Oprava prevodovky riadenia

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
pguty
Starting member
Příspěvky: 29
Registrován: ned kvě 26, 2013 15:31

Oprava prevodovky riadenia

Příspěvek od pguty » stř čer 20, 2018 16:19

Ahojte, čítal som asi dve hodiny o riadení, výmenách čapoch riadenia, tyčiek, no nenašiel som nikde o prevodovke riadenia ako celku. Mám Megane II grandtour, r.v. 2008 1,5dCi, 78kW. Po výmene čapoch riadenia, ktoré boli očividne nanič, sa oveľa zlepšila vôľa kolies, ale nie úplne. povedali mi, že mám vymeniť ešte tyčky riadenia. Objednal som ich a keď som ich šiel meniť, dal som dolu manžetu a vypadlo mi pár kúskov nejakej umeliny. Ďalej som to radšej nerozoberal a práve o tomto som sa nikde nedočítal. Podľa mňa sa rozpadlo nejaké vymedzenie hrebeňa? Keď prebehnem po nerovnosti s vytočenými kolesami, búcha to vredu poriadne. Inak sa auto správa úplne normálne. Musím vymeniť celú prevodovku riadenia, dá sa to aj doma? Alebo sa dajú vymeniť tie vymedzenia, tiež doma alebo len v servise? Ide mi hlavne o to, či sú na to treba nejaké špeciálne kľúče, alebo rozobrať pol auta (keďže som nikde nenašiel návod)? Ďakujem za všetky rady a ak máte skúsenosti a podelíte sa s nimi, aj za tie vopred ďakujem.

petrivetafi
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: čtv čer 08, 2017 21:38

Re: Oprava prevodovky riadenia

Příspěvek od petrivetafi » stř čer 20, 2018 23:43

Já měnil převodku řízení na Megana II doma, je to jednoduchý, já to dělal vše podle youtube(na Scenica,ale to je stejný),https://www.youtube.com/watch?v=9VJljGyEW2g

petrivetafi
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: čtv čer 08, 2017 21:38

Re: Oprava prevodovky riadenia

Příspěvek od petrivetafi » stř čer 20, 2018 23:53

Jen já to dělal jinak,stabil.tyčky povolit,podepřel motor heverem,odšrouboval zavěšení(dole jeden šroub,nahoře asi tři),motor trochu zvednul, abych tam dostal tyčku řízení k volantu. Zvládne se to doma,já měnil převodku řízení,ramena,ložiska kola a vše doma(nemám garáž,ani moc nářadí)

pguty
Starting member
Příspěvky: 29
Registrován: ned kvě 26, 2013 15:31

Re: Oprava prevodovky riadenia

Příspěvek od pguty » čtv čer 21, 2018 06:24

petrivetafi píše:
stř čer 20, 2018 23:43
Já měnil převodku řízení na Megana II doma, je to jednoduchý, já to dělal vše podle youtube(na Scenica,ale to je stejný),https://www.youtube.com/watch?v=9VJljGyEW2g
To video je na výmenu predného ramena.

pguty
Starting member
Příspěvky: 29
Registrován: ned kvě 26, 2013 15:31

Re: Oprava prevodovky riadenia

Příspěvek od pguty » čtv čer 21, 2018 06:27

Tie vymedzenia sa nedajú vymeniť bez demontáže celej prevodovky riadenia? Nie je tam problém vytiahnuť tú tyčku od volantu z podlahy?

petrivetafi
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: čtv čer 08, 2017 21:38

Re: Oprava prevodovky riadenia

Příspěvek od petrivetafi » čtv čer 21, 2018 09:06

vytažení převodky brání stabil,tyč,ta se musí otočit aby směřovala nahoru, kvuli te tyčce k volantu se musí svěsit náprava,já zvedal motor,možná by stačilo svěsit jen jednu stranu nápravy. Já sem neměnil to umělé vymezení v převodce,já tam koupil novou převodku(repas) za 3500,-kč, u nás ani ta umělá pitomina není

petrivetafi
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: čtv čer 08, 2017 21:38

Re: Oprava prevodovky riadenia

Příspěvek od petrivetafi » čtv čer 21, 2018 09:09

Já vím že sem vám poslal video na výměnu ramena,to aby ste věděl jak sundat nápravu

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] a 11 hostů