Bílý pásek pod volantem

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Bílý pásek pod volantem

Příspěvek od Rado77 » stř říj 21, 2015 08:30

Shandy - Ahoooooj po dlhej dobe! :-) Pametam si este na stare casy klasickej zostavy Shandy, Kmarty, WC... :-) , ked sme este len skumali ze co to vlastne mame pod tou kapotou...Cenil som si WC-kove dlhosiahle step-by-step navody, vtipne a s fotkami, ako aj Kuno-ve rady ako mechanika co sa vyznal vseobecne. SKoda ze cas ide dalej a ludia menia auta, a teda castokrat aj dane fora :-(
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

shandy
Experienced member
Příspěvky: 838
Registrován: stř čer 18, 2008 14:56

Re: Bílý pásek pod volantem

Příspěvek od shandy » stř říj 21, 2015 18:10

Jo, kamaráde, čas letí jak blázen...něco dobrého přinese, něco dobrého odnese, je to pro mě fakt už sentimentální záležitost, tahle meganofilie...:) Rád na to vzpomínám, Tvoje první rozborka, čištění a sborka víka ventilů, moje strachy s plastového vrchu sání....:) Byla tady spousta skvělých lidi....mě pak v roce 2010 postihl takový větší životní kotrmelec, tak jsem se nějak dával dohromady a na aktivní přístup zde jsem se jaksi nezmohl...sorry, jsme OT...:) Ale ono už tady stejně moc lidí aktivních není, tak snad to zase tak nevadí...:) tak abych to OT trochu napravil :) - samo domo robo náhrada bílého pásku funguje bezchybně už 3. rokem, zrovna tak samo domo oprava roztavene patice ventilatoru a zrovna dneska jsem si udělal velkou radost - vyměněné všechny tlumiče, přední pružiny a kotouče, nové desky, vycistene odtokove kanálky, zprovozněna nová karta, protože ta předchozí už doslouzila, vyměněny svíčky, olej a všechny filtry....a kamaráde, to bylo svezenicko......:) :) No prostě - nedal bych to z ruky :) Teď ještě opětovné vystrikat dutiny a natřít podvozek před zimou a tradaaaaa na další kilometry...:) Ten žabák má duši....:)

Uživatelský avatar
kasper73
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: stř dub 01, 2015 16:32
Bydliště: LEVICE

Re: Bílý pásek pod volantem

Příspěvek od kasper73 » stř lis 11, 2015 19:50

prdlo mi riadenie,najprv som myslel,že sú to axialne tiahla,no smola v servise mi ukázali moje rozsypané riadenie,nič sa nedalo robiť musel som kúpiť nové. A tu zas problém s pásikom,ktorý som nedávno riešil a bolo všetko ok,až mi nedali dolu riadenie,moju verziu,že mi to pretrhli v servise mi nechcú uznať,ale myslím si,že,keď dali dole riadenie pri vytočených kolesách,čiže volant nebol ničím blokovaný a mohol sa točiť,ako vrtuľa,pri montáži nového riadenia sa snažili vyrovnať volant a otočili ním do strany,kde bol pásik natočený nadoraz a pretrhol sa.Je to,len moja teória nie som automechanik,majiteľ servisu mi povedal,že oni to nespravili,preto by som sa chcel spýtať,či je moja teória správna

jikiclio
Experienced member
Příspěvky: 543
Registrován: sob led 03, 2009 18:18
Bydliště: Přerov

Re: Bílý pásek pod volantem

Příspěvek od jikiclio » čtv úno 18, 2016 22:39

Zdravím. Mám prosbu muže mi tu někdo co nejrychleji za solidní peníz,popř.co nejblíž okr.Přerov opravit pásek (byl bych radši za opravu,třepou se mi ruce)nebo mi prodat jen ten kabel? už sem koupil dva po netu a oba k ničemu. dost to SPĚCHÁ pač auto půjde do světa tak to chci mít v pořádku. Dík
Omlouvám se zda to mělo být v Bazaru.

krejcij
Starting member
Příspěvky: 69
Registrován: stř čer 16, 2010 21:46

Re: Bílý pásek pod volantem

Příspěvek od krejcij » pát úno 19, 2016 12:08

Ahoj. Nevite nahodou, jake odpory naletovat misto praskleho pasku tak, aby nesvitila kontrolky airbagu ? Staci jen zmerit odpor airbagu volantu?? Uz me nebavi pasek porad spravovat. Vcera mi neoriginalni potreti prasknul... H

krt.ecek
Moderátor
Příspěvky: 11267
Registrován: úte čer 14, 2005 20:14

Re: Bílý pásek pod volantem

Příspěvek od krt.ecek » pát úno 19, 2016 12:31

Uvědom si, že takové auto není způsobilé k provozu na pozemních komunikacích a pokud se někomu stane něco při nehodě v tomto autě, airbag nevystřelí a zjistí se, že je nahrazen odpory, tak ti nepomůže žádná pojistka a vše platíš sám - většinou když střílí airbag, tak jsou zranění a to se rovná miliony, zníčíš tím život nejen sobě, ale řidiči (manželka, děti, rodiče), kteří budou mít vážnější dopady nehody... stojí to za to?
Když něco nevíš a zeptáš se budeš vypadat jako blbec 5minut, nezeptáš-li se budeš blbcem celý život
V údržbě: Renault Megane CC 2.0T RV 2008; Renault Modus 1,2 16V TCe 2008
Historie: Renault Megane Coupe 1,6 16V RV 2001; Renault Clio 1,2 8V RV 2008; Renault Clio 1,5 DCi RV 2003; Renault Espace IV 1,9 DCi 2006
Vlastní: Renault Thalia Privilège 1,4 16V RV 2009 Obrázek; Dacia Dokker Stepway 1,2 Tce RV 2018

krejcij
Starting member
Příspěvky: 69
Registrován: stř čer 16, 2010 21:46

Re: Bílý pásek pod volantem

Příspěvek od krejcij » pát úno 19, 2016 12:41

Jasny.. Jdu koupit novy dil...

jikiclio
Experienced member
Příspěvky: 543
Registrován: sob led 03, 2009 18:18
Bydliště: Přerov

Re: Bílý pásek pod volantem

Příspěvek od jikiclio » pát úno 19, 2016 12:43

Jj prave proto si to nevezmu na triko. Taky sem o tom uvazoval ale nepujdu si sednout s vedomim ze sem nekoho "zabil" kvuli kravine co vymyslel nejaky tupec

Uživatelský avatar
Tarabascz
Člen RCČR
Příspěvky: 177
Registrován: stř úno 20, 2008 02:16
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Bílý pásek pod volantem

Příspěvek od Tarabascz » pát úno 19, 2016 12:58

krejcij píše:Jasny.. Jdu koupit novy dil...

nemusíš kupovat nový - mám za to že samotný pásek ani nekoupíš (teda určo ne v Renaultu) tam jsem byl a pouze celý cakum pakum komplet i s páčkama za cca 6tis.
tak jsem si řekl, že tudy cesta nevede, ale sehnal jsem přes net z vrakáče taktéž celý komplet za 1000,- akorát to byla verze bez mlhovek což jsem risknul a teď už mohu potvrdit, že co se týče středu volantu (pásek, klakson) je vše totožné, takže jsem prohodil pouze ten středový kroužek a maká mi to dodnes (a doufám že chvíli ještě bude) :-)
zbýlý modul (bez kroužku) jsem pak dál prodal za 300,- (vždy se někdo najde komu se zas hodí něco jiného ztoho - třeba zrovna páčky), takže mně oprava vyšla na cca 700,- lepší než 6k.....
Megane II Grandtour r.v. 2004
1,6 benzin 16V 83kW Obrázek

Jak to šlo:
Trabant (byl to nezmar pokuď nebylo 15 stupnů a míň :-) ) --> Š 110 R (krásný vzpomínky) --> Š 120S (žehlička - stroj na vaření vody :-)) --> Opel Kadett 1,6i (to byla změna a svezeníčko - nikdy nikde nezklamal, nejspolehlivější auto co jsem kdy měl) --> Renault Megane Grandtour (neskutečně poruchové auto - od této značky ruce pryč...)

jikiclio
Experienced member
Příspěvky: 543
Registrován: sob led 03, 2009 18:18
Bydliště: Přerov

Re: Bílý pásek pod volantem

Příspěvek od jikiclio » pát úno 19, 2016 22:25

No prave takhle uz sem koupil dva a oba postou a jeden s polska utrhlej a druhy vydrzel zyden
Proste se dari.
Ted sem to dal nejakymu typkovi technikovi pres elektro.a uvidime jestli si to troufne prepajet a uvidime co dal.
Mam tedy dvoje komplet lukasy k nicemu.
Mam v planu koupit krouzek s oktavky ci fokuse a prekopat to na Megosa.
Je to tam udelany "logicky".

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Bílý pásek pod volantem

Příspěvek od Zefek » sob úno 20, 2016 07:39

Když tak ti to bez problémů opravím a vydrží to pak už navždy. Není to jen o pájení, musí se do toho dát ještě vymezovací kroužek.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

jikiclio
Experienced member
Příspěvky: 543
Registrován: sob led 03, 2009 18:18
Bydliště: Přerov

Re: Bílý pásek pod volantem

Příspěvek od jikiclio » sob úno 20, 2016 09:29

To by by bylo fajn. Jo uz sem si ty redukce viz video nekde tu vyrobil a uz ji tam mam bez pasku! A je to fakt rozdil. Ty vule jsou minimalni. Myslim ze by to mohlo byt klidne i z hliniku nebo pod.

Kevin87
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: stř srp 15, 2012 08:59

Re: Bílý pásek pod volantem

Příspěvek od Kevin87 » stř bře 09, 2016 23:56

Mám bohužel také výše zmiňovaný problém, rozsvítil se mi service, kontrolka airbagu. Kabely pod sedačkou v pořádku, v Renaultu na diagnostice mi řekli, že je to airbag pod volantem (komplet díl 6100,-). Dokáže to tedy někdo opravit?

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Bílý pásek pod volantem

Příspěvek od Zefek » čtv bře 10, 2016 06:17

Jo, opravit se to dá celkem rozumně.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Kevin87
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: stř srp 15, 2012 08:59

Re: Bílý pásek pod volantem

Příspěvek od Kevin87 » čtv bře 10, 2016 12:56

Zefek: můžeme se tedy nějak domluvit? Už jsem jednou psal sz, možná nedošla?

jikiclio
Experienced member
Příspěvky: 543
Registrován: sob led 03, 2009 18:18
Bydliště: Přerov

Re: Bílý pásek pod volantem

Příspěvek od jikiclio » ned dub 10, 2016 10:45

Jen postřeh
Znovu mam prepajeno nasazeno i z vymezovacim krouzkem ale stavalo se mi ze se ten naviak
s paskem porad otviral a kolecko nekdy skocilo
vsadil sem mezi ten naviak a volant cca 10mm filc a ted 2000km a zatim klid

Robo91
Junior member
Příspěvky: 162
Registrován: pon říj 07, 2013 09:30

Re: Bílý pásek pod volantem

Příspěvek od Robo91 » stř kvě 25, 2016 19:24

Nazdar, tak z toho pásiku pod volantom som už o nervy. Prvý praskol asi pol roka po kúpe auta. Menil som celé páčky, po informácii z Renault Servisu, že celá zostava stojí 200 Euro som hľadal po vrakáčoch. Mal som šťastie, týpek mi ich strelil za 40 Euro. Ani tie dlho nevydržali, po pol roku boli zase fuč. Ďalšiu výmenu som nehodlal absolvovať, tak som sa uchýlil ku opravám. Vždy sa mi flex kábel odlomil buď na jednom alebo na druhom konci, takže som ho nanovo priletoval a pár mesiacov bol pokoj. Takto sa to opakuje stále, každých pár mesiacov dávam dole volant a opravujem biely pásik. Po tom, ako bol už nanovo priletovaný z jednej aj z druhej strany, je skrátka príliš krátky. Po dňoch neúspešného hľadania FFC káblu s potrebnými rozmermi chcem objednať daný kábel z Číny, ale ako tu tak čítam, aj tie sú asi z papieru a veľa nevydržia. Po toľkom letovaní oboch koncov sú kontakty v mizernom stave. Chcel by som teda vymeniť celú zostavu pozostávajúci z flex káblu, konektoru na jednej strane a káblikov vedúcich do airbagu a tempomatu na strane druhej. Dá sa to niekde zohnať? BTW, moje snahy o úpravy nemali efekt: Celý systém navijáku má také hrozné vôle, že sa ľahko stane, aby biele stredové koleso sa vychýlilo z malého prevodového kolieska. Kábel sa tak neprevíja správne a celé je to v čudu.
Vie teda niekto poradiť stránku, kde sa dá kúpiť FFC kábel o dĺžke 55 cm so 7 pólmi, prípadne dá sa zohnať len spomínaná zostava káblu, bez nutnosti kupovať to celé aj s páčkami?
BTW, po viacerých telefonátoch a inzeráty na Megany na diely som dospel k záveru, že som mal buď šťastie, alebo kšeftári s náhradnými dielmi si našli nový biznis, lebo nikto používané páčky na Megana pod 80 € nepredáva :(
Renault Laguna III Grandtour 2,0 dci 96 kW 2013
Renault Megane II Grandtour 1,6 16v 83 kW 2004 LPG

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Bílý pásek pod volantem

Příspěvek od Zefek » stř kvě 25, 2016 19:41

Dokud tam nedáš vymezovací kroužek, tak to budeš řešit neustále.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Robo91
Junior member
Příspěvky: 162
Registrován: pon říj 07, 2013 09:30

Re: Bílý pásek pod volantem

Příspěvek od Robo91 » sob kvě 28, 2016 11:15

Tak je to opravené, zložené a funguje to zatiaľ výborne :) Vôľu som vymedzil 4 mm hrubými podložkami, ktoré som narezal z plexiskla. Uvidíme, ako to bude fungovať :)
Renault Laguna III Grandtour 2,0 dci 96 kW 2013
Renault Megane II Grandtour 1,6 16v 83 kW 2004 LPG

klifton007
Junior member
Příspěvky: 129
Registrován: ned lis 01, 2009 19:48
Bydliště: Piešťany

Re: Bílý pásek pod volantem

Příspěvek od klifton007 » pon črc 11, 2016 21:21

Ahojte

tiež ma to počkalo , vrzganie spod volantu, trvalo svieti airbag........diagnostika povedala trvalo prerušeny obvod airbag vodiča a spolujazdca ........kupil som nové páčky za 128 eur origoš Valeo , vymenil a má pokoj ......ten biely plochý vodič (pásik) bol totálne zodratý , držal iba na jednom drôtiku ......
R-Megane Grandtour 1,5 dci Expresion Luxe, 63 kW, r.v. 7/2006

jiri cerv
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: stř črc 27, 2016 16:17
Bydliště: Praha

Re: Bílý pásek pod volantem

Příspěvek od jiri cerv » čtv črc 28, 2016 15:53

Zdravím všechny,

tato porucha asi potkala i mě.
Pod volantem mě něco lupalo a když to přestalo ,tak se mě rozsvítila kontrolka airbag a svítí furt.

Zatím řeším co s tím.
Měl bych pár dotazů na někoho znalého a ochotného.

Jde vyměnit pouze ten kroužek? (koupím si nový komplet a nechám si prohodit ten kroužek, takže v autě budu mít starý páčky, ale nový kroužek)
Je možné, aby to bylo něco jiného? (v servisu jsem zatím ještě nebyl a nemám nikoho známého s diagnostikou)

Děkuji Vám za vaše případné rady :)
Renault Megane II 2005
1.6 16v, 83 kW

Robo91
Junior member
Příspěvky: 162
Registrován: pon říj 07, 2013 09:30

Re: Bílý pásek pod volantem

Příspěvek od Robo91 » pát črc 29, 2016 19:28

Krúžok sa samostatne vymeniť nedá, je to celá zostava aj s páčkami. Obvykle sa ten biely vodič odlomí na koncoch, s mikropájkou sa to dá bez problémov nanovo pripájkovať (zadarmo, s trochou trpezlivosti a skúsenosti). Bez vymedzovacieho krúžku alebo podložiek, ako som to urobil ja, sa skôr či neskôr bude závada opakovať.
Renault Laguna III Grandtour 2,0 dci 96 kW 2013
Renault Megane II Grandtour 1,6 16v 83 kW 2004 LPG

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Bílý pásek pod volantem

Příspěvek od Zefek » pát črc 29, 2016 19:47

Kroužek se dá vyměnit samostatně, nemusí se měnit celé páčky.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
Tarabascz
Člen RCČR
Příspěvky: 177
Registrován: stř úno 20, 2008 02:16
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Bílý pásek pod volantem

Příspěvek od Tarabascz » pát črc 29, 2016 20:38

ale jde to vyměnit i samostatně a neni to ani složitý, spíš je problém ho sehnat
ja teda sehnal na netu za cca 800,- celý modul včetně páček (levá byla ulomená) což nevadilo stejně modul byl verze bez mlhovek takže bych ho nepoužil, ale vyndal jsem z něj kroužek který je stejný ať máte verzi "s" nebo bez mlhovek.
Spiš to chce oběhat vrakáče, nebo prosurfovat net - zde jsem osobně strávil víc času než pak u samotné výměny
Megane II Grandtour r.v. 2004
1,6 benzin 16V 83kW Obrázek

Jak to šlo:
Trabant (byl to nezmar pokuď nebylo 15 stupnů a míň :-) ) --> Š 110 R (krásný vzpomínky) --> Š 120S (žehlička - stroj na vaření vody :-)) --> Opel Kadett 1,6i (to byla změna a svezeníčko - nikdy nikde nezklamal, nejspolehlivější auto co jsem kdy měl) --> Renault Megane Grandtour (neskutečně poruchové auto - od této značky ruce pryč...)

jiri cerv
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: stř črc 27, 2016 16:17
Bydliště: Praha

Re: Bílý pásek pod volantem

Příspěvek od jiri cerv » pon srp 01, 2016 14:32

Děkuji za rady a názory.
Bohuzel vybaveni na opravu tohoto dilu nemam (mikropajku a zkusenosti :D ).
Vzhledem k tomu, ze zavada je ciste mechanicka, tak nechci moc riskovat pouzity dil (clovek nevi - za jak dlouho by to prislo i u nej).
Bohuzel v CR je tento dil dosti drahy: origo: 6600Kč - druhovyroba: 4900Kč - vrakace (okoli Prahy): 1500 - 2000 Kč

Psal jsem uzvivateli Klifton007 , kde poridil tento dil za zminovanych 130E.
A hle je to obchod COMCO (ze Slovenska) a cena plati: 128E.

Samozrejme bych rad koupil levneji, ale novy dil jsem levneji nikde nesehnal a to jsem hledal opravdu dlouho.
Renault Megane II 2005
1.6 16v, 83 kW

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů