Horní uložení, bouchání

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Drenty
Junior member
Příspěvky: 151
Registrován: sob zář 14, 2013 13:16
Bydliště: Brno

Horní uložení, bouchání

Příspěvek od Drenty » sob bře 03, 2018 10:39

Zdarec měnil sem na meganu nedávno horní uložení (KYB) + př. tlumiče (originál). Po ujetí pár km začalo horní uložení při otáčení volantu vrzat, skřípat, jaksi divně bouchat, no prostě asi nějaká páteční výroba. Koupil jsem tedy druhé ale SWAG to už se mě zdálo v pořádku. Ovšem ale po nějakém tom týdnu nebylo a to až do teď. Když přejedu v rychlosti chůze nějak menší schodek tak mě něco na předku bouchne. Kontroloval sem celou nápravu a všechno v pořádku, kromě horního uložení. Když mám auto zvednuté a otáčím koly do prava a doleva tak mě začnou ty dva plastové díly, v kterých je uloženo ložisko přes sebe přeskakovat, vyskakovat. Ty dva plastové díly u sebe drží pomocí pár zobáčků a ty při otáčení vyskakují a zaskakují. Když je auto na zemi žádné pazvuky to nedělá. Nechápu čím je to zaviněno, na ostatních meganech sem se s tím ještě nesetkal. Nebo jestli je to další shit výrobek. Ještě mě napadá, celé auto mam celkem hodně nízké na rozdíl od ostatních meganů, pružiny jsou OK, na internetu sem zjistil že prodávají asi 3 druhy které se liší délkou. Žádnej sport podvozek nemám. Je možné že to zapříčiňuje třeba kratší pružina? Navíc auto má najeto 89tis. takže pochybuji, že by někdo měnil pružiny. Někdo nějakej nápad?
Renault Megane III Grandtour 2.0 dci 118 kW GT
Renault Megane II Grandtour 2.0 dCi 110 kW
Renault Megane II Grandtour 1.9 dCi 88 kW
Renault Megane II Grandtour 1.6 16V 83 kW
Renault Laguna II Grandtour 1.9 dCi 88 kW

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů