Problémy se startováním Mégane II 1.9dCi

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
MykeMegane
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: pon dub 30, 2018 20:12

Problémy se startováním Mégane II 1.9dCi

Příspěvek od MykeMegane » pon dub 30, 2018 20:20

Ahojte,

delší dobu mi Renda stál, měnilo se turbo, dělaly se nějaké další mechanické úkony (žádný zásah do motoru či elektriky/elektroniky).
Teď při výměně akumulátoru mi Renda nechce startovat, při stisknutí "start" bez pedálů se normálně zapne, rozsvítí se interiérová světla, přístrojovka... klasika.

Ale při sešlápnutí pedálů a startu se startér ani neotočí, lehce pohasnou veškerá interiérová světla + podsvícení, a teď přichází hlavní problém, zakmitají mi ručičky všech "budíků", probliknou všechny kontrolky, a začne se rychle odemykat a zamykat zámek palivové nádrže, pak přestane, a rozsvítí se červená kontrolka imobilizéru, tímto jsme se startováním u konce.
Akumulátor který jsem do vozu dával nový není, při nabíjení mi ukazoval 13,3V, což by snad mělo stačit, pokud se nemýlím ?

Už se s tímto problémem někdo setkal ? Díky za veškeré rady a tipy, jak ten kosočtverec rozhýbat. :D

Renaulťák
Senior member
Příspěvky: 1317
Registrován: pon čer 15, 2015 20:19
Bydliště: Nitra

Re: Problémy se startováním Mégane II 1.9dCi

Příspěvek od Renaulťák » úte kvě 01, 2018 09:38

Zkusil bych kvalitni akumulator. Nemas jej odmereny pri zatezi. Pokud ti zacne delat pristrojovka barevnou hudbu, je to vetsinou akumulatorem. Delsím stanim ti mohly vzniknot prechodove odpory, zareznout starter apod.
Laguna III Coupe 2,0 dCi, 4control, 131kW/180k, tmavě červená metalíza
Megane III CC, 1,4 TCe, 96kW/130k, černá metalíza
Trafic II L2, 9 míst, 1,9dCi, 74 kW, modtrá

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů