Reset počitadla kilometrů po nastartování

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Idefix
Starting member
Příspěvky: 74
Registrován: pát pro 01, 2017 08:44

Reset počitadla kilometrů po nastartování

Příspěvek od Idefix » úte úno 27, 2018 12:01

Při startování v mrazu po stisknutí tlačítka nejspíš kleslo napětí v síti, než se vysunul a roztočil startér, a zresetovalo se mi denní počitadlo kilometrů. Je možné, že se to už stalo v zimě víckrát, moc to nesleduju. Akumulátor je asi rok starý, značkový (FIAMM) a dobíjení funguje normálně.
Mám si s tím lámat hlavu, nebo je to další "vrozená vada" Meganu, kterou trpí i ostatní?
Megane II kombi 1,6 16V 2003
"Messieurs, salut la voiture horrible!"

Uživatelský avatar
Nesli
Junior member
Příspěvky: 228
Registrován: čtv srp 04, 2016 12:48
Bydliště: Praha 9

Re: Reset počitadla kilometrů po nastartování

Příspěvek od Nesli » úte úno 27, 2018 13:40

Mám verzi po FL a nikdy se mi to nestalo, ani u úplný mrzliny a slabší AKU, takže bych to viděl spíš na chybu. Nepředpokládám, že pokud by byla baterie už natolik vybitá, aby by při procesu startování pokleslo napětí natolik (za předpokladu, že by jej ŘJ vůbec v tomto stavu pokus o start povolila), že by se měly smazat dočasné paměti, by pak auto třeba jen náznakem dělalo něco, jako je otáčení startérem.

Novej altík, nová AKU, pokud auto používáš a nestojí či nejezdíš 1km trasy, s AKU by neměl být v zimě sebemenší problém. Ukostření, dotažení kabelů, oxidace koneckotů u ŘJ či na pojistkách, vše bych prošel, možná taky nějaký kraťásek někde. Smaže se i rádio (tj. chce kód)?

Startování jinak OK (síla točení startéru)? Je k dispozici voltmetr (multimetr za 200,- stačí) na změření napětí na AKU (ideálně i při startu?). Teoreticky, být nějaká vada v AKU, což zima dokáže prověřit, je možný, že by se pro start tvářila ještě OK (řekněme 12,4V), nicméně při startování rychle poklesla třeba na 8V-9V, ale pokud by takové auto nastartovalo, určitě by to bylo na průběhu startování ušima poznat...
Megane II Sedan, 1.4 16v, rv. 7/2007
Past: Megane I Grandtour, 1.6 16v, rv. 2000, "Modrá ústrice"

Idefix
Starting member
Příspěvky: 74
Registrován: pát pro 01, 2017 08:44

Re: Reset počitadla kilometrů po nastartování

Příspěvek od Idefix » pon bře 12, 2018 14:38

Takže víceméně pro zajímavost - pravděpodobně byla na vině vybíjející se baterie. Ve finále to skončilo tak, že drahá polovička nenastartovala a auto zůstalo stát. Nevím, co přesně s tím tropila, ale když jsem k autu přišel s jiným čerstvě nabitým akumulátorem, zjistil jsem navíc ještě spálenou pojistku 25 A od obvodu startéru. Pojistku jsem vyměnil a na druhou baterii se to zatím neopakovalo.
Mimochodem, tak idiotské řešení pojistkové skříně, jaké je v Meganu, jsem ještě na žádném autě neviděl.
Megane II kombi 1,6 16V 2003
"Messieurs, salut la voiture horrible!"

Uživatelský avatar
marek230177
Grafoman
Příspěvky: 2029
Registrován: úte čer 14, 2016 09:07

Re: Reset počitadla kilometrů po nastartování

Příspěvek od marek230177 » pon bře 12, 2018 14:44

Málo koukáš do jiných aut :-).
RENAULT Mégane Grandtour II 1,5dCi 78kW K9K732 (*2008)
RENAULT Scenic III 1,4TCe 96kW H4J700 (*2012)
RENAULT Master IV 2,3dCi 132kW M9T716 (*2020)

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Reset počitadla kilometrů po nastartování

Příspěvek od Rado77 » stř bře 14, 2018 13:15

Aaaale dobre pise, a este tam aj voda moze zatiect! :-) Inak tento jav poznam presne zo starsich Fiest - slaba bateria = kazdym startom reset udajov palubaku. Len ta svina udaj o celkovych najazdenych KM ostava ! :D
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů