) nevim si uz fakt rady

Příspěvek od Radeagle » stř bře 20, 2019 22:04

Zdravim, mam renault megane 1,6 83kw 2003 grantour a chtel bych se zeptat jestli se nahodou nekdo nesetkal s problemem s : servolenkung defekt ... problem se servorizenim ? po vymazani chyby s ridici jednotky posilovac normalne funguje treba cca mesic a potom zase zniceho nic nastartuju a hodi to tuto chybu ztuhne volant a pise servis ...
Prijde mi divny, ze by bylo rizeni spatny, kdyz to po vymazani z ŘJ zas nejakou dobu uplne normalne funguje :/ nevite nekdo nahodou v cem by mohl byt problem ? nebo nejaky rady ? nebo si myslite ze to rizeni je fakt spatny ikdyz to treba zas mesic, dva funguje normalne ?

v diagnostice mi to pise

C1606 MOTOR PRO SERVORIZENI INTERNI ELEKTRONICKA ZAVADA

Idefix
Starting member
Příspěvky: 74
Registrován: pát pro 01, 2017 08:44

Re: servolenkung defekt ( problem se servorizenim ) nevim si uz fakt rady

Příspěvek od Idefix » pát bře 22, 2019 09:33

S uvážením toho, že je ta závada takhle nepravidelná, bych tipoval blbý kontakt. Jako první krok bych prošel a zkontroloval všechny ukostření a očistil všechny konektory Kontaktolem apod. Jestli to skutečně je porucha ŘJ servořízení, někde jsem zahlédl postup na její otevření a připájení kontaktů, které se mohly časem uklepat, ale nemůžu ho podruhé najít.
Jen pro zajímavost, tahle závada (uklepání pájených spojů konektoru uvnitř ŘJ) je typická pro ŘJ motoru u Fiatu Stilo, ale kupodivu jen u motorizace 1,6 16V, 1,4 ani JTD tím netrpí.
Megane II kombi 1,6 16V 2003
"Messieurs, salut la voiture horrible!"

Uživatelský avatar
diselmilka
Starting member
Příspěvky: 17
Registrován: ned led 06, 2013 21:11

Re: servolenkung defekt ( problem se servorizenim ) nevim si uz fakt rady

Příspěvek od diselmilka » stř úno 14, 2024 13:46

zdravim,mam podobný problém,zdechl mi posilovač a diagnostika píše "proudový odběr motoru 0A" a navrhuje vymenu sloupku řízení....setkal se někdo s tím že to bylo něco jiného nez samotný posilovač? děkuji
Megane II CC 1.6 16V 83KW (K4M 760) LPG

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti