Alternátor, baterie, elektronika

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Dagmar S.
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: pát úno 08, 2019 23:08

Alternátor, baterie, elektronika

Příspěvek od Dagmar S. » pát úno 08, 2019 23:32

Dobrý den, mám Megane Grandtour II 1,5 DCI r.v. 2008. Mám ho od začátku, nikdy s ním nebyl žádný větší problém., Najeto cca 130 tis.
Loni v srpnu mi začaly svítit kontrolky Stop a Low battery, v servisu mi rekli, že je potřeba výměna alternátor. Asi týden po výměně se problém opakoval, byl cítit smrad z motoru jako by se pálil plast, tak hned do servisu a prý se ten alternátor spálil. Byl v záruce, tak ho vyměnili za nový kus. Po ujetí pár km opět kontrolky a v servisu mi rekli, že to dělá baterie. Byla tam ještě původní deset let stará, nikdy se mi s ní nestalo , že bych nenastartovala. Tak jsem nechala vyměnit baterii.
Auto už normálně jezdilo. Teď koncem ledna se problém opakoval, kontrolky Low battery, zase ten smrad páleného plastu, další alternátor odešel. Zase v záruce, takže mi ho vyměnili, prý byl asi ještě chycený od té původní baterie. Za čtyri dny to samé, auto si nechali v servisu na kompletní prohlídku, prý to měli i na diagnostice v Renaultu. Dnes mi ho předali s tím, že je opět vyměněny alternátor, že autu nic není a že už to bude dobré. Byla jsem jen nakoupit cca 5 km...při řazení mi vynechávalo foukání na skla, postupně přestalo hrát rádio, začaly se objevovat hlášky Check ABS a Check airbag. Všechno jsem vypla, dojela domů a vypla motor. Znovu už jsem to nenastartovala, jen v tom klape a svítí kontrolky :-( Vůbec nevím co s tím, přijdu si jako kretén, v servisu mám pocit, že to snad dělám schválně ....nevíte někdo , co by to mohlo být za závadu? Předem moc děkuji za jakoukoliv radu.

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů