Hrkot./klopkani pri prejazde roliet,rozb. betonky,nerovnosti

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Miro_ba
Grafoman
Příspěvky: 2657
Registrován: pát lis 12, 2004 16:00
Bydliště: Bratislava

Hrkot./klopkani pri prejazde roliet,rozb. betonky,nerovnosti

Příspěvek od Miro_ba » sob kvě 05, 2007 14:26

Asi pred dvoma rokmi som sa snazil poukazat, na cudny zvuk pod prednej napravy, pri prejazde retarderu. Lenze nepodarilo sa, lebo to bolo naozaj na hranici pocutelnosti a vse sa zdalo o.k. Po par tkm tu mam ale slusne hrkotanie/klopkanie. Ale prirovnanie k hrkaniu berte trosku s rezevou, nieje to ako pri hrkalke :-) Takze som sa tomu prejavu zase viac povenoval . V aute som hlavne spravil poriadok aby nic nehrkotalo.
Pre upresnenie, by som to copocujem prirovnal, akokeby ste buchotali v hrubostenom hlinikovom hrnceku vareskou. Ten hrncek mali oprety o seba , aby nerezonoval.Je to presne ten zvuk. Prejavuje sa to najviac pri nizsej rychlosti na roletach, alebo rozbitej betonke. Mozno by to dobre hrkotalo na macacich hlavach. Ale take tu naokolo nepoznam. Skusal som aj ci nahodou nieje povolene niektore koleso. Nic. Jedine co som postrehol, by mohla byt vola pri snahe zozkmitat koleso v horizontalnom smere. Ale ta vola je tak mala, ze nemoze sposobit take hrkotanie/klopkanie. Myslite ze by to mohli byt tlmice ? ma niekto skusenost s takym zvukom? Uz neviem co by to mohlo sposobovat, upratal som dufam vse v aute co by mohlo hrkotat.
za rady dakujem. Planujem navstivit servis, ale po skusenostiach chcem byt trosku v obraze, ak je to mozne. Na aute mam nabehanych 36tkm a mam este 10m. garanciu plus. Neviem ci to pomoze, ked sa najde chyba a uznaju nieco na zaruku.

Uživatelský avatar
wc
Grafoman
Příspěvky: 3506
Registrován: úte kvě 02, 2006 06:16
Bydliště: Orlová, Ostrava - Plesná

Příspěvek od wc » sob kvě 05, 2007 18:51

:idea: Takové poťukávání na nerovnostech vozovky a příčných prazích a to při malých rychlostech dělají brzdové destičky, které mají vyhřáté pružinky a drkotají mezi kotoučem a pístkem (třmenem).

:!: Auto má málo najeto, těžko se dají předpokládat nějaké vůle v čepech....a kolik vydrží desky na Megané taky netuším. Každopádně bych se na toto podíval jako první...

:arrow: Shodit kolo a kouknout na desky. Kombinačkama se dá deska uchopit za hranu a zkusit s ní pohnout. Jestli má vůli, je to ono.

Vaše wc :D
Megané II sedan 1,9 dCi - 88kW, 6st., climatronic
6,0 l/100Km

polymorf
Junior member
Příspěvky: 120
Registrován: čtv lis 16, 2006 21:17

Příspěvek od polymorf » ned kvě 06, 2007 10:24

Prověřil bych tyčky stabilizátoru.
RENAULT LAGUNA I Ph II 3,0L V6 24v RXT

romann
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: stř dub 25, 2007 19:16

Příspěvek od romann » ned kvě 06, 2007 17:31

já mám ten samý problém. V servisu mě vyměnily tyčky řízení i tyčky stabilizátorů - nic nepomohlo. Chystám se znovu do servisu. Kdyby někdo věděl čím to je tak napište - dík.

Miro_ba
Grafoman
Příspěvky: 2657
Registrován: pát lis 12, 2004 16:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Miro_ba » stř kvě 09, 2007 07:43

wc: dik za typ.Takze som skusal sa zamerat na tie platnicky. Ale pre pocasie som skor otestoval, ci to bude robit pri brzdeni a robi. Tak to asi tie platnicky nebudu, kedze pri brzdeni sa ta vola musi stratit. Alebo nie, treba proste to kolo aj tak zhodit a vyskusat to ako si pisal ?

Asi fakt budem musiet pre istotu do toho servisu na kontrolu, ci to nieje nieco vaznejsie, tie tycky stab., riadenia .

Uživatelský avatar
wc
Grafoman
Příspěvky: 3506
Registrován: úte kvě 02, 2006 06:16
Bydliště: Orlová, Ostrava - Plesná

Příspěvek od wc » stř kvě 09, 2007 20:25

Ahoj.

Dobře jsi to udělal, při brždění když jsou desky stisknuté to dělat nemůže nebo by alespoň nemělo.

Pak je to něco jiného.
Tyčky stabilizátoru nevím nevím,- když jsou vybité, třískají pořád, vůe v tyčkách řízení je většinou trochu cítit ve volantu...

Je to vůbec v nápravě ?

Není to třeba vlnovec výfuku nebo jiná jeho část, uvolněná nebo povolená ?

wc :D
Megané II sedan 1,9 dCi - 88kW, 6st., climatronic
6,0 l/100Km

Miro_ba
Grafoman
Příspěvky: 2657
Registrován: pát lis 12, 2004 16:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Miro_ba » pát kvě 11, 2007 08:26

takze som to poriesil tak, ze som sa prihlasil do AAA na prehliadku, akoby chcem predat auto. To mi poradil jeden, ze pred odkupenim hladaju chybykde sa da. Takze hadam po sobote budem mudrejsi, mozno. Ten vyfuk som tipol aj ja, ale ked som s nim skusal buchat, tak nic. Mozno to nieje to spravne.

polymorf
Junior member
Příspěvky: 120
Registrován: čtv lis 16, 2006 21:17

Příspěvek od polymorf » sob kvě 12, 2007 00:28

Miro_ba píše:takze som to poriesil tak, ze som sa prihlasil do AAA na prehliadku, akoby chcem predat auto. To mi poradil jeden, ze pred odkupenim hladaju chybykde sa da. Takze hadam po sobote budem mudrejsi, mozno. Ten vyfuk som tipol aj ja, ale ked som s nim skusal buchat, tak nic. Mozno to nieje to spravne.
AAA maximální :lol: :lol: :lol:
RENAULT LAGUNA I Ph II 3,0L V6 24v RXT

Miro_ba
Grafoman
Příspěvky: 2657
Registrován: pát lis 12, 2004 16:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Miro_ba » sob kvě 12, 2007 21:05

polymorf píše:
Miro_ba píše:takze som to poriesil tak, ze som sa prihlasil do AAA na prehliadku, akoby chcem predat auto. To mi poradil jeden, ze pred odkupenim hladaju chybykde sa da. Takze hadam po sobote budem mudrejsi, mozno. Ten vyfuk som tipol aj ja, ale ked som s nim skusal buchat, tak nic. Mozno to nieje to spravne.
AAA maximální :lol: :lol: :lol:
tak uz vim preco si sa smial. Tak som dosiel na tu kontrolu. Mlady chalanisko dosiel, okukal auto zvonka , zvnutra a reku ideme na skusobku. Ja ze jasne, sak asi si to vsimne. No mladik nic nepocul a poukazat na to sa mi tda nechcelo. Mne staci ak ma daju a zdvihak a pozriem si auto odspodu, teda ten vyfuk. No a nic, chlapcovi stacila jazda, auto je v pohode. No kukal som jak delo. A to ma obcas matalo tam nieco kupit, ale ked takto vykupuju auta, ze ani nad jami ci na zdvihak, tak to mi uplne staci. Fakt maju o aute prehlad. Su to odbornici. Ani len nevedel, co za auto som mu priviezol, ako nastartovat a podobne. Ja by som nemohol vykupovat nieco, v com nemam prehlad. Jeho udajne RENAULT, CITROEN znacka nezaujima. Tak naco ju chce vykupovat :-). Ze dobre ide PEUGEOT 307. To ked zarval, som podakoval a siel domov. V aaa ma dostali :twisted:

karci
Advanced member
Příspěvky: 373
Registrován: stř bře 21, 2007 17:42
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od karci » ned kvě 13, 2007 18:19

Nevim přesně jak ti to klepe.Na me laguně mi po přejezdu nerovnosti taky něco klepalo a dopadlo to tak že jednou jsem jel přes koleje a zatačel najednou rachot jak hrom kalo vypadle se svisleho kuloveho čepu,odtahovka,oprava 2000 tisice ale muže to byt uplně neco jineho pro jistotu bych to nechal prověřit

Miro_ba
Grafoman
Příspěvky: 2657
Registrován: pát lis 12, 2004 16:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Miro_ba » čtv čer 07, 2007 11:30

takze to nakoniec vypada len na lavu tycku stabilizatora. Cenu mi dal 2800,- dve tycky a 700,- robota + ist na geometriu. Myslim ze je to aj s danou a v Kestlery 5800,- tycky + 1200,- praca + 900 geometria. Len teraz som zabudol sa opytat, ci to su ceny s danou. Ak nie, tak to je este vacsi rozdiel.
Inak aj zadna naprava nieje zrovna ticho. Ten plast na nej trosku buchoce a ako celok pekne drnci :-). Trosku divne na mna pozerali, neviem ale preco :*)

Takze skusim Renault ci sa chytia na to, ze mi zvrzali vymenu ramien a ked nie, tak to dam znameho vymenit. Uvazoval som, ci preventivne nevymenit aj tycky riadenia, vysli by na 2500,- aj s pracou a este dake capy co su na tom ramene. Vymenil by ste preventivne aj tieto dalsie veci ?
Mazda 6 GJ, WGN, 2l -107kW
ex. Megane II grandtour 1.6 83kW, 57000km 6.5l/100km
ex. Megane III 1.5dci 78kW, 73000km 5l/100km

karci
Advanced member
Příspěvky: 373
Registrován: stř bře 21, 2007 17:42
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od karci » čtv čer 07, 2007 19:07

Jestli jsou tyče řizeni vpořadku tak proč je měnit? Zaleži v jakem jsou stavu

Uživatelský avatar
wilczek
Člen RCČR
Příspěvky: 714
Registrován: sob dub 29, 2006 14:00
Bydliště: Orlová

Příspěvek od wilczek » pát čer 08, 2007 06:23

Miro_ba píše:takze som to poriesil tak, ze som sa prihlasil do AAA na prehliadku, akoby chcem predat auto. To mi poradil jeden, ze pred odkupenim hladaju chybykde sa da. Takze hadam po sobote budem mudrejsi, mozno. Ten vyfuk som tipol aj ja, ale ked som s nim skusal buchat, tak nic. Mozno to nieje to spravne.
Nedá mi než reagovat na vychcanost. Namísto, aby sis zajel na kteroukoliv STK a tam si domluvil, ať se Ti kluci na nápravu a spodek auta kouknou, zapalatil nějakou korunu za práci, kterou potřebuješ, raději si necháš udělalat prohlídku zdarma na účet někoho jiného. To je fakt férové. Toho kluka v AAA také musí někdo platit a obkecávat to tím, že oni si nahrabou na lidech dost, neobstojí. Asi Tě prokoukl a vykakal se na Tebe. Dobře udělal.

Miro_ba
Grafoman
Příspěvky: 2657
Registrován: pát lis 12, 2004 16:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Miro_ba » pát čer 08, 2007 07:10

wilczek: chapem tvoju reakciu. Ale mne to tiez prisiel dobry napad, ze bude v ich zaujme to naozaj poriadne preklepnut. Na STK uz som raz bol a nemusel som, vysledok bol len ten, ze je niekde vola, ale kde sa mu uz zistovat nechcelo, naco slapat dva krat do toho isteho blata :-)

no a ked sme uz pritom, ked si precitas co som pisal, nesiel som do AAA lebo to urobia zadara, ale s vedomim, ze to poriadne skontroluju, a to je trosku rozdiel. Takze preco hned vychanost v podobe setrenia ako uvadzas. A k hocikomu sa mi fakt nechce chodit

Nerobis v AAA :-) ak ano, tak si davajte bacha, ake auta kupujete a predavajucemu povedzte skutocny stav a nie blbosti o nezchybnosti .
Mazda 6 GJ, WGN, 2l -107kW
ex. Megane II grandtour 1.6 83kW, 57000km 6.5l/100km
ex. Megane III 1.5dci 78kW, 73000km 5l/100km

Uživatelský avatar
wilczek
Člen RCČR
Příspěvky: 714
Registrován: sob dub 29, 2006 14:00
Bydliště: Orlová

Příspěvek od wilczek » pát čer 08, 2007 07:45

Nedělám v AAA - viz. můj profil. Jestli Ti to tak na STK odbyli za Tvé peníze, když si je žádal o tuto konkrétní kontrolu, pak bych jim "pěkně poděkoval" a na fórech, zabývající se toto tématikou o tom napsal s uvedením konkrétní stanice. Ale to s tím AAA je sice dobrý nápad, jenže prostě mi to nějak nejde přez náturu. Je to totéž, jako kdyby cizí člověk přišel za Tebou, ať si vezmeš v práci volno a uděláš mu něco ze svého oboru zdarma. Když jsme se rozhodovali o koupi auta pro paní, tak jsem také využil služeb AAA, neměl jsem prakticky jinou možnost. Jelikož jsem věděl, že tam nic nekoupím, tak jsme nevyužili nabízené možnosti projet se v různých autech pro srovnání. Bylo nám to už tak blbé otravovat. Jen jsme je požádali o možnost si do aut sednout. Nakonec jsme se rozhodli pro Peugeot 106, aniž bychom v něm jeli. (Koupili jsme bouračku). Když jsme kupovali ESPACE, také jsme v něm nikdy předtím nejeli, jen seděli v autosalónu. Nechtěli jsme zneužívat druhé, když jsme věděli, že si to tam stejně nekoupíme. Obě auta nám perfektně a spolehlivě fungují. Svůj "dluh" k AAA, autosalónu Renault a samozřejmě další obdobné splácím tím, že zase jiným dávám zdarma informace ze svého oboru. S pozdravem St.W.

Uživatelský avatar
wc
Grafoman
Příspěvky: 3506
Registrován: úte kvě 02, 2006 06:16
Bydliště: Orlová, Ostrava - Plesná

Příspěvek od wc » pát čer 08, 2007 07:52

Nezlob se na mně, ale jaké myslíš, že má to slavné AAA možnosti ?
Pokud chceš odborně zjistit co tomu je, musíš na zařízení, které pneumaticky pohybuje s koly (takové mají STK). A i tam všechno nepoznají. Dají se tam spolehlivě poznat vůle v čepech a uložení ramen. Tyčky stabilizátoru (tzv. kosti) už hůře.

AAA se svými tzv. odborníky ohodnotí vzhled, míru poškození interiéru, poznají přelakování jednotlivých dílů pomocí UZ tloušťkoměru, poznají že odněkud teče olej a že je rezavý výfuk. Zbytek jsou bláboly založené na zkušenostech s jednotlivými typy aut.

Své lidi si vybírají podle vzhledu, chování převážně z řad mladých lidí a platí je nadprůměrně až dobře.

Odbornou prohlídku je schopen udělat pouze autorizovaný servis vybavený diagnostickými nástroji a přípravky a hlavně dobrým mechanikem, kterých je - bohužel, musím to říct - velmi málo a to i ve stáji Renault stejně jako kdekoliv jinde. Existuje také spousta neautorizovaných dílen, většinou se specializují na určité zanačky, takže je potřeba vybírat ale je to obdobné. Lidský faktor převáží vše. Neautorizované dílny mají handicap s diagnostikou (neplatí u VW, protože WAG je v každé garáži) :D

wc :D
Megané II sedan 1,9 dCi - 88kW, 6st., climatronic
6,0 l/100Km

Miro_ba
Grafoman
Příspěvky: 2657
Registrován: pát lis 12, 2004 16:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Miro_ba » pát čer 08, 2007 08:02

nema cenu si tu nieco ...... . Ako som pisal, ty si to naznacil ako vychcanost ziskat nieco zadara a ja ti vravim, ze mi neslo o zadara, ale o doslednost. Inak nieje dobry napad sa bat v aute previest predtym, ako ho kupis. To je uplne normalne, aj ked je na 80% iste ze ho nekupis. Myslim v autosalonoch. Odtoho tam su, ved sami ponukaju jazdu a dufaju, ze prave ta jazda ta prehovori a kupis si to auto. Ale toto je mimo tematu. Koncim. uprimne zelam Ti pekny den.

WC- dal som na radu znameho, ja som netusil co tam maju, poucil som sa, bud nic, lebo ako pises, staci im vzhlad a par drobnosti. Odkial som to mal vediet?

Inak ak sa da , tak AAA uz nerieste :roll:
Mazda 6 GJ, WGN, 2l -107kW
ex. Megane II grandtour 1.6 83kW, 57000km 6.5l/100km
ex. Megane III 1.5dci 78kW, 73000km 5l/100km

Uživatelský avatar
wc
Grafoman
Příspěvky: 3506
Registrován: úte kvě 02, 2006 06:16
Bydliště: Orlová, Ostrava - Plesná

Příspěvek od wc » pát čer 08, 2007 14:37

Však já se taky na Tebe nezlobím :D

Trochu práce těm lemrám z AAA neuškodí :D :D :D :D :D

Akorát škoda Tvého času...

papa

wc :D
Megané II sedan 1,9 dCi - 88kW, 6st., climatronic
6,0 l/100Km

karci
Advanced member
Příspěvky: 373
Registrován: stř bře 21, 2007 17:42
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od karci » pát čer 08, 2007 15:06

wilczek píše:Nedělám v AAA - viz. můj profil. Jestli Ti to tak na STK odbyli za Tvé peníze, když si je žádal o tuto konkrétní kontrolu, pak bych jim "pěkně poděkoval" a na fórech, zabývající se toto tématikou o tom napsal s uvedením konkrétní stanice. Ale to s tím AAA je sice dobrý nápad, jenže prostě mi to nějak nejde přez náturu. Je to totéž, jako kdyby cizí člověk přišel za Tebou, ať si vezmeš v práci volno a uděláš mu něco ze svého oboru zdarma. Když jsme se rozhodovali o koupi auta pro paní, tak jsem také využil služeb AAA, neměl jsem prakticky jinou možnost. Jelikož jsem věděl, že tam nic nekoupím, tak jsme nevyužili nabízené možnosti projet se v různých autech pro srovnání. Bylo nám to už tak blbé otravovat. Jen jsme je požádali o možnost si do aut sednout. Nakonec jsme se rozhodli pro Peugeot 106, aniž bychom v něm jeli. (Koupili jsme bouračku). Když jsme kupovali ESPACE, také jsme v něm nikdy předtím nejeli, jen seděli v autosalónu. Nechtěli jsme zneužívat druhé, když jsme věděli, že si to tam stejně nekoupíme. Obě auta nám perfektně a spolehlivě fungují. Svůj "dluh" k AAA, autosalónu Renault a samozřejmě další obdobné splácím tím, že zase jiným dávám zdarma informace ze svého oboru. S pozdravem St.W.
Muj naz, jak jdeškupovat auto je uplně normalni že ho projedeš,asi jsi milionař když si takhle kupuješ auta,podle vzhledu a interieru .Od toho tam ti lide jsou aby ti věnovali čas když kupuješ auto nestoji to par korun.a ohledně těcch aček,tam jsou lemry umi jenom kecat aby prodali a pak čau,stalo se mi že nepoznal 16 ventyl o 8 ventylu ale interier vynachvalit to mu šlo vyborně ale o motoru věděl hov.....

Miro_ba
Grafoman
Příspěvky: 2657
Registrován: pát lis 12, 2004 16:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Miro_ba » pát čer 08, 2007 15:25

wc: tak som si to precital so zlym tonom, to sa stava :oops:

inak uz mam vyriesene aj zadne brzdy. Pekne zabecene dosticky, ledva sme ich dali dole, verim, ze mi ich na garancke nerobili ako som im vravel. Myslel som ze utrhneme koleso :evil:
Konecne idu zadne zlahka. Inak je to sposobene asi mojim stylom jazdy, strane malo musim brzdit a pri malom pohybe sa tak zasekli.
Plus sme nasly vyskoceny plast na zadnej naprave, pod ktorym su schovane rozne veci, mocno aj to trochu buchotalo. Ked som bol pod autom som to nevidel, ale ako sme tie brzdy babrali, pozeram ze je to vyskocene.
Mazda 6 GJ, WGN, 2l -107kW
ex. Megane II grandtour 1.6 83kW, 57000km 6.5l/100km
ex. Megane III 1.5dci 78kW, 73000km 5l/100km

Uživatelský avatar
wc
Grafoman
Příspěvky: 3506
Registrován: úte kvě 02, 2006 06:16
Bydliště: Orlová, Ostrava - Plesná

Příspěvek od wc » sob čer 09, 2007 14:40

To jsou prkotiny. Dokud to nestojí těžké peníze, je to sranda. :D

ať ti to jezdí :!:

wc :D
Megané II sedan 1,9 dCi - 88kW, 6st., climatronic
6,0 l/100Km

Miro_ba
Grafoman
Příspěvky: 2657
Registrován: pát lis 12, 2004 16:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Miro_ba » úte lis 13, 2007 07:39

takze konecne som sa minuly vikend dostal k tym tyckam stabilizatora. Pravy horny klb bol uz na rozpadnutie a ostatne tri sa zdali byt v poho. Ale problem s hrkotanim je odstraneni !! Uvidim, ci Delphy vydrzia aspon tolko co povodne, teda aspon cca 35tkm.
Mazda 6 GJ, WGN, 2l -107kW
ex. Megane II grandtour 1.6 83kW, 57000km 6.5l/100km
ex. Megane III 1.5dci 78kW, 73000km 5l/100km

Uživatelský avatar
amat
Grafoman
Příspěvky: 3969
Registrován: úte dub 01, 2008 23:36
Bydliště: Ostrava, Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od amat » úte dub 08, 2008 20:05

Miro_ba píše:takze konecne som sa minuly vikend dostal k tym tyckam stabilizatora. Pravy horny klb bol uz na rozpadnutie a ostatne tri sa zdali byt v poho. Ale problem s hrkotanim je odstraneni !! Uvidim, ci Delphy vydrzia aspon tolko co povodne, teda aspon cca 35tkm.
Zdravíčko, Miro_ba kolik tě stála oprava? Zvládl jsi to sám nebo jsi to vezl do servisu? Mám totiž podobný problém. Když jedu v pravotočivé zatáčce a na ceste se nachází nějaká nerovnost (výmol apod) vychází z nápravy (nebo aspoň odněkud tím směrem) takový dutý klepavý zvuk. Ale skutečně jen když jedu vpravo. Nalevo to nedělá. Přičítám to stabilizátoru.

Existuje nějaký jedoduchý test jak svépomoci vyzkoušet jestli jsou čepy stabilizatoru v pohodě?
Laguna III Coupe Initiale, 3.0dCi 177kW 6AT, 2012, 120 000km
Laguna III GrandTour BOSE, 2.0dCi 127kW 6AT, 2011, 310 000km

Dále doma:
Laguna II liftback IP, 3.0V6 152kW, 2005, 160 000km
Megane III Grandtour Bose, 1.6dCi 96kW, 2014, 135 000km
Megane IV GrandCoupe Intens, 1.5dCi 81kW, 6EDC, 2017, 40 000km
Wind Edition, 1.2TCe 74kW, 2011, 25 000km
Zoe II, Intens, 100kW, 2021, 15 000km

Album oprav/úprav L2,L3: Album oprav/úprav L2,L3

Uživatelský avatar
Jean ViC
Člen RCČR
Příspěvky: 2075
Registrován: úte úno 22, 2005 19:09

Příspěvek od Jean ViC » stř dub 09, 2008 10:43

amat píše:
Miro_ba píše:takze konecne som sa minuly vikend dostal k tym tyckam stabilizatora. Pravy horny klb bol uz na rozpadnutie a ostatne tri sa zdali byt v poho. Ale problem s hrkotanim je odstraneni !! Uvidim, ci Delphy vydrzia aspon tolko co povodne, teda aspon cca 35tkm.
Zdravíčko, Miro_ba kolik tě stála oprava? Zvládl jsi to sám nebo jsi to vezl do servisu? Mám totiž podobný problém. Když jedu v pravotočivé zatáčce a na ceste se nachází nějaká nerovnost (výmol apod) vychází z nápravy (nebo aspoň odněkud tím směrem) takový dutý klepavý zvuk. Ale skutečně jen když jedu vpravo. Nalevo to nedělá. Přičítám to stabilizátoru.

Existuje nějaký jedoduchý test jak svépomoci vyzkoušet jestli jsou čepy stabilizatoru v pohodě?
tohle presne dela i me... ja sem zatim podezrival silentblok.. nebo vyfuk
CLIO IV GT 120 EDC Grandtour 2016 Obrázek
Prodano: CLIO III 1.2 TCe 74kW 20th Anniversary 3dv. Glacier White 2010 Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 16V 55kW Authentique 2001 5dv. Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 8V 43kW VAN 2000 Obrázek

Uživatelský avatar
amat
Grafoman
Příspěvky: 3969
Registrován: úte dub 01, 2008 23:36
Bydliště: Ostrava, Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od amat » stř dub 09, 2008 10:58

Jean ViC píše:
amat píše:
Miro_ba píše:takze konecne som sa minuly vikend dostal k tym tyckam stabilizatora. Pravy horny klb bol uz na rozpadnutie a ostatne tri sa zdali byt v poho. Ale problem s hrkotanim je odstraneni !! Uvidim, ci Delphy vydrzia aspon tolko co povodne, teda aspon cca 35tkm.
Zdravíčko, Miro_ba kolik tě stála oprava? Zvládl jsi to sám nebo jsi to vezl do servisu? Mám totiž podobný problém. Když jedu v pravotočivé zatáčce a na ceste se nachází nějaká nerovnost (výmol apod) vychází z nápravy (nebo aspoň odněkud tím směrem) takový dutý klepavý zvuk. Ale skutečně jen když jedu vpravo. Nalevo to nedělá. Přičítám to stabilizátoru.

Existuje nějaký jedoduchý test jak svépomoci vyzkoušet jestli jsou čepy stabilizatoru v pohodě?
tohle presne dela i me... ja sem zatim podezrival silentblok.. nebo vyfuk
No zajímavé je, že jsem byl minulý týden na garančce a tento problém ustal. Alespoň to tak vypada. Už to ve výše jmenovaných situacích nedělá ten typický zvuk. Přesto bych si rád vyzkoušel ty stabilizátory a do servisu se mi kvuli toho jezdit nechce.
Laguna III Coupe Initiale, 3.0dCi 177kW 6AT, 2012, 120 000km
Laguna III GrandTour BOSE, 2.0dCi 127kW 6AT, 2011, 310 000km

Dále doma:
Laguna II liftback IP, 3.0V6 152kW, 2005, 160 000km
Megane III Grandtour Bose, 1.6dCi 96kW, 2014, 135 000km
Megane IV GrandCoupe Intens, 1.5dCi 81kW, 6EDC, 2017, 40 000km
Wind Edition, 1.2TCe 74kW, 2011, 25 000km
Zoe II, Intens, 100kW, 2021, 15 000km

Album oprav/úprav L2,L3: Album oprav/úprav L2,L3

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů